Sex ve městě 2

USA, 2010, 140 min

Sinecod

Na začátku musím říct, že jsem fanoušek seriálu. Že právě teď ho sjíždím potřetí či počtvrtý a stále mě baví. Mám ráda Sarah Jessicu, protože je krásná, elegantní, vkusná a výborná herečka. Mám ráda všechny hlavní postavy a po celou dobu šesti sérií mě nikdy neomrzely. Všechny jsou krásné, mají dobrou práci, mají peníze a spoustu super bot a oblečků. Je to pro mě něco jako pohádka, jako fantazy. Jenže tenhle film mi občas přišel jako parodie na seriál. Hlavní hrdinky jsou tu vážně jako upištěný slepice se svýma trapnýma problémama. Jen sem tam je záblesk těch postav, které jsem si tolik oblíbila. Je to trapné, dlouhé, uječené a nabušené stupidními dialogy! Nevím jestli mám být naštvaná, spíš jen rozmrzelá nad nepovedeností tohohle snímku. Ano, je to lítost, to je ten pocit, který převládá. A navíc jsem opravdu doufala, že Carrie konečně pošle Mr. Biga do řiťi, protože je to moje nejvíc nenáviděná seriálová postava! Pro fanoušky seriálu (jako já) je povinností podívat a zaplakat (jako já), pro ostatní bude nejlepší se obloukem vyhnout. Tři hvězdy je sice moc, ale já nemohu jinak. Asi je to za tu vzpomínku. A za Sarah... ()

Smok odpad!

Jééééééšiškukrističky, toto hovienko ušmá aj druhý dieličéééék. Ťap, ťap, chichi, to je supéééérbožskééééé, to si s babenkami od nás z práce zase bohooovsky oddýchneme, narehóóóceme sa, a zabudneme na starosti svetskééé, páááni to bude pošušňánííííčko..... ()

teutates

Nerád urážam, faaakt a preto "citujem"... nemohol som si nevšimnúť Golden Globe Awards v podaní Ricky-ho Gervais-a (mimochodom funny gay) a ten uviedol niečo v štýle... myslel, že glob za special.efekt dostane tým, čo retušoval daný plagát, stým, že všetci vedia koľko majú "dievčata" rokov. Dokonca videl jednu v "Bonanze" :D vtipneé, ozaj. Inak? zrekapitulujem... slečny riešia šatstvo, prachy, módu tým najpovrchnejším štýlom aký som kedy videl a dosť dobre nechápem, čo sa komu na tomto páči. Toto vidieť nejaká malá princess? do roka a do dňa je z nej husa! 1/10 dávam z nevôle a predstavy utopených prachov v tomto psychologicko - kapitalistickom hnuse! To je na facku toto... ()

pm odpad!

Jsem věrná fanynka seriálu, kterému jsem slábnoucí dech od dílu "I heart NY" odpustila. Snad tedy budu objektivní: stopáž nehorázná, obsah pro změnu nulový. Nechtěla jsem to vidět, ale nechala se přemluvit. Pravda je, že jsem měla celkem fajn náladu, ale pocit, který mne tváří v tvář plátnu přepadal nejčastěji, byla lítost. Lítost nad tím, že nesedím doma a nedívám se raději na ty černobílé parádní pecky, které si pouštěl Božský v posteli. Lítost nad ubohým koncem kdysi inteligentního a zábavného seriálu. Líto je mi unuděného Chrise Notha, který se zřejmě neuměl vyvázat ze smlouvy, i těch čtyř stárnoucích hereček (především asi SJP), které se za každou cenu snaží ždímat životní role, přestože už není co. Nemůžu uvěřit, že by se dospělé, schopné ženy mohly chovat jako prachzoufalé slepice. Na plátně i kdekoliv jinde. Milý vtípek s Johnem Corbettem a country kapelou to zachránit nedokázal. Inu, vítejte ve světě, kde ženy dostávají diamanty za hloupost. ()

Slartibarkfast odpad!

Dvouhodinová agitka na Emiráty a objevování toho, co v nich jde vše dělat, když máte prdel vycpanou stodolarovými bankovkami a nevíte co s nimi. To vše vyplněno vzduchoprázdnem a otravnou tupou estrogenovou vatou. Děj neexistuje. Řeší se jen sračky. Vtipné na tom není nic. Jen trapné scény, nad kterými člověk kroutí hlavou. Stárnoucím herečkám vévodí obluda Parkrová. Zas jeden zbytečný film, který už nikdy nepotřebuji vidět. 0% ()

Pedestrian

Jedničku jsem v úvodu nesnášel, ale s každou další minutou mi film připadal lepší a lepší, až jsem si ho nakonec zamiloval a dal mu 4*. S dvojkou to bylo podobné. Ze začátku jsem ji doslova nesnášel (děsivá gay svatba a snad nejhorší filmový opening roku) a pak mi už jen připadala více snesitelnější. Tj. z -20 % se vyhrabala na konečných 30 %. ()

klerik

Riedke ako... Je to o ničom. Carrie Bradshaw nemôže byť nikdy tým, čím je BRIDGET JONESOVÁ To čo malo byť jednou (!) epizódou seriálu, skúsili natiahnuť na vražednú dĺžku... Bez romantiky, bez humoru - len pekné pozlátko... PS: v originálnom znení to získavá značne naivnejší a ešte viac slepačí podtón... ()

iamek

O několik levelů lepší než trapný a tragický první díl u kterého jsem snad 100x usnul. Dvojka je v některých momentech docela zábavná a hlavně jsem si vychutnal luxusní prostředí Abu Dhabí. Děj byl sice jednoduchý a většinou se nic nedělo, ale i přesto 150 minut uteklo rychle a netáhlo se to jako první díl. ()

Arsenal83 odpad!

Najlepšie to vystihol Ricky Gervais na Zlatých Glóboch: "There were a lot of big films that didn't get nominated this year. Nothing for Sex And The City 2. I was sure the Golden Globe for special effects would go to the team that airbrushed that poster. Girls, we know how old you are. I saw one of you in an episode of Bonanza." :D ()

mcb

"Brain-dead"! Nejhloupější film od Transformers 2. Postrádá totiž jakékoliv náznaky něčeho, čemu říkáme film. Žádný příběh, žádná výstavba děje, žádné pořádné postavy, o které by se člověk zajímal, jen do očí bijící nelogičnost a přehnané manýrování hlavních hrdinek. Film se sestavuje převážně (asi 90%) z toho, co si čtyři známé kamarádky luxusního obléknou, jaká navštíví luxusní místa a jakého přepychu je jim dopřáváno. Zbytek je jen klasická romantická vata, která mírně ke konci začne nabírat ty pravé "wtf" obrátky. Celá zápletka by se vlastně mohla vyřešit v kratinkém pětiminutovém filmu, kdyby hlavní hrdinky nebyly tak hloupé a zbytečně si nepřidělávaly zbytečné problémy, za které jsou posléze ještě odměněny. Cože? Scénář je opravdu jen podřízen luxusním atrakcím a kašle na rozvíjení už tak nezajímavé zápletky. Všechny problémy čtyř kamarádek a zároveň nějaká kostra pro film je zde víceméně zobrazena v osmi scénách - první čtyři jsou na začátku, kde každá z nich představí svůj specifický problém, který je náhle v dalších čtyřech scénách na konci vyřešen. Tečka, nic víc nepotřebujeme. Sex ve městě 2 je opravdu případ upadajícího filmu, který jednoznačně své cílové publikum zaujme. Nejhorší na tom je, že on ani není špatný. Nekonečná stopáž hodná epického fantasy se dá totiž bez problému přežít bez jediného podívání se na hodinky, občas je to vtipné způsobem stokrát ohraného vtipu (ale přesto vtipné), přibylo i vyloženě trapných momentů a zábava je to určitě o třídu vyšší než všechny prvoplánové výplachy typu "romantická komedie s Jennifer Lopez". Seriál je u mě zatím v nedohlednu, takže nemůžu porovnávat. Přesto souhlasím s ohlasy typu, že film může muže vykastrovat. Ale leda toho, kdo vyrazí na tento dlouhý reklamní "spot" bez doprovodu něžného pohlaví. 5/10 ()

Stanislaus

Prokletí pokračování udeřilo i na Sex ve městě 2. Milá dámská čtveřice mi už nepřišla tak atraktivní a zábavná jako tehdy v jedničce a to je opravdu velký zásah do celkového hodnocení. Ale opět to byla skvělá podívaná, co se týká všemožných barev, v podobě krásných šatů hlavních hrdinek. Jednička mi přišla taková víc ze života (proto se mi líbila více), za to dvojka je až příliš neskutečná (stejně jako platit za pokoj 22 tisíc dolarů za den :-o). A malou výtkou by byla ještě trochu přepálená stopáž (u jedničky mi nevadila) - přeci jenom dvě a čtvrt hodiny je na romantickou komedii moc. Zkrátka slabší pokračování skvělé jedničky, které si zachovalo skvělou audiovizuální atmosféru, kdežto příběh už tolik zajímavý nebyl. ()

rikitiki odpad!

Ten film je prostě urážlivý. K ženám, ze kterých dělá stupidní kravky a k arabské kultuře, kterou ukazuje jako zaostalou a tmářskou a navíc zbožně pošilhávající po Americe. /3. 2. 13./ ()

Sofia

Co funguje v seriálu, málokdy funguje ve filmu. Už první díl byl docela rozpačitý a ve dvojce to jde s nudou a trapností ještě dál. Nejvtipnější momenty přijdou v prvních dvaceti minutách (holky za mlada, chůva a teploušská svatba), ale v momentě kdy čtyři stárnoucí "krásky" přistanou v Abu Dhabi, začne to jít se scénářem z kopce. Nejvíc mi asi vadila jejich zabedněnost a naprostá neúcta k jiné kultuře...ani oděvní kreace už nebyly to co dřív (Samanthina ostnaná ramena při karaoke nebo šaty, ve kterých jezdily na velbloudech). Co se týče postav, tak Miranda ustoupila hodně do pozadí, Samantha se zmítá v hormonální krizi a je ještě blbější než kdy předtím (ale aspoň je z nich jediná jakž takž vtipná) a Charlotte s Carrie se staly pouhými karikaturami. Charlotte jako "dokonalá" matka chodící doma ve značkovém kostýmku a hystericky se hroutící po dvou hodinách strávených se svými ratolestmi a Carrie, která i doma chodí v deseticentimetrových podpatcích a jejímž největším nepřítelem se stala televize...doufám, že už to tvůrci zabalí a dalšího pokračování (ve kterém by Carrie pravděpodobně začala toužit po dítěti) se už nedočkáme. ()

SLOTH

sice pohadka ale bavila me o radu vice jak prvni dil ps: Thewho18: "Pánové pokud nechápete tenhle fenomén tak se obávám, že nechápete ani svoji drahou polovičku " moudry to muž ()

Tommassi3 odpad!

"Nemůžu bejt v menopauze a ještě v turistický třídě !!" ;) Biják tak agresívně lživý - Rozuměj v důsledku naprosto pseudofeministický !! - a svým poselstvím lobotomický, že vlastně naprosto popírá sérii, z níž vzešel, na čemž jednoho zarazí především skutečnost, že na obou projektech pracovali stejní tvůrci.. Zrůdnost roku v podobě oslavy konzumu - V naprosto nevhodnou dobu finanční krize.. - a amerikanizace - V rovněž naprosto nevhodnou dobu, která se zaslepeně staví proti islámu !! ()