Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic

• USA Hansel & Gretel: Witch Hunters (více)

Malého Jeníčka a Mařenku zavedl jejich otec do hlubokého lesa a tam je nechal osudu. Jeníček s Mařenkou našli perníkovou chaloupku, ve které byla ježibaba a ta je chtěla vykrmit a sníst. Když chtěla hodit Jeníčka do pece, děti ji přemohly a upekly v peci. Od té doby loví čarodějnice... Jeníček a Mařenka už jsou dospělí a putují po světě. V jednom městě chce šerif Berringer upálit ženu jménem Mina, kterou obvinil z čarodějnictví. Jeníček s Mařenkou ji ale na poslední chvíli zachrání, protože poznají, že to není ježibaba. Poté se vydají na lov čarodějnice v blízkém lese. Čarodějnici sice chytí a zabijí, ale jejich hlavním úkolem od starosty je najít unesené děti – a ty zatím nenašli. Mezitím se parta lovců snaží chytit čarodějnici, která děti unesla. Čarodějnice Muriel ale všechny zabije. V hospodě se Jeníček a Mařenka seznámí s Benem, který se o čarodějnice také zajímá. Do toho přiběhne jeden z lovců, který všem řekne, že čarodějka zabila jeho kamarády, a sám pak vybuchne. Jeníček s Mařenkou se vydají lovit čarodějnici do lesa... Nalákají ji na volání dítěte o pomoc. Jeníček s Mařenkou čarodějnici, což je Murielina pomocnice, chytí a zjistí, že čarodějnice potřebují ke svému rituálu získat dvanáct dětí. Nyní jich mají jedenáct a jdou si do města pro poslední... (TV Prima)

SG-1

"Teď mě dobře poslouchejte. Když necháte mou sestru a děti odejít, ještě si rozmyslím, zda vás opravdu všechny zabiju." -Jeníček- ()

pavcas

Tak konečně jsem se dozvěděla, proč rodiče poslali Mařenku a Jeníčka do lesa a nechali je tam. Chvílema jsem sice měla pocit, že si to rozdaj, protože jako bratr a sestra mi ty dva dohromady nějak nešli,ale naštěstí se žádnej incest nekonal, Jeníček si našel čarodějnici (tu hodnou) a Mařenka se skamarádila s trollem. Jako zábava parádní, místama jsem se sice pousmála nad jejich arzenálem zbraní, který měli ve středověku k dispozici (hlavně kulomet byl parádní) a inzulín byl taky vtipnej,ale celkově jsem se míň bála a víc bavila a to mi sedlo. Těším se na dvojku! ()

Bazi

Jednoduchý děj, spousta krve a sexy herečka. Jednorázovka na večer ujde, ničím však nepřekvapí. ()

Dromed

Přidat do klasické pohádky od Grimmů prvky z Terminátora a z Matrixu může jen národ, co si jebe na pizzu ananas, do popcornu máslo a do limonády zmrzlinu. Ale stejně jako mi chutná ananas na pizze, tak se mi líbila tato slátanina. Při popcornu s máslem dostatečná podívaná. Ale určitě si nezaslouží 70% jako zde na kinderCSFD, ani 60% jako na IMDB ale 50 %! Podívat se dožrat popcorn a zapomenout. Prostě je to pizza z ananasem, žádné Foie gras. Jo a ještě něco, v dabingu je neuvěřitelná hlína poslouchat když na 42 letého chlapa řvou Jeníčku. ()

LuciusWlk

Nevím jak sáhodlouze rozepisovat pocity s tohoto filmu. Tady jde jen o efekt a efekty, které mají pobavit dívákovo oko. Nic víc. Ten kdo má rád snímky podobného ražení, nebude úplně zklamán. Ten kdo toto nemusí, nenajde nic pozoitivního. Efekty jsou celkem fajn a to je tak asi vše, co má smysl o tomto filmu psát. Určitě to chtělo více nápadů a originality. ()

Kejdlo

Požádná řezbička, kterou jsem po průměrných recenzích opravdu nečekal. V tomto zpracování Jeníčka a Mařenky mi prakticky nic nevadilo, pobavil jsem se, viděl po dlouhé době slušné Rko a prostě takže.. čtyři hvězdy a doufám že bude i dvojka. 8/10 ()

sedm.1

Náááááářéééééz!!!!!!!!!!!! Jo, čekal jsem hodně velkou pecku, ale tohle mě nad očekávání fakt rozsekalo a nacpalo i s mojí velkou prdelí do kanónu a nekompromisně pak vystřelilo ke hvězdám. Ukrutná škoda, že jsem tuhle jízdu promrskal v kině. Z nových filmových verzí klasických pohádek jsem měl dost strach, ale po naprosto geniální Sněhurce a lovci jsem rychle obrátil a na Jeníčka s Mařenkou jsem se už vyloženě těšil. A jak už je asi každému jasné, zklamání se nedostavilo, spíš naopak, mé nadšení nezná hranic. Každopádně, ikdyž jak Sněhurka, tak Lovci čarodějnic jsou oboje totální bomby, svým zpracováním nemohou být odlišnější. Zatímco totiž Sněhurka a lovec byla svým pojetím dokonale čistá, potemnělá fantasy, Jeníček s Mařenkou je ryze komerční záležitostí pro tzv. cool publikum, kde je vše bráno s obrovským nadhledem, kde se mísí splatterové cákance s funkčním humorem, kde se většina postav chová jako ze řetězu utržení, což se samozřejmě vztahuje i na tvůrce za kamerou, kteří prostě klasickou pohádku předělali na geniální brutální nářez, respektive na jednu z nejzábavnějších a nejodvázanějších podívaných posledních let. Takže, dynamická zápletka, plná svěžích nápadů a vychytávek, skvělá kamera, úžasně přehledné a choreograficky vybroušené souboje, v rámci možností produkce poměrně nadupané efekty, opravdu bezchybný casting, to vše je zkrátka Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, nadprůměrně gigantický úlet nejen tohoto roku. ()

ZkuKol

Zadny srani s pohadkama. Oriznout pribeh, poladit Gemmu, pohlidat akci, zkontrolovat hlasku, dobre film obsadit a jedem. wirkola si hlane dokazal po celou dobu podrzet nekompromisne tempo. Film ma drive, drobne uslapy se vlastne preleti a nude se utece. Jeste je treba trosku poladit pvypraveni tak, aby nam vic na hrdinech zalezelo a trochu jsme s nimi dychali. Kazdopadne super zabava, jen prikousnout pernik...70% ()

slovan1

Ono celkové pojetí filmu, čarodějnice, různé cool zabíjecí mašiny, Gemma, našlap akce - to vše se mi líbilo. Ale film beru jako slabý odvar toho, co by mohl přijít ve dvojce. Měl sem dojem jen maličkosti a hlavně svou délkou mini jednohubky. Takže na pokračování se těším a doufám, že to bude stát za to. ()

The Viper

Chtěl jsem vidět něco na způsob bratří Grimmů, což jsem i z jisté části dostal, ovšem bez toho kouzla. Jeremy Renner a Gemma Arterton jsou na papíře opravdu sympatická a lákavá dvojka, která se ale bohužel zhruba polovinu filmu naprosto míjí. Celý film je až moc přitažený za vlasy, i když vím, že to mělo být svým způsobem i cool, jako všechny nově zfilmované pohádkové příběhy zasazené do akčního, lehce morbidního (Jeníček a cukrovka či samotné zabíjení) a drsného módu, ovšem co je moc to je moc. Při scéně kdy se krásná čarodějka chopí kulometu jsem si vzpomněl na Ramba IV :) Jako muž musím ocenit krásnou Gemmu, které to v uplých kožených gatích a houpajících se prsou v uplém korzetu nesmírně seklo a bylo to i sexy a dále i krásné pozadí Phily Viitaly. :) Každopádně po druhém shlédnutí musím trochu více docenit, protože jsem si to o něco více dokázal užít. ()

terin.manka

Tak z kina jsem odcházela maximálně nadšená a spokojená! Nejen že je Jeremy Renner pohledný herec ale opravdu umí dobře hrát.Líbili se mi i ty jeho gesta co dělal. Drsný a zároveň roztomilý Jeníček. To se mi líbilo. Mařenka taky nemá chybu a spolu tvoří bezvadné lovce čarodějnic. Ve filmu jdou slyšet i dobré hlášky,kterých si cením. 3D efekty,o tom snad nikdo nemůže pochybovat jak byli dobré. Jeníček a Mařenka na mě také zapůsobili svými zbraněmi. No a způsob jak zabíjeli čarodějnice byl dobrý a bezvadně promyšlený! Je to opravdu dobrý film. ()

charlie_ando

Věděl jsem, že jdu na pořádnou taškařici a nečekal jsem, že se mi dostane nové dramatické pojednání ala Vávrova Kladiva na čarodějnice, ale že to bude až takhle hloupoučké a ploché to bych opravdu neřekl. Na druhou stranu jsem se vcelku dobře bavil a díky rozumné stopáži slabé hodině a půl jsem se nenudil, zvlášť díky velkému množství nadupaných akčních scén. Norský režisér Tommy Wirkola totiž věděl, že kdyby zvolnil rychlé tempo vyprávění, tak by ztratil moji pozornost. Tenhle mladý snaživý Seveřan je podepsaný i pod scénářem, který je ale Achilovou patou celého filmu, bohužel. Co taky, ale vytlouct z tisíckrát odříkané krátké pohádky pro děti na dobrou noc. Jinak musím přiznat, že po řemeslné stránce je film dobrý a je z něho cítit poctivá filmařina a hlavně se nebere vážně. Už úvodní titulky ukážou, že si tvůrci dali záležet s celkovou vizuální stylizací a co mě opravdu nadchlo byly čarodějnice. Každá je jiná a originální v čele s démonickou Muriel v podání Famke Janssen. Cukrovkou stiženého Jeníčka, který se ještě v dospělosti schovává pod postel si střihl Jeremy Renner a Mařenku v přiléhavém koženém oblečku skrývající velké tajemství si zahrála Gemma Arterton a jako titulní dvojici jim to na plátně slušně funguje. Jestli mě opravdu něco pobavilo tak to byl trol z hlubokého hvozdu napůl zkřížený se zlobrem Šrekem a upírem Edwardem z Twilightu. Samotné finále, které se odehrávalo kolem a v perníkové chaloupce (spíš jedová chýši, z které bych si perníček opravdu neodloupl) mi, ale přišlo nedomyšlené a pokazilo mi celkový dojem, ale jinak se mi dostalo poctivé zábavné Béčkové podívané. ()

TheNine

Pár cool záberů, výstřih Džemy a perníčkem přežranej lukostřelec z Avengers sice díru do světa neudělají, ale za doprovodu skvělého soudtracku zpříjemní nejeden nudný večer. Bitka střídá bitku, krev teče a stříká po hektolitrech... a Peter Stormare zase dostal na držku.. a tentokráte ne od Arnolda. Dialog: "Hlavně nelezte do baráku z perníku." Hodnocení: 75% ()

Wicky

Hlavní problém filmu je, že i přes jeho krátkou stopáž občas celkem nudí. Wirkola u mě víc bodoval s Mrtvým Sněhem. Jeremy Renner tentokrát trochu prkenej, ale z herců to zachraňuje sexy Gemma Arterton. 3D velice dobré až z toho bolí oči. Béčko jak vyšité, které už ani někdy těma krvavýma scénama nepotěší. Dvojku radši ne. 40% ()

cachina

Jak je poslední dobou zvykem světlo světa spatřila další verze pohádky, po trojité náloži Sněhurky se tentokrát jedná o Jeníčka a Mařenku. Narozdíl od svých předchůdců (kdy se jednalo o převyprávění klasické pohádky) Hansel a Gretel začíná v tom místě, kde pohádka o perníkové chaloupce končí. Tvůrci se řídili heslem v jednoduchosti je síla. Děj filmu je velice pritmitivní a předvídatelný. Často si režisér pomáhá různými berličkami (typu náhodou jsme našli legendární knihu obsahující kouzla proti zlým čarodějnicím apod.). Vyprávění obsahuje logické chyby, musíme přimhouřit oko nad faktem, že již v té době měli brokovnice, rotační kulomety, automatické kuše a kdoví co ještě, ale berme to prostě jako neodmyslitelný prvek fikčního světa, přece se nejedná o historický film, ale o pohádkovou akčí lehce brutální fantasy. Jeníček a Mařenky: Lovci čarodějnic je vlastně blbost. Blbost, která ale diváka baví. Když tedy vypnete mozek, zaručuju vám poměrně svižnou zábavu. Film je přímočarý, jde z akce do akce. Sympatická hlavní dvojice, povedené triky, odporné čarodějnice, ze které občas odlítne nějaká ta končetina (či hlava) po zásahy brokovnicí, krátká a příjemná stopáž a lehký humor (např. Jeníčkova cukrovka). Nudit se tedy rozhodně nebudete. ()

Indy

Už trailery sa mi nelúbili, takže otázka je, prečo som potom išiel vôbec do kina? Asi som sa chcel presvedčiť, či to bude naozaj taká kolosálna volovina, prípadne som sa chcel nechať prekvapiť, pretože niektoré recenzie neboli špatné. Bohužiaľ som sa akurát presvedčil o tom, že táto verzia Janíčka a Marienky je poriadna blbosť, pri ktorej sú aj Bratia Grimmovci a Van Helsing výbornými filmami :) Našťastie je film krátky, takže úplná nuda sa nekoná a jedna scéna ma aj rozosmiala (obor "Edward" zašliapne Petera Stormara). 4/10 ()

Roxan

Musím říct, že jsem byla překvapená. Tohle určitě neni pohádka pro děti. Čarodějnice sou sakra děsivý a Jeníček s Mařenkou (což zní fakt vtipně, originální jména by byla asi lepší) se s nima nemazlí, dávaj jim nakládačku jak Mortal Kombatu kříženym s Matrixem. Nakonec mě to bavilo, a to sem na to nešla z vlastního přesvědčení. ()

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

09.08.2015

Dva roky stará fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, v níž se slavní sourozenci stali akčními hrdiny, vydělala 226 milionů dolarů. Vzhledem k padesátimilionovému rozpočtu jí tak bylo rychle… (více)

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

22.09.2014

Loňská akční fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic vydělala 226 milionů dolarů. To je při padesátimilionovém rozpočtu jasná komerční výhra, kterou by studio Paramount chtělo přetavit do druhého… (více)

Dwayne Johnson: Lovec démonů

Dwayne Johnson: Lovec démonů

02.09.2013

Hon na všelijaké ošklivé potvory a ježibaby je pořád v kurzu. Jeníčkovi a Mařence to šlo pěkně od ruky, Vin Diesel se čarodějnicím podívá na zoubek v akčním hororu The Last Witch Hunter a teď touží… (více)

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

09.06.2013

Rozpočet 50 milionů, celosvětové tržby 226 milionů. Snadná matematika, i když vezmeme v úvahu, že téměř polovina utržených peněz zůstává kinařům. O možné trilogii se mluvilo už před premiérou, a teď… (více)