starbrejkr

Určitě to není až taková pecka, jak bylo hlavně v počátcích deklamováno. Především proto, že ten film je hodně předvídatelný. Přesto dávám pět. Proč? Hlavně díky závěrečnému Mickeyho projevu a následnému finálnímu zápasu, který svojí tečkou dává čekatelnému konci trochu jiný punc. Navíc je to část životního příběhu člověka, který poznal všechny strany mince života a ta tvrdost a tragika osudu musí člověka zasáhnout. Hrozně se mi taky líbí neotřelost a odvaha ukázat opravdu tvrdé scény zejména v první půlce. Je to moje první setkání s Arafonskym a co tak vím o jeho předchozích filmech, je jasné, že tímhle přepřahl na trochu obvyklejší kolej, přesto si jedinečnost hlavně v již zmiňované první půlce zachoval - takové scény v posledním Rockym nebo Million Dollar Baby (které mi film nejvíc připomíná) neuvidíme. Mickeyho Rourka jsem měl asi oprávněně zafixovaného jako klasického béčkového herce a pořád je mi trochu záhadou, jak se dostal k této roli, ale v tomhle filmu je to někdo jiný. Jeho projev ke úžasný zejména ve scénách s dcerou (jo, další ohrané téma, ale na happy end jako jinde zapomeňte).....Je to spíš slabších pět hvězd, protože jako celek ten film není nějak extrémně výjimečný, ale je prostě SILNÝ. No a ta muzika!!! Možná to je taky teb důvod, proč jsem přidal pátou hvězdu....Kde jinde slyšíte v hollywoodském filmu Balls to the Wall od Accept nebo Bang Your Head od Quiet Riot?:-) Právě si ty songy z filmu pouštím a i díky tomu ve mně pořád vězí. ()

cubajz

jak říká hlavní hrdina své dceři "Je ze mě starý zlomený muž a jsem sám. A já si zasloužím být sám, jen nechci abys mě nenáviděla" - tomuto filmu se povede převést stejné pocity zmaru, bolesti a zašlé slávy i na vás, to vše díky vynikajícímu Rourkovi, polodokumentární kameře a nehollywoodsky minimalistickému zpracování. ()

Trainspotter

Ty jo, The Wrestler, jsem si říkal, aby se všichni z toho náhodou nepokadili, ale čéče, ono se Aronofskému opravdu opět zadařilo a sfouknul jsem to jedním dechem navzdory tomu, že se jedná o 100x před tím provařený námět megaborec-troska-návrat-atd., asi to bude tím, že je to celé zabalené v takové podivné pravdivě vypovídající formě s mnoha druhy výkladu celého příběhu. AR: 2,35:1 - Super 16 (všimni si nápadného zrna) ()

Amroth666

24.10. 2010 - Vůbec první film od Derrena Aronofskyho, který jsem viděl a zrovna takováhle bomba. Život je jedno velké téma, wrestling je druhé velké téma, zábava je třetím důležitým tématem, na které bude film nápadně poukazovat. Ani se mi nechce věřit, že se něco takového dá vůbec natočit. Těžký příběh a myslím si, že skvěle padne na hlavní roli Mickey Rourke. Konec 80. let v Americe v oblasti New Jersey pro nějaké lidi vyzní jako nějaká velká troska, na kterou rádi nevzpomínají, ale jedině tento film tu dobu může přesně analizovat, specifikovat a určit. Bary, ulice, domy, to všechno je mimořádně povedené a moc rád se na to koukám. Život, jakým se zapsal Darren Aronofsky je už teď udivující a zaslouží si už teď obrovské uznání. Tento film znázorňuje plno životních skutečných příhod, které navíc jsou spojené s Wrestlerem Mickeym Rourkem. Zajímavý komentář Matty a jeho typy na komentáře. Tenhle film mi také umožnil bádat nad momentální americkou populací a wrestlingskou atmosférou, která se zaplaťpánbůh udržela na vysoké úrovni, ba i ji přeskočila o nějakého toho Undertackera až do dnešní doby. Takže když shrnu film, tak mám z toho velmi dobrý pocit, ikdyž závěr se nese ve trochu smutnějším stylu plném bezmoce a zároveň vysvobození z krutého života, kde Ram je jako nějaká troska. Přijde do ringu a je tam jako slavná a neumírající hvězda. ____ I love you Amerika !!! ____ http://www.youtube.com/watch?v=E-oJ9a664n0 ____ ()

Adush93

Jelikož se po Pí, Requiemu a Fontáně Aronofsky zařadil mezi mé TOP režiséry, na Wrestlera jsem se těšila, jako už dlouho na nic. Avšak, co mě nejvíce uchvátilo nebyla režie. Byl to Randy Robinson. Jeden z nejlepších filmových charakterů, co kdy byl pro film vytvořen. S tím parchantem jsem nehorázně sympatizovala. Prožívala jeho vztahy s dcerou. Nedokážu snad ani popsat, jaké pocity ve mně tato osoba vyvolala. Ale abych se ještě vrátila k té režii. Je to trošku něco jiného, než na co jsme od Aronofského zvyklí. Rychlé prostřihy používá takřka jen v ringu. Nicméně, působí to neuvěřitelně realisticky. Nechyběly ani skvělé hudební kompozice Clinta Mansella. Co k tomu dodat? To nebyl herec (Mickey Rourke), to byl prvoligový wrestler (The Ram)! ()

nithiel

Tak jako Randyho zasahují rány soupeřů v ringu a rány bestie osudu vůbec, tak mě zasáhl tenhle snímek. Snímek o člověku, který ztratil vlastně všechno, jediné, co ho drží nad vodou je to, co umí nejlíp. Kupodivu se však odrazí ode dna, v novém životě však není o moc lepší, než v tom starém. Randymu prostě člověk drží palce, i když ví, že to stejně nějak posere a vrátí se zpátky na dno, i když ví, že odrazit se je nemožný. Vše stojí a padá s výkonem Mickeyho Rourka, který je mimo plátno task maximálně minutu z celé stopáže - on to zvládl bravurně a hlavně díky němu jdse o skvělý film. ()

enjoi

Úžasný filmový zážitek. Pokud vám tedy nevadí trochu toho amerického patosu, příběh zapomenutého hrdiny a klišovitý vztah mezi otcem a dcerou, který se jí celý život nevěnoval. Tak pokud tohle všechno snesete, dostanete skvělý, emocionálně silný film. 95 % ()

dubinak

Krásné, silné a "nenásilné" drama. Mickey Rourke ztvárnil postavu, kterou si lehce každý zamiluje. Líbilo se mi, jak se se vším Randy vždycky smířil a vlastně jsem mu ani nic nedávala za vinu. Aronofsky umí skvěle dramaticky režírovat. Jeho kamera za zády hlavního hrdiny posiluje zážitek, jako byste tam opravdu byli a pozorovali každý jeho ztrápený výraz. The Wrestler ukazuje, že všichni zápasníci mají srdce a umí ocenit i své protivníky a chovat se jako opravdoví gentlemani. FIlm hýří takovou tou lehkostí a vy po skončení máte u srdce dobrý pocit z poctivé filmařiny. Scéna z lahůdek se musí zákonitě líbit všem.. Dlouho jsem tento snímek odkládala a vůbec nebyl důvod, protože Aronofsky mě ani tentokrát nezklamal. ()

danecek24

66. Zlatý Glóbus za rok 2008 - cena (2) - *Nejlepší herec (drama) - Mickey Rourke, *Nejlepší filmová píseň - "The Wrestler" - Hudba a text Bruce Springsteen + nominace (1) - Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Marisa Tomei, ()

Flynn

Ani režie Aronofského, ani skvělý výkon Mickeyho Rourka nečiní z tohoto filmu nic převratného. Osobně jsem byl docela zklamán. Čekal jsem prostě něco více. Trailer je mnohem emotivnější než celý film. Je to prostě normálka. Koukatelné. Škoda... ()

Dannysek4U

Cesta do hlubin duše wrestlera, kterej má hysterickou dceru a zjevne neslusne posunutej prah bolesti. Ale vic? Nerekl bych. Alespon ja jsem zadnej velkej presah nezaznamenal. Jen dost nepatricne plactivou scenu na plazi a klisovitej konec. Ctyri hvezdicky jsou vsechny pro Mickeyho Rourka, pred niz vysekavam poklonu. P.S: - Po druhym zhlednuti se omlouvam za imbecilitu predchozich radku. Porad plati to o Rourkovi, on je proste jeden z nich a rozhodne zde hraje vic nez sebe sama, plus pridavam uctivou pklonu Aronofskymu za to, jak tady dokaze proplouvat prostredima a pribehem, aniz by to rval jako u Black Swan. Prve mi Wrestler nesedl, tentokrat zcela, mnoho... trebaze ctyrhvezdickovy, uchvatny jako celek. ()

Wormboy

Dalsie po technickej stranke brilantne Aronofskeho dielo, ktoreho obsah vsak pre mna nie je tak pritazlivy ako ten v predchadzajucich filmoch, aj ked je samozrejme, ze prostredie profesionalneho wrestlingu je len miestom na rozpravanie pribehu jednej skrachovanej hviezdy. A ano, Mickey Rourke je skvely ! ()

Gabbo

Krásný a citlivý snímek a stárnoucím zápasníkovi. Randy "Ram" kdysi zaplňoval stránky novin a nyní žije v karavanu a stěží vydělá na živobytí. Poté co po jednom zápase prodělá infarkt, mu doktoři doporučí skočit s wrestlingem. Zkouší dát dohromady své vztahy a normálně pracovat. Nakonec, ale zjišťuje, že okolní svět je úplně jinde a jeho život je ring a jeho rodina jsou fanoušci. Brilantní režie a skvělý herecký výkon Mickeyho Rourka podtrhuje úžasná hudba. ()

kusper

Vím, že se opakuju, ale pan Aronofsky si to zaslouží. Jeho nejcivilnější snímek je opět natočen s brilancí jemu vlastní. Jsem rád, že i dnes někdo točí tak skvělými filmovými prostředky. ()

campix

Úžasná one man show Mickeyho Rourka, který je skvěle režírován mým oblíbeným režisérem Aronofskym. Mickey je tak ošklivý a obyčejnyý, že je všechno tak skutečné a uvěřitelné. Wrestlingové pasáže jsou úžasné. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis