Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic

• USA Hansel & Gretel: Witch Hunters (více)

Malého Jeníčka a Mařenku zavedl jejich otec do hlubokého lesa a tam je nechal osudu. Jeníček s Mařenkou našli perníkovou chaloupku, ve které byla ježibaba a ta je chtěla vykrmit a sníst. Když chtěla hodit Jeníčka do pece, děti ji přemohly a upekly v peci. Od té doby loví čarodějnice... Jeníček a Mařenka už jsou dospělí a putují po světě. V jednom městě chce šerif Berringer upálit ženu jménem Mina, kterou obvinil z čarodějnictví. Jeníček s Mařenkou ji ale na poslední chvíli zachrání, protože poznají, že to není ježibaba. Poté se vydají na lov čarodějnice v blízkém lese. Čarodějnici sice chytí a zabijí, ale jejich hlavním úkolem od starosty je najít unesené děti – a ty zatím nenašli. Mezitím se parta lovců snaží chytit čarodějnici, která děti unesla. Čarodějnice Muriel ale všechny zabije. V hospodě se Jeníček a Mařenka seznámí s Benem, který se o čarodějnice také zajímá. Do toho přiběhne jeden z lovců, který všem řekne, že čarodějka zabila jeho kamarády, a sám pak vybuchne. Jeníček s Mařenkou se vydají lovit čarodějnici do lesa... Nalákají ji na volání dítěte o pomoc. Jeníček s Mařenkou čarodějnici, což je Murielina pomocnice, chytí a zjistí, že čarodějnice potřebují ke svému rituálu získat dvanáct dětí. Nyní jich mají jedenáct a jdou si do města pro poslední... (TV Prima)

Desmi

Další ze série znásilněných pohádek. A jak. Vtipu ani smyslu to moc nepobralo a ani z efektů jsem nešel do mdlob. Třicátníci Jeníček a Mařenka (je docela vtipný, jak tam ty dva dospěli lidi pořád oslovujou "Jeníčku" a "Mařenko", do jistý míry mi to přijde dost úchylný, no nic..) běhaj po lese s rychlopalnou kuší (..tu bych potřeboval! ) a sem tam uloví nějakou tu prašivou ježibabu. Asi by mi to stačilo, kdyby Mařenka měla v latexu i vršek, ale takhle jsem nenašel ve filmu moment, kterej bych si oblíbil, nebo nějakou hlášku, která by pobavila.. Prostě nic.. ()

fininka

Novodobý Jeníček s Mařenkou ve starší době a v dospělosti? Skvělý nápad. Film má napínavý děj, čarodejnice jsou místy dost strašidelné. Dobrý konec, kde se dozvíme o jejich původu je dobře promyšlený a zpracovaný. ()

retrix

Famke Janssen byla šik, Jeníček a Mařenka byli až moc neprůstřelní a čarodejnice až moc průstřelné. Teda průstřelné samozřejmě jen z pohledu našich hrdinů, vesničané jak jinak neměli šanci. Ale jinak pěkná podívaná na jedno zhlédnutí ()

Nyanka

Snad souhlas se všema komentářema, taková blbost, ale na tu skoro hoďku a půl zabavila. Kostýmy bych řekla místama i dokonalý, děcka bych na to do kina rozhodně nebrala :) ()

Shimmy

Tento film mě příjemně překvapil. Čekala jsem od něj klasickou a nekonečnou řežbu, všude samá krev a neskutečně odpudivé bytosti. S těmi bytostmi jsem se nemýlila, ale i přesto jsem celý film shlédla se zájmem a dokázal mě i pobavit. Vážně povedené ! ()

Anaheim

Až na to oslovování Jeníčku a Mařenko, což by se spíš hodilo třeba do nějakýho pornofilmu to bylo parádní akční béčko s přiměřenou dobou sledovanosti, Já ač stále víc spíš sportovní než filmový fanda, jsem u toho měl v telce puštěnej fotbal a přesto jsem se jenom jednou jedinkrát kouknul jak to vlastně hrajou, jinak jsem celou dobu sledoval film a to se musí promítnout do mého hodnocení. ()

MarryW

Tak jako nasmála jsem se, ne že ne, ale tohle už bylo trochu přes čáru :-D. Ale na druhou stranu, hodně dobré triky a luxusní masky, takže za 3*. ()

blekekeke

Bylo to krátké, a nebál bych si přidat :o) Lehká svěží akční jízda, která nemá chvilku oddechu, i když ve chvilce, kdy se Jenda s Mařkou setkají ve sklípku vlastního domu, jsem čekal, že si dají francouzáka :o)) Jinak kulometem do čarodějnic a sladká hláška Mařky před perníkovou chaloupkou ve stylu "no to si snad děláte prdel" mne dostala :o) ()

Pute

Ultra ptákovina, která dokáže pobavit, ale i pěkně naštvat. Výborný příklad filmu, ke kterému zaujmete buď pozitivní, nebo naprosto negativní názor. ()

scattered

Prázdna, tupá a kurevsky nadupaná zábava s litrami krvi, metlami so spiatočkou a prekrásne priblblým scenárom, ktorý rozosmeje aj tam kde nechce a to práve vďaka tej (s)prostosti. Gemma si to mohla pokojne strihnúť aj sama. Čo tam po tom, že nie je dobrá herečka, videli ste tie jej hnáty v latexe? Podobné béčko viac nepotrebuje, aj Renner je len do počtu. Tento film je zlý. Ale presne tak zlý, aby mohol byť dobrý a hlavne brutálne zábavný. Jednohubka na spapanie:) ()

Kozlowski8

Poznamenáni traumatem z dětství, kdy jen o vlásek unikli ze spárů zlé čarodějnice z perníkové chaloupky, rozhodli se sourozenci zasvětit svůj život boji proti zlým čarodějnicím... Z počátku lehká inspirace známou pohádkou, poté však akčními triky a efekty prošpikovaná podívaná z množstvím drsných krvavých scén, v nichž je však cítit nadsázka a jsou často odlehčeny vtipnými dialogy. Ten kontrast a parodický tón mohli být ještě výraznější a hutnější. I tak pro mne velmi příjemné pokoukání. 90%. ()

Fantasy

Snaha režisérů o přeměnu klasických pohádek na krvavé horory (viz. Sněhurka a lovec) nebere konce, a proto kde se vzala, tu se vzala, objevila se tu staronová Perníková chaloupka. Honza a Mařka už dávno nejsou malé děti, které se bojí jít sami do lesa, ale ostřílení lovci čarodějnic, kteří za určitou úplatu zbaví vaše město problémů, strachu o děti a ošklivých starých dam. Přeměna příběhu je povedená, přestože se dalo čekat, že se role obrátí a z kořisti se stane lovec. Nicméně, dopadnout to mohlo daleko hůř. Závěr: ústřední dvojice se k sobě hodí, Gemmě to sluší a Jeremy je taky kus chlapa (navíc, když oba nahodí motorkářskou výbavu a do rukou vezmou zbraně těžkého kalibru). Čarodějnice jsou skutečně ďábelské, líčení se vydařilo na jedničku. Do kolen mě dostala Jeníčkova cukrovka, to jsem vážně nečekala. Hlášky jako od teenagerů a rocková hudba dobarvují celkovou atmosféru a vzniká zajímavý koktejl z ingrediencí, které jsou samy o sobě dobré, ale společně ještě lepší. Jen škoda, že čarodějnice na košťatech lítaly tak rychle, že z nich byla akorát rozmazaná šmouha. ()

Awerin

Mařenka s kuší, Jeníček s kulometem a cukrovkou a ke všemu zamilovanej troll. Z počátku jsem to viděl jako marnou fantasmagorii-aneb pokus vydělat peníze...Jenomže po shlédnutí jsem byl nucen změnit názor. Příběh je od začátku nabytý napětím, humorem i hororem. Totálně BOŽÍ výběr herců a vůbec všechny grafické efekty!!! Za mně jednoznačně plný počet bodů. A nejlepší bylo zakončení, když Mařenka po spatření perníkové chaloupky řekne: "No to si snad děláte prdel?!" ()

Silblade

Chílemi jsem si připadal, jako kdybych se díval na Evil Dead, samozřejmě bez Ashe, protože vůči němu je Jeníček jen lovec-amatér. Mařenka zase chvílemi vypadala, že skočí po svém bráškovi a rozdají si to někde v lese nebo v rozbořené zakleté chaloupce. Jo, Mařenka ušla, ale zbytek filmu působí nemastně, neslaně, občas kysele až hořce. Kdybych film neviděl, nelitoval bych. ()

Brenda.Ch

No to mě podrž. Pár čarodějnic, které se asi rozmnožují dělením, pár unesených dětí a bílý čaroděj Jeníček a bílá čarodějnice Mařenka. Oba terminátoři likvidují čarodějnice jak to jen jde, ale ten největší boj je teprve čeká, neboť se chystá omračující sabat, kde musí se zrzkou, která předtím svedla Jeníčka a mladým vesničanem, který předtím obtěžoval Mařenku, pobít všechny čarodějnice. Což se jim povede v rekordním čase a zazvonil zvonec a pohádky je konec. Bylo to hezky krvavé, jinak mě to nezaujalo... ()

karnifex

Pobavilo mě to. Pohádková témata v alternativním zpracování mám rád (a toto mě neurazilo). Místy jak utržené ze řetězu, ale mělo to rychlé tempo a vtip. Škoda jen zbytečných klišé a stereotypů. ()

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

09.08.2015

Dva roky stará fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, v níž se slavní sourozenci stali akčními hrdiny, vydělala 226 milionů dolarů. Vzhledem k padesátimilionovému rozpočtu jí tak bylo rychle… (více)

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

22.09.2014

Loňská akční fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic vydělala 226 milionů dolarů. To je při padesátimilionovém rozpočtu jasná komerční výhra, kterou by studio Paramount chtělo přetavit do druhého… (více)

Dwayne Johnson: Lovec démonů

Dwayne Johnson: Lovec démonů

02.09.2013

Hon na všelijaké ošklivé potvory a ježibaby je pořád v kurzu. Jeníčkovi a Mařence to šlo pěkně od ruky, Vin Diesel se čarodějnicím podívá na zoubek v akčním hororu The Last Witch Hunter a teď touží… (více)

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

09.06.2013

Rozpočet 50 milionů, celosvětové tržby 226 milionů. Snadná matematika, i když vezmeme v úvahu, že téměř polovina utržených peněz zůstává kinařům. O možné trilogii se mluvilo už před premiérou, a teď… (více)