Nastal konec světa. Pokusný T-virus, vyrobený společností Umbrella, byl vypuštěn do světa a proměnil jeho obyvatelstvo v hordu potácejících se zombie, které mají v oblibě maso. Protože ve městech není bezpečno, dávají Carlos Oliviera a L.J. dohromady skupinku přeživších, mezi nimiž jsou i nováčci Claire, K-Mart a sestra Betty, a vydávají se na cesty. Přesunují se v ozbrojeném konvoji po opuštěných pouštních dálnicích. Hledají další svého druhu – ty, kteří přežili, nenakažené. Nacházejí ale ty, kterých je v pouštích plno: nemrtvé. A budou potřebovat spousty zbraní, tisíce nábojů a pár plamenometů, aby se ubránili. Pod opuštěným vysílačem v Nevadě se ukrývají špičkové kanceláře a laboratoře společnosti Umbrella. Dr. Isaacs, který má neustálý přístup ke špionážnímu satelitu, sleduje pouť konvoje, ale hledá přitom osobu, která je nejen klíčová pro vznik léku, ale také ztělesňuje vše, o co se experimenty společnosti Umbrella pokoušely. Tou osobou je Alice. Alice byla kdysi držena společností Umbrella a podrobena biogenním experimentům, následkem kterých získala nadlidskou sílu, zostřené smysly a zvýšenou obratnost. Ačkoliv se její mutace každou minutou zhoršují, sleduje Alice konvoj a ochraňuje ho v naději, že se jí nějak podaří doprovodit ho do bezpečí. Konvoj zamíří na Aljašku, která slibuje poslední možnost útěku před nemrtvými, ale předtím se musí zastavit v Las Vegas, aby doplnil zásoby paliva, a snažit se neupoutat na sebe pozornost firmy Umbrella. Alice se nezastaví, dokud společnost funguje. Boj teprve začíná... (oficiální text distributora)

C0r0ner

Jednička byla dobrá, dvojka už bylo jenom bezduché vraždění (ještě pořád ale docela dobré), trojka už je pouze prázdná stupidita, kterou drží nad vodou pouze Milla Jovovich. Anderson si na téhle sérii nepochybně plní dětský sen, ale mě jeho snaha nijak zvlášť netěší. Kdyby tímhle dílem všechno skončilo, tak by se nic špatného určitě nestalo. 50% ()

Dannysek4U

Mno, mel jsem rano kocovinu jak stehno a malem jsem na tu projekci nedosel, ale diky bohu, ze nohy poslouchaly a ja nakonec zaplul do sedadla. Protoze prijit o tuhle jizdu by byla fakt skoda. To vite, ze je to becko, ale becko s velkym B. Az na par momentu jedna velka jizda, pri ktery se proste nejde nudit, Milla tam navic dikybohu skoro nemluvi a jeji krasa to utahne jako nic. Řežba, střelba, nepolevujici napeti, naprosto funkcni lekacky, nehorazne sugestivni postapokalypticky prostredi, ktery popravu hodne lidi srovnava s Mad Maxem, proste mazec. Tomu je bohuzel chvilema dost obetovanej pribeh, ale scenaristickou dokonalost u tohohle bijasku asi nema cenu cekat - staci si precist, kdo ho napsal. Kazdopadne Zanik dava zcela zapomenout na Apokalypsu a nabizi perfektni zanrovou zabavu a dokonalej akcni oddech. Ja jsem velmi prijemne prekvapenej a navysost spokojenej, a to i pres postavu ubersoldatskyho vedatora, kterej pusobi trochu smesne. Dve a mene hvezdicek u zde pritomnych nechapu, asi jsme videli jinej film. 70% ()

Flynn

nevím co si mám vlastně o celé serii Resident Evil myslet, první díl mi přišel docela obstojný s pár originálními scénkami, dvojka byla nepovedeným videoklipem s hromadou nelogických věcí, a trojka je taková kombinace, pár povedených scén s ulítlýma koninama, netřeba vidět víckrát.... ()

sulimo

No, opět docela trapas, ale pořád lepší než Apokalypsa, sice o malý fous, ale pořád lepší (ne že by bylo zas tak těžký překonat ten rádoby kultovní, předchozí skoro odpad). ()

Martrix

Ať už jako režisér, scénárista, nebo producent, je Paul W.S. Anderson postrach každého soudného diváka. Jeden dobrý nápad dokáže obratem znehodnotit a přetvořit ho ve vizuální sterilitu, nebo ho obere o veškerou logiku a prodává ho jako cool scénu. Resident Evil: Zánik, je toho typickou ukázkou. Navíc se tentokrát přetahuje Andersonův scénář s nudnou režií Russela Mulcahy. Jako videohra by to byla nuda, ale zase by vypadala vcelku dobře. Jako film to sice nuda není a dokonce to i nevypadá zle, ale je to ...tupé. Myšleno, blbé s nezaživnými dialogy a spoustou otřepaných klišé. Ono to tak nejspíš má být. Prostě jen cool podívaná, kde se to hemží zombíkama, padouchem, příšerou a mezi tím má pobíhat sexy Milla Jovovich. Žádné velké povídání, herectví, nebo nedej bože pořádný příběh a emoce. Jenže Resident Evil:Zánik ten potenciál má. Milla hrát umí a ani ostatní herci nepůsobili zle. I když je to "jen" horor o zombících, je škoda, že se toho neujmul někdo talentovaný. ()

Juto

Je to obrovské zlepšenie oproti druhému filmu. Bezútešný vzhľad a postapokalyptická atmosféra filmu veľmi pomáha. Film má niekoľko skvelých staromódnych praktických efektov. 7/10 ()

c.tucker

Po Apocalypse jsem už nečekal vůbec nic a velmi mile mě to překvapilo, po převzetí režisérské stolice Russellem Mulcahym se to celkem i vydařilo. No hodnoty jedničky to prostě dosáhnout nemůže, ale není to zas tak zlý. Prostě akce, ale celkem solidně poskládaná a celkem to i utíká. ()

fars

Cumim no, po slabe a misty trapne dvojce tu mame svezi cool postapokalypticke pisecne pokracovani (jo, mohlo tech privlastku byt i vice, ale to uz bych se musel zamyslet :-) Akce tak akorat, vse s prehledem a ne nijak prehnane, Milla sexy, monstrum na zaver super. Pohoda skoro za ctyri hvezdicky, ktere se malem podarilo i trumfnout skvely prvni dil. ()

Jermann

Z celé série konečně kousek, na který se dá dívat v kině. Výpravnější, akčnější a hlavně nadsazenější. Závěr je dosti úsměvný.. a příjde-li další díl, Milla se pěkně nadře. ()

Ice123

Po druhém díle kdy jsem byl naprosto zklamán přišla tahle skvělá řežba. U Residentu je každý díl pod jiným vedením (režií) a Russell Mulcahy dokázal, že Resident Evil může vypadat profesionálně a dosáhnout tak až na příčky nejvyšší. Dle mého zatím nejlepší díl (viděl jsem prozatím jen 3 díly). 90%. ()

WolfR

Další pokračování série adaptací her Resident Evil (Biohazard) je tady. Zombie se už rozšířili po celé planetě a všude je jen pustá poušť. Tu a tam někdo přežil a snaží se odolávat armádám zombie. Třetí Resident Evil mi přijde jako taková menší vykrádačka legendárního Mad Maxe, ale film u mě prostě a jednoduše obstojí. Příběh, jak už víte, v této sérii není moc podstatný. Zombie se prostě a jednoduše každým dílem rozšiřují dál a naši hrdinové se chtějí vždy dostat odněkud někam. Proto Resident Evil beru jako Béčkový film, jako akční nářez s prvky hororu. No, celkově je trojka taková, bitky s různými zombies v pouštním postapo světě. A hlavním hrdinou je navíc stylová, sexy“superžena“ (Alice). Co víc si přát? Jednoznačně nejlepší díl z celé trilogie. Z předchozích dílů se mi moc scén do paměti nevrylo, ale tady jich je hned několik a navíc nádherně vizuálně zpracované! Rozhodně skvělá, akční, zombies postapokalyptická podívaná. A již tradičně, jak to v této sérii bývá zvykem, obsahuje i skvělý, ale otevřený závěr. Stačí jen vypnout mozek na hodinu a půl a bavit se. 3 hvězdy. PS: Jinak z ostatních hrdinů respektive herců, musím vyzdvihnout Ali Larter či Odeda Fehra. ()

blitzer

Jednoznačně nejlepší Resident. Scénář je sice slušná vykrádačka několika filmů, ale postapo svět je dostatečně atmosferickej a Las Vegas pod tunama písku nemá chybu. ()

animaxis

Nejlepší díl!Atmosféra tu je sice strašidelná velmi málo oproti prvnímu dílu,ale prostředí pouště bylo skvělé a úplně mě z ní bylo vedro!Alice je tady asi nejdrsnější a má tu nejlepší scény.Marilyn Manson tu ještě vylepšíl znělky jaké dal do prvního dílu a ty se sem skvěle hodí.Je tu dost drsných hlášek a tenhle postapokalyptický svět je dost dobrý.Závěrečná scéna taky super a to je asi vše. ()

dr.fish

Extinction hned zaujme jiným zpracováním obrazu. Musel jsem si zpočátku zvykat, nemohl jsem se do toho dostat. V podstatě se ale jedná asi o nejlepší díl, boj o přežití. Žádná velká naděje, není čas na sentiment. Dobrá akce, obraz i zvuk. 80% ()

mortak

V rámci béček solidní práce. A to i z hlediska světa RE. Třetí level se odehrává v poušti, parta modelek a modelů si hraje na Mad Maxe, Milla se probere ve sprše a na konci zlikviduje monstrum. Co víc od dílu RE očekávat? ()

Van Damme bez Seagala

Van Damme bez Seagala

14.05.2009

Resident Evil pokračuje

Resident Evil pokračuje

24.09.2007

le no tak, snad si nemyslíte, že vás chceme upozorňovat na aktuální třetí díl zombie vybíjené?! Ten už je v podstatě minulostí. Jistě, pro české a slovenské diváky ještě nějakou chvíli ne, ale… (více)

Delší polibek a návrat Škorpióna

Delší polibek a návrat Škorpióna

18.06.2007

Z kalných vod Hollywoodu se zcela nečekaně vynořila pokračování dvou áčkově se tvářících béček, která má nejeden uživatel ČSFD na svém seznamu provinilých slastí. I když, u toho prvního se to v… (více)

Snyderova armáda (ne)mrtvých

Snyderova armáda (ne)mrtvých

28.03.2007

Třístovka se vesele prosekává k 200-miliónové hranici v tržbách z amerických kin (celosvětově už tuto hranici dávno pokořila a je po posledním víkendu na slušných 250 milionech) a filmové weby se… (více)