Prokletý ostrov

• USA Shutter Island (více)

Janoss98

Ztratit se mezi realitou a snem, pravdou a lží. Nevědět kde se zrovna nacházíš. Tohle jsem ve filmu prožíval. Potácení se na tenkým ledu, jelikož nevíš jestli ta cesta po který jsi se vydal je ta správná. Noční můra, která nakonec vůbec není sen. Probuzení se ze snu do fiktivního světa. Uff co víc bych měl říct. Asi už jen to, že se nedá nikomu věřit a to nejhorší je, že ani sám nevíš kde je pravda... Strhující film s drásavým soundtrackem smyčců (hlavne začátek a konec, ve stredu filmu to byly jen lehké náznaky). Super, byl jsem překvapen :) 95% ()

Bogrant

Ťažko deprimujúci filmový zážitok. Hviezdnymi hercami nabitý, mysteriózny film, ktorý diváka buď zruinuje alebo ovládne takým spôsobom, že ho bude musieť ešte nejakú dobu rozdychávať. Keď sa konečne dostaví očakávané vyuzlenie spletitých hádaniek, nástrah a človek pochopí celú ''pointu'', tak sa veru zamyslí i sám na sebou. Posledná veta navyše všetko opäť zmení. Majstrovský Scorsese. ()

nikhaj

Odzaciatku filmu ste v pasci ale nebudem nic viac prezrdzat psychiatricke prostredie, vazenie, odlahly ostrov treba vidiet ()

Kr0syty

DiCaprio v hlavní roli detektiva se vydává se svým parťákem na ostrov Shutter rozlousknout případ zmizelé vražedkyně, která utekla z vězeňské psychiatrické léčebny. Nebo si to má divák jen myslet? Po celou dobu vysoce emoční příběh se skvělou atmosférou, která pracuje s výbornými hereckými výkony jak dobře promazaný stroj. Napříč filmem se dozvídáme víc o hlavním hrdinovi a na nás už je jen přemýšlet. Budete přemýšlet při sledování Prokletého ostrova, i deset minut po skončení titulků. Skvěle vystavěná pointa a konec pootevřený pod tím správným úhlem, aby nás nechal na vážkách, jsme si jistí že víme co se vlastně stalo. Víme? Z pocitů beznaděje si chcete pustit film znovu, jestli jste něco nepřehlédli, ale zrovna když mačkáte tlačítko Play, začne Vás mrazit po zádech a řeknete si. Chci to opravdu vědět? Není to tahle nádherné? To nechám na Vás, ale vím, že je to tak, jak to má být. ()

cowee

Naprosto parádní dílo, na které si musíte udělat čas a hltat ho od začátku do konce (ono už to ve druhé půlce filmu ani jinak nejde), jedná se o . Miluju filmy o spiknutí, tajemstvích a odmítání reality a ačkoli mě nijak nebaví Leonardo DiCaprio, v tomto filmu hodně překvapil. Přestože vím, jak děj dopadne, rád se na něj podívám znovu. ()

Sopholojong

Spickove paranoidne retro od majstra "gangsterky" Martyho. Audiovizualne najprepracovanejsi, napatim prespikovany, neistotou podfarbeny prichod na ostrovnu liecebnu, vyboostovany tou najhrozostrasnejsou hudbou. Videl som tu scenu stokrat a ani Hitchcock by ju nenatocil lepsie. Vsetko okorenene tou najlepsou veteranskou (Kingsley, von Sydow) a cerstvou (uz povestny Di Caprio, ukecany partak Ruffalo) hereckou bandou, i obrazovo opantavajucimi flashbackmi (koncentrak, rodina), ktore divakovi napovedia mnoho a aj tak sa necha v zavere nachytat. Snimka, ktora co sa tyka cien uplne "ostrouhala", podobne ako Kubrickovo Shining, a preto sa stane rovnako vyhladavanou klasikou. ()

Damnsinead

Agent Daniels zažil nepěkné věci- viděl hrůzy války a při požáru mu zemřela manželka. Teď má vyšetřovat zmizení pacientky v psychiatrické nemocnici na ostrově. A něco tu nehraje, personál nespolupracuje, a Daniels má čím dál horší halucinace, kde většinou figuruje jeho manželka. Netrvá dlouho a vrší se mu konspirační teorie o tom, co se na ostrově vlastně děje. Je fakt, že blázinec na zapadlém ostrově si o konspirační teorie přímo říká, a tak tápete, jestli je to všechno pravda, anebo agentovi vážně šplouchá na maják. A nejistota vás drží v napětí až do konce. Výborný thriller. ()

Metuje

Já mu to prostě nežeru. Nejde udělat nudnej, průměrnej film, ukončit ho nekoncem, kde vlastně nic není řečeno stylem “diváku, přeber si to sám, takže já se můžu vyhnout špatný interpretaci, která je takhle jen tvoje a nikdo neví, jak to ve skutečnosti je, takže jsem z obliga” a myslet si bůhví jak skvělej film jsem udělal. Toto prostě ne. DiCaprio otravný jako vždy, Kingsley paráda jako vždy. Určitě se na to podívám ještě jednou, zatím 3 hvězdy. ()

Feacher

No je to famózní, ne že ne! Psychologicky do detailů promyšlený snímek, kde už od začátku na vás útočí tolik podnětu k přemýšlení "v čem bude ta zápletka", že hledáte něco i v tom, kde nic není. Já například ve staré ženě při příchodu do léčebny ukazující "psst" poznal Rachel, jenž ukázali záhy na obrázku v dalších scénách a už jsem přemýšlel, kde je ten háček. Hlavní zápletku jsem sice odhadl již na začátku, ale až do konce jsem ji nemohl uvěřit a ani po skončení filmu jsem si nebyl 100% jistý, jestli je to tak, jak to nakonec vypadá. Přecejen přesvědčení o obou stranách pohledu bylo celý film velmi intenzivní. Jakmile jsem ale viděl ženu pijící bez sklenice s vodou, říkal jsem si, že takovou chybu v takovém filmu nelze udělat a že tam není něco v pořádku. Závěr úžasný, jen tedy to nejednoznačné zakončení klasicky zabolí no... Film nenudí ani chvíli, skvělé napsané a zahrané, dokonalost! ()

Bragi66

Leonardo DiCaprio je dobrý herec a Martin Scorsese je dobrý režisér. K tomu sofistikovaný příběh o tom, že je možné, že žijeme v klamu, který považujeme za neochvějnou skutečnost - to je základ pro dobře natočený a znepokojivý film. Příběh si uchovává běh a má vyuzlení tak, jak to má být - že tedy zůstanou nějaké pochybnosti o tom, že víme vše. Atmoška, kamera , výprava i hudba atd. - všechno hraje k cíli, a tím je vtáhnout diváka do děje a nechat ho pochybovat, a to se tady opravdu povedlo. ()

Lupas888

Můj nejoblíbenější thriller ze všech filmů na světě. Film je o detektivu, který vyplouvá se kolegou na ostrov kde je léčebný ústav pro vrahy a hledá jednu nezvěstnou ženu a u toho zjistí tajné věci dějící se na ostrově. Zprvu jednoduchá zápletka se vyšetřováním, která vás následným pokračováním děje pohltí. Naprosto mistrovský herecký výkon Leonarda DiCapria, který by měl mít už tunu Oskarů. Martin Scorsesee a Leonardo DiCaprio je dvojce, kterou pokud vidíte v popisu filmu jako režiséra a herce víte že to bude skvělý. Výborné herecké výkony od Marka Ruffala nebo od Bena Kingsleyho. Tato detektivka s prvky hororu staví na psychice postav a skvělém scénáři, který je podle mě jedním slovem výjimečný. Samozřejmě skvělá kamera a dialogy, které mají opravdový smysl na konci a strašidelná hudba. Je tu hrozně moc detailů, které nám napoví konec, ale nám jako fanouškovi to nedojde. Vidíme rozpad psychiky detektiva velmi dobře a pochopitelně. Konec je naprosto skvělý a musím říct, že to jsem opravdu nečekal. Všechno do sebe nádherně zapadne až jsem měl pocit, že je to až strašidelné. Prostor ostrova byl skvělý a velmi dobře prozkoumán. Ještě jednou konec byl opravdu famózní a opravdu bolestivý. Film s hustou a skvělou atmosférou, který si rád pustím znovu.10/10. ()

otecBobby

Přidal jsem další shlédnutí. Třetí? Čtvrté? První po přečtení knižní předlohy Denise Lehaneho. Tady přijde ztotožnění s hlavním hrdinou draho. Je to prostě šílený, nikdo by tohle nechtěl prožít a nikdo by s tím nechtěl žít dál. ()

Rebel24

Prekliaty ostrov je mimoriadny film od Martina Scorseseho. Ide síce o náročný snímok, najmä v charakterovej psychológii, ale vo viacerých fázach film graduje až do absolútne mrazivého finále. Tomuto filmu na rozdiel od mnohých v kariére režiséra väčšia dĺžka pristane a autor ani divák sa v deji nestratí. Herci tradične výborní. 90% ()

nitrak

Se to trochu i bojim hodnotit, ale prostě takovej podprůměrnej horůrek. Konečný uvědomění zajímavý a smutný, ale nic moc to ve mně nezanechalo. ()

Nickkk

Do konce hodně težké na přemýšlení a na konci moc jednodušše vysvětlené...Film je to více než kvalitní o tom není pochyb a dokonce se u mě dostavilo i po filmové zapřemýšlení a to se moc často nestává, ale na druhou stranu jsem měl celou dobu pocit že to bude přesně tak jak to končí takže svým způsobem bez překvapení. Poslední věc nakonec je přání a to přání takové ať nedělají tak podrobné trailery jako je tomu zde, protože je tam 90% obsahu a to není dobře. Nejlepší postava: Teddy Daniels ()

Elles

Začátek vypadající jako trošku jiná detektivka,ale časem přibarvující zaplétka až chvíle kdy jsem nevěděl komu nebo čemu mám vlastně věřit. ()

gonzales

Za mě spokojenost. Výborná atmosféra, chvílema hororové napětí a dobrý DiCaprio. Občas jsem se v tom trochu ztrácel, ale Scorsese stále umí. ()

Lvegas

Skvělé drama, dokonalý thriller, skvělý herecký výkon L. DiCapria, nevěřil jsem svým očím, 137 min skvělé filmové práce. V průběhu mého diváckého života, jedno z nejlepších dramat...Odhalení skvělé, místy možná budete tápat mezi realitou a absurditou, ale pokud budete pozorně sledovat, určitě se neztratíte. Jedinečný zážitek. Rozhodně musíte vidět! ()

DiCaprio krutým zabijákem

24.05.2013

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

16.04.2013

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013