Zatím mám za sebou první sérii a velkou část druhý a musím říct, že je to mazec :-) Jakákoliv Batmanova psychologie jde úplně stranou a my si užíváme hrdinství v té nejčistší a nejhrdinštější podobě. Pro Batmana ani jeho kumpány není vůbec nic nemožné, Cestujou vesmírem i časem, honí a liquidují všechny možné i nemožné záporáky a když je potřeba, tak třeba přenesou i Měsíc do jiné galaxie, aby způsobili zatmění. Jde prostě o to vypnout a bavit se akcí a záplavou superhrdinů a superpadouchů. Člověk má pocit, jako kdyby v celém vesmíru ani nikdo jiný neexistoval. Z Batmanových pomocníků mě zatím jevíc zaujali Aquaman, Green Arrow, Green Lanterni (a čím víc dílu vidím, tím se mi pořád dokola potvrzuje, že tahle trojka je prostě fakt nejlepší) a potom Red Hood z paralelního vesmíru. Jo a ještě nezapomínat na Huntress a Black Canary :-) Naopak vůbec mi třeba nesedí Red Tornado, Plastic Man a jeho hodně divnej sidekick, pak ten týpek, co vytvářel ze zvířat mutanty.. Ze záporáků mě nejvíc baví Gentleman Ghost, westernový Royal Flush Gang a pak ty mluvící gorily, co lítají na pterodaktylech :-))(10.10.2010)

Vcelku dost neobvyklá batmaní TV show, která by fanouškům netopýřího muže rozhodně neměla ujít! Celkově je trochu dětštěji laděná (na nějaký 'Dark Knight' styl zapomeňte), ale komu by to vadilo... když je tak hezky kreslená, rozmanitá a zábavná. Střídá se tu více režisérů a scénáristů, takže některé díly jsou slabší, některé zase úplně parádní. Něco je spíš pro prcky, něco zase naplno ocení jen dospělejší jedinec. Základní téma seriálu: Batman v boji se zlem pokaždé spojí síly s nějakým jiným hrdinou (či hrdiny). Mezi ně tu patři Blue Beetle, Green Arrow, Aquaman, Atom, Red Tornado, Plastic Man, Wildcat, Black Canary, Booster Gold… a mraky dalších. Jedná se spíše o méně známé postavy DC světa a to samé platí i pro záporáky. Jasně, postupem času dojde i na ty zásadnější batmanovské charaktery (Joker, Scarecrow, Bane, Robin, Two Face, Penguin, Riddler, Catwoman, Ra’s Al Ghul, Red Hood), řadu dalších známých z DC (Green Lanterni, Jonah Hex, Flash…) a dokonce dva klasiky primárně mimokomiksové - čaroděje Merlina a Sherlock Holmese… ALE suma sumárum mají převahu ti neznámí. A neříkám, že někteří z nich nejsou třeba i úplně stupidní….:) No, v dlouhé první sezóně se to po chvíli začne točí kolem dokola, až mě to už ke konci trochu nudilo, ale (kratší a celkově lepší) druhá sezóna naštěstí ještě přidá na zábavnosti a rozličnosti postav, i na samotných zápletkách. Batman sám je zde prostě příkladný HERO a (až na výjimku) zůstane úplně skryto jeho Bruce Wayneovské já. V tom asi vězí ta hlavní atypičnost - žádný Wayne, žádný Alfred, minimum Gothamu nebo nějakých civilistů - prostě scéna ryze superhrdinská. Krom hrdinů a zlosynů se dost střídá i prostředí - město střídá oceán, vesmír a jiné dimenze, ostrovy, minulost a budoucnost, divoký západ, čínský chrám, poušť, atd. Co je ještě podstatné zmínit - že skoro každý díl začíná tzv. teaserem, což je jakési 2-3 minuty dlouhé intro, které většinou nesouvisí s dalším (hlavním) dějem, ale má třeba uvést diváka do některé z dalších epizod. Nej. díly: S1 - 5,7(hororový),11,12&13(Batman spolupracuje s Jokerem), 24(muzikálový speciál) / S2 - 1(death race),4(Aquamanova rodinná dovolená),11(Bats dopadne vraha svých rodičů - zdaleka nejosobnější díl). "Justice wins the day, thanks to the brave and the bold!" [naposled zhlédnuto: S02E15](26.9.2010)

Hodnocení po 2 epizodách: Jednoznačné překvapení. Narazil jsem na to pohou náhodou, a čekal jsem nějakou slaboduchou variaci na batmana... omyl... vše je tu bráno s nadhledem, a je to, i přes batmanovské téma, vtipné. Sice né "inteligentni humor na urovni" vtipné, ale spíš "čum na to, to je ale debil" vtipné.... styl nemusí sednout každému, ale mě se to po 2 dílech pozdává.... vemte batmana, udělejte obrázek-karikaturu, udělejte z toho kreslený seriál, do každé epitody mu dejte nějakého podivného poskoka... a vyjde vám BTBATB... Kde jinde uvidíte chlápka, co se změní v lopatu, aby zůstal nezpozorován, načež přijde opice, vezme si ho do rukou a začne s ním uklízet dinosauří výkaly? :D Zatím 7,5/10(2.12.2008)

Seriál má vcelku svéráznou animaci, ale rozhodně nemohu říci, že by byla nějak ošklivá, nebo vyloženě dětská. Je prostě jednoduchá a jiná. Jinak se můžete tešit na klasické propriety podobných animovaných komiksových seriálů, tzn. plno humoru, hlášek a hlavně akce. EDITACE po zhlédnutí více epizod: Tenhle seriál je opravdovým, důstojným nástupcem původního Batman: The Animated Series z 92´ roku. Obzvláště potěší batmanovy průpovídky vnitřním hlasem. Rozmanitost epizod je velká a navíc snad v každé z nich netopýřímu muži pomáhá nějaký jiný více, či méně známý superhrdina. Za výborný nápad považuji správně komiksově vykreslené zpomalené sekvence některých bojů.(19.3.2012)

• venison

V pořadí již čtvrtý román mladého českého spisovatele Petra H. Šlika by se dal nejlépe charakterizovat jako moderní společenský román ze současnosti. Děj se odehrává v soudobé Praze a popisuje jeden den běžného života dvou hlavních protagonistů. Mladíka Petra, který životem bezcílně proplouvá co nejjednodušší cestou. Žije se svou matkou, v práci se snaží co nejsnadněji přežít a jeho hlavní zábavou je se pobavit s kamarády v hospodě nad půllitrem piva. Protipólem je mu samostatná Veronika, která má ráda svůj život pevně pod kontrolou, tvrdě buduje svou kariéru a ráda dělá věci tak, jak by se podle nejbližšího okolí dělat měly. Oba hrdinové nás provází svou každodenní všedností, odhalují nám návyky a rituály, ukazují sny a touhy, vypráví své nejsilnější zážitky. Pro Petra i Veroniku je tento den velmi zvláštní, protože na ně čekají překvapivé zprávy. Příběhy se odehrávají paralelně a s každou stránkou se zvyšuje čtenářovo napětí z očekávání, kdy se jejich cesty sejdou… Chmurné úvahy o facebooku ho přirozenou cestou dovedly ještě dále. Jeho přátelé (ti skuteční z masa a krve) o něm říkali, že je samotář, o on se stále nemohl rozhodnout, jestli mají pravdu. Kdysi někde četl větu: „Buď mlč, nebo řekni něco lepšího něž mlčení,“ a tato věta se mu tak zalíbila, až se nakonec stala jakýmsi jeho programem. Netradiční kniha se snaží zmapovat současnou situaci mladých „single“ jedinců. Snaží se nám co nejjednodušším a detailním popisem vykreslit zoufalou touhu po štěstí. (13.3.2014)