Hněv Titánů

• USA Wrath of the Titans (více)

Deset let po porážce obludného Krakena se Perseus pokouší uchýlit ke klidnému životu jako rybář a otec malého syna. Jenže mezi bohy, oslabenými nedostatkem lidské oddanosti a dlouho vězněnými Titány, pod vedením zuřivého Krona vypukne velká válka. Zeus, který byl zrazen Hadem, je zajat a unesen do podsvětí, a tak se Perseus musí ještě jednou stát hrdinou, aby nalezl Dia a zmařil snahu Titánů vládnout na Zemi. (Magic Box)

RasputincZ

Říkejte si co chcete, ale Hněv titánů je pro mě zatím král jarních blockbusterů. Epičtější než zmatený John Carter a roztřesený Hunger Games dohromady. Příběh druhých titánů se dá odvyprávět ve dvou větách, ale film má tempo, Worthington vypadá sice jako zanedbaný alkoholik ,ale když dojde na ohrožení syna, dokáže se pěkně nasrat. Velká škoda je, že jako vždy nevýrazný Liebesman nevytřískal se souboje s Kronossem víc. SPOILER: Závěrečné spojení sil Liama Neesona s Ralphem Fiennesem ve mně vyvolalo podobné "nerd chills" jako spojení Dwayna Johnsona s Vin Dieselem ve Fast Five. Jasně nejlepší scéna filmu je boj s rozzuřenou chimérou, oproti Hunger games přehledná akce se střízlivou kamerou a překvapivě dlouhým záběrem. Jako tupý výplach s kýblem popcornu ideální. ()

Paxxx.cz

Jestli dvojka měla být jakýmsi reparátem po ne zrovna povedeném remaku Souboje titánů, tak mě teda neposadila na zadek. Akce dobrá a efekty jakbysmet, ale prostě jinak docela nuda. Největším plusem byla asi Rosamund Pike, které to zde skutečně slušelo... 6/10. ()

MartinezZ

Jak byl Clash of the Titans špatný hloupý tupý film, tak by mě nenapadlo, že může být ještě něco hloupějšího. A hle, jde to. Zbytečné postavy, které se prostě... vynoří..., jedna nelogičnost vedle druhé a hlavně, z prstu vycucaný příběh. Celé tohle vzniklo JEN jako mlátička do kina bez jakékoliv smysluplné návaznosti na nějaké řecké báje, vzdávající se jakéhokoliv smysluplného.,. čehokoliv. Jednalo se spíše o nějakou adaptaci konzolové hry, resp. traileru na takovou hru. Nuda, která sice mohla vypadat pěkně na plátně, ale sedět u toho v sále bez možnosti posuvu dějem, obrátil bych se, spolu s některými postavami, v prach. A přesto, Bohové divte se, ono se to +/- zaplatilo. A to mi přijde dosti smutné. ()

Wysch

Oproti "Souboji" jsem sundal jednu hvězdu, ačkoliv jsem se bavil úplně stejně. Jenže tady u toho "Hněvu" jsem tak nějak během sledování necejtil, že by se film nebral tak vážně, takže výslednej dojem byl takovej, že Wrath of the Titans je vlastně převedením Souboje do jinší šablonky, která už nemá za úkol bezduše bavit. Možná to bude tím, že jsem Wrath neviděl v 3D, což mi možná sundalo kus z dojmu, ale Clash mám doma na BR a nemám problém si Clash pouštět dvakrát do roka. Liebesman se mi ukázal tedy spíš znovu jako rutinér a chyběla mi trocha toho nadhledu, což ani sovička nedokázala zaplácnout. Kdežto v Clashi to dokázala... ()

pools odpad!

Pro lepší zážitek z boje doporučuji dabovanou verzi! Jinak klasické schéma "Američani dávají řeckým legendám na prdel." ()

Praxis

Budiž nám velký bůh Popcorn milostiv. Ámen. Ultimátní řežba, skvěle vychytané 3D, které sice neprohlubovalo prostor, zato nám házelo do ksichtu kamení a prolétavalo s námi cestičkami antického labyrintu. Přidejte si zmateně se chovající postavy, které beze smyslu cestují z bodu A do bodu B, kde někteří (Bill Nighty) umírají, v bodě C najdou někoho, toho osvobodí a vrací se zpět do bodu A, kde se připravují na fucking awesome bitku s ohnivým mackem. Hudba potěší, kamerově to je vychytané, a ve všech ohledech prostě lepší než zbytečná remaková jedničková nuda. V trojce bych možná uvítal už krapet toho příběhu, protože potvoráků jsem se už nabažil do sytosti :-) 75% ()

Lamiczka

Umolousaný Perseus, pěkná kámoška Androméda, božská (a to doslova) dvojice Zeus a Hádes. Hlavní hrdina opět řeší nadpozemské průšvihy, které tentokrát ohrožují celou lidskou rasu (rozuměj celé Řecko, u nás ještě domorodci tahali kačery). Možná klasická (tedy předvídatelná) podívaná, ale děj plynně plyne, dobro dostává na frak (občas je to obráceně), konec je jak má být! A líbila se mi hudba, takže vlastně dobrý! ()

nirvanafan

Béčko jako řemen, u nějž jsou však všechny neduhy béčkových filmů eliminovány. Hněv titánů se soustředění jen a pouze na akci. Dialogů je minimum, a když už nějaké jsou, tak často sebeparodické. "Hlavně žádné vznešené řeči, Persee." "To jsem ani neměl v plánu." Navíc triky jsou super, Kronos klidně mohl chcípnout ještě o pár minut pozdějc, protože vypadá naprosto skvěle, scény v Tartaru taktéž. A kdo měl jako malý rád Xenu a Herkula, tak s nostalgií zavzpomíná. Btw. A pro hatery odvolávající se na pověst, musím poznamenat, že konkrétně Perseus i v řeckých bájích jenom chodí a vyrubává, není to žádnej Oidipus, takže klídek. ()

JJ.Gibson

Bylo to jen o trochu méně odporné, než první díl!!! Ale i tak na dvě hvězdy to ani zdaleka nemá. Byly zde sice o něco více oku lahodící efekty, ale jinak všechno ostatní děs!!!!!!!!! Sam Worthington a jeho příšerná trvalá vážně nepomohla!!! V ději jsou takové nelogičnosti, že to asi ani nedá popsat, jak strašný to bylo?!? Jak vůbec někdo dakáže napsat takový scénář, to je mi záhadou?? Rosamund Pike byla vskutku k smíchu a její role taktéž, to samé platí v případě Arese, vážně ho musí hrát nenamakaný venezuelan?? Film drží na temnoutou pouze Neeson a Fiennes, ale to je tak akorát na tu jednu hvězdičku!!! Dokonce i Bill Nighy tu neměl co dělat, proč proboha vzal tuhle roli?? Už zakopejte tuhle příšernou značku Clash of the Titans. Brrrrrr... ()

MikO_NR_1909

Dobrodružne farebné i kostýmovo pestré, akčne nabité, avšak stále veľmi plytké, ploché, chabo napísané, neherecky poňaté a neemočne ladené. Je to (45%) mierne lepšie ako Clash of the Titans verzia 2010, ale stále je to iba efektná počítačová hra a nič viac. ()

Macejko

Ani miestami dobrá akcia a cool momenty (Zeus a Hádes bojujúci bok po boku) nedokáže prebiť neskutočnú debilitu scenára. Zostáva mi rozum stáť nad tým, ako niečo takéto muselo byť napísané viac než jedným človekom a ako ten výsledný počin mohol byť vôbec niekým schválený. Množstvo ľudí sa sťažovalo na demenciu jednotky. Tých tento film garantovane na mieste zabije. Hrozná sračka. Čo sa týka vysokorozpočtových veľkofilmov, Hollywood je v hlbokej žumpe. ()

Lum3n

Asi jako TF2 - víc akce, víc všeho, ale děj nikde. A Rosamund Pike přeci jen imho není plná náhrada za Gemmu Arterton. ()

numi

Ještě horší slátanina než jednička. Navíc Hněv titánů selhává v tom nejzásadnějším - v akčních scénách, které jsou chaotické a nedůvěryhodné. Vrcholem je závěrečný souboj, který je jednou velkou wtf fraškou. Jediné, co se povedlo po nepřesvědčivé jedničce napravit, je to, že Olymp už nevypadá jako místo z německého porna. A to je málo. ()

erased

Na Buba už se práší, i když se to vzhledem k pojetí pokračování zdá skoro zbytečné. Jako by se po rozporuplném přijetí vážněji pojatého Souboje Titánů producentům roztřásly kolena a rozhodlo se o 180° obratu směrem k patolízalství rýpavých diváků. Perseovi tak sice konečně narostla uvěřitelná rybářská hříva ale s ní se zároveň vytratilo jeho mariňácké charisma, krásnou Io nahradila původní osudová, a naprosto neuvěřitelná a neromantická láska a pánoprstenovou cestující skupinku pirátská trojice hrdinů s družinou pro efekt. Na druhou stranu zde konečně bohové ve svém posledním tažení dostávají dostatek místa. Jak skvěle ale po akční stránce začne první polovina (chiméra i kyklopové jsou naprosto bezchybní), druhé půlce kromě již zmíněných bohů chybí jakékoli vyvrcholení. Logická, ale nudná bitka s Áreem i Kronem spolu se závěrečným polibkem a alespoň částečným návratem k původní báji pak Hněv Titánů sráží do pouze lehkého letního nadprůměru. ()

blackrain

Rodinné vztahy jsou komplikované všude. Takže je úplně jedno jestli je někdo bůh nebo člověk. Po shlédnutí prvního traileru jsem se na film hodně těšila a to i přesto, že mě první film nijak zvlášť neohromil. No, ono vlastně není ani potřeba vidět první film. Tohle je prostě poctivá popcornová zábava s perfektními efekty. Worthingtonovy vlasy byly příšerné. Za chvilku si z něho budou dělat lidi srandu jako z Cage. Takže pak si bude lepší chodit s holou lebkou. Černého Pegase už raději ne. ()

gogos

Bezhlavé, uspěchané, naprosto postrádající smysl a větší logičnost a navíc s neuvěřitelně debilním a prokouknutelným scénářem. Jako celek film působí jako nějaký sestřih z o hodinu delšího DC, který bych vážně pro znatelně lepší skladbu filmu chtěl vidět. Nicméně Hněv titánů má naprosto parádní efekty, výbornou fyziku, debilitu kompenzuje krátkostí, takže se člověk ani na chvíli nezačne nudit. Asi patřím k výrazé menšině, které se druhý díl líbil méně, než ten první, přesto je nové "dobrodružství" poloboha Persea celkem výživné a zábavné a s vypnutým mozkem a naladěním na zábavu dokáže v klídku vyplnit večer a nenáročně neurazit. Horší 3* ()

Tony.cs

Některé bohy jsem si představoval jinak, a to hlavně kováře Hefaista, ten měl vypadat spíš jako Conanův otec. Opět legenda krvácí od spodničky. Ale budiž, já se znovu odprostil od předsudků a užil si skvělý nářez. ()

AlThorKremser

Hodně dobré. Líbil se mi možná více než Souboj titánů ....jen mi tam pořád chybí propracovanější příběh. Jina bitvy super,zpracování různých bytostí taky.....nemám moc co vytknout. Takže 91% ()

SarumanKo

Príšerná zlátanina, ktorá je ešte nudnejšia, nezmyselnejšia a debilnejšia ako prvý diel. Jednotka mala to šťastie, že scenáristi (hoci aj toho času mizerní) remakovali slušný príbeh Súboja Titánov, kým pri dvojke už iba varia z vody a prekrúcajú si grécke mýty ku svojim úchylným potrebám. Po stránke réžie sme sa tiež presunuli len od jedného rutinéra k druhému. Liebesman nemá problém s jednoduchou akciou, no skutočne ma zaujať sa jeho filmu nepodarilo ani na minútu. Lenže Hollywoodu naďalej vládnu peniaze a preto: 1) má ten výplach perfektne rozpohybovanú obludnú háveď, 2) špičky ako Neeson či Nighy vo filme prednášajú debilné dialógy, ktoré už nie sú hodné ani neschopných ochotníkov typu Rosamundy Pike a 3) diváci udržiavajú túto mizériu pri živote svojou návštevou kina či zakúpením DVD, čím podporujú jej pokračovanie. Lenže ak chcú tvorcovia do tretice natočiť znovu o level debilnejší film, budú mať čo robiť... (3/10) ()

Žralok

Komu se líbil předchozí díl. Souboj titánů. Ten by si rozhodně neměl ńechat ujít ani toto. Oproti jedničce přibyla akce, stejně jako netvoři. I vizuál se zlepšil. Příběh a kvalita se nese ve stejném duchu jako Souboj. Jak jsem již řekl, komu se líbil předchozí díl, nebude zklamán. Komu se naopak nelíbil. Ten ani zde nenajde zlepšení. ()

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

16.04.2012

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

23.03.2012

Alespoň jsou o tom přesvědčení fanoušci legendárního zeleného kvarteta. Ale po pořádku: Michael Bay bude prostřednictvím své společnosti Platinum Dunes produkovat nový hraný film Teenage Mutant Ninja… (více)