Nesmrtelní

(seriál)
  • Slovensko Nesmrteľní
Slovensko, 2010, 12 h 29 min (Minutáž: 63–85 min)

Předloha:

Jane Austen (kniha), Lev Nikolajevič Tolstoj (kniha) (více)

Jiří Langmajer, Elena Podzámska, Lívia Bielovič, Juraj Loj, Martin Horňák, Ivan Krúpa, Rasťo Piško, Martin Vrána, Lucia Spanělova, Marko Krosbak (více)

Epizody(10)

Filmový projekt Nesmrtelní je cyklem deseti snímků ze současnosti, které rozehrávají dramatické příběhy inspirované literárními klasiky. Okamžiky plné lásky, nenávisti, žárlivosti i dalších lidských citů získávají v podání plejády vynikajících herců nový rozměr, a přesto znovu dokazují to, že i dnes zůstávají ve společnosti hodnoty s nadčasovou platností. Novodobý donchuán v podání Maroše Kramára, schizofrenický lékař Miroslav Noga, cynický podnikatel Milan Kňažko nebo vášnivý gambler Jiří Langmajer. I to jsou hrdinové Nesmrtelných… (Česká televize)

ELDoctorow

Kvety a Lucia ***, Projekt Alfa **:Jednoznačne najhoršia časť, ale popravde – od režiséra najotrasnejších slovenských videoklipov aké som kedy videl a otrasných televíznych relácií, som ani nič iné nečakal., Hon na legendu ***, Dlhá cesta domov ***, Fejs ***, Náramok ***, Kontrola ***, Ľúbi neľúbi ***:Asi najlepší príbeh z celej série, ktorému však podrážajú nohy veľmi nevyrovnané herecké výkony. Popri výborných predstaviteľkách najstaršej sestry a dedinskej susedy, tu máme štandardného riaditeľa školy, väčšinou podpriemernými zvyšnými dvoma sestrami a zakončenú neskutočne otrasným výkonom Pražáka a jeho zbytočne karikatúrne pojatej sestry., Ema B. *** Jediný ďalší príbeh, čo ešte stojí za vyzdvihnutie je Fejs, najmä vďaka hlavnému hrdinovi a jeho predstaviteľovi. Zvyšok filmov sú už len priemer, čo nijak neurazí ale ani nevyvolá chuť to ešte niekedy vidieť. ()

-soch-

DLHÁ CESTA DOMOV - (3/5*) - Vcelku milá komédia s obsadením, ktoré sa hodilo, ale prijal by som viac vtipu. PROJEKT ALFA - (3/5*) - Po príbehovej stránke nie príliš dotiahnuté. Technická / obrazová stránka výborná. KONTROLA - (4/5*) - Veselá komédia, ktorá mi aspoň troška pozdvihla náladu pri pomyslení na to, že je to slovenské. + Z ostatných epizód som videl iba pár a nie celé. V slovenskej televíznej tvorbe sme za posledné roky zažili veľa depresívneho a tak ma potešilo, že táto séria nám ponúkla aj troška humoru. ()

quixote

Chybějí kvalitní současné scénáře, takže se našlo řešení, i když nijak původní, Moderní předělávky klasiky většinou nedopadnou dobře, ale výjimky se najdou, což je i případ této série. Oceňuji také snahu točit něco jiného než x-tý detektivní seriál nebo nějakou rádoby sociologickou sondu do naší současnost. Hodně se mi líbí, že herci mluví svým rodným jazykem - žádný trapný a zbytečný dabing. Působí to naprosto přirozeně. ()

Tinush

Kromě projektu Alfa, který mi prostě nesedl a Emy B., který mi přišel prostě nezáživný, asi mi vadil výběr herců, škoda, jinak příběh silný, schválně jsem si knihu pak hned přečetla a řekla bych, že se z této předlohy dalo "vymáčknout" o dost víc! Ostatní příběhy: Fejs, Kvety a Lucia, Náramok, Dlhá cesta domov i zbytek, to byla prostě balada - moc se mi to líbilo, pořád někde zkouším najít soundtrack, ty písničky byly všechny moc pěkné, fakt jsem si tento cyklus až na výše zmíněné dva příběhy, užila na max.... ()

Honey007

Zatím jsem viděla Kvety a Lucia a Fejs a zejména tedy Fejs je na pět hvězd. Pro českého diváka neznámý Michal Kubovčík je tady prostě skvělý a celkově příběh romantické lásky z drsného hip-hopového klubu je velmi originální. Kvety a Lucia těží hlavně z hereckých výkonů útředního dua Kanocz-Kňažko, příběh je zde velmi slabý, tak na tři hvězdy. Hon na legendu 3,5/5 - příběh s velkým potenciálem, který zde bohužel ubíjí mnohdy ne příliš dobré dialogy a po pravdě mi zde celkově nesedlo herecké obsazení. Miluje nemiluje 3/5 - zatím nejslabší příběh, místy přehnaně patetický, příliš vážný bez austenovské rozvernosti nebo jakéhokoliv náznaku vtipu nebo odlehčení. Adaptace do dnešního prostředí tak působí celkově dosti prkeně. Náramek 3,5/5 - skvělá herecká etuda Jiřího Langmajera a vcelku slušně vypointovaný příběh. Na dnešní dobu mi přišel ale málo uvěřitelný. EmaB. - 3,5/5 - velmi dobře zasazený příběh do dnešního života velkoměstského satelitu, samoty a touhy po dobrodružství. Dlouhá cesta domů - 1/5 - původní předlohu v tomto případě neznám, ale obávám se, že kde nelze těžit z kvalitní předlohy, těžko vymýšlet filmové zpracování. Zatím jendoznačně nejhorší díl. Kontrola - 3/5 - opět dobře vybrané zasazení do současnosti a problematiky čerpání evropských dotací. Bohužel jsem v tomto díle postrádala výraznější herecké výkony. ()

• V Kontrole je zakomponováno několik záběrů z dílu Kvety a Lucie. (NinadeL)
  • V Eme B., keď pani Bóryová nakupuje v obchodnom centre, si môžete v niektorých záberoch všimnúť plagát filmu Legenda o lietajúcom Cypriánovi. Hlavnú úlohu v ňom stvárnil Marko Igonda, ktorý si zahral aj v tejto epizóde. (Johnny.ARN)