Strážce spravedlnosti

• Kanada Southern Justice (více)
Kanada / USA, (2011–2012), 19 h 30 min (Minutáž: 45–90 min)

Steven Seagal, J. Anthony Pena, Meghan Ory, Gil Bellows, Philip Cabrita, Byron Mann, Sarah Lind, Warren Christie, Adrian Holmes (více)

Série(2) / Epizody(15)

Elijah Kane (Steven Seagal) vedie tajnú policajnú jednotku, ktorá pôsobí v okolí Seattlu. Spoločne so svojou zástupkyňou Juliet a ďalšími troma členmi tímu – Masonom, Sarah, a Radnerom sa vydávajú do severozápadnej časti Spojených Štátov, aby sa stretli s nebezpečným zločincom. Bojujú s akoukoľvek kriminálnou aktivitou, ktorá sa v ich okolí objaví. Ich cieľ je jasný – dostať zločinca do rúk spravodlivosti. (TV Markíza)

Vakomlok

Vcelku klasická detektivka, ale je to asi to nejlepší, v čem se Steven Seagal objevil za posledních deset let. Jenom jedna věc mi hrozně vadila a to byly akční scény. Někdo tomu říká dynamické pojetí, já tomu říkám zmršenej střih. ()

P.J.2

Kdyby Štefan opravdu střežil spravedlnost, tak by se po prvních 5ti minutách odprásk do palice a mohl jsem si pustit něco jiného. Jednu hvězdu za to, že jsem si to pustil, což je teda moje vina :-D ()

Psycho.R

Je to vlastně lepší než jakejkoli jeho film z posledních deseti let a zároveň tu rychlej střih neškodí, jelikož jde o seriál, myslím, že super. Steven aikido umí a na každou epizodu je ho tam vyváženě. Jen ještě schodit tu cejchu smrti a může do Expendables 3 :-) ()

SFalconJ

A já říkám, proč ne? Seagal konečně našel důstojnou roli v seriálové kriminálce, která se celkem dost jasně liší od dnešních CSI, kde vyšetřují na místě činu modelky na podpatcích a obvykle najdou minimálně tři druhy spermatu a rekonstruují divoké orgie před vraždou. Pokud čekáte něco takového, jste špatně. Pokud čekáte poctivou kanadskou práci, kde se nemusíte stydět za to, že je Steven v hlavní roli, tak jste správně. Myslím, že mnozí hodnotící dávají tomuto seriálu nízké hodnocení nebo odpad už jen z principu, protože v tom hraje Seagal. To je ale chyba, Strážce spravedlnosti je překvapivě dobrý a ač klasický, tak i nápaditý. Jediným důvodem, proč nedávám plné hodnocení, jsou dle mého názoru ne úplně dobře zvládnuté akční scény - mám na mysli především rvačky. Roztřesená kamera a zvláštní střih způsobují lehkou dezorientaci. Jinak ale prozatím mohu jen doporučit a těšit se na odvysílání, respektive natočení dalších dílů. ()

walkingdead

Od konce 80. let se hodně změnilo, dokonce i Stevenova fyzická schránka:-) Ale jedno zůstává stejné - SS svýma bleskově rychlýma rukama odrovná každého padoucha. Zatím vcelku průměrný akční seriál, který je určitě o stupeň lepší než některé Seagolovy brakové filmy z tohoto milénia. Některé (dvoj)epizody by snad zasloužily i 4 hvězdičky, nebýt zbytečně dlouhé stopáže - každá by se totiž v pohodě dala narvat do 45 - 60 minut. ()

Vanguard77 odpad!

Dovolte mi tento seriál popsat čtyřmi výstižnými slovy... Bože, to je sračka! Nevím, jestli byl tak tragický jen dabing, nebo jestli to bylo stejně nesnesitelné i v originále. Každopádně z všech těch stříhů a kamerových skopíčovin by se chtělo jednomu zvracet. Co do duchaplnosti zápletky, mám pocit, že Teletubbies na tom byli líp. A úplně nejlepší na tom je, jak neskutečně nesympatické mi byly všechny postavy a všechny jejich nelogické akce. Chudák Seagal, k čemu to klesnul... ()

offlineman

Viděl sem jeden díl teď v pátek a pouze z nostalgie k SS dám 1*. Přitom zajímavý námět. Voják, který se vrátil z Iráku má trauma ze psů. Jenomže to co se dělo, to bylo utrpení a děs! SS pronásleduje ostřelovače s nalepeným plnovousem, přitom si stíhá neustále měnit brýle. Policisté, místo aby se podíleli na zásahu, na tajemný příkaz zhora se stahují a voják s trumatem láká ostřelovače, který, přes svou proklamovanou efektivitu, se mu strefí kupodivu jen 2x do nohy! ()

borohub

To byla bída, vůbec mě to nezaujalo a očividně ani diváky TV nova(vzhledem k tomu že ze začátku to byly 2 hodiny každý pátek, pak se to stáhlo na 1 hodinu a pak to skončilo uplně) - není divu, v dnešní době je podobných seriálu tuna a i přesto že je tam můj oblíbený seagal tak bych se raději kouknul na něco jako CSI miami, či mentalista.. ()

klichem odpad!

steven seagal - pre mna minimalne 90% kinematografie tohto - neviem odkial vzateho akcneho hrdinu ODPAD. Nesklamal ani tu! ()

brasek

UNIFORMA! Nemôžem začať inak... Elijah Kane (Steven Seagal) na začiatku upozorní nového člena Sáru (Sarah Lind), že sme tajná jednotka a nepracujeme v uniformách. Nuž dobre, ale prečo mali iní uniformy? V centrále tajnej jednotky bolo niekoľko komparzistov v uniformách, Sára začne dávať rozumy bývalému kolegovi, že sem sa v uniforme nechodí... sme tajná jednotka, ale nadriadený šéf Stevena Seagala si tam príde v pohode v uniforme, ako... niekto bol mešuge? A k seriálu... podpriemerná kriminálka, žiadna kvalitná krimi zápletka, do toho nejaká tá akcia a aikido v podaní Stevena Seagala a nakoniec prestrelka kde zvíťazí zákon nad zločinom. Jednou vetou... slabé a chabé... nemá šancu tento seriál prežiť práve bežiace konkurenčné krimi a akčné seriály. ()

MaxQ69

Bohužel se scénáře ujal pašík Seagal. A je to znát! Veškeré snímky, které má na starosti právě on, nestojí a nic. Nuda, utopická filosofie, nulová myšlenka. Seriál na mě působí jako Walker, Texas, Ranger, což je určitě chyba. Nevýrazní herci, primitivem vymyšlené zápletky, stereotypní případy a prostředí, moudré kecy pana Kanea, které ale ve skutečnosti obsahují tolik moudrosti jako jako vyschlý mozek mouchy tse-tse. Kdyby se vedení seriálu ujal někdo jiný, kdyby to bylo něco ve stylu CSI nebo Criminal Minds, a kdyby dostal Seagal jiné spolupraovníky, mohlo to celé vypadat úplně jinak. Ale takhle? Bohužel podprůměrný seroš se vším pdoprůměrným, co jen podprůměrné může být. 35% ()

Yze odpad!

Názorná ukázka toho,jak mají Američani v hlavě vymazáno,akční herec natáhne policejní bundu,vezme několik kamer,sedne si do auta k policajtovi a hraje si na strážce zákona.Z následně řešených trestných přestupků se stávají až komické situace,kdy se místo pokut začnou podávat ruce mezi onou hvězdou a narušitelem zákona.A američtí diváci jsou u vytržení...Stručně shrnuto,tohle není pořad pro českou televizi. ()

tulen odpad!

Přihlouplá adorace násilí a zabíjení .. nechápu, že se taková srágora vysílá dokonce odpoledne ... ()

DJ Laky

Zatim dávám po pilotu 70%, seriál mě mile překvapil je lepší určitě než filmy, které Steven Seagal poslední dobou točil, jako typu video filmy. ()

Ejvi

Je nefér hodnotit seriál po prvních pár dílech, ale dále se jeho sledováním mučit nebudu. Segalovi ujel vlak tak o dvacet let. Celé to působí zvláštně, rádoby akční drama.. ()

Dandynes

Seagala mám ráda. Asi nejvíce ze staré "party" akčních herců. Ale tenhle seriál je těžký podprůměr. Nečekala jsem sice CSI, ale že se to nebude dát poslouchat, kvůli naprosto nelogickým a hloupým dialogům, to mě nenapadlo. Sleduji teď i druhou sérii, ale zlepšení žádné nepřichází. Seagalovi super efektivní chvaty jsou sice fajn a dobře se na to dívá, ale když je to v seriálu to jediné co má smysl (už v seriálu není ani Meghan Ory), tak je to zlé. Moc zlé. ()