gicous

Lidsky jde o nesmírně nosné téma, které vás prostě musí dojmout. Filmařsky je to celé zpracované velmi dobře. Film totiž nejde lineárně, ale míchá tam flashbacky, které celé vyprávění oživují a dodávají hlavním postavám silnější a emotivnější stránku. Všeobecně mám slabost pro filmy, které si pomáhají monology. Prostřednictvím nich se film větví, dostává nový rozměr. Postavy mohou vyjádřit pocity, které by jinak byly skryty nebo by zůstaly nepochopeny. Podobně je to tady. Monology dodávají scénám emoce, které umocňují prožitek. Je to smutný film. V Kateině životě je jen málo radosti a štěstí. A její nemoc ovlivńuje život celé rodiny. Nevyhnutelná smrt, ke které celý film jasně směřuje byla pro mě jejím vysvobozením do lepšího světa, kde potká více štěstí, a nakonec se tam jednou shledá se svými milovanými. Film jde asi až moc po slzách, ale to si uvědomíte až dlouho po skončení. P.S. Cameron konečně ukázala, že umí hrát, až na ty slzy nakonci, kdy jsem nevěděl, jestli se směje nebo brečí. ()

Tominni

O emoce se Nick Cassavetes postaral dostatečně a celkově se mu to povedlo, není dnes příliš mnoho filmů, které by tak útočily na city. Přesto, když přišla Abigail Breslin za Alecem Baldwinem s žádostí o právní ochranu před svými rodiči, tak mě to velmi zaujalo, protože mít druhé dítě k záchraně první je zajímavé téma, ale nakonec bylo samozřejmě vše jinak. Bohužel? Bohudík? ()

Bobris

Velice silný film. Dlouho sem hledal film, kde mě nebudou štvát dětské postavy a Cameron Diaz. Konečně. Slza mi sice neukápla, ale emoce mnou proudily silně. Ending diváka probudí a řekne mu, jak to všechno vlastně je. Perfektní. ()

LadyD

Brečela jsem od začátku dokonce. Je to opravdu nádherný film. Úžasný příběh, je úžasné jak něco takového může být natočeno. Hltala jsem film plnými doušky. Tento film, velmi citová záležitost. ()

bloody21

krásný film, postavy výborné, co byste dělali na anniném místě vy? darovali byste ledvninu svému sourozenci a přitom riskovali svůj život a riskovali, že operace nemusí být úspěšná? říct si jsem připravený zemřít jako nemocná ve filmu asi chtělo pořádnou dávku odvahy, a taky se mi líbilo, že po sestře nic nevynucovala. Myslím že její matka byla pořádně sobecká vůči anně a dát život člověku jen proto aby pak byl součástkami pro jiného člověka je opravdu sprosté. Anna byla taky její dcera a myslím, že už to nikdy mezi nimi nebude takové jak by mělo protože ji a jejího bratra zanedbávali. Nebo jak chtěla jet naposledy na pláž a její matka nechtěla pochopit, že už se blíží konec a její dítě má poslední přání. k filmu balík kapesníků :D jeden z nejkrásnějších filmů jaký jsem kdy viděl ()

srncek

Asi najchabejší pokus o citové vydieranie za posledné roky a navyše pohľad na to choré dievča bol až k smrti neznesiteľný, no nie pre nejaký súcit či ľútosť...bola skrátka tak hnusná, že som to mal každú chvíľu sto chutí vypnúť. Diaz tradične dobrá, ale čo ma serie, že najlepšia a skutočne super talentovaná postava v podaní Abigail Breslin mala až skurvene málo priestoru! 40% ()

subic

Jeden z těch filmů, který vás dojme, aspoň na chvíli vás donutí popřemýšlet o bolestech života... ale zároveň to není takový ten film, který chcete vidět pokaždé, když ho dávají v TV. A jak mám rád Cameron Diaz zde i ve vážné roli, tak to za poslední roky patří k tomu lepšímu, v čem hrála. Z mě 3,5 hvězdy. 70% ()

applestar

Kvalitní film, který klade drsný důraz na emoce. Je těžké to sledovat ale režisér odvedl výbornou práci. Děj z Vás vytáhne naprosto vše. Musím dát 5* ()

jirin_cz

Musím opravdu jen chválit. Téma je opravdu zajímavé a i když jsem po úvodních deseti minutách čekal něco úplně jiného, byl jsem i přesto velmi příjemně překvapen. I dojetí se dostavilo. Škoda jen že ten twist jsem si vyspoileroval při čtení děje filmu, pak by to bylo jistě ještě lepší.... ()

Brano

Veľmi dojemný príbeh o dievčati, ktorá bojuje s rakovinou a jej rodine, ktorá ju nadovšetko miluje. Rozhodne tento film nenechá ani jedno oko suché. Dráma od začiatku do konca. Herecký bol film takisto obsadený príjemne. Akurát mi vadila zdĺhavosť niektorých scén a strašne pomalý záver. ()

Sasulka3

Nikdy jsem tolikrat nebrecela u filmu... Bohuzel, kdo zazil odchod blizkeho, tak velice dojemne zachycene momenty, ktere jsou dane do hned nekolika smutnych pribehu... ()

Orhalmi

Kvalitní rodinné komorní drama s velmi dobrým podáním Cameron Diaz, která si zde zahrála roli zralejší matky. ()

elpin

Velice komplexní a nepochybně zajímavý námět, který ovšem není uplně správně uchopen. Těžko říct zda-li je to nedostatkem filmového prostoru nebo jen špatným střihem a pojetím, ale několik vedlejších myšlenek potřebných pro vykreslení spletitosti hlavního téma není dotaženo do konce. Objevuje se zde několik vedlejších, za to ale velice zajímavých postav (právník Anny nebo její bratr), které by si zasloužily mnohem víc prostoru. Ve výsledku tak film působí těžkopádně a neukončeně. ()

chrustie

Hodně silný příběh, emotivní. V některých místech, jde ale bohužel vidět, až přílišná účelovost některých scén, které se snažili až přespříliš nuceně vnutit divácké emoce, což mírně sráží výsledné skóre. Cameron Diaz ukázala, že jí jdou i nedebilní filmy a snad se jich bude do budoucna držet... ()

micka999

Když mi kamarádka doporučila tento film, říkala jsem si jéééé, co to zas je, když u toho brečela od začátku až do konce? No... a když jsem se na něj podívala, zjistila jsem, že nepřeháněla. Už na začátku vás vyprávění malé holčičky Anny nutí k zamyšlení a po sléze životní příběh nemocné starší sestry k pláči. Ve filmu je vyobrazen nešťastný lidský osud nejen člověka napadeného rakovinou, ale i lidí všech okolo. Pokud jste měkota jako já, budu vám gratulovat když dokoukáte celý film do konce(ať už se slzami v očích nebo bez). ()

Blazis34

Krásné, smutné drama od Nicka Cassavetese. Silný dojemný příběh jako ze života se mi opravdu líbil. Rodinné pouto drží při sobě hlavně díky smrtelné nemoci jedné z dětí. Vyzdvihl bych herecké výkony zejména všech dětí a Cameron Diaz, která se do této role opravdu vžila. Dávám zasloužených pět hvězdiček. ()

Daves97

Dal jsem si na stůl balíček kapesníků. Pro jistotu. Přece nebudu brečet u nějaké slaďárny. Navíc v pokoji, který obývají tři lidé filmem netčení, jenž by na mě koukali jako na blázna. Bude to stejně citová vydíračka. Ne, to nejde. Brečet nebudu. ... Nakonec pár kapek stejně spadlo. Trvám na tom, že my sisters keeper není ani zdaleka citová vydíračka, ale právě naopak. Zkuste natočit film o rakovině bez zrnka patosu, hm? Nejde to. Téma tohoto rázu jednoduše musí hrát trochu na city a zde se to povedlo tím nejlepším způsobem a docela hodně daleko před branami klišoidního ráje, kdy i náročný divák mohl odcházet s tím, že viděl opravdu kvalitní snímek a ne sra*ku. Vyjímku samozřejmě tvoří "Intelektuálové", kteří své ego nadnášejí tím, že jdou na romantickou komedii, a poté si stěžují, že myšlenka nebyla dost hluboká. A v neposlední řadě mě potěšilo, že má oblíbená Cameron Diaz umí hrát a není jen ozdobou. ()

AdrianaLarman

Probrečela jsem skoro celý film....No vážně :-D Tohle je hodně kvalitní snímek. Herce si u filmu nepředstavujete jako herce, ale jako osoby, které hrají. Všechni se mi moc líbili a Cameron Diaz opravdu překvapila, ale příjemně. :) ()