Misfits: Zmetci

Velká Británie, (2009–2013), 29 h 12 min (Minutáž: 43–51 min)

Tvůrci:

Howard Overman

Hudba:

Vincent Pope

Série(5) / Epizody(37)

MI-380

Tahle banda delikventů, reprezentující budoucnost našeho světadílu, je nečekaně zábavná, celý seriál má spád, humor, sex, napětí i momenty překvapení a rychle se dokázal vmáčknout do čela mé seriálové top ten. Už někdo přišel na to, co je to za město? Nějaký okraj Londýna? S01 - 90%... Druhá řada už není tak vtipná a rychlá, ale zase je napínavější. S02 - 80%. Ale byl to tak silný zážitek a dokázal jsem to tak rychle zhltnout, že navzdory matematice mi celkové hodnocení nemůže klesnout pod 90%. Je to opravdu Londýn, jezero Southmere Lake na východním okraji města - v diskuzi je mapa od sonnaka (20.2.2011). Třetí řada nemá ani humor, ani spád, zbylo jen trochu napětí a polorozpadlá koncepce. Něco zachraňuje poslední díl, který základní děj elegantně propojuje. S03 - 60%. Průměr mi spadl na 80% (11.1.2012). Z nepřekonatelné první sezóny zbyl jen sex, vulgarity, svižné dialogy a naštěstí trochu nápadů a humoru. Co zmizelo úplně jsou všichni původní herci a s nimi jejich charizma. S04 - 60%, průměr mi opět spadl, tentokrát na 75% (17.12.2012). ()

zigíš

výborné dialógy a interakcia postáv -hlavne teda simona a nathana- do toho panelákové exteriéry jak u nás v SEREDi (!) pretože šli HEROES do kopru už po druhej sezóne bolo treba poohliadnuť sa po nečom inom :D ()

Pražák

"What's wrong with my cum face?" V době komiksové mánie, kdy se recykluje kdejaký superhero je tohle vztyčenej prostředníček všem nažehlenejm a moralizujícím hrdinům. Misfits jsou výborný sociologický průzkum týhle generace s dokonalým dávkováním černého humoru, nadsázky, napětí, zábavy, vkusného hudebního soundtracku a poctou ostrovním akcentům. ()

Vironey

Na čistých 5* to úplně není, ale nová postava Rudyho mě naprosto rozsekala, takže dávám vyšší hodnocení. Oproti scénáristicky slabší druhé sérii (Simona jsem zbožňovala v první, tady mi to přišlo trochu mimo mísu) se třetí vrátila do starých kolejí. Nathan je sice pryč (což jedině vítám, protože mi vždycky vadil), ale nahradil ho geniální Rudy (Joe Gilgun), který je ve své roli mnohem přirozenější (rozuměj prasáčtější, úchylnější, slizštější) a okamžitě mu každou hlášku uvěříte. Alespoň já tedy ano. :) ()

L_A_D_A_S

Pokud bych měl hodnotit první řadu dám lepší tři ale to co tvůrci předvedli v druhé řadě, no, větší blábol jsem dlouho neviděl. Každej díl úplně mimo, nesmyslné chování lidí, zdá že 99% lidí má superschopnosti a všem to je tak nějak jedno.. Policisté zabijí mluvící opici, před jejich očima se člověk změní ve zvíře, a opět, ve Velké Británii jsou asi podobné věci běžné.. atd atd.. V jednom díle jentak mimochodem jakobynic ukradnou 100 000 liber a v dalším pláčou že nemají peníze ani na jídlo a musí svý schopnosti prodat za pár šupů.. slátanina 3000. ()

KASUGI odpad!

Další hovno do současné seriálové žumpy plné píchaček a násilí. A dle hodnocení další důkaz hnijícího diváckého vkusu. A tolik nesympatických xichtů v jednom serošu najednou se jen tak nevidí. Jo a hlavně to vy chuji z distribuce zase po pár letech hned nazvěte kultem, jak se to dneska tak s oblibou dělá. ()

xhonza09

Musím uznat že mi tento seriál naprosto uchvátil, Je to zase úplně něco jinýho než třeba TBBT nebo HIMYM. Když shlédnete první díl okamžitě budete mít chuť se mrknou i na ty následující.Nejlepší jsou první 2 série potom se začne původní pětice herců rozpadat. ()

R1CH1E

Přesně ten typ seriálu, který měl po prvních 3 sériích skončit a byl by to jasný kult za 5 hvězd. Ale ti Zmetci tam nahoře si řekli že ne, že to může vydělávat ještě dál a tak natočili řadu čtvrtou, která postrádá jak hlavní představitele, tak i kvalitu řad předchozích a proto mi zkazila celý dojem. P.s. 5. řada tomu vbc nepomohla. Ještě, že už byla poslední. ()

Stasz

Jo víš nejlíp jaký to je.. bejt magor ffff elbrlmml pííčo! První druhá, série mazec.. pak už jsem na to přestal koukat, když skončil Nathan. ()

Ementaler86

Co se stane, když partička "zmetků" získá superschopnosti? Na tuto otázku, s velkým nadhledem, odpovídá tato velice povedená britská záležitost. S tím, jak se mění postavy, sice seriál postupně ztrácí na kvalitě, ale i přesto jsem k němu přilnul a nedám na něj dopustit. ()

Gunslinger

Po prvej sérii : 90%.. tak z chuti som sa už dlho nezasmial :) ale mám takého tušáka že tú laďku v ďalších sériach tak vysoko neudržia.. ()

Curlyman

Po prvej sérii klobúk dole. Takto svojský seriál som už dávno nevidel. Niektoré postavy sú k sebe miestami tak nepríjemné, že máte chuť ich udrieť do tváre, ale aj tak si ich časom zamilujete. Mať sprosté reči sa dá evidentne aj s noblesou a krásnym britským prízvukom. Nathan for president! ()

Luteka

Misfits je prosté, geniální, perverzní, napínavé, romantické, akční, zábavné, chytlavé a určitě bych přišla na 106 dalších přídavných jmen, ale komu by se to chtělo číst, že? :) Postavy jsou vykresleny tak brutálně realisticky, že to asi nejednoho diváka zaskočí. O ději se mi rozepisovat nechce, ať si každý divám vezme to, co je mu nejbližší :) Hodnotím pouze první 3 sezóny, co se událo dále, k tomu se nehodlám vyjadřovat ... ()

pugs

"Ako sa cítiš, zlato?" - "Ako keď mi niekto roztrháva kundu!" - "Nie som žiadny expert, ale znie to normálne." ()

Wbcko

Jsou to Hrdinové, akorát že zábavnější, vtipnější, střeštěnější, britštní a vlastně to vůbec nejsou hrdinové. Je to banda mladých delikventů, které zasáhl blesk a oni záskali speciální schopnosti (v některých případech opravdu speciální, protože neviditelnost už dneska moc nefrčí). První dvě série jsem zhltnul během dne a půl. Bavil jsem se... Hodně. Na druhou stranu koncpet bandy superhrdinů není moc originální. Jenže tohle je něco jiného. Zatímco Heroes jsou čistě jen sci-fi, zde se čsfd do žánru celkem trefilo. Ano je to komedie/drama/fantasy/sci-fi (ikdyž bych tedy trochu proházel pořadí). Vlastně tu už všechno bylo, Heroes, Butterfly effect, humor je prostě britsky absurdní, atd. Jenže tady je to smíchané do takového guláše, který se ještě nikdo před tím neodvážil namíchat. Nebudete vědět kdy se máte smát, co ještě tvůrci myslí vážně a co ne. Ale i přes jeho zvláštní chuť si budete chtít přidat a nepřestanete, dokud nedokoukáte všech dvanáct dílů. První série se mi zdála lepší. Napínavější, možná i "uvěřitelnější". Od šestěho dílu se mi zdálo, že se do děje tvůrci zbytečně zamotali, nechali se unést, všechno překombinovali a bohužel nedokázali splácnout seriál do komplexního příběhu bez logických trhlin. (Cestování v čase měl James Cameron o dost promyšlenější). Přesto jsem se výborně bavil. Jen jen doufám, že scénáristi budou vědět kdy přestat. Byla by to škoda udělat z Misfits další nekonečný seriál, který s přibývajícími sériemi ztrácí dech. edit: 3.serie viditelne ubrala na kvalite. Prekvapive absence Nathana není to nejhorší,ikdyž chybí hodně-Rudy je fajn, ale jen laciná náhražka. Průser podle mě je, že první série měly určitou kontinuitu, člověk se těšil na další díl, jak to dopadne. Tady už jsou to jen jednotlivé epizody, které vždy stojí na jedné vlastnosti určitého člověka,který jinak pro děj není příliš podstatný. A další týden se jede na novo. No na celkové tři hvězdy to není, ale děsím se další série ()

Lenulinka

První dvě série geniální. Každý týden jsem netrpělivě čekala na další porci nezapomenutelných gagů Nathana, ale pokud ve třetí sérii již figurovat nebude.. nevím, nevím. --- Za třetí sérii hvězda dolů a dál nesledováno. ()

Philoun1

Něco takového tady asi ještě nebylo. Pretty cool. Postupem času a střídáním postavu kvalita upadá, ale pořád je seriál hodně nad průměrem. ()

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V