Prokletý ostrov

• USA Shutter Island (více)

prskvik

Vážně jsem zklamán. Začátek dobrý, očekávání veliké. Tak nějak přirozeně mne napadlo že když je to z prostředí léčebny, musí to být bomba ve všech směrech. Copak by si ještě dnes někdo dovolil natočit něco, co by nebylo naprosto vyjímečné a originální z tohoto místa. No jo, dovolil!! Nejdříve halucinace a noční můry, potom mrtvé děti v jezeře... Tomu řikám smutný konec hry na city a divadla pro slabomyslné diváky. Kde jsou filmy které mají logickou zápletku a neotřelý konec. Jsem tak zklamaný že ani nemám chuť vynaložit námahu na důkladné zdůvodnění mé nespokojenosti ač jsem byl na začátku plný velkého očekávání. A to se přiznám že mi vůbec nevadí dlouhé utahané filmy na efekt a atmosféru, pokud to má pozdější význam. Tady ne ne a ne!! ()

Mikkys

Pěkně natočené psychologické drama, kdy ke konci nevíte, co je vlastně pravda a co je lež. Dobře vystavěný příběh. Bohužel na tento film musíte mít náladu, hlavně přemýšlivou, což jsem zrovna neměl. Takže jen tři hvězdičky místo čtyř. ()

symbiotic

U Scorsesa se dá předpokládat film určité kvality, ale tento film se dá směle zařadit k jeho lepším kouskům. Autor si s divákem hraje až do poslední chvíle, dokonce i po vyvrcholení zápletky. Herecká squadra podává výborný kolektivní výkon...no a hlavní role? Už od počátku Leovi kariéry si hledám na něj hůl, protože každého mainstreamového herce je potřeba po každém průměrném výkonu "pořádně zbít" . Kromě toho, jeho babyface kontrastující s potřebným charismatem rolí, do kterých je obsazován, je předurčen k pranýřování. Bohužel ten prevít to dělá tak dobře, že z čekání na jeho chybu je nakonec fascinace jeho dovednostmi. Hmm, taks to opět svedl, ale dávej pozor, sleduju Tě! ()

spacejp

Od zajímavého a mírně tajemného začátku až do opravdu překvapivého, ale o to lepšího konce jsem netušil, co přijde. Mysteriózní filmy miluju a o teď se tento film zařazuje mezi ně, protože nevědět co bude následovat za 10 minut a i dřív je skvělé. Celou dobu, jsem stál na straně Teddyho a říkal jsem si, jakým věcem se dopouštějí v tamní psychiatrické léčebně. O to víc jsem byl překvapen na konci. Skvěle zahraný Teddy v podání DiCapria… Vřele doporučuji ()

onevoice

Mňamka. Celý film som pozeral ako obarený. Toto je blaho. Scorsese vytvoril ďalšie geniálne dielo. Di Caprio je fantastický. Dokazuje že vie zahrať všetko, ale nie je to len o ňom. Ostatní herci takisto skvele sekundujú hlavne Kingsley. A čo ma dostalo úplne je koniec filmu. Nechápavo som ešte sedel niekoľko minút a čumel do blba. ()

K.e.a.n.e.80

Vemte nejlepšího režiséra a bezkonkurečně nejlepšího herce, který momentálně brouzdá touhle planetou a nemůže vám vyjít nic, než parádní podívaná. Jeden z nejlepších filmů, co jsem za poslední dobu viděl. 5* ()

mirecl

Kúpil som si za pár centov a znovu pozrel tento film z prostredia psychiatrie pri príležitosti zrušenia jednej, už pravdepodobne neprosperujúcej videopožičovne, ale neoľutoval som. Aj druhé pozretie takmer po 2 rokoch bolo vzrušujúce, lebo medzičasom som už stihol zabudnúť dej príbehu. Pamätal som si len hrubú hlavnú líniu. Už na začiatku počas plavby na ostrov vyvolávajú tvorcovia v divákovi cit nereálnosti, keď ako v starých filmoch sa odvíja v pozadí za dvomi hlavnými hrdinami film okolia. To jest prostredie nebolo celkom reálne. Film ďalej hovorí o majstrovskej práci psychoterapeutov, ktorá nemôže byť, žiaľ, reálna ani v podmienkach izolovanej psychiatrickej kliniky. Išlo predsa o psychotického pacienta s patologickými zmenami vo vnímaní všeobecne prijímanej reality a takto postavená "psychodráma" by bola hazardom so životom a zdravím jeho samotného, ale aj so životmi a zdravím personálu a ostatných pacientov. Napriek tomu je tento príbeh fascinujúci a ako film obstojí, aj keď sme sa nedozvedeli veľa o mechanizme psychózy, len o jej obsahu, ktorý bol naozaj veľmi atraktívny. Takže "pokus" terapeutov kliniky sa nakoniec podaril, ale pacient oprávnene odmietol žiť vyliečený. T.j. v súlade s jeho anamnézou. Bolo mu však jasné, že nemôže (spoločnosť je nastavená na daný typ reality, sú tu normy, predsudky,...) a nesmie (kvôli ohrozeniu životov iných) ďalej žiť ani v snovej realite... Takže zostávala jediná, pre neho celkom prijateľná možnosť, pre ktorú sa nakoniec dobrovoľne rozhodol. Mal pravdu. Veď nás, to zn., to kým sme, vytvárajú myšlienky, ktoré máme v prítomnosti, nie až tak osobná história, ktorá je dôležitá hlavne z hľadiska príjemných spomienok. To však nebol prípad nášho hlavného hrdinu. Nakoniec, on "už" žiadnu "minulosť" ani nemal. ()

defender110

Úžasné Scorseseho dílko, nezapomenutelný filmový zážitek. Děsivě chmurná atmosféra provázejí celý film od samé první minuty až do konce, podtržený výtečnou hudbou, skvělým scénářem a bravůrními výkony herců. Občas bych šetřil flashbacky ,ale to je malá výtka k perfektnímu filmu. Konec je nečekaný a poslední scéna zajistí , že hned tak na film nezapomenete. ()

Salto

Bezvadný film. Během chviličky Vás vtáhne do děje. A pak už jen s napětím hltáte co příjde. Skvěle navozená tísnivá atmosféra věznice pro nejhorší případy a blázny. Podle mě zde Leonardo DiCaprio zase dokázal, že není jen uhlazený "hezoun" z Titanicu, ale že je skutečně kvalitní herec. Jeho postavě jsem věřil celou dobu beze zbytku. Pokud máte náladu na drama, na které jen tak nezapomenete, Shutter island je správná volba.Jen se připravte trošku zapojit mozkové buňky. ()

Regig

I když první snímky tohoto filmu mě nijak nenadchly, tak postupem filmu mě příběh vtáhl do děje takovou silou že mé myšlenky pracovaly jinak než obvykle. Jako by chtěly ukázat co vidí blázen, jakoby ukazovaly že jejich realita je stejně skutečná jako moje, nebo naše.Fantastické. ()

rado3105

Zaujimave ale nic prevratne. Asi najjednoduchsi scenar tocit o blaznoch... Poznamka: Scorsese - zidovsky povod, Di Caprio chodi so zidovskou modelkou Bar Rafaeli... Osvedcene sceny o utrpeni z koncentrakoch, o svinskych nacistoch....dokonale vymyvanie a ucenie ze Zidia su ten narod ktory trpil. Kto niekedy natoci film o najvacsich vrahoch zidovskeho povodu?: Stalin, Lenin, Yagoda, Trotskij?? ()

tomkat

Má to atmosféru a nápad - jenže Leo hraje na tak spletitý film trochu moc ploše, a hlavně... pointa (ze strany postavy Bena Kingsleyho) je trochu moc neuvěřitelná: je mi líto, ale "tohle" se jako racionální vysvětlení prodat nedá, alespoň ne mně. ()

krrimi

Už hrozivá hudba pri príjazde Teddyho na ostrov spôsobovala zimomriavky, tajomné prostredie šialeného ústavu pre šialencov na čele s holohlavým Benom Kingsleyim hovorilo, že pôjde o mimoriadne zaujímavý film, časom som ale nadobúdal pocitu, že ide o klasiku a na mňa čaká záver aký predvídam, zmiznutá žena, tajomné vedenie ústavu a všade na okolo kopy šialencov. Jediné čo vo mne rušilo dojem klasiky boli Teddyho spomienky a halucinácie ale myslel som, že je len vyšetrovateľ ktorý mal ťažký život a robí svoju rutinnú prácu, no záver mi obrátil všetko na ruby. ()

MH77

Velmi zajímavý snímek s velice zajímavými herci. Velmi dobrý zvrat a dobrý scénář. Ale nijak moc mě to neohromilo. 76%. ()

oleg121

Efektný, napínavý, no mierne rozťahaný horror, ktorého strhujúce scény tiež nie sú bohviečo. Niektoré pasáže sú dokonca mierne mimo témy. Nebyť týchto chýb išiel by som aj na plný počet hviezdičiek. ()

hanzikk

Co dodat? Konečně film kde jsem si nebyl jistý jak to dopadne, a to tak, že úplně. Výborně zahrané, výborně celé zamotané. Atmosféra se sice nedá krájet nožem, ale určitě působí tím, že se příběh odehrává na takovém místě. Dále jsou tady ty výborně vymyšlené detaily ve filmu jako záběry z Dachau nebo kouř u cigarety. Je vidět, že si režisér s filmem opravdu pohrál a celý film jsem se nenudil. A konečnou tomu dodává ta hudba. ()

TopsyKretts

Velice podařený snímek, který v průběhu zamotá hlavu nejednomu filmovému příznivci. Drama, které nenechá diváka ani chvilku v klidu. Bez zaváhání mohu tleskat hereckému obsazení v čele s Leonardem DiCapriem, který bravurně zahraje roli detektiva, nebo pouhého blázna? ()

Adhemar

Skvělé drama. DiCaprio opravdu předvádí divy. Filmy jsem viděl za měsíc asi 3x a klidně bych zvládl ještě pár shlédnutí. ()

JirkaWade

Shutter Island je film, nad kterým se musíte po skončení zamyslet, a to mám nejraději. Děj mě vtáhl do sebe, ale nechával mi šanci přemýšlet, bohužel tak ve třech čtvrtinách už jsem byl celý popletený a už jsem se jenom napínavě díval. Nejvíc mě nadchla atmosféra ostrova s tím, že mi při hudbě běhal mráz po zádech. Po skončení filmu jsem byl jak přikovaný a musel jsem chvilku zpamatovávat, ovšem přijemně. ()

DiCaprio krutým zabijákem

24.05.2013

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

16.04.2013

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013