Misfits: Zmetci

Velká Británie, (2009–2013), 29 h 12 min (Minutáž: 43–51 min)

Tvůrci:

Howard Overman

Hudba:

Vincent Pope

Série(5) / Epizody(37)

Luswani

Seriál, který tak nějak vyčnívá nad ostatními. Britové jsou na seriály machři. První série vynikající, druhá taky, ale třetí? Velký pokles! Taková škoda. Částečně je to výměnou postav Nathana za blbce Rudyho s ksichtem Mr. Beana kříženého s narkomanem. Ten týpek mi prostě vůbec nesedí. Narozdíl od Nathana není vůbec vtipný, ale neskutečně trapný. A taky je vidět, že celkově u třetí série došly nápady a seriál to bohužel táhne dolů. A čtvrtá řada? Tak ta je absolutně mimo!!! No ale celkově jsou Misfits: Zmetci výborný seriál. I. řada 95%, II. řada 90%, III. řada 40% IV. řada 20%. Celkově ale dávám 90%. ()

mArtinko5MB

Prvé dve série boli veľmi podarené. Na naše neštastie sa po týchto skvelých častiach grupa rozprchla a seriál stratil pár tvári, ktoré tiahli tento seriál. Po druhú sériu 90%. Do piatej série sa to už len vlečie a určite si všimli viacerí, že sa "hľadá". Obyčajný priemer 70 %. Posledná časť (05x01) začína naberať na obrátkach a určite všetci dúfame, že sa misfits vráti opäť tam, kde niekedy pred pár rokmi bola, na špicu. ()

hoffman.jan

První tři série byly boží, čtvrtá hodně upadla a bál jsem se, že se seriál bude muset ukončit, ale tou pátou se postavil na nohy a zatím tedy dávám plné hodnocení. Jsem jediný kdo má raději Rudyho než Nathana? ()

majo353

Prvé dve série som si fakt užil, bolo to pre mňa ako zjavenie na poli seriálov, naozaj pozitívne prekvapenie. Ale tak ako viacerí aj ja si myslím, že odchod Nathana tomuto seriálu veľmi uškodil. Áno, zaujímavý, neokukaný námet je fajn, aj ostatné postavy (hlavne z prvých dvoch sérií) sú fajn, ale bez drzého a vtipného Nathana to jednoducho nefunguje tak dobre, seriál stratil šmrnc. Preto nemôžem dať plné hodnotenie. ()

silak_xup

Originální chaotická, sexistická, násilnická, syrová, perverzní, vtipná, vážná (minimálně) slátanina, kterou si buď oblíbíte, nebo jí zavrhnete. Já patřím mezi ty první. ()

gefr

Seriál co se s tim prostě nesere. Netradiční pojetí superhrdinů procpaný anglickym humorem a krátkou dotací na jednotlivé série (když nic neděláš, nic neposereš). Škoda že se herci postupně rozutekli, ale alespoň to není pořád o tom samém a i po několika řadách má seriál pořád koule. Odpověď na Heroes se zkrátka povedla! ()

baclajean

Spočiatku som si vravel, že viac než 2-3 časti nedám, postupne ma to však pohltilo - žiadna extra kamera, no spôsob, akým sa dej rozvíjal a ako sa hlavné postavy postupne pomenili bez toho, že by si ti divák viacmenej všimol, je skvelý. Taktiež veľavravná lekcia britskej angličtiny, čo považujem za vynikajúci tréning hlavne pre tých, ktorí často telefonujú do Británie :) ()

IZFNP

Britský, uletený, návykový, wtf seriál. Geniálny, stupídny, otravný, dokonalý! Len Briti môžu prísť so seriálom, kde decká na verejneprospešných prácach dostanú superschopnosti pri búrke. A tieto decká nejdú zachraňovať svet. Oni si ďalej idú to svoje, snažia sa zabiť čo najmenej probačných, snažia sa vyhýbať problémom. Lenže "problém" je druhé meno tejto bandy. Bandy, ktorú tvorí nespojiteľná, originálna zmesica ľudí, z ktorých každý charakter dýcha životom. Prvé, čo ma na seriále zaujalo, je to, že nepôsobí na oko diváka. Do popredia necpe krásne tváre ani lahodné prostredie. A tým vyhráva. Druhá úžasná vec, ktorá si ale vyžaduje viac dielov, je scenár. Tým myslím obrovské WTF?! v každej epizóde. Seriál si neberie servítky, experimentuje, chrlí nápad za nápadom. Po zombiekoch, gorile a týpkovi ovládajúcom mlieko ste už nič nezmyselnejšie nečakali? Dobre, v tom prípade na radu príde Hitler, králik vraždiaci golfovou palicou a barman, ktorému ukradli vtáka. A holka, ktorá ide na veľkú a zo záchoda sa vráti tehotná. Pretože o tom je Misfits. A i keď seriál po dvoch sezónach výrazne stratil tempo a odišli postavy, do ktorých sa divák zamiloval, Misfits to nevzdal. Tretiu sériu je treba predýchať, ale štvrtá sa opäť chytila kormidla a plávala ďalej. V plavbe do neznáma, kde si môžte byť istí len jednou vecou - nová posádka (s kraľujúcim Rudym) narobí minimálne toľko bordelu, čo tá prvá. A v polovici piatej série už bolo jasné, že posledná séria je poslednou zbytočne. Misfits ešte dych rozhodne nedochádzal, priam je neskutočná škoda, že nám tvorcovia nedopriali viac času s novou partou. WHAT THE FOCK IS BRUNCH? ()

prochyn

Zduř Hitlere, že ty musíš být taký pičus! V podání Lauren Sochy to fakt vyzní a dabing se opravdu povedl. Ne každý díl je bez vady, ale má to šťávu a je to i sranda. ()

nattyxh

Parta mladejch lidí kteří získaj superschopnosti a nestávaj se z nich superhrdinové ale využívají je v bežném životě. Hned jak jsem viděla první díl, musela jsem se kouknout na další, protože mě to neskutečně chytlo. 3 série mě hodně zklamala takže dám jenom 4 hvězdy :/ ()

Kuntziter

1. a 2. řada na 5*, 3. řada 4*, 4. řada 3* (hodně slabej průměr), 5. řada 2* Seriál jak byl super na začátku, tak se stává nudnějším a nudnějším. Nové charaktery mě skoro vůbec nebavili. Kromě Rudyho, kterej taky docela ztrapněl. :-/ ()

hwnd

Bo tě kurva taky miluju! :-) Hodně specifický seriál plný vulgarit, nadpřirozených schopností, sexu v podprsenkách a kouzelné ostravštiny v ústech půvabné Kelly. Chce to tomu přijít na chuť, určitě ale stojí za vidění. ()

mivr

Vďaka tomuto seriálu som roku 2014 začal sledovať aj iné sériály, za čo som veľmi vďačný. Na kamarátove odporúčanie som tomu dal šancu. Tento seriál je tak úžasný, že za život si ho ešte niekoľko krát pozriem a to som ho už videl 4x všetkých 5 sérií. Je tu úplne všetko čo vyžadujem, od srandy, schopností, sexu, gore a rôznym problémom, ktorým musia hlavný hrdinovia čeliť. 100%. ()

Pajela

Hodnotím pouze první dvě řady - luxus. pak, musím se přiznat, jsem přestala sledovat z důvodu odchodu Nathana... ()

Neronius

1-3 serie nejvíc top :3 ale od 4-5 serie to šlo dolů a to hodně... už jen změna postav tomu dala ránu a celkově to ztratilo to svoje kouzlo, jaké to mělo na začátku, ale to mi nebrání dát plnej počet, protože takovej serial se jen tak nevidí a člověk se u toho kurevsky nasměje, takže bez váhání plnej počet a aspoň si můžu odškrtnout další serial, kterej jsem dokoukal celej, takže izi game. ()

Gali

Až na ta křesťanská hovna v 5. sérii super seriál. Mohli to nechat jako čistě bezbožnou magořinu. Velké mínus je odchod zajímavých postav. Po 3. řadě Nathan a později další. Ve 4. řadě už není žádná z původních postav, ale tvůrci to zachránili množstvím šílených nápadů. ()

wopi

Konečně nějací ujetí antihrdinové. Titulky na HBO GO, kde je cockney slang převáděn do moravských výrazů, tomu dávají další rozměr a zvyšují vtipnost. ()

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V