Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic

• USA Hansel & Gretel: Witch Hunters (více)

Malého Jeníčka a Mařenku zavedl jejich otec do hlubokého lesa a tam je nechal osudu. Jeníček s Mařenkou našli perníkovou chaloupku, ve které byla ježibaba a ta je chtěla vykrmit a sníst. Když chtěla hodit Jeníčka do pece, děti ji přemohly a upekly v peci. Od té doby loví čarodějnice... Jeníček a Mařenka už jsou dospělí a putují po světě. V jednom městě chce šerif Berringer upálit ženu jménem Mina, kterou obvinil z čarodějnictví. Jeníček s Mařenkou ji ale na poslední chvíli zachrání, protože poznají, že to není ježibaba. Poté se vydají na lov čarodějnice v blízkém lese. Čarodějnici sice chytí a zabijí, ale jejich hlavním úkolem od starosty je najít unesené děti – a ty zatím nenašli. Mezitím se parta lovců snaží chytit čarodějnici, která děti unesla. Čarodějnice Muriel ale všechny zabije. V hospodě se Jeníček a Mařenka seznámí s Benem, který se o čarodějnice také zajímá. Do toho přiběhne jeden z lovců, který všem řekne, že čarodějka zabila jeho kamarády, a sám pak vybuchne. Jeníček s Mařenkou se vydají lovit čarodějnici do lesa... Nalákají ji na volání dítěte o pomoc. Jeníček s Mařenkou čarodějnici, což je Murielina pomocnice, chytí a zjistí, že čarodějnice potřebují ke svému rituálu získat dvanáct dětí. Nyní jich mají jedenáct a jdou si do města pro poslední... (TV Prima)

standsiller

Oceňujem , že tvorcovia oživili fakt o rozprávkach ktorý vyvracia fámu o ich večne dobrých a jednoduchých postavách ktoré víťazia nad zlom. Nie všetky rozprávky sú totiž v pôvodných verziách tak presiaknuté medom, ako ich poznajú deti z večerných čítaní. Tento akčno - hororovo - komediálno - fantasy - rozprávkovo zmiešaný film ale veľmi nevyšiel. Pár záberov pobaví, hlavne pri akčných scénach. Inak ide o nesmierne nudný príbeh s dosť zle napísaným scenárom a s predvídateľným konaním postáv. ()

Vercinix

Po několika shlédnutích musím říci: "Je to BOMBA!" ;-) Už se těším na dvojku :) (Zatím viděno 23x; poslední shlédnutí 5.9.2021). ()

Akret

Takže, jak to všechno začalo…dva malí vandalové okoušou domeček ne příliš pohledné čarodějnici, která nejspíš nikdy neslyšela o BIO stravě, neboť to by jí dvě děti s jistou cukrovkou nemohly připadat jako nejlepší večeře. Pokračování děje je už celkem nudná přespříliš krvavá pohádka s děsivými dialogy a ještě děsivějším kulometným závěrem. Co je třeba pochválit: vzhled každé čarodějnice a trol Eduard, který je svým trolím způsobem velmi roztomilý, deska s nahrávkou nářku unesených dětí, která je jistě neodmyslitelně součástí lovecké výbavy každého zkušeného lovce čarodějnice a do třetice všeho dobrého Jeníčkova cukrovka. ()

jefff

Strášná blbůstka, která ale je zrežírovaná s takovou lehkostí, jednoduchostí a triviálností, že si ji lehce zamilujete. Wirkola je pašák, což potvrdil i u svého minulého filmu a umí udělat film s jasným cílem. Herecká dvojice také velmi sympatická, ať už protřelý Renner, či pro mě neznámá Arterton. Pohodová zábavovka. ()

Wbcko

Dvě hvězdy za odvahu natočit něco s tak šíleným scénářem. Jinak mi to přišlo ve všech směrech naprosto dementní. ()

giovanni3

Tak to byla jízda od začátku do konce! Začne to klasicky jako v pohádce a pak už se čarodějnice mučí, ustřelují se jim hlavy, spalují se atd... sem tam nějaký fanda co chce podpis od drsného Jeníčka s cukrovkou... k tomu krásná drsná Mařenka. Sem tam bílá čarodějka pak zase krásná mocná hlavní temná čarodějka, nějaká ta minulost a i široké spektrum zbraní od nožů, klád přez tříštivé kulky, rychlopalnou kuši až po rotačák. Dokonce dojde i na očekávaný "tahák" každého současného filmu a to milostné vzplanutí. S krví, střevy a hnusem se zde nešetří, ale není to splatter každopádně to je jízda. 5* by bylo moc pro toto řekněme prvoplánové dítko, ale 4* tomu dám bez většího váhání. ()

blackkocour

bratři v dicku a večerníčky pro dospělé, jak jinak než od norského przniče literárních předložek grimms brother’s, nikoliv ale mířené pro děti. Hajzl a Greta Traunberková: Lovci diabetik.. ()

h0n24 odpad!

"You've gotta be fucking kidding me", řekla by Mařenka. ░ Bezduchá vyvražďovačka čarodějnic. Pěkné efekty. Nebýt ale příběhu bratrů Grimmových, asi by se to nechytlo. ()

Rebbit

Dostal jsem vlastně asi přesně co jsem očekával, sice nějaké sceny mi připadali jako kdyby byly vypůjčené z jiných filmů. ale to se mi právě líbilo. Hansel and Gretel rozhodně není pohádka pro děti co by mohli mít noční můry... Gemma a Jeremy a Famke patří k mým oblíbenců, tudíž jsem si film vážně užil... 80% ()

vitekpe

Docela legracni fantasy na jedno zkouknuti. Ne moc dobre udelane akcni sceny, resp. jich bylo nejak moc nebo nevim.. ale zato potesila spousta drobnych vychytavek (treba manualni defibrilator), a jakysi obecny nadhled a zabavnost. 3++ ()

kenkaku

Tedy vážně hustý... k tomu se nadá nic jiného říct. Osobně jsem čekal kardinální blbost, ale musím uznat, že "přestřelené" jet tak akorát a navíc je to mírněno sem tam rozmáčknutou hlavou. Tedy Jeníček si píchá inzulín, jeho holka střílí z rotačního kulometu (jo... Jeníček má holku :)) a Mařenka má celkem slušné znalosti ze zdravotnictví (zažijete její rukou provedenou de-fibrilaci srdce... a neptejte se čím). Vedle toho je možné vidět celkem nevybíravé násilí a padne i nějaký ten pokus o vtipnou hlášku. Prakticky jediné co mě doslova štvalo byl zběsilý střih. Když neumím točit akci, tak se do ní necpu. No nic. Tohle stálo u mě film hvězdičku. Jinak tedy vážně hustý na 4 hvězdy :) ()

LadyVader

To byl ale milý a sladký film! Přesně splnil moje očekávání. Scéna s nasraným trollem epic :D. Plus příjemná stopáž, žádný zbytečný natahování, hezky pěkně na věc :) Don't eat the fuckin' candy! ()

Sdoom

Dostal jsem přesně to, co jsem od filmu očekával - slaboduchý výplach v perfektním 3Dčku se stylovou akcí a k tomu navíc pro mě překvapivě sexy Gemmu Arterton. (kino Cinestar 3D, orig.) ()

skinny

Tady poteče krev a budou létat vnitřnosti. Hansel and Gretel skvěle funguje jako horor, komedie, i jako krvavá pohádka pro dospělé. Proti hereckému obsazení nemám nejmenších výhrad, Jeremy je drsňák, Gemma je sexy a oba jsou sehrané akční duo. Akčně promakané scény doplněné rockovou hudbou nenechají vydechnout a čarodějnice jsou správné nelidské, krvelačné bestie. Smíchejte cool fuckující hlášky, krev, potvory, sexy křivky Gemmy Arterton, nasraný pohled Jeremyho Rennera, dobráckého trola, otravnýho šerifa Petera Stormara, a nadupané vraždící hračky a dostanete pořádnou pohádkovou krvavou řezbu :) ()

Šakalík

Na tenhle film jsem se nevím proč docela těšil a ve finále myslím splnil to, co jsem od něj očekával. I když... Že to bude béčko, to se asi dalo tušit, ale Jenda s Mařkou na to jdou cestou ryzího kýče, který svou akční rétorikou smete z cesty úplně všechno, včetně po dechu lapajícího soudného diváka. Příběh je slabý až hrůza, postavy ploché a za aranžmá některých scén by se styděli i autoři Xeny. Na druhé straně je v každém záběru vidět hromada investovaných dolarů, film má rychlý spád a je dobře, že si nehraje na umění a s neskrývanou sebeironií prodává to, čím opravdu je – lacinou zábavou pro nenáročného diváka. ()

Firebug

Čekal jsem trochu více. Film sice tak nějak funguje jako roztomilé, béčkové guilty pleasure, protože všechny náležitosti (včetně povedených gore záběru) jistě má. Bohužel ale trpí jistou roztříštěností a scénář (pokud se tak tomu dá říkat) by taky snesl trochu větší péči. Chvilkama jsem se dokonce i stačil nudit. K tomu vlastně přispívají i akční scény držící se stejného mustru, uzívaná choreografie pěstních soubojů a až na finální souboj vlastně i absence pořádné přestřelky. Ne, že by se mi snímek nelíbil, v mých očích ale trochu promrhal svůj potenciál… Střízlivé 3* ()

Maynard.

Tenhle žánr filmů mám prostě a jednoduše rád... Žádný velký vykecávání, žádný dumání, prostě akce od začátku skoro až do konce. Ne, že by se tam nepovídalo, to zase jako jo, ale spíš je to takovej ten svižnej kousek. Chvíli sem přemejšlel o 5*, páč nevím o slabším momentu nebo nevím o něčem proč bych neměl dát plnou palbu. No, když tak příště. Herci super, hlavně teda hlavní čarodějka Famke Janssen (na tu mám slabost od X menů), ta to dokázala pořádně rozparádit. Není to nic pro slabší nátury, rozblajznutý hlavy, urvaný nohy, ruce a spousta dalších lahůdek tě čeká v tomhle kousku. Ale pozor, ani jedno prošláplý koleno, takže cajk :o). Zajímavý sledovat propojení moderního stylu (zbraně, Jeníčka, který si musí šlehat inzulín, páč se za mlada přežral perníku :o) ). Ale to, že tam jsou zbraně, který nikdonikdy neviděl mi taky nevadí... Rozhodně super odpočinkovej zážitek, kterej teče jako každá kvalitní dofča (bohužel). ()

Babous

O hodně slabší, než jsem čekal. A než to mohlo být. Potenciál tady byl: Jeníček, který si musí píchat inzulín, Mařenka s dokonalou pletí a spousta anachronismů. Čekal jsem šílenou oddechovku, u níž se pořádně zasměju, ale ten film se bohužel bere moc vážně. ()

BMAJTZ

Hodně, ale opravdu hodně přestřelená akce. Obvykle filmy tohoto žánru skutečně nevyhledávám, ale tady si nikdo na nic nehraje. Hláška střídá hlášku a rozstřílená těla se nedají ani počítat. Perfektní na tom je i to, že je to docela krvavé a nikdo si s tím nedělá hlavu. Navíc herecné duo Renne a Arterton je prostě boží. V jistých momentech ta chemie fungovala až tak, že jsem se bál jistých incestních záměrů. Naštěstí se nestalo. Každopádně zábava pro intelektuály to není, pro široké obecenstvo ale ano. Co bych každopádně vytkl je nevyužitý potenciál Jeníčka a Mařenky jako takový. To že v mládí byli prostě oběti zlé čarodějnice se dalo v narážkách využít o dost lépe, ale to už bych vyčítal detaily. ()

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

09.08.2015

Dva roky stará fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, v níž se slavní sourozenci stali akčními hrdiny, vydělala 226 milionů dolarů. Vzhledem k padesátimilionovému rozpočtu jí tak bylo rychle… (více)

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

22.09.2014

Loňská akční fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic vydělala 226 milionů dolarů. To je při padesátimilionovém rozpočtu jasná komerční výhra, kterou by studio Paramount chtělo přetavit do druhého… (více)

Dwayne Johnson: Lovec démonů

Dwayne Johnson: Lovec démonů

02.09.2013

Hon na všelijaké ošklivé potvory a ježibaby je pořád v kurzu. Jeníčkovi a Mařence to šlo pěkně od ruky, Vin Diesel se čarodějnicím podívá na zoubek v akčním hororu The Last Witch Hunter a teď touží… (více)

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

09.06.2013

Rozpočet 50 milionů, celosvětové tržby 226 milionů. Snadná matematika, i když vezmeme v úvahu, že téměř polovina utržených peněz zůstává kinařům. O možné trilogii se mluvilo už před premiérou, a teď… (více)