Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

• USA Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales (více)

V dalším pokračování svých fantastických dobrodružství se kapitán Jack, ke kterému se štěstěna opět jednou nemilosrdně obrátila zády, ocitá tváří v tvář bandě smrtících pirátských duchů pod vedením strašlivého kapitána Salazara (Javier Bardem), kterým se podařilo uniknout z Ďáblova trojúhelníku a jejichž jedinou touhou je připravit o život každého piráta - a zejména Jacka. Jackovou jedinou nadějí na přežití je bájný Poseidonův trojzubec, ale pokud má mít šanci ho nalézt, musí přesvědčit ke spolupráci Carinu Smythovou (Kaya Scodelario), geniální a krásnou astronomku, a Henryho (Brenton Thwaites), tvrdohlavého mladého námořníka a člena královského námořnictva. Jedině s jejich pomocí má kapitán Jack, svírající v rukách pevně kormidelní kolo Umírajícího racka, své zoufale nicotné a zchátralé lodi, naději nejen zvrátit nepřízeň osudu, se kterou se poslední dobou potýkal, ale také zachránit si život ve střetu s nejmocnějším a nejděsivějším protivníkem, jakému byl kdy nucen čelit. (Falcon)

JJ.Gibson

Za 2,5 hvězdy nakonec!!! Nedalo mi to a na Salazarovu pomstu jsem se řádně připravil, nakoukáním celé série znovu, kde jsem se utvrdil v tom, že první díl je nejlepší, druhý o něco zaostává, ale pořád slušný, třetí je odpornost sama, čtvrtý sice není kdovíjak skvělý, ale určité kouzlo má a teď tu po šesti letech máme další Sparrowovo pokračování, s kterým mám bohužel dost problémů. Pokud jste neviděli, dál nečíst! Celá série si vyznačovala extrémně "zruměným" kapitánem Jackem Sparrowem, kterého máme prostě rádi, na druhé straně proti němu stáli neskutečně skvělí oponenti, Barbossa, Davy Jones, BlackBeard a teď tu máme Salazara, v podání Javiera Bardema, to samo o sobě naznačuje, že skvělí protivníci, budou pokračovat v nasazené laťce, ale nestalo se tak. Salazar není tak dobrý, jak bych očekával a to bylo pro mne docela velké zklamání. Pak tu máme nesrovnalosti s tím, jak Jack přišel ke svému kompsu. Zde na tvrdo mu ho dal kapitán, který umíral, když byl Jack ještě mladý, ale z minulých dílů víme, že ho dostal od vládkyně moři Kalypso, což vyvolává spoustu spekulací, na které tento pátý díl nedokázal odpovědět a to mi vadí. Dále postava kapitána Barbossy mne také zklamala a to hlavně z důvodu, že jeho charakter byl vždy obrovsky teatrální a neměl strach z ničeho, byl nemrtví a stejně měl charisma jako blázen. A tady, najednou nic, strach ze Salazara, vždyť měl Pomstu královny Any a to byla sakra loď, který umí plivat oheň a ovládat provazy. Proč toho nevyužil, při obsazení jeho lodi Salazarem a ikdyby se to nepovedlo, tak by byla aspoň snaha. Pak tu máme Bludného holanďana, loď která se dokáže potápět, posádky, která jen tak taky neumře a měla by vládnout mořím, ale v tomto díle vládne mořím Salazar, žádná epická bitva, ne???? Bylo by to moc drahé nebo?? Teď trochu přeskočím, Willa Turnera, se podaří odčarovat a je zase normální a běží za svým synem a svojí Elizabeth, která podle oblečení již asi není vládkyně asijských pirátů, ale pouze domácí puťka. Na tátu Willa Turnera se tak nějak zapomenulo, ikdyž věřím, že by chtěl svého vnuka a Elizabeth taktéž vidět. Dle mého názoru chyba! Zpátky k Jackovi. Už mu to tak nejde jako kdysi, ale pořád je to on, sice už to nemá takovou šťávu, ale jde to. Říkám si, jak je možné, že na začátku filmu byl on a jeho posádka, zase peněžně na dně, pač pokud si pamatuje, na konci čtvrtého dílu si s panem Gibbsem odnáší skoro celou flotilu v lahvích, ikdyž neměl "kouzelný meč" Barbossy, určitě by to sním nějak vyhendloval. Prostě další opomenutý fakt! A pak tu máme potitulkovou scénu, vrací se pravý Davy Jones! Je pravděpodobné, že bude i šestý závěrečný film, nadruhou stranu budeme mít šest pokračování z nichž bude třikrát jeden a ten samý záporák?? Čekal bych více. Také bych malinko čekal, že scénáristi budou schopni vymyslet pár novinek a né pouze recyklovat již viděné, snad poslední díl dopadne lépe! Savvy?!? ()

Pierre

Upozornění! V tomto komentáři se může objevovat mimo češtiny i tzv. Roznerština. Pokud ji neovládáte, může vám pár věcí uniknout. Když se hned na začátku zjevil Bloom, dost jsem znejistěl. Vůbec jsem nevěděl, že v tomhle díle ještě bude. Záhy mi prosvištělo hlavou, co strašného se s pátým dílem stane, pokud se bude pokoušet znovu zabrušovat do dějových vod dvojky a trojky. Traduje se totiž, že zabrušování do takových vod se bojí i Salazar, Barbossa, Davy Jones, Černovous a Míla Rozner dohromady. Naštěstí se tohoto zabrušování bál i samotný nový scénárista. Tak si udržel odstup. Ukázal nám zde sympatického mladého Turnera, který chce zachránit svého již méně sympatického tatínka a proto potřebuje najít Jacka. To ještě dává smysl a ten smysl se podaří udržet po celou dobu. Čili je zde zase podobně jako ve čtyřce nějaký funkční zbytečně nezabrušující příběh, který je okořeněný dvěma potěšujícími věcmi. Za prvé půvabnou Scodelario, kterou vůbec neznám, ale tady se mi moc líbila po všech stránkách (kam se hrabe tuctová Keira.) No a za druhé opět velkou dávkou nadhledu a humoru. Mě Johny Depp baví pořád, ba možná čím dál víc. A Jackovy hlášky by zde zase vystačily na celý komentář, i když mi hraní se slovem sextant připadalo trochu prvoplánové a laciné. Ale nezasmějte se tomu. Jinak je mezi všemi recenzenty a komentujícími pořád vynášen do nebe Verbinski. Pokud by ale chtěl někdo vidět něco epického doporučil bych mu právě pátý díl Pirátů, se kterým Verbinski nemá nic společného. Nové duo režisérů se hodně vytáhlo a rozpočet dokázali využít, jak nejlépe mohli. Místy film působí vážně monstrózně a já jenom litoval, že jsem ho nemohl vidět na velkém plátně. Závěr v podsvětí je naprosto úchvatně natočený a Barbossa mě málem rozplakal. Musím také pochválit skvělé tempo, spád a akci. Pořád se něco děje, nudit se nebudete. Pokud už se mají natáčet popcornovky, tak takovéto. Myslím, že i 3D zde má svůj efekt. A co teprve 4D, to musí být v tomto případě hodně bolavé. Záporák by mohl šlapat na paty Barbossovi. Je děsivý a dobře napsaný. Závěr ve kterém se na půl minuty zjevila Keira byl docela zbytečný a zbytečně přeslazený. Ale jinak musím pětku pochválit, líbila se mi prakticky stejně jako čtyřka a do ničeho nezabrušovala. Takže čtyři hvězdy. P.S. Vyjádření k možné, ale dosud neohlášené šeštce: Bojím se, abych ještě někdy příště nemusel u Pirátů mluvit právě o zabrušování. Podtitulková scéna mě dost vyděsila. Doprčic, snad vtom nechtějí udělat bordel a zase se po tolika letech a dvou dílech vrátit k Davymu Jonesovi, Holanďanovi a ještě nějak řešit Turnerovi, kteří se zde už dočkal svého happyendu. To by bylo hodně trapné vaření z vody a po tak dobrých dvou dílech by to zase mohlo sebrat sérii dobrou pověst. Šestý díl s novým Jackovým dobrodružstvím klidně, ale návrat k již uzavřenému ději, který nefungoval by mohl končit katastrofou. ()

kaylin

Jasně, je to hodně snímek pro fanoušky, který se obrací na staré scény a samozřejmě i na staré postavy, kdy jste rádi, že je vidíte. A na tohle hraje. Překvapivě nejméně rád jsem viděl Jacka Sparrowa, ale ostatní velmi potěšili. Javier Bardem opět dokonale zvládnul svého záporáka a je zapamatovatelný, vizuálně pěkné, prostě hezká podívaná. ()

gogos

Po dvou vyloženě horních dílech se piráti opět vytáhli. Jack je sice už možná vyčerpaný, ale ostatní stále fungují, nová krev je také příjemná. Efekty jsou boží, napětí funguje, akce ujde, tempo je slušný a nijak se neprotahuje stopáž. Salazarova pomsta prostě překvapila. A to velmi mile. ()

movieband

Škoda nevyužitého potenciálu. Salazar měl epický nástup. Z ukázek to vypadalo , po slabém Černovousovi, na záporáka aspoň trochu rovnajícího se Davymu Jonesovi. Bohužel kapitána Salazara utopili i s kotvou na dně moře. Jack už byl spíš otravný, než aby bavil a myslím, že krok studia točit Piráty bez Deppa není vůbec na škodu. První trilogie je epické, pirátské dobrodužství. Zbylé dvě pokračování jsou lehce vynechatelné epizody. Linka s manžely Turnerovými zbytečná a Willův proslov na začátku slabý. CGI v závěru bilo do očí (nebe, ostrov..) a rychlé vyklopení Salazarovi historie moc uspěchané. Veškeré tajemno šlo do háje. Když vemu pozitiva, tak svým způsobem se jedná i o pěkný origin Sparrowa, a Barbossova historie je perfektní spolu s dvěma zvraty ohledně jeho postavy, které byly velice příjemné a dodaly jeho postavě ještě víc charismatu. U Barbossy se mi totiž za celou sérii nestalo, že by pro mě ztratil ze svého charakteru, jak je tomu u Sparrowa, který šel k hlubinám čtvrtým dílem. Ze Salazarovy pomsty mám hodně smíšených pocitů. Svým způsobem to mohlo dopadnout hůř, ale linky z historie postav drží pětku na vyšší úrovni, oproti čtverce, protože oslí mostky, které si s Jackem a Barbossou scénaristi vymysleli byly dost šikovné. Kolem a kolem, průměr. ()

Helo

Hlavní zápletka tomu dává takovej trochu nádech remaku prvního dílu, jen obalenýho do jinačích žertů a důvtipných přepálených akčních scén. A právě díky tomuhle duu je to znovu proklatě zábavná pirátovina ()

stration

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta je přesně to, co od této série očekáváte. Pestrobrevná podívaná plná akce, neškodého humoru a Zimmerovy (původně) hudby. Nemůžu si ale stejně pomoct, ale postava Jacka Sparrowa mi k srdci nepřirostla. Vždyť je to v podstatě neschopný blb, který má pohyby jak homosexuál. Nicméně je to místy roztomilé a asi to většinu diváků baví. Zhlédnutí dalších dílů považuju za povinnost, ale víc jak nedělní odpoledne u televize tomu obětovat nebudu. ()

Colby Sawyer

Piráti jsou po několika letech zpět a pořád baví. Musím říct, že se série od jedničky posunula. Nové režisérské duo spíš než na klasické pirátské hrátky, vsází na vyloženě dobrodružný film. Je to zajímavá změna, která zaujme a ty dvě hodiny skutečně utečou jak nic. Po těch letech mě naštěstí stále baví Johnny Depp jako Sparrow i Geoffrey Rush jako Barbossa. Je nutno přiznat, že oba už nyní dávají prostor pro nováčky, Brenton Thwaites je bohužel Orlando Bloom 2 a nepřináší nic moc nového, ale Kaya Scodelario hraje Carinu velmi dobře a navíc je to zajímavá a zábavná postava. To se ovšem nadá říct o záporákovi Salazarovi, který je na můj vkus příliš šablonovitý. Všechny postavy v rychlém ději ovšem působí zábavně a nenudí po celou dobu i jejich vztahy fungují. Pomrkávání na starší díly série je taky příjemné, takže až na jedinou klišovitou scénu jsem spokojený a věřím, že má tahle série stále co nabídnout. ()

runner85

V dávnych časoch Xena, amazonská princezná zabila boha Posejdona a ten asi odhodil svoj trojzubec do oceánu. Pričom legenda vravela, že ak ho rozbiješ, zničíš všetky kúzla a čary, čo boli vyslovené na mori. Preto sa pár pirátov, duchovia a jedna štramanda v nádhernom korzete vydali na dobrodružnú jazdu. Počas filmu som sa okrem sústredenia na pozorovanie nočnej oblohy sústredil aj na to minimum hlášok čo tam padlo. A inak vlastne nič, preplacané ako vždy ale na driemanie z otvorenými očami a vyplazeným jazykom sa to dalo zniesť ... ()

Lucjen

Jack sa po šiestich rokoch vrátil a musím povedať, že na ňom nie je vidieť ani jeden rok. Dokonca ešte na pár minút omladol o dve desaťročia - ten chlap asi fakt našiel prameň mladosti. :) Piráti majú stále ten druh humoru ktorý mám rada, len už ním nesršia tak ako v predošlých dieloch...niekde Na vlnách podivna, bez Verbinskiho sa to jednoducho zaseklo. Dejová línia je fajn - rozhodne pritiahne vašu pozornosť, ale vaše nervy nechá pokojné - všetko je žalostne predvídateľné, od záhady ohľadom Tridentu (to najvtipnejšie na celom filme) až po rodinné zväzky. Ale tá dobrodružná atmosféra je tu stále a je strašne sympatická a úsmev vám z tváre nezmizne - ako by mohol, keď je tam kapitán Sparrow? Mne teda zmizol iba v momente, keď som si v obsadení prečítala meno David Wenham a nespoznala ho v samotnom filme... Z tohto sa budem musieť ísť vyspovedať. ()

Blackhand47

Skvělý příklad toho, že některé série by neměly nadále pokračovat. Po perfektní trilogii nám tvůrci nejprve naservírovali mdlou čtyřku, nyní naopak přichází překombinovaná pětka, která je ještě šílenější a přeefektovanější než kterýkoliv jiný díl. Salazar se svou lodí by si v klidu podal Jonese i s jeho krakenem, jeho starý vrak totiž dokáže snad úplně všechno, přitom nebyl proklet žádnou bohyní, jen vytrval díly pomstě a jakémusi kouzlu magického trojúhelníku, které nebylo ani pořádně vysvětleno. Jackova ani Barbossova posádka už není tak zábavná jako dříve, patrně kvůli absenci Pintela a Ragettiho. Překopán byl navíc příběh spojený s kompasem, který podle informací z předešlé trilogie získal Jack od Tia Dalmy. V novém podání mu jej předal umírající kapitán, nechápu proč si tvůrci nenastudovali lore, které navíc pochází přímo z filmů. Pád jednoho z hrdinů mne vůbec nedojal, byl to klasický Hollywoodský konec, navíc tradičně nesmyslný. Prvně jsem si říkal, že by film mohl aspoň překonat tu předraženou čtyřku, která rozpočtu vůbec neodpovídá, ale ta se mi přeci jen zdá asi o mini stupínek lepší než tento zlehčující příběh, který musí dopřát Happy End i pirátské sérii. 40% ()

FilmFan24

Ono se to pořád vlní jako vlny v moři aby nám to vyhodilo tu fórek či zápletku, která navazuje či hodí vlnku k dalšímu možnému pokračování...Velmi mě to bavilo. Ani ne tak kvůli Sparrowovi, ale spíše díky novým a velice sympatickým postavám - Turnerovu synovi a dceři jednoho z dalších hrdinů! ()

major.warren

Opravdu povedený film. Můj druhý nejoblíbenější díl z celé série. Po prvním dílu samozřejmě. Dvojka také nebyla špatná. Trojka se čtyřkou se mi ale už tolik nelíbily. Trojka byla moc zamotaná, i když nejvíce souvisela s dvojkou a to jak postavami, tak příběhem. Pětka ovšem opravdu mile překvapila, ale já to tak trochu čekal. Scénář povedený, jako vždy lehce zamotaný, ale když se soustředíte, tak je to v pořádku. Kamera, střih, zvuk, kostýmy, masky a vizuální efekty jako vždy nádherné. Hudba už sice nebyla od Hanse, ale jeho motivy tam byly tak i tak, takže hudba byla excelentní a skvěle doplněná originálními motivy Geoffa Zanelliho. Johnny Depp jako vždy božský. Javier Brdem zase nej. záporák:-). On kladnou postavu nezahraje tak dobře jako zápornou, což je pravda. Geoffrey Rush jako Barbossa zase skvělý. Ostatní herci také dobří. Bloom a Knightleyová tam teď byli teda navíc, ale dobře. Nejlepší scéna je podle mě s přepadením banky. Scéna finální je zbytečně moc citová, ale jakmile se Johnny objevil na Černé perle už to zase jelo ve starých dobrých kolejích. Škoda, že Barbossa zemřel. U mě krásné čtyři hvězdičky. ()

TominoLa

Nejsem moc velký příznivec téhle série.Jestli byl nějaký důvod proč vidět další díl tak jen snad díky duu z Norska. Jejich Kon-Tiki mám moc rád. Nakonec velké překvapení a bavil jsem se stejně jako u prvního dílu. Možná i o něco více. Kupodivu mi nevadil ani Jack Sparow. Jeho úvod a krádež trezoru bude pro mě jednou z nejzábavnějších scén roku. 8/10 ()

Vědma

Až mě to dojímalo, jak moc se to povedlo. Spousta výborných nápadů, spousta nenásilného humoru, dobrý nepřekombinovaný příběh, kterým se vše v dobré obrátilo. Nejlepší postava série kapitán Barbossa snad ani nemohl skončit lépe, prostě dvě hodiny radosti. Trochu mi lezla na nervy ta Salazarova loď co požírá lodi (včetně jejího kapitána). Přesto - málokdy je člověk tak opravdu spokojený, že vyrazil na film do kina. ()

kajas

Týden před premiérou jsem si zopakovala "Na vlnách podivna", a ačkoli jsem tento díl dosud přede všemi hájila, jeho nejnovější bratříček je lepší. A je dokonce lepší než dvojka a trojka. Má tak nějak zajímavější příběh (Barbossova dějová linka mě skoro až dojala), sympatické vedlejší postavy a parádního Bardema, ze kterého mi v jeho prvních scénách běhal mráz po zádech. Dvouhodinová stopáž také "Pirátům" sluší a film tak v žádném okamžiku nenudí. Bylo zkrátka moc bezva se po šesti letech zase v kině zaposlouchat do legendární Zimmerovy melodie a užít si parádní dobrodružství jako stvořené pro velké plátno. P. S. No, a závěr mě rozplakal. P. P. S. Musím pochválit i český dabing, na který jsem si troufla jenom díky tomu, že byli zachováni dabéři z původní trilogie. ()

Aleee89

Vtipnější než čtvrtý díl, hlavně zpočátku. Také se mi zdá, že ten příběh zpočátku docela odsýpá, a to znovu umněji než předchozí díl. Jenže pak to začalo trochu haprovat, takže s výsledným hodnocením nemůžu jít výše než na opětovné tři hvězdy. Letní blockbuster, který neurazí, nenadchne, ale více méně pobaví a svůj účel splní. ()

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

24.10.2018

Depp, Rylance a Pattinson mezi barbary

Depp, Rylance a Pattinson mezi barbary

23.10.2018

Johnny Depp (Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta) a producent Andrea Iervolino (Hudba ticha) nedávno oznámili spolupráci na několika nových projektech, přičemž tím prvním se stane snímek Waiting for… (více)

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017