Výpravný historický film kanadského režiséra Jena-Marca Valléea sleduje první roky vlády královny Viktorie, která nastoupila na britský trůn v pouhých osmnácti letech. Mladičká panovnice si musí vybojovat své místo v rámci zkostnatělého systému a emancipovat se jak ve vztahu k vlivným politikům své doby, tak ve sféře soukromé ve vztahu k panovačné matce a jejímu ctižádostivému tajemníkovi lordovi Conroyovi. V prostředí plném intrik nachází tolik potřebnou oporu ve vztahu k princi Albertovi. Viktorii ztvárnila Emily Bluntová, která byla za svůj výkon nominována na prestižní Zlatý glóbus, prince Alberta hraje Rupert Friend. Ve vedlejších rolích obrazově i technicky dokonale zpracované podívané se představují Jim Broadbent, Mark Strong, Paul Bettany a Miranda Richardson. Snímek získal celou řadu cen, včetně Oskara za nejlepší kostýmy. (Česká televize)

Bety88

Po dlouhé době skvělá historická podívaná. Dvě hodiny pro mě utekly jako voda. Příběh měl vše ,co si milovník životopisných filmů může přát, romantiku, skvělé kostýmy,drama a ždibec vtipu. Film se soustředil hlavně na vztah mezi Viktorií a Albertem, což nebylo vůbec na škodu. Zpracování mě zaujalo i po detailní stránce, např. ve scéně, kdy je na Viktorii spáchán atentát a její matce v té chvíli v detailu naskočí husí kůže. Z filmu jsem opravdu nadšená můžu všem vřele doporučit a nejenom těm ,kteří se zajímají o historii. ()

jasiska

Veľmi príjemná záležitosť. Nie síce nejako zásadne hlboké alebo prelomové, ale veľmi dobre sa na Mladú Viktóriu pozeralo a dobre som sa bavila. Hoci film je označovaný ako historická dráma, divák má občas pocit, že sa pozerá na rozprávkovú romancu - čo niekedy nie je na škodu:-) Veľmi sa mi páčili aj kostýmy, výprava a hudba. Navyše Emily Blunt bola očarujúca a Rupert Friend sa svojej úlohy tiež chopil parádne. ()

ondrula

Tak jsem se zase pod dojmem z filmu pocitově rozpoltil. Na jednu stranu je skutečností, že mě docela dost bere atmosféra Anglie 19. století a taky mám celkem rád Emily Blunt a Paula Bettanyho. Na stranu druhou je film poměrně dost nezáživný a v zásadě zobrazuje na střídačku romantické námluvy příslušníků vysoké aristokracie a otravné intriky představitelů politických stran. Původně jsem (za tu nudu) chtěl dát jen 2*, ale díky scéně s atentátníkem a taky díky úsměvné dehonestaci Marka Stronga, jsem ještě jednu přimáznul. ()

cmenda

Na tenhle tip filmů moc nejsem ale chtěl jsem vidět jak se Emily Blunt zhostí role královny Viktorie , a dokázala to úžasně. ()

KatRi

Až po projekci jsem zjistila, že film nese přívlastek Young. Ovšem ani to ve mně nedokázalo vzbudit uspokojení, v tomhle filmu je totiž prostě přepálený začátek a ustřihnutý konec. Jako by najednou scénář i režie přišli na to, že si vzali příliš velké sousto. Od jisté doby navíc film už nemá téměř co říct. Což je velká škoda, protože Victoria je minimálně stejně zajímavá jako Alžběta. Je proto pro mě téměř neuvěřitelné, že stejný člověk stojí za tak skvělým filmem jako je Dar od boha. ()

sona123

Zpočátku jsem si nebyla příliš jistá Emily Bluntovou, ale nakonec jsem jí tu královnu věřila bez problémů. A teda, ti se asi měli rádi...Spokojenost jako třeba s Vévodkyní nebo Královou přízní, dobře odvedená práce. ()

amokey

Mám sice ráda historické filmy, ale tady o historii nemůže být řeč... Strašně mi vadilo, jak to bylo nereálné a na hony vzdálené od pravdy. Taková pěkná pohádka, no. ()

AIMÉE

Při vší úctě, vlastně při vší pompéznosti ke kostýmům a maskám smekám. Smekám taky při jednom záběru kamery, a to pohled na dlouhou řadu skleniček na stole, kdy jeden záběr udělal dojem padajícího domina. To je z těch světlých stránek téměř všechno, ačkoli režisér Vallée měl dobré úmysly, hvězdy mu plně nakloněny nebyly. Herci, kteří zazářili, byli především z toho "vedlejšího zákopu", takový M. Strong nebo M. Richardson s J. Broadbentem se blýskli v lepším světle, než jejich kolegové na hlavním postu. Ne, že by E. Blunt a R. Friend byli tragédi, ale tu jejich 'jistou' vzájemnou chemii jsem zaregistrovala max. jednou, proto mám z filmu pocit, že šlo o dohromady poslepované střepy, bohužel tak trochu násilně jen pro oči diváka. ()

petrfox

Skvěle zpracovaná a bravurně natočená historická romance s okouzlující Emily Blunt a jako vždy bezchybnými Paulem Bettanym a Markem Strongem... ()

lareinna

Krásne a príjemne spracovaný snímok, ktorý vystihuje možno jedno z najkrajších a možno zároveň aj najťažších období života kráľovnej Viktórie. Jedno z mála kráľovských manželstiev, ktoré bolo v princípe šťastné. Naozaj krásne a nenútene rozpovedaný príbeh, prostredníctvom ktorého môžeme aspoň trochu nazrieť do histórie, aj keď len stručne. Väčšina historických filmov obsahuje veľa násilia, vojen a zloby, ale tento bol skôr pozitívny a ukazoval viac toho krajšieho z jej života...toto sú moje pocity z tohto filmu. Inak veľmi sympatický herci, ktorí hrali tak ako sa patrí na historický film...veľmi pekné. ()

bohemia_regent

Těch míst, kdy se romantika až příliš nebezpečně blížila kýči, bylo docela dost. A tak jen s přivřením obou očí a díky brilantní kameře dávám za tři. -------- V titulcích filmu uvedeno: rok výroby 2008. ()

tlkounev

Jedno z nejlepších filmových zpracování vztahu mezi královnou Viktorií a princem-manželem Albertem. FIlm se nesnaží na nic hrát, není to velkofilm, není to trhák. Chce pouze divákovi pododhalit jak to mohlo mezi Viktorií a Albertem být. Z historii všichni víme o nehynoucí lásce, kterou nenapsal žádný známý spisovatel, ale život sám. Tvůrcům se podařilo téma opravdu vzít za pačesy a vytřískat z toho vše.(Čárka za slzu film neminula) ()

kdosizrosy

Princ Albert fešák, jinak je to ale celkem plytká historická romantika, kde by se slušelo zaměřit se víc na stránku její vlády než na láskyplná slůvka. ()

KOZEL84

Neváhám s pětkou tohle byla fakt nádhera a sem rád že sem na tenhle film haluzově narazil.Emily Blunt je okouzlující,užasná prostě naprosto božská.Budu se těšit na její další filmy.Skvělá hudba,kostýmy a hezký romantický příběh.Už dlouho sem žádný takhle pěkně natočený neviděl.Výhodou je i délka-je dobře že to nemá dvě a půl hodiny jak je u životopisných filmů obvyklé.Ale hlavně ta Emily:-) ()

jane1106

Po kinematografické stránce působivé, barevné, výpravné,... v rovině herecké ovšem žalostně matné a nevýrazné. Emily Blunt se s hlavní rolí popasovala poměrně slušně a je zde spolu s Markem Strongem (škoda, že nedostal ještě obsáhlejší ulohu) nejzajímavějším lidským prvkem. Překvapivým zklamáním byl pro mě tentokrát Paul Bettany. Z mého pohledu se jedná o snímek typu "jednou kouknout a zapomenout". ()

ellegrey

Celý snímek bych rozdělila na dvě části. První polovina filmu je výborná, děj má spád, pro diváka není ani tak těžké vžít se do role hlavní hrdinky a prožívat s ní složité situace a období jejího nástupu na trůn. Ta druhá už je o něco horší a v některých místech lze dobře vidět, jak pokulhává za svojí lepší polovičkou. Přesto se ale filmu podařilo uchovat si jakési dekorum a ve svém samotném konci vyznívá jako dobrý historický film s perfektní Emily Blunt v čele. ()

McConaughey léčí AIDS drogami

McConaughey léčí AIDS drogami

11.03.2011

Na nějakou dobu si dal pohov od rolí hezounů v romantických komediích, takže jej uvidíme v právnickém dramatu The Lincoln Lawyer a pak možná i v jeho vysněném projektu nazvaném The Dallas Buyers Club… (více)

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky