Reklama

Reklama

Nesmrtelní

(seriál)
  • Slovensko Nesmrteľní
Slovensko, 2010, 12 h 29 min (Minutáž: 63–85 min)

Předloha:

Jane Austen (kniha), Lev Nikolajevič Tolstoj (kniha) (více)

Hrají:

Jiří Langmajer, Elena Podzámska, Lívia Bielovič, Juraj Loj, Martin Horňák, Ivan Krúpa, Rasťo Piško, Martin Vrána, Lucia Spanělova, Marko Krosbak (více)
(další profese)

Epizody(10)

Obsahy(1)

Filmový projekt Nesmrtelní je cyklem deseti snímků ze současnosti, které rozehrávají dramatické příběhy inspirované literárními klasiky. Okamžiky plné lásky, nenávisti, žárlivosti i dalších lidských citů získávají v podání plejády vynikajících herců nový rozměr, a přesto znovu dokazují to, že i dnes zůstávají ve společnosti hodnoty s nadčasovou platností. Novodobý donchuán v podání Maroše Kramára, schizofrenický lékař Miroslav Noga, cynický podnikatel Milan Kňažko nebo vášnivý gambler Jiří Langmajer. I to jsou hrdinové Nesmrtelných… (Česká televize)

(více)

Recenze (82)

Triple H

všechny recenze uživatele

Videl som časť "Dlhá cesta domov" - Tej dávam kľudne aj ****, lebo bola naozaj veľmi pekne spravená. Latinák hral super - ako zo života. :-D Môžu z toho naozaj urobiť slovenskú vianočnú televíznu klasiku. Videl som aj časť "Projekt Alfa" - tej dávam *, a aj to naozaj len za snahu a plný výstrih Slávky Halčákovej. Experimentálny vizuál oceňujem, ale to je tak jediné čo sa dá na tomto kúsku pozitívne oceniť. Sorry, scenár stál za úplné hovno, réžia taktiež, film nebol napínavý, ani nemal žiadnu atmosféru. Herci boli drevení (žeby neskúsenosťou s bluescreenom??), pričom Miro Noga skutočne hral na úrovni niekoho, kto sa herectvu nikdy predtým nevenoval. Otrasné podávanie replík. Snaha sa cení, ale toto proste silno nevyšlo. ()

Merkin 

všechny recenze uživatele

Velice dobře propracovné příběhy. Moderní nádech, vtipné, zároveň drásavé, nechybí jim půvab a síla jako předlohám a přitom jde o moderní snímky podbarvené skvělou hudbou, s nadprůměrným scénářem a pevnou režií. Na české diváky působí dobře jednak i neokoukané slovenské tváře a libozvučnější, romantičtější slovenština. Rozhodně jde o úspěšný projekt, v kterém by se mělo pokračovat. ()

Reklama

unagi 

všechny recenze uživatele

Aj napriek dobrému nápadu na scenár, rekonštrukcia starej literatúry, musím povedať, že zase zlyhal náš herecký výkon. Nemáme tu poriadních hercov a ak sa aj náhodou nejaký pritrafí tak dokáže niečo ukázať len za pomoci dobrého režiséra., Všetko zo všetkým súvisí a v Nesmrtelních niečo "nesúvisí". Videl som len jednú časť s tých 70-tich a myslím, že hodnotenie sa nezmení....ale môžem sa nechať prekvapiť a milerád hodnotenie zmením! ()

Leotardboy 

všechny recenze uživatele

Projekt Alfa: Nuda, pomerne slabý render, efekty na priemernej úrovni a z pôvodného námetu sa dalo vyťažiť ďaleko viac. Celý film sa to nevedelo rozbehnúť, chýbal tomu akýkoľvek drive. Navyše tam bol nepodarený záber kde bolo vidno nad hlavnou postavou mikrofón. Tejto časti dávam ** (dve) hviezdičky. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Hodnotím epizodu Kvety a Lucia. Chtěli něco říct, ale používali k tomu poměrně podivné filmové postupy. Televiznímu dramatu s prvky romance nenáročný námět poměrně sluší, se skoky v ději je to už horší. Právě podivný střih mnohdy brání tomu, aby se divák u emotivních scén dojímal a u dramatických pociťoval nějaké napětí. Hlavní hrdinka navíc měla skutečně zvláštní žebříček priorit, herecky ale Kanócz ani Kňažko nezklamali, hrají, co jim příběh dovolí. Jen toho mohlo být víc.. Jinak Kanócz jakoby od dob Románu pro ženy neuvěřitelně zestárla.. ()

Galerie (155)

Zajímavosti (7)

  • V Kontrole je zakomponováno několik záběrů z dílu Kvety a Lucie. (NinadeL)

Reklama

Reklama