Epizody(6)

Dříve než svého prvního soupeře přemohl Spartakus, prošlo branami arény mnoho jiných gladiátorů. Spartakus: Bohové arény vypráví příběh Gannica, jednoho z prvních šampiónů Batiatusovi gladiátorské školy, z kruté doby před příchodem Spartaka, kdy pro čestnost nebylo v aréně místo.
Batiatusova gladiátorská škola je na vzestupu a užívá si slávy svého nechvalně proslulého šampiona Gannica, jehož umění bojovat s mečem se vyrovná jen jeho záliba ve vínu a ženách. Nastala příhodná situace, na kterou čekal mladý Batiatus - konečně dokáže svrhnout nadvládu svého otce a převzít kontrolu nad školou. Je připraven zradit kohokoli, jen aby jeho gladiátoři byli ti nejžádanější. Po boku mu stojí loajální, vypočítavá manželka Lucretia, která navíc neváhá využít bezostyšnost svůdné přítelkyně Gaiy kdykoliv se to hodí. Společně se nezastaví před ničím, aby oklamali davy, upevnili svou moc a získali co největší bohatství. (oficiální text distributora)

Davies182

Pilot: Největší chyba prequelu oblíbeného Spartaka je v šablonovitosti. Jak si v dnešní době může vůbec jakýkoliv seriál dovolit vzít svou (rok starou!) předlohu, a kompletně ji okopírovat pro další "nová dobrodružství"? Dalo by se říci, že právěže Spartacus může - čerstvá dávka epických bitek v aréně a softporna je cool... Kdo chce novou dávku, STARZ si rád zapne. Jenomže co fajnšmekrovější fanoušci, kteří doufali v něco více, než jen v nastavovanou kaši? Ti mají holt v roce 2011 se seriálem připomínající 300 smůlu... Bohužel - čeká mě týden rozhodování, jestli si tímhle budu chtít vymývat mozek i dál, nebo stačil první díl. A to původní seriál (2010) miluju. ()

gogo76

Osobne som si tento malý 6. dielny prequel užil a to hlavne pre postavu Batiatusa, ktorú som si obľúbil v úvodnej sérii. John Hannah bola vážne skvelá voľba. Rovnako dobrá postava Crixusa i mnoho iných(Doctore) dostáva priestor a dozvedáme sa o nich to, čo v prvej sérii dosť chýbalo. Zatiaľ spokojnosť a teším sa na pokračovanie. Najviac som však zvedavý ako sa vysporiadajú s nečakanou zmenou hlavného predstaviteľa. Je fakt smutné, čo sa mu stalo. Skutočný život je vždy ťažší, ako ten filmový...80%. ()

Phobia

Oblíbili jste si gladiátory z Batiatova ludu, zajímá vás jejich minulost, začátky slavné či neslavné kariéry, chtěli byste vědět, proč jsou Batiatus a jeho zrzavá Xena takové všehoschopné mrchy? "Bohové arény" vám na většinu otázek jakž-takž uspokojivě odpoví, ale jejich hlavním záměrem je ukázat co nejvíc černých ptáků, bílých koz a vzájemné fyzické interakce muž s ženou, žena s ženou, žena s ženou a mužem, muž s ženou a mužem, muž s mužem a občas také muž proti muži. Stručně řečeno: ubylo krve, přibylo semene. Já teda radši koukám na choreograficky dobře vypiplané souboje, než na stále stejné, křečovité, ufuněné pozice z Kamasútry. Z mého hlediska jsou proto "Bohové arény" o něco slabší podívanou oproti "Krvi a písku", navzdory faktu, že se v nich nevyskytuje nafrněný depkař Spartakus. Mozek se v průběhu seriálu nezapotí, udržuje stěží provozní teplotu, ale co, moje hormony se rády pokochají pohledem na svalnatá těla. 65% ()

kinej

Trend HBO opepřit své povětšinou dobré seriály založené na zajímavých příbězích násilím, erotikou a vulgarismy se zde již tak trošku zvrtnul. Spartakus: Bohové arény místy působí jako prvoplánovitá směs krve, sexu a sprostoty místy doplněná nějakým tím příběhem. Tato minisérie je z celé produkce filmových minisérií HBO suveréně to nejslabší a upřímně se někdy podivuji proč se na to vlastně ještě dívám. Příběh je velmi banální a nafouknatý na objemu jednoduchými vedlejšími zápletkami. Scénář je vysloveně slabý a z toho plyne, že nějaké herecké umění vážně nehrozí. Ostatně většina očividně tráví více časů ve fitku a pod solárkem, než na lekcích herectví. No a akční pasáže jsou tak krvavé a přehnané, že je to někdy až na úrovni parodie. V rámci HBO tvroby rozhodně podprůměr. ()

Fiftis

Spartacus je naozaj božská miniséria, ktorá je plná dych vyrážajúcich scén, hotové orgie pre filmové oči. A tento prequel vôbec nevybočuje z nabrúsených kvalít, ba naopak, drží si ultravysoké tempo po každý diel a len potvrdzuje geniálnu kvalitu skvelého seriálu. Tá úplná voľnosť bez cenzúry holt nemá chybu a ide pocítiť každou minútou, kedy sa gladiátori rozsekávajú na kúsky alebo sa v dome Batiata odohráva jedna z x 'porno' scén. Príbeh stúpajúcej slávy Crixa a všeobecne života krvilačných otrokov je skvele naaranžovaný, vyzerá to veľmi pohľadne a maskéri odviedli kus práce. Spartacus je zvláštnym žánrom, mix histórie, akcie a drámy v jednom, čo z neho robí nevšedný pohľad. Chválim slovenský dabing, ktorý nešetrí nadávkami, dokonca to skoro až preháňa. ()

Shakers

1diel - 95%, 2diel - 90%, 3diel - 90%, 4diel - 85%, 5diel - 95%, 6diel - 100%. Gods of the Arena je prequel seriálu Spartacus, ktorý odporúčam pozerať až po prvej sérii Blood and Sands, čiže presne tak ako sa to natočilo, kedže úvodný diel prezradí ako skončí prvá séria Spartakusa. Bohovia arény sa natočili ako výplň, kým sa Andy Whitfield nedá trošku viac dokopy (boj s rakovinou), pred natáčaním druhej série - Vengeace. Napriek rýchlemu tempu tvorcovia dali dokopy zaujímavý príbeh. Andy Whitfield tu pochopiteľne byť nemôže, ale Dustin Gannicus Clare je veľmi dobrá náhrada. Veľká časť hercov tu ostala (Crixus, Oenomaus, Barca, Ashur, Batiatus, Lucretia, Solonius), pozrieme sa na ich začiatky, ukážu sa niektoré scény, ktoré sa neskôr v Blood and Sands spomenú a celkovo je tiež je tento 6 dielny seriál na vysokej úrovni - brutálne akcie, podvody, erotika. Blood nad Sands sa mi trošku viac páčil, podla mňa bol lepší v príbehu, ale trošku dobrej minulosti v rovnakom štýle, kde posledná časť je opäť bombová rozhodne poteší. 95% - 5* ()

sheen

Ještě větší brutus než první série, jsem spokojen. Dozvíme se jak se z Batiatuse a jeho gladiátorů staly celebrity Capuy. ()

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Hudba 6/10 Akce 8/10/// PLUS: příběh, některé nové, ale i staré známé postavy, dějově to krásně do sebe zapadá a lépe to vysvětluje "budoucí" chování postav, které už známe, máte znovu chuť se podívat na první řadu, která dějově následuje MÍNUS: snad mi tu jen chybí hlavní představitel (i když náhrada taky není špatná)***(Celkem 72%)***Fanoušky rozhodně potěší, budou se cítit jako doma a dost jim toho osvětlí. Nové diváky pak dokáže určitě nalákat. Technicky je to zhruba stejně kvalitní a možná o fous více akční./// PS: nestává se příliš často, aby k novému seriálu udělali hned záhy prequel (napadá mě teď snad jen Caprica k Battlestar Galaktice). V tomto případě to ale nebyl špatný krok. ()

Aky

"Na historii je třeba zapomenout; o Spartakovi se toho koneckonců ví tak strašně málo, že by to stačilo sotva na televizní čtyřicítku. Tohle je třeba brát jako pohádku, stejně drsnou jak kalsické pohádky bývají, ovšem výslovnější. Skoro by tomu slušel lépe název Krev a porno. Ovšem filmařsky je to dokonalé - od scénáře přes herce, triky k režii to nemá chbyu." Tohle jsem napsal ke Spartakovi: Krev a písek a nemám jediný důvod na tom něco měnit i zde. Skoro se mi tato série Spartaka bez Spartaka zdále ještě o schůdek lepší. ()

666teen

Pan Jacobson se evidentně inspiroval u našeho velikána Járy Cimrmana a natočil Spartaka, bez Spartaka. No, a zábavné je to kupodivu stejně, jako Mistrův Hamlet bez Hamleta. Milovníci naolejovaných fesháků mohou dvě až tři hvězdy přidat. ()

Allien.9

Kvalitou srovnatelné s "Blood and Sand", díky diametrálně odlišným charakterům starých známých navíc poměrně překvapivé (největší svině se ironicky stávají z těch nejzásadovějších). Oblíbené postavy: Batiatus, Lucretia, Solonius, Gannicus, Dagan. Kéž by takhle vypadaly všechny prequely.;-) ()

InJo

Dá se říct, že mám s touhle sérií jen jeden zásadní problém, který ale vychází už z její podstaty, a sice, že je to prequel (takže osud dříve již známých postav je bohužel předem jasný, což vyprávění ochuzuje o část napětí a o značnou dávku nepředvídatelnosti, což je jedna z hlavních předností původní série). Kupodivu to ale není zbytečný prequel, jelikož následující série (VENGEANCE) navazuje na děj nejen první sezóny, ale částečně i této. Už jen za to palec nahoru (hlavně pro scénáristy). 80 % ()

Kothy

Vynikající prequel ke Spartakovi. Bohužel bez Spartaka. :D Celé se to točí hlavně kolem Batiata a Ganicca. Crixus je teprve začínající gladiátor. A Onemauos ještě není Doctore. Taky v Capui ještě nemají ani pořádnou arénu. A Solonius je Batiatův přítel. Uvidíme, jak se Quintus zmocnil svého majetku. A Ganiccus si jako jediný šampion vybojuje svobodu. ()

teutates

Toš, bojím sa povedať noo možno ešte lepšie ako "Spartakus"... zvrhlejšie, drsnejšie, nemorálnejšie, sexistické, násilné... klobúk dole, no prológ ku klasickému Spartakovi sa podaril, veľmi som tomu neveril, veľmi sa mi do tohto nechcelo, no nakoniec na jednu šupu... Gannicus si ma ako inak získal, len som sa miestami bál, čo s ním bude a celkovo to bolo 9/10 ()

predators

Jak to vlastně všechno bylo s Batiatusovou školou magie a kouzel...tedy pardon, jasně mám na mysli školu gladiátorů...než přišel Spartakus a všechno totálně posral? No, jak zjistíme v zápětí, ono už k tomu bylo nasměrováno v začátcích, ale i o tom je dobré vědět. Ústřední postavy jsou dané, k tomu se objeví nové tváře, které jsou neméně zajímavé a tak můžu směle říci, že kvalitativní pokles vysoké úrovně předchozího počinu se nekoná. Laťka je stále na výši, napětí je napětím, zrada je zradou, souboje jsou souboji. Nic se nezměnilo a to je dobře! Zpomalovačky! Na ty bych málem zapomněl...no jo, jsou delikátní!!!! 80% ()

Ratemus

Gannikus jednoznačně jedna z nejlepších postav Spartakova univerza, výplň příběhu po Andyho smrti dopadla na výbornou, Batiatus s ženou začínají spřádat intriky a stávají se z nich skuteční hajzlové a vzestup Crixuse bylo radost sledovat, výborný úvod do hlavní trilogie Spartakova života. ()

Lenny.M

Lepší než Krev a písek, příběh měl větší spád a celkově to bylo akčnější. Jediné na co prostě budu pořád nadávat je ta krev a spomalování, už mě to opravdu nebaví. ()

klerik

Prekvapivo dobré. Našťastie to nie je o Gannicovi, ale predovšetkým o situácii a postavách okolo neho. Zhustený dej v šiestich epizódach tomu dodáva na naliehavosti. Faktom však ostáva, že Spartakus bol príliš dobrou postavou a príliš dobre obsadenou postavou, aby ho mohol niekto nahradiť (a už ani nenahradí). Seriózne odvedená robota, ktorá nerobí pôvodnému seriálu hanbu, skôr naopak... ()

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky