Reklama

Reklama

Batman: Odvážný hrdina

(seriál)
  • USA Batman: The Brave and the Bold (více)
Animovaný / Akční / Dobrodružný / Sci-Fi
USA, (2008–2011), 24 h 54 min (Minutáž: 22–23 min)

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), Jan Strnad (komiks), J.M. DeMatteis (komiks), Pat Broderick (komiks)

Hrají:

Diedrich Bader, Corey Burton, Tom Everett Scott, Billy West, Liliana Mumy, John DiMaggio, James Arnold Taylor, R. Lee Ermey, Nika Futterman, (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(65)

Batmana a jeho boj za spravedlnost nedokáže, v těchto čtyřech akčních epizodách vzrušující nové série, nic zastavit! Spolu s dalšími superhrdiny vydavatelství DC, Aquamanem, Plastic Manem, Modrým broukem a Tornadem, čelí Batman géniům zločinu, intergalaktickým podvodníkům a ďábelským diktátorům v dobrodružstvích za hranicemi našeho světa, která ho vedou skrz červí díru, do hlubin oceánů a do vánoční kampaně za potírání zločinu, jež ho postaví proti armádě hraček! Tato nová verze legendárního hrdiny kombinuje úžasného, sebejistého “Batse” (jak je známý mezi kamarády) s osudovým nebezpečím a strašlivými souboji a výsledkem je neuvěřitelné vzrušení, které si nesmíte nechat ujít! (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (25)

honajz 

všechny recenze uživatele

Třetí disk Batmanových příhod nabízí pět dílů, každý trvající cca 22 minut. Cesta do středu netopýra je o tom, jak Atom ničí nákazu od Chema přímo v Batmanově těle, zatímco Batman bojuje s Chemem a Mozkem. Desperovy oči zavedou Batmana do vesmíru, kde pomáhá statečným Strážcům v boji proti uzurpátorovi galaxií a planet Desperovi, který si posléze dělá zálusk i na podmanění Země. Návrat hrůzostrašných tesáků se odehrává v Asii, kde je potřeba očistit chrám bojových umění od zlých přisluhovačů a zachránit kouzelný totem. Batman v hlubokém utajení se odehrává v paralelním světě, kde mají Batmanovi přátelé obrácené vlastnosti. A na tento díl navazuje Owlmanův konec - Soví muž, který pronikl do našeho světa z onoho paralelního dělá Batmanovi ostudu, vykrádá banky, a tak za pomoci Jokera a Batmanů z paralelních světů musí skutečný Batman se Sovím mužem a jeho lidmi bojovat. Sice v těch příbězích těžko hledat logiku, ale na druhou stranu nechybí humor a docela to pobaví. Disk není nijak vybaven, kvalita obrazu, zvuku i dabingu je slušná, u titulků sem tam hapruje pravopis, ale nijak příliš. ()

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Brilantný seriál s premrštenou komiksovou akciou, skvelým humorom a kvantom najfantasknejších hrdinov (moji obľúbení sú drzý buddy Green Arrow a melancholický Red Tornado) i zloduchov. Väčšina dielov je v štýle komiksovej absurdity odpútanej od akejkoľvek reality ("I remember when I was only responsible for a single city instead of a country, planet, solar system, and overall existence of all known life."), kde Batman je najväčší kapo široko-ďaleko, vždy má všetko premyslené a s chladnou hlavou na konci vyberie eso z rukáva. A to je jedno kde, či v Gotham City, pod morom, vo vesmíre, v galaxii, na divokom západe, počas prvej svetovej vojny, v budúcnosti, miniatúrne zmenšený, v tele ženy, či roztrojený alebo ako bábätko. No napriek takto nasadenej atmosfére dokáže seriál prekvapiť, hlavne v druhej série začínajú hrdinovia umierať (!) jeden za druhým a niektoré diely sú až mrazivé (Chill of the Night, The Knights of Tomorrow) a príbehy prekvapivo inovatívne. ()

Reklama

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Good evening all you gentlemen, mobsters, creeps and crooks Men in tights come after you, and still you’re off the hook For those who scare and terrorize, it’s the dawn of a brand new day You scum can just simply call us, the one and only Birds of Prey Green Lantern has his special ring (pretty strong and little thing) Blue Beetle’s deeds are really swell (but who will bring him out of his shell?) Flash’s foes, they finish last, too bad sometimes he’s just too fast While all the boys can always save the day No one does it better than the Birds of Prey (the one and only Birds of Prey) While all the boys can always save the day No one does it better, no one does it better than the Birds of Prey Green Arrow has heroic traits, that is when he’s shooting straight (Hey!) (I’m just saying.) Aquaman’s always courageous, his little fish, less outrageous Plastic Man can expand, becomes putty in our hands While all the boys can keep you punks at bay No one does it better than the Birds of Prey (the one and only Birds of Prey) While all the boys can always save the day No one does it better, no one does it better than the Birds of Prey Batman throws his bat-a-rang, what a weapon, what a bang Check out that utility belt, sure can make a girl’s heart melt He’s always right there for the save, I’d like to see his secret cave While Batman does things in his special way He do it better with the Birds of Prey (the one and only Birds of Prey) While Batman always seems to save the day No one does it better, no one does it better than the Birds of Prey Birds of Prey (...Meow.) ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Vcelku dost neobvyklá batmaní TV show, která by fanouškům netopýřího muže rozhodně neměla ujít! Celkově je trochu dětštěji laděná (na nějaký 'Dark Knight' styl zapomeňte), ale komu by to vadilo... když je tak hezky kreslená, rozmanitá a zábavná. Střídá se tu více režisérů a scénáristů, takže některé díly jsou slabší, některé zase úplně parádní. Něco je spíš pro prcky, něco zase naplno ocení jen dospělejší jedinec. Základní téma seriálu: Batman v boji se zlem pokaždé spojí síly s nějakým jiným hrdinou (či hrdiny). Mezi ně tu patři Blue Beetle, Green Arrow, Aquaman, Atom, Red Tornado, Plastic Man, Wildcat, Black Canary, Booster Gold… a mraky dalších. Jedná se spíše o méně známé postavy DC světa a to samé platí i pro záporáky. Jasně, postupem času dojde i na ty zásadnější batmanovské charaktery (Joker, Scarecrow, Bane, Robin, Two Face, Penguin, Riddler, Catwoman, Ra’s Al Ghul, Red Hood), řadu dalších známých z DC (Green Lanterni, Jonah Hex, Flash…) a dokonce dva klasiky primárně mimokomiksové - čaroděje Merlina a Sherlock Holmese… ALE suma sumárum mají převahu ti neznámí. A neříkám, že někteří z nich nejsou třeba i úplně stupidní….:) No, v dlouhé první sezóně se to po chvíli začne točí kolem dokola, až mě to už ke konci trochu nudilo, ale (kratší a celkově lepší) druhá sezóna naštěstí ještě přidá na zábavnosti a rozličnosti postav, i na samotných zápletkách. Batman sám je zde prostě příkladný HERO a (až na výjimku) zůstane úplně skryto jeho Bruce Wayneovské já. V tom asi vězí ta hlavní atypičnost - žádný Wayne, žádný Alfred, minimum Gothamu nebo nějakých civilistů - prostě scéna ryze superhrdinská. Krom hrdinů a zlosynů se dost střídá i prostředí - město střídá oceán, vesmír a jiné dimenze, ostrovy, minulost a budoucnost, divoký západ, čínský chrám, poušť, atd. Co je ještě podstatné zmínit - že skoro každý díl začíná tzv. teaserem, což je jakési 2-3 minuty dlouhé intro, které většinou nesouvisí s dalším (hlavním) dějem, ale má třeba uvést diváka do některé z dalších epizod. Nej. díly: S1 - 5,7(hororový),11,12&13(Batman spolupracuje s Jokerem), 24(muzikálový speciál) / S2 - 1(death race),4(Aquamanova rodinná dovolená),11(Bats dopadne vraha svých rodičů - zdaleka nejosobnější díl). "Justice wins the day, thanks to the brave and the bold!" [naposled zhlédnuto: S02E15] ()

Caszidy 

všechny recenze uživatele

Seriál má vcelku svéráznou animaci, ale rozhodně nemohu říci, že by byla nějak ošklivá, nebo vyloženě dětská. Je prostě jednoduchá a jiná. Jinak se můžete tešit na klasické propriety podobných animovaných komiksových seriálů, tzn. plno humoru, hlášek a hlavně akce. EDITACE po zhlédnutí více epizod: Tenhle seriál je opravdovým, důstojným nástupcem původního Batman: The Animated Series z 92´ roku. Obzvláště potěší batmanovy průpovídky vnitřním hlasem. Rozmanitost epizod je velká a navíc snad v každé z nich netopýřímu muži pomáhá nějaký jiný více, či méně známý superhrdina. Za výborný nápad považuji správně komiksově vykreslené zpomalené sekvence některých bojů. ()

Galerie (51)

Reklama

Reklama