Nesmrtelní (TV seriál)

Nesmrteľní

Drama / Komedie / Romantický

Slovensko, 2010, 12 h 29 min (Minutáž: 63–85 min)

Jiří Langmajer, Elena Podzámska, Lívia Bielovič, Juraj Loj, Martin Horňák, Ivan Krúpa, Rasťo Piško, Martin Vrána, Lucia Spanělova, Marko Krosbak, Richard Blumenfeld, Anna Nováková, Miriam Molnárová, Stanislava Pazmányová, Pavel Batěk, Marta Sládečková, Pavel Višňovský, Katarína Šafaříková, Klára Dubovicová, Kristýna Frejová, Filip Tůma, Alena Ďuránová, Michal Jánoš, Marko Igonda, Ladislav Kerata, Vladimír Kobielský, Marcel Ochránek, Kristína Svarinská, Michal Kubovčík, Adrian Jastraban, Přemysl Boublík, Oľga Belešová, Alexandra Palatinusová, Matej Landl, Peter Oszlík, Karol Čálik, Milan Mikulčík, Vica Kerekes, Juraj Kukura, Zuzana Norisová, Ivan Palúch, Marek Geišberg, Zuzana Kanócz, Milan Kňažko, Monika Hilmerová, Anna Javorková, Juraj Kemka, Lukáš Latinák, Zuzana Mauréry, Maroš Kramár, Táňa Pauhofová, Soňa Norisová, Miroslav Noga, Jakub Gogál, Ľubomír Paulovič, Stano Král, Slávka Halčáková, Eva Pavlíková, František Kovár, Tomáš Palonder, Diana Hanzelová, Roman Poláčik, Jana Gavačová, Michal Vlček, Dana Kubínyová, Martin Jánoš, Ivan Béla Vojtek, Vladimír Jedľovský, Peter Nádasdi, Kristína Farkašová-Tormová, Andrej Palko, Róbert Jakab, Táňa Kulíšková, Réka Derzsiová, Gregor Hološka, Henrich Plátek, Jana Oľhová, Attila Mokos, Petra Vajdová, Roman Polák, Radovan Ondruš, Eva Pribylincová, Vladimír Chudý, Gregor Homolka, Stanislav Staško, Michal Rovňák, Juraj Urbanič, Lucia Vráblicová, Boris Farkaš, Timur Kramár, Vanesa Haydu, Ján Koleník, Jakub Ružička, Kristína Tóthová, Kamil Mikulčík, Mara Lukama, Petra Molnárová, Hana Gajdošová-Letková, Ladislav Konrád, Zuzana Frenglová, Martin Madej, Vanesa Antovská, Kristína Turjanová, Dejan Krajčovič, Marek Gudiak, Helena Kotlebova, Dennis Kinski, Peter Havasi, Ľubica Očková, Marcel Klíma, Ivana Surovcová, Zuzana Kronerová, Peter Aczel, Sväťo Malachovský, Peter Šimun, Marián Geišberg, Štefan Kožka, Ivan Martinka, Juliana Johanidesová, Ľuboš Kostelný, Mária Landlová
  • WANDRWALL

Nesmrtelnost zase a jinak? Ne, nesmrtelnost zase a projedeme vše co k ní váže? Taky ne. Proč tedy sledovat tenhle seriál? Tyhle pokusy, klasiku, která vycházela ze své doby, tak trensplantovat na dobu zdejší, tak už proběhly jak v USA tak ve Francii mockrát, ale výsledek byl vždy trapný a ubohý. Ale mladý divák to nezná, neví, takže vydrží to sledovat. Některý.(6.4.2011)

10/10 Skvělý koncept, zajímavá realizace, pestré herecké obsazení, žánrově kypré. Jediné tedy, co lze celému cyklu vytknout je opakování některých herců ve více dílech, ale takových chyb se dopouštěli i tací jako Oldřich Daněk, takže je to prominutelné. Měli bychom se začít obávat konkurence moderní původní tvorby našich východních sousedů a nevzpomínat jen na slovenské pondělky.(5.5.2011)

V prvom rade by som dal návrh rozdeliť celý "seriál" na samostatné TV filmy. Nielen na csfd. Mohlo radšej vzniknúť sedem samostaných filmov ako jedna veľký 700 minútový hibrid. Každý film je žánrovo aj hodnotovo niekde inde. Optika hodnotenia by bola spravodlivejšia. Ako celok, nápad i realizácia má poctivé 4 hviezdičky. Šancu dostala nová generácia i polozabudnutí herci. Filmy sa oveľa lepšie pozerajú so znalosťou literárnej predlohy.(18.1.2011)

Hlavním kladem této série (rptoože nejde o seriál v klasickém provedení) je zkrátka zejména herecké obsazení. Sešli se tu velmi dobří herci, kteří se pokoušejí oživovat věčné klasiky. Viděla jsem tedy DLHU CESTU DOMOV a musím říct, že ač se mi to herecky líbilo, skoro celou dobu jsem se nudila. Nevím, jestli to bylo prostředím nebo scénařem, ale přišo mi to rozvleklé. Kdyby to byla povídka do bakalářů, fungovalo by to perfektně. Roztažením do celovečerního formátu tomu ale brzy došel dech, který byl prosycen teplým pivem ze sámošky, kde prodává Zuzana Krónerová...(10.10.2011)

Z komplexního projektu mám velice rozporuplný pocit. Na jedné straně citlivě natočený Face s výbornou hereckou ústřední trojicí, na straně druhé absolutně nelogický, na sebe nenavazující příběh Ema B ., který vypadá, jako by ho někdo natočil na mobil a v každém třetím záběru se mihne kus mikrofonu nebo alespoň port. Herci strnulí, atmosféra veškerá žádná, celkově to vůbec nedávalo smysl (Flaubertovu knihu jsem dočetl asi před půl rokem a ten skutečně rotuje až se hlína kypří) a základní myšlenka se naprosto vytratila. Pak ale přijde duo Latinák (kterého Slovákům velice úpřimně závidím) a Kemka a rozehrají tak báječnou komediální performanci, že jsme se ženou řezali od začátku do konce. Z Květů a Lucie mám podobný pocit jako z Emy B., Náramek mě bavil a překvapily mě i herecké výkony. Celkově za 3 slabší * a to dvě jsou pouze za Latináka :-)(29.8.2011)

• - V Kontrole je zakomponováno několik záběrů z dílu Kvety a Lucie. (NinadeL)

• - V Eme B., keď pani Bóryová nakupuje v obchodnom centre, si môžete v niektorých záberoch všimnúť plagát filmu Legenda o lietajúcom Cypriánovi. Hlavnú úlohu v ňom stvárnil Marko Igonda, ktorý si zahral aj v tejto epizóde. (Johnny.ARN)

• - V Diabolovi je opakovaně citována Marlene Dietrich a také je zde ukázka z Modrého anděla (1930). (NinadeL)