Zásah policie proti překupníkům drog končí krvavou přestřelkou. Policisté Francis a Ray Tierneyovi objeví na místě zásahu několik mrtvých kolegů a gangsterů. Jejich otec, který také pracuje u policie, přiměje Raye, aby se ujal velení speciálního týmu pověřeného vyšetřováním. Ray další den objeví na místě činu ztracený mobil a svědka, který potvrdil, že po přestřelce odsud unikl v taxíku zraněný gangster Angel Tezo. Mezitím Rayovi kolegové objeví opuštěné taxi s mrtvým taxikářem. Ukáže se, že to je parta zkorumpovaných zločinců v uniformě, kteří jsou do případu přímo zapleteni. Chtějí zpátky peníze, a proto musí najít Teza dřív než jejich kolegové z jednotky vedené Rayem. Aby zdrželi vyšetřování, zapálí taxi a vydají se po Tezových stopách. (TV Nova)

MarkHoppus

Paráda!!! Edward Norton a Colin Farrell. Čekal jsem od toho hodně a ani trochu mě to nezklamalo. O'Connor se pokusil ukázat korupci mezi americkými policisty a mě to rozhoně přesvědčilo. Jen na konci sem se bál, že tam bude nějakej příšernej Happýk, ale naštěstí se tak nestalo a u ně 5 hvězd. ()

nicolarsen

Nic nového pod sluncem. Vše už tady tolikrát bylo (Training Day, L.A. Confidential aj.). Slibný začátek, zbytek bez invence. 60% ()

glide4ever

Velice průměrná kriminálka s brutálně nadprůměrným vyvrcholením. Herecké výkony bez diskuze skvělé. Hodně se mi líbil Colin Farrell jakožto záporňák. Výborná práce! Sečteno podtrženo 80% ()

HM

Těžký je život policistů z NY s platem 60 tisíc dolarů ročně, tak proč si trochu nepřivydělat... co třeba prodejem drog, že? Policejních filmů o policejních rodinách, o střetu dobra a zla, o morálce, bla, bla, žebříčku hodnot bylo natočeno tak moc, že jsem absolutně nečekala, že by mě něco mohlo překvapit. Stalo se. Narozdíl od většiny detektivek má hlavní vyšetřovatel na kontě lumpárnu, (což by se málokterému vysocecharakternímu hrdinovi amerického filmu mohlo stát,) stejně tak ostatní postavy nejsou ani v nejmenším černobílé. Zajímavá kamera i hudba vás ještě více vtáhnou do děje a chvilkami mi bylo až špatně z toho, co se na Raymonda valí. I když pár mírně kýčovitých okamžiků by se našlo, (úvodní přemlouvání starého tatíčka mi dokonce vyloudilo úsměv na tváři, když jsem si vzpomněla, jak Ted Striker nechtěl létat kvůli incidentu u Macho Grande,) je to v rámci únosnosti, a hlavně se tak neděje na konci. Z hlavní čtveřice mě úplně nepřesvědčil Colin Farrell, kterému nepomohla ani mnohokrát zmiňovaná scéna s žehličkou... Celkově ovšem podařený kousek, který by bylo škoda nevidět. ()

Pai-Mei

Tak ako skvelé herecké obsadenie, je skvelá aj kamera a hudba. Veľa vecí sa tu stretlo v dobrej forme a tak vyzerá aj hodnotenie. ()

unrocker

Je to celkem škoda že film s dobrým námětem a docela solidním obsazením je tak nezajímavě natočený. Říkal jsem si že to bude skvělý zážitek, ale ničeho skvělého jsem se nedočkal. Je to standartní detektivka s herci v hlavních rolích, kteří umí hrát mnohem líp než zde předvedli. ()

Loreleis

Výborný film o hnusnejch věcech ale se skvělými hereckými výkony - klobouk dolů. Můžu jen doporučit, při tomhle snímku se nudit rozhodně nebudete, je to protkané akcí a napětím. Vážně nejlepší film za poslední dobu. Největší můj obdiv patří E. Nortonovi, jehož herecký výkon je zde okouzlující. ()

DJ Kritik

Svižné, akčné a priamo do živého mieriace dielo. Odhalenie zločinu, ktorý sa úzko viaže s políciou a každý nesie nejakú vinu. V každom štáte je problematické udržať sa pri vyšetrovaní zločinu na strane ošetrujúcich a nepodľahnúť nástrahám na zlákanie z cesty. Problém je, že nik nedokáže takéto rozhodnutie prijať za druhého. Akčnosť: *** Realita: *** Vtiahnutie do deja: **** ()

MarsVl

Farrell a Norton parádní dvě hlavní postavy. I když jsem čekal víc tak to bylo dobré. Bohužel filmů o dobrých a zlých policistech je mnoho,takže nic nového. ale přešto 4*. ()

Kuzmik

Colin Farrell a Edward Norton jak je neznám. Colin alias Jimmy, který přejde z jedné na druhou stranu zákona a Edward alias Ray coby zkušený detektiv. Film je založen na brutální vraždě čtyř policistů, kterou vyšetřuje Edward a Noah Emmerich společně se svým okrskem. Ve zhruba prvních 50 minutách se toho moc nestane ale pak akce střídá akci. Hrdost a sláva je hlavně pro ty co mají rádi zákon a pořádek nebo kriminálky. Po režijní stránce dokonale natočený film ale celkově film byl až moc zdlouhavý a se střihem si nejspíš práce moc nedělali. I přes to je Hrdost a sláva filmem, na který jsem se rád podíval. ()

J.Cobra

Hodně pomalu se to rozjíždí a více jak do poloviny filmu mě to ještě moc nebralo. Pak ale byla atmosféra filmu každou chvíli hustější a hustější. Ke konci by se ve mě krve nedořezal. Opět mám v sobě nechápavé pocity, lítost, vztek... další film, který na mě zapůsobil a budu ho nějaký čas trávit. ()

radys.v

Příjemně ztrávené 2 hodiny. Jsem fanoušek C.Farrella, ale musím konstatovat, že jeho herecký výkon nebyl tak 100%-ní, jako tomu bylo ve filmu "V Bruggách". Film nebyl nejlepší, mělo to své mouchy, ale i tak si myslím, že pro obdivovatele krimi by byl fajn. 4* ()

jprmusic

Docela mě překvapuje zdejší hodnocení - mě se film hodně líbil, dokonce tak, že jsem přestal sledovat, jestli někdo hraje dobře nebo špatně :-) ()

Nightmare89

Tak a klope nám tu na dvere ďalší kinematografický reprezentant, ktorý zanevrel na svoj potenciál asi tak ako N.Y.P.D. zanevrelo na svoju poctivosť. Je to fakt škoda, lebo už len samotná atmosféra kombinovaná s hereckým obsadením sú sami o sebe dostatočne dobrým základom pre nadštandardný snímok, ktorého súčasťou by ale mal byť aj kvalitný scenár, lenže ten má hodnotu ekválnu s Jimmyho svedomím. Tento fakt bohužiaľ spôsobuje, že film sa vlečie tak jak je týždeň dlhý a tým pádom sa vo vás emócie nevystupňujú a vy po zhliadnutí záverečnej scény budete mať pocit ako keby ste 2 hodiny sledovali Televízne noviny na STV. 60%. ()

gicous

Dobří herci, z nichž nejvyraznějši pro mě byl Colin Farrell, který ztělesňuje poldu, co využívá spravedlnost a právo k osobnímu obohacení. Neváhá přitom potopit svoji vlastní rodinu. Film má taky slušný příběh, ve kterém sice není moc akce, ale díky hercům a dobrým dialogům se ta určitá rozvleknost děje dá snést. I přesto ale Hrdost a sláva trpí právě příliš dlouhou stopáží, která zbytečně zpomaluje tempo. Dějova linie se ženou Edwarda Nortona nebo Noaha Emmericha jsou zbytečné a myslím, že jen odvádějí pozornost od hlavního tématu, kterým je zkorumpovanost mužů zákona. Dávám lepší 3+. ()

kubilov

Krimipříběh o třech policistech z jedné rodiny ve zkorumpovaném newyorkském podsvětí. Nemůžu si pomoct, ale přišlo mi to strašně přeplácané, a kdyby to dokázal režisér trochu lépe podat, měl by film velký potenciál uspět, jenže to zůstalo tak trochu na půli cesty. Každou chvíli někdo na někoho řval, někdo brečel a někoho uplácel. Nakonec jsem se teda pronudil do konce a nic mě nepřimělo si film nějak zapamatovat. ()

Greendell

Mám docela rád tyhle krimošky a tohle bylo podle mýho gusta. Ne že by to bylo něco převratnýho, ale mělo to nějaký svoje zvláštní kouzlo. Navíc mám rád jak Nortona tak Farrella, a hlavně Colin je tady hodně hustej. Moc zápornejch rolí nehraje, ale když už tak už, fakt dobrý. ()

Tvůrce Warriora si brousí katanu

Tvůrce Warriora si brousí katanu

13.05.2012

Gavin O'Connor ve skutečnosti přesvědčil už kriminálkou Hrdost a sláva, ale opravdu hrdý a slavný se stal až díky Warriorovi, „nejlepšímu filmu roku 2011, který nebyl nominován na Oscara“. Své… (více)