Nastal konec světa. Pokusný T-virus, vyrobený společností Umbrella, byl vypuštěn do světa a proměnil jeho obyvatelstvo v hordu potácejících se zombie, které mají v oblibě maso. Protože ve městech není bezpečno, dávají Carlos Oliviera a L.J. dohromady skupinku přeživších, mezi nimiž jsou i nováčci Claire, K-Mart a sestra Betty, a vydávají se na cesty. Přesunují se v ozbrojeném konvoji po opuštěných pouštních dálnicích. Hledají další svého druhu – ty, kteří přežili, nenakažené. Nacházejí ale ty, kterých je v pouštích plno: nemrtvé. A budou potřebovat spousty zbraní, tisíce nábojů a pár plamenometů, aby se ubránili. Pod opuštěným vysílačem v Nevadě se ukrývají špičkové kanceláře a laboratoře společnosti Umbrella. Dr. Isaacs, který má neustálý přístup ke špionážnímu satelitu, sleduje pouť konvoje, ale hledá přitom osobu, která je nejen klíčová pro vznik léku, ale také ztělesňuje vše, o co se experimenty společnosti Umbrella pokoušely. Tou osobou je Alice. Alice byla kdysi držena společností Umbrella a podrobena biogenním experimentům, následkem kterých získala nadlidskou sílu, zostřené smysly a zvýšenou obratnost. Ačkoliv se její mutace každou minutou zhoršují, sleduje Alice konvoj a ochraňuje ho v naději, že se jí nějak podaří doprovodit ho do bezpečí. Konvoj zamíří na Aljašku, která slibuje poslední možnost útěku před nemrtvými, ale předtím se musí zastavit v Las Vegas, aby doplnil zásoby paliva, a snažit se neupoutat na sebe pozornost firmy Umbrella. Alice se nezastaví, dokud společnost funguje. Boj teprve začíná... (oficiální text distributora)

yeniczek

Velmi dobrý Béčkový postapo film překvapivě patřící do série Resident Evil. Až na pár nedotažených triků (hejno ptáků) je to přesně to, co bych od takového filmu rád viděl. Celá parta si to dává a dokonce i ta nevýrazná Milla je tu dokonce hodně cool.. Bohužel konec naznačil směr, kterým se nikdo vydat nechtěl.. ()

VanTom

Tak konečně mohu dát i tu čtvrtou hvězdu. :-) Přímočará akce v perfektním postapokalyptickém světě (všude jen poušť, písek a zombie) se tentokrát nesoustředí pouze na efekt, ale spíše na zoufalou snahu marného boje o přežití posledních zbytků lidstva. Jako kdyby výraznější odklon od předlohy umožnil filmařům vzdát se klipového videoherního stylu a pojmout třetí díl víc klasicky (až tedy na ten závěrečný nepovedený souboj se zmutovaným monstrem v podzemních laboratořích Umbrelly). ()

pravdovravny

Trojka Evil troška zaostáva v akcií oproti dvojke, ale o to viac sa tu dbá na vykreslenie príbehu. Milla opäť v top forme natrháva zadky zombíkom, takže o zábavu a akciu je postarané. Tento diel už zachádza dosť do oblasti scifi. Inak ak sa bojíte havranov, tak radšej sa tomuto filmu vyhnite:) ()

Mishqo

Oproti prastrašnej dvojke výrazne lepšie. Púštne lokácie v postapo filmoch fakt môžem. Samozrejme, že aj tu bolo pár prestrelených okamihov, ale určite z tých lepších z celej série. ()

lykan9

Zánik je určitě nejlepší díl série. A to hlavně díky příběhu, postavám a externímu prostředí. Všechno je přesně tak, jak si představuji od zombie hororu. Akce a speciální efekty jsou na jedničku. Soundtrack luxus a herecké výkony více než nadprůměrné. Tohle je pořádně nadupaný Resident Evil. ()

Sany33

Za mňa sa jedná o určite najlepší diel celej série a komentár píšem po tom čo som už videl aj ôsmy diel. Mám rád atmosféru post apokalyptického sveta a keď má niekto gule do tohoto sveta pretvoriť Las Vegas má právo na moje uznanie. K tomu všetkému krásna Milla Jovovich, ktorá strieda akčné aj emotívne scény a vôbec mi nevadí že je celé plytké jednoducho sa mi to v takejto podobne v akej nám to predstavil Russell Mulcahy páčilo a bodka. 85% ()

fabecc1222

V tomto díle se Milla konečně rozjede naplno, a dá tak na odiv svoje nož(íky), kterými likviduje tuny generovaných nepřátel. Herní mechanizmy zůstali, ale oproti dvojce je zde mnohem atraktivnější prostředí, a i akce vypadá lépe, a je zábavnější. Finálního Trigena si tentokráte střihl sám Glen, který po letitém čekání dostal v sérií konečně pořádný prostor, ale zaryté fanoušky tu asi stejně nejvíce potěšil návrat k klasickým laserům z prvního dílu. ()

Spock

Nové dobrodružství, staří hrdinové. Třetí díl se na můj vkus posunul v dějové linii příliš daleko, zůstalo mnoho nevyřčených odpovědí, které se vám budou vrtat v hlavě. Stejně tak zakončení třetího dílu vás jenom naštve protože, to není konec, ale chtělo by se říci začátek dalšího boje. :-) Snad diváka nezačnou případné další díly nudit. Ps: Stejně nechápu jak mohlo být v tom kontejneru na konci tolik agresivních „mrtvol“. ()

Ichabod

Presun zombiku do poustniho prostredi jim evidentne nijak neskodi. Sice to trosku pripomina Hory maji oci (dost shitty serie) ale i novy herni Resident Evil 5 se odehrava v Africe, tak alespon neco ma to jmeno ve filmu i ve hre spolecne konecne :-). No a k filmu : scenar bida, ale ne takova jako minule, akce je natocena slusne, ale porad je pro mne kralem prvni dil, diky mnohem lepsi hudbe, prostredi, obsazeni a celkove k ni mam skoro vztah. ()

blackJag

Kde kdo mi to vychválil jako nejlepší díl série, možná proto jsem byl tolik zklamán. Naprosto nevyužité nosné prostředí. Šablonovité charaktery, blbě zahrané, divný make-up Milli Jovovich, která sice ujde, ale žádný zázrak to není. Pro mne osobně jednoznačně nejhorší díl série. ()

davidek

Nemyslím si že většina pokračování filmů je lepší než jednička nebo dvojka, ale "zánik" je myslím nejlepší z trilogie Resident Evil. Scéna s nakaženými ptáky je úchvatná. ()

drackula

Príjemne ma potešili zombie hafani /ala RE1 aj keď dobermani boli lepší/, zombie vrany /ala Vtáky/ ale trošku mi vadil vedec študujúci inteligenciu zombie /ala Romerov Day of the Dead/. RE vcelku sedel púštny "look" a keďže aj Milla si odviedla svoje akčné optimum, musím vyjadriť spokojnosť. 75% ()

stitch7

/// V Zániku se vrátilo to srdíčko, které jsem postrádal minule! Jasně, je to strašný béčko, ale nestydí se to za to a prostě to celou hodinu a půl baví (i když začátek vypadá trochu rozpačítě). Líbí se mi, že zase máme jiné prostředí - poušť je fakt atraktivní a vypadá dobře - stejně jako všechny triky v tomhle filmu. Škoda jen toho závěrečného souboje, který skončí, sota co začne. No... a teď už bude ale jen hůř :( ()

Gunslinger

Zbytočne by ste v tomto filme hľadali príbeh, preto aj celkom chápem tie nízke hodnotenia ostatných.. Je to "len" akčák s peknými efektami u ktorého môžete na chvíľku vypnúť a relaxovať.. Takže ak potrebujete oddych od filmov alá David Lynch vrelo odporúčam :).. Hodnotenie 3,5 * + 0,5 za Millu, hudbu, a aj pretože že som kedysi hrával RE.. ()

deckardx

Perfektni, tohle je film podle meho gusta... Libily se mi i predchozi dily, tudiz je jasne, ze tenhle se mi bude libit nejvic.. Poustni prostredi, vrany jako od Hitchcocka, zombici suprovy, krasny zensky... I dejove se to posunulo trosku kupredu,takze jasnejch pet.... ()

Pit

Pre mňa jednoznačne najlepší z častí trilógie ! Konečne sme na povrchu ! Je pravdou, že už z nie najlepšie vymieseného cesta zázraky nevykuchtím, ale v rámci možností asi najlepšie čo sa z toho upiecť dalo ! Ja som bol spokojný a to je to hlavné. ()

Composter

První Resident Evil, který se mi opravdu líbil. Nevypadal totiž jako jeho předchůdci - nepůsobil lacině, jako intro k pc hře. Tohle byl Mad Max, Fallout a 28 dní poté ve velmi příjemném koktejlu, který vážně pobaví. Mám rád, když si béčko nehraje na áčko! ()

Van Damme bez Seagala

Van Damme bez Seagala

14.05.2009

Resident Evil pokračuje

Resident Evil pokračuje

24.09.2007

le no tak, snad si nemyslíte, že vás chceme upozorňovat na aktuální třetí díl zombie vybíjené?! Ten už je v podstatě minulostí. Jistě, pro české a slovenské diváky ještě nějakou chvíli ne, ale… (více)

Delší polibek a návrat Škorpióna

Delší polibek a návrat Škorpióna

18.06.2007

Z kalných vod Hollywoodu se zcela nečekaně vynořila pokračování dvou áčkově se tvářících béček, která má nejeden uživatel ČSFD na svém seznamu provinilých slastí. I když, u toho prvního se to v… (více)

Snyderova armáda (ne)mrtvých

Snyderova armáda (ne)mrtvých

28.03.2007

Třístovka se vesele prosekává k 200-miliónové hranici v tržbách z amerických kin (celosvětově už tuto hranici dávno pokořila a je po posledním víkendu na slušných 250 milionech) a filmové weby se… (více)