Obřad

• USA The Rite (více)

Nadpřirozený thriller, inspirovaný skutečnými událostmi, vypráví o studentu teologie (Colin O'Donoghue), který je poslán do Vatikánu studovat exorcismus, přestože o těchto kontroverzních praktikách i o své vlastní víře pochybuje. Jeho skepticismus se ale začíná rozplývat, když je přidělen k legendárnímu otci Lucasovi (Anthony Hopkins), jehož praxe zahrnuje tisíce exorcismů. Během obtížného případu, zdánlivě přesahujícího i schopnosti otce Lucase, je mladý seminarista konfrontován s fenoménem, který věda nedokáže vysvětlit ani ovládnout - a se zlem tak mocným a děsivým, že ho donutí pochybovat o všem, čemu věřil. (Magic Box)

Pythonator

Hannibal exorcistou??? Proč ne. Špatné to nebylo, ale mohlo to být natočeno mnohem lépe. Takový Vymítač ďábla byl mnohem záživnější, ale ten měl prostou výhodu, že se nedržel skutečných událostí. Kdyby to natočil třeba Polanski a dodal tomu tajemnou atmosféru Deváté brány, tak to mohlo být úplně o něčem jiném. ()

Filatov

Na téma vymítání už toho bylo hodně natočeno a hodně jsem toho také viděl a musím uznat, že tento film patřil k tomu lepšímu v žánru už jenom proto, že režisér dobře pracuje s atmosférou, kterou nechává solidně gradovat a postupně přidává divákovi víc a víc až jsem z toho i já měl mírný pocit nejistoty. Prvně nechává divákovi při prvním exorcismu jen tak čuchnout a navnadí ho, aby to na něj s postupem času více a více vybaloval až k drsnému (i když ne tak strašidelnému) finále, i když je jasné, že na tohle téma už se toho moc vymyslet nedá. Vždyť exorcistické postupy a reakce ďábla na ně jsou víceméně pořád stejné. Anthony Hopkins se své role kněze ujmul opět se ctí a byl ozdobou filmu. Pokud máte rádi filmy na tématiku exorcismu, tak si tohle určitě pusťte. ()

Oxiduji

Furt jsem čekala, že něco bude.. a ono nebylo nic. Možná mi jednou doteče o co v tomhle filmu šlo, ale zatím pusto, prázdno, ozvěna. Anthony čumí, jako by mu vypadával text. Mladý je divný, zralý tak na kopačku. Mohli si aspoň uvařit baštu z těch koček...byl by to aspoň trochu tyátr. Jedna hvězda za exteriéry, druhá z úcty k Anthonymu..... ZZZ Tak jsem na to teď koukala a přidávám hvězdičku. Mladý se mně zdá sympatičtější než minule a začátek filmu, než se setkal s Anthonym, je ucházející. ()

vitsoft

Film The Rite stojí za to vidět už jen kvůli úžasnému charisma Anthony Hopkinse v roli stárnoucího velšského exorcisty, který funguje v Římě podobně jako lékař-specialista, jenž navštěvuje své pacienty, případně je léčí ambulantně ve svém ponurém bytě v neméně ponuré a bizarní římské čtvrti. V kině jsem si mohl procvičit angličtinu i italštinu, české titulky nerušily a byly přeloženy dobře, nakolik mohu posoudit.  S rezervou bych bral údajné natočení podle skutečné události, nepříjemně aktuálně však tenkrát v roce 2011 působil ve filmu zmíněný výbuch islandské sopky, který komplikuje mladému hrdinovi odlet do Států. Oproti starším vymítačským filmům naštěstí chybělo otáčení hlavy o 360° i chrlení zeleného slizu, zato se dobře povedlo vystihnout temnou atmosféru upršeného Říma.     Z teologického hlediska film přináší myšlenku, že kdo chce porazit Ďábla, musí v něj nejprve uvěřit. ()

haruna

Další skvělý film, u kterého nechápu, proč je tu v modrých číslech. Anthony Hopkins snad ani nemůže být v nějakém filmu špatný, jeho výkon byl úžasný. Děj, dialogy, prostředí - všechno bylo skvěle provedené.  Jediné co nebylo snad až tak na jedničku byl herecký výkon hlavní postavy, to přiznávám, ale jeho vzhled a charakter " hodného klučiny" to nějak zaplácnul. ()

Evziiik

Zvláštní film. Nevím, jak velkou roli v něm hrála inspirace skutečnými událostmi, ale ať tak či onak, film je to určitě zajímavej a stojí za to se na něj podívat. Než jsem šla do kina, odrazovalo mě zdejších 66%, ale myslím, že kdyby mě na ten film teď někdo pozval, šla bych klidně ještě jednou. Během filmu jsem přemýšlela nad třemi hvězdičkami, protože mě docela děsilo (a se strachem to nemělo nic společnýho) protáčení panenek a šílené křečovité pohyby ďáblem posedlých osob. Nesnáším tyhle přehnané scény a každou chvilku jsem čekala, kdy se dotyčné osobě otočí hlava o 360° a vykloubí všechny končetiny. Nic takového se naštěstí nestalo, i když moc k tomu nechybělo, a tak jsem nakonec odcházela z kina s pocitem, že jsem investovala do celkem slušného filmu, na který se možná i ráda znovu podívám, ale asi až za delší čas. Takže můj závěr je: Doporučuju, hezký film na odreagování a zamyšlení a moje hodnocení je ve výši 4*. ()

Lubos N.

Film poskládaný ze symbolů zla a dobra bez ladu a skladu. Celý film jsem měl pocit, že se dívám na jednu dlouhou upoutávku a pořád mi tam něco chybělo. Bylo tam všechno, co člověk od filmu na podobné téma očekává, ale nemělo to šťávu, atmosféru... Některé scény byly celkem povedené, lahodily oku, ale jako celek film za moc nestál. Ačkoliv mám Anthony Hopkinse rád, v některých momentech mi připadal spíš jako figurka pro zasmání, než že by z něj šel strach... Obřad byl pro mě zklámáním. ()

Fujin

Nepohrdáte-li tématikou víry či temnějšímu námětu pro pozdní večery, pak by mohl "Obřad" být právě tím, co Vás přesvědčí o tom, že jste neudělali chybu, když jste svůj drahocený čas věnovali dalšímu filmu. Můžu doporučit tuhle ochutnávku decentně akčního vymítání zlých šelem pekelných pod dohledem A.Hopkinse, který herecky (nutno dodat velmi slušně) vladaří. Silné 3 hvězdné kusy. ()

Devils_PIMP

Jako hororový nadšenec, který tento žánr vyloženě vyhledává a lační po tom být vyděšen, jsem se na tento film opravdu těšíl. Smutné je, že jsem se za celý film lekl asi jednou. Jinak o vymýtání něco vím a takhle se to kurňa nedělá. Pominemeli nesmyslnost celého filmu - pardon ta se pominout nedá. Neb nic jiného to nebylo 200.000x obehraný nesmysl. Po tom co jsem viděl vymítače, mě tohle dílko skoro urazilo. Ne nebál jsem se ani nebylo vlastně čeho. Anthony Hopkins zklamal stejně jako ve vlkodlakovi a začínám si o něm myslet, že bere každy štěk. Na tento film by se s klidem mohly dívat malé děti. Ne tohle nebyl horor, vážně že ne. Možná vlasntě ano - horor to byl - horor spočíval v tom že film je hodně velký průšvih a dal se natočit o dos l=pe. ()

Michal13

Najväčšia slabina = scenár, ako tomu už býva zvykom. Film, sa v podstate celú dobu iba vlečie a má strašne pomalý spád. Neustále čakanie na nejaký svetlejší bod dlho neprichádzalo, až na záver to trošku dostalu šťavu. Na druhej strane ma potešili herecké výkony, na čele samozrejme Anthony Hopkins. Finálna scéna bola v jeho podaní naozaj skvelá. Takisto, film je zasadený do príjemného prostredia, s tajomnou atmosférou. / 60% ()

zdendap

Docela jsem se film těšil. Hopkins, ha, to bude něco. A bylo . . . Pravděpodobně film financoval Vatikán. Taková masáž mozku by jim byla podobná, ale proč takhle průhledně? Je to prostě film bez překvapení a vlastně o ničem. Dva exorcistické pokusy, z nichž se jeden zkušenému muži nepovedl a druhý mladý a úspěšný američan bez jediné zkušenosti bravurně zvládne. ()

feszani.cz

Film se mi líbil. Doporučuji ho všem milovníkům exorcistického žánru. Po filmařské stránce jsem na něm neshledal žádné prohřešky. Tentokrát je mi opravdu na zvracení z "recenzí" které na něj čtu zde na čsfd. Díky vašim nestoudným blábolům mám zase o něco méně chuti příště jakékoliv recenze vůbec číst. Mám pocit že na čsfd píše čím dál víc odborníků na světovou kinematografii. Doporučuji vám zkusit to v kulturní rubrice nějakého českého časopisu a neotravovat filmového diváka prostřednictvím internetu touhle nechutnou směsicí rádobykritických pseudo-subjektivních názorů. ()

meyem

Anthony Hopkins. Nebýt jeho tak je to jen slabé hororové béčko. Celý film jsem se tak trochu nudil, ale závěrečná scéna s vymítáním je luxus. Trochu jsem ještě hořekoval nad happyendem, ale nic moc nepokazil. Celkový dojem: příjemný průměr. ()

pezz

Filmy tohto žánru moc nekomentujem. Možno tvrdenie, že ide o skutočný príbeh (pre istotu iba inšpirovaný), malo prekvapiť a pozvať (nachytať) diváka pozrieť si zasa tento žáner. Uveriteľný-neuveriteľný film asi už neohúri svojím očakávaným dejom, očakávanými scénami a prostredím. Nič nové, nič nečakané, nič čo by sme už nespoznali. Z úcty k pánovi hercovi si nedovolím dať menej ako 60%, zaslúži si ju. Niektoré trefné komentáre vo mne vyvolali výbuchy smiechu (to píšem v dobrom!), preto ich čítajte až po pozretí filmu, inak z hororu zostane iba komédia.... Až do Vás vstúpi démon, možno si spomeniete, že tento film neklamal. Posielam Belzebuba. ()

floppy4

Pozeram na tento snimok trochu inak ako z filmoveho hladiska, ze zrovna umelecky kumšt to nemusi byt, ale pre mna ako veriaceho to je skor diamant, ktory pod roznym uhlom svetla ukazuje rozne farby, takze skor si odnasam teologicke myslienky ako nejaky filmovy zazitok. Hopkins je suprovy, ale ten Colin neviemjaky a jeho sterilny herecky vykon zalostny. Inak cely dej nic moc, klasika vyhanacky- hecovacky obcas napatie, hudba a bu bu bu diabol ale na to jaky potencial ma ten film vytazil reziser hrozne malo... ()

Planchet

O čem že tenhle film vlastně byl? SPOILER? - Kněz pronásledovaný stíny minulosti nalezne víru v Boha a odešle zlovolného démona zpět do pekel? KONEC SPOILERU? Ano, Bohu-žel... Tvrzení "Inspirováno skutečnými událostmi" bych raději bral jako dětinský výsměch divákovi. Rozhodně bych jedno podívání nezavrhoval, jen nemějte přílišná očekávání, od děje, efektů (mě se líbily) ani výkonů hlavních protagonistů (Hopkins mě jako p*****í přesvědčil, ale jako exorcista nikoliv, zbytek osazenstva už mě nepřesvědčil naprosto o ničem) Podprůměr povinný pro Hopkinsovi fanoušky, který neurazí, ale nejspíš ani nenadchne ty ostatní.... ()

HanLiuKun

Průměrný film s nadprůměrnými hereckými výhony zabitý nudným scénářem. To je výstižné hodnocení v jedné větě. Rozhodně to není na jednu hvězdičku, jak mnoho lidí dává, jsou za tím nejspíš zklamaná očekávání. Já mám ráda Řím, tak jsem se mohla kochat. Jednou jsem se dokonce i lekla:-) ()

Blaschke

No pořád jsem čekal, a ono nic. Ani děj, ani zápletka a ani zajímavé efekty. No a konec byl taky zvláštní, ale dalo se na to koukat. ()

Anthony Hopkins vymítá Ďábla

Anthony Hopkins vymítá Ďábla