Nesmrtelní (TV seriál)

Nesmrteľní

Drama / Komedie / Romantický

Slovensko, 2010, 12 h 29 min (Minutáž: 10x70 min)

Jiří Langmajer, Elena Podzámska, Lívia Bielovič, Juraj Loj, Martin Horňák, Ivan Krúpa, Rastislav Piško, Martin Vrána, Lucia Spanělova, Marko Krosbak, Richard Blumenfeld, Anna Nováková, Miriam Molnárová, Stanislava Pazmányová, Pavel Batěk, Marta Sládečková, Pavol Višňovský, Katarína Šafaříková, Klára Dubovicová, Kristýna Frejová, Filip Tůma, Alena Ďuránová, Michal Jánoš, Marko Igonda, Ladislav Kerata, Vladimír Kobielský, Marcel Ochránek, Kristína Svarinská, Michal Kubovčík, Adrian Jastraban, Přemysl Boublík, Oľga Belešová, Alexandra Palatinusová, Matej Landl, Peter Oszlík, Karol Čálik, Milan Mikulčík, Vica Kerekes, Juraj Kukura, Zuzana Norisová, Ivan Palúch, Marek Geišberg, Zuzana Kanócz, Milan Kňažko, Monika Hilmerová, Anna Javorková, Juraj Kemka, Lukáš Latinák, Zuzana Mauréry, Maroš Kramár, Táňa Pauhofová, Soňa Norisová, Miroslav Noga, Jakub Gogál, Ľubomír Paulovič, Stano Král, Slávka Halčáková, Eva Pavlíková, František Kovár, Tomáš Palonder, Diana Hanzelová, Roman Poláčik, Jana Gavačová, Michal Vlček, Dana Kubínyová, Martin Jánoš, Ivan Béla Vojtek, Vladimír Jedľovský, Peter Nádasdi, Kristína Farkašová-Tormová, Andrej Palko, Róbert Jakab, Táňa Kulíšková, Réka Derzsiová, Gregor Hološka, Henrich Plátek, Jana Geišbergová-Oľhová, Attila Mokoš, Petra Vajdová, Roman Polák, Radovan Ondruš, Eva Pribylincová, Vladimír Chudý, Gregor Homolka, Stanislav Staško, Michal Rovňák, Juraj Urbanič, Lucia Vráblicová, Boris Farkaš, Timur Kramár, Vanesa Haydu, Ján Koleník, Jakub Ružička, Kristína Tóthová, Kamil Mikulčík, Mara Lukama, Petra Molnárová, Hana Gajdošová-Letková, Ladislav Konrád, Zuzana Frenglová, Martin Madej, Vanesa Antovská, Kristína Turjanová, Dejan Krajčovič, Marek Gudiak, Helena Kotlebova, Dennis Kinski, Peter Havasi, Ľubica Očková, Marcel Klíma, Ivana Surovcová, Zuzana Kronerová, Peter Aczel, Sväťo Malachovský, Peter Šimun, Marián Geišberg, Štefan Kožka, Ivan Martinka, Juliana Johanidesová, Ľuboš Kostelný, Mária Landlová
  • WANDRWALL

Nesmrtelnost zase a jinak? Ne, nesmrtelnost zase a projedeme vše co k ní váže? Taky ne. Proč tedy sledovat tenhle seriál? Tyhle pokusy, klasiku, která vycházela ze své doby, tak trensplantovat na dobu zdejší, tak už proběhly jak v USA tak ve Francii mockrát, ale výsledek byl vždy trapný a ubohý. Ale mladý divák to nezná, neví, takže vydrží to sledovat. Některý.(6.4.2011)

Kvety a Lucia ***, Projekt Alfa **:Jednoznačne najhoršia časť, ale popravde – od režiséra najotrasnejších slovenských videoklipov aké som kedy videl a otrasných televíznych relácií, som ani nič iné nečakal., Hon na legendu ***, Dlhá cesta domov ***, Fejs ***, Náramok ***, Kontrola ***, Ľúbi neľúbi ***:Asi najlepší príbeh z celej série, ktorému však podrážajú nohy veľmi nevyrovnané herecké výkony. Popri výborných predstaviteľkách najstaršej sestry a dedinskej susedy, tu máme štandardného riaditeľa školy, väčšinou podpriemernými zvyšnými dvoma sestrami a zakončenú neskutočne otrasným výkonom Pražáka a jeho zbytočne karikatúrne pojatej sestry., Ema B. *** Jediný ďalší príbeh, čo ešte stojí za vyzdvihnutie je Fejs, najmä vďaka hlavnému hrdinovi a jeho predstaviteľovi. Zvyšok filmov sú už len priemer, čo nijak neurazí ale ani nevyvolá chuť to ešte niekedy vidieť.(23.1.2012)

Viděl jsem pouze Dlouhá cesta domů a za tu dávám 4 hvězdičky. Jediné, co to trochu ničí dojem z tohodle filmu je forma televizního zpracování a styl vyprávění, který mi moc nevyhovoval. Jinak velmi zajímavej příběh, překvapivě dost koukatelný, celkem i zábavný....Ústřední dvojice sousedů Lukáš Latinák a Juraj Kemka byly jako vožralové naprosto perfektní....(16.8.2011)

Po prvom diely boli pre mňa Nesmrteľní príjemným prekvapením. Náramok v réžii Emila Horvátha mal síce pomalší rozbeh, ale v polovici príbeh nabral grády a vykľula sa zneho celkom slušná dráma okorenená skvelou hudbou Richarda Müllera. Aj nasledujúce diely ma oslovili - či už scenárom, kvalitnou pôvodnou hudbou popredných slovenských hudobníkov, alebo neopozeranými hereckými tvárami, podávajúcimi úžasné herecké výkony (za všetkých musím spomenúť Stanislavu Pazmányovú ako Elenu v Ľúbi neľúbi). Po štvrtom diely "Fejs" zvyšujem svoje hodnotenie zo 4 na 5 hviezdičiek - nedá sa mi inak - Nesmrteľní sú žiarivou hviezdou medzi slovenskou televíznou tvorbou a svojou kvalitou vysoko prevyšujú to bahno, čím nás inak kŕmia naše televízie. Škoda, že kvalita nie je ocenená tomu zodpovedajúcou vysokou sledovanosťou.(9.11.2010)

Chybějí kvalitní současné scénáře, takže se našlo řešení, i když nijak původní, Moderní předělávky klasiky většinou nedopadnou dobře, ale výjimky se najdou, což je i případ této série. Oceňuji také snahu točit něco jiného než x-tý detektivní seriál nebo nějakou rádoby sociologickou sondu do naší současnost. Hodně se mi líbí, že herci mluví svým rodným jazykem - žádný trapný a zbytečný dabing. Působí to naprosto přirozeně.(13.7.2011)

• - Rozpočet na jednu epizódu predstavoval 116 tisíc eur. Štát prispel celkovo na projekt sumou 1,161,790 eur. (ludovit14)

• - Nesmrteľní sú už štvrtým projektom, kde si pod vedením režiséra Róberta Švéda zahral Pavel Višňovský a zároveň tretím spomenutého režiséra, v ktorom sa objavila Soňa Norisová. Rovnako je tento seriál už treťou spoluprácou Róberta Jakaba, Soni Norisovej, Michala Kubovčíka a Zuzany Mauréry. Mnoho hercov sa taktiež predstavilo v seriáli Panelák (od r. 2008). (ludovit14)

• - V Kontrole je zakomponováno několik záběrů z dílu Kvety a Lucie. (NinadeL)