The 80th Annual Academy Awards (TV pořad)

Publicistický

USA, 2008, 197 min

Přiznám to dobrovolně: Na tuhle komerční šaškárnu se ráda už pár let podívám, ačkoliv nutno dodat, že kvalitka hodně záleží na projevech oceněných a moderátorovi. A Jon Steward... Jon Steward byl trefou do černého, protože vtipnost, ani pohotovost mu rozhodně nechyběla. "To je ale arogantní chlap, co?" Čeští lvi se mají ještě hodně co učit. Ale co. Třeba to poosmdesátě zvládnou stejně stylově jako tahle (téměř výhradně zaoceánská) partička.(22.3.2008)

5* hvězd za skvělý zážitek v Palace Cinemas. Nával Pepsi coly a tuna popcornu mi pomohla přežít otravný červený koberec a pak už se šlo rovnou na věc. Samotné předávání jsem se pak jen usmíval, občas i smál. Může za to nejen skvělý moderátor Jon Stewart, ale i dvojce našich českých překladatelů v čele s F.Fukou, kteří mě zhruba 6 hodin nenechali usnout. Oscara za Zlatý kompas ale nemůžu odpustit.(9.3.2008)

Na předávání bylo znát, jak moc se nechtěli vzdát svého plánu B (sestřihy videí). Na to, že to bylo jubilejní 80. předávání mi to přišlo trochu slabé. Ale samozřejmě se našly dobré vtipy (jako s Travoltovým Boeingem:) ) a sledování v kině byl dobrý zážitek. A pokud bych měl hodnotit i český komentář Baldýnského s Fukou, tak by se hodnocení zvedlo ještě o hvězdičku.(9.3.2008)

Genialni Jon Stewart a jeste genialnejsi cesky komentar od panu Baldynskeho a Fuky, kteri maji pohotovost a ostrovtip v malicku. Narazky na uces Javiera Bardema byly skvele a obdivuji, ze i pres tu ohromnou stopaz panove neprestali byt pohotovi a vtipni. P.S.: Mne se naopak sestrih "Probuzeni ze zleho snu" strasne libil - melo to vtip i nadsazku, ovsem ony tradicnejsi sestrihy mi moc neimponuji...(10.3.2008)

S ohľadom na to, že ide o peknučký okrúhlučký ročník niečo mi tu chýbalo...Neuveriteľne bolo cítiť scenáristickú krízu...Podľa mňa nestačia len sladké rečičky moderátora, jeho pripomienky ku všetkému & rekapitulácia toho, čo sa stalo v minulosti plus vystúpenia nominantov za najlepšiu pieseň...Čakala som viac, možno práve pre to, že predchádzajúci ročník priniesol mnoho okamžikov, ktoré si bude človek pamätať...Tento ročník nemal dojatého Scorseseho, ktorému to všetci priali, bol bez prekvapení a jediné, čo sa mi naozaj rátalo bola pieseň Falling Slowly (aj keď Markétu potom pri ďakovačke surovo odstrihli...)Takže som plná očakávaní na budúci rok, a dúfam, že to bude lepšie, lebo človek, ktorý smrteľnú minutáž a ešte v noci vydrží si naozaj zaslúži niečo extra:-))(8.3.2008)

• - Kvůli stávce amerických scénáristů, která trvala 100 dní, bylo ohroženo i 80. udělování oscarů. (EMMY)

• - Tento osarový večer sledovalo pouhých 29,20 milionů diváků. (EMMY)

• - 80.udělování cen americké Akademie filmového umění a věd proběhlo 24. února 2008, už po sedmé v losangeleském Kodak Theatre . (EMMY)