Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

• USA Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales (více)

V dalším pokračování svých fantastických dobrodružství se kapitán Jack, ke kterému se štěstěna opět jednou nemilosrdně obrátila zády, ocitá tváří v tvář bandě smrtících pirátských duchů pod vedením strašlivého kapitána Salazara (Javier Bardem), kterým se podařilo uniknout z Ďáblova trojúhelníku a jejichž jedinou touhou je připravit o život každého piráta - a zejména Jacka. Jackovou jedinou nadějí na přežití je bájný Poseidonův trojzubec, ale pokud má mít šanci ho nalézt, musí přesvědčit ke spolupráci Carinu Smythovou (Kaya Scodelario), geniální a krásnou astronomku, a Henryho (Brenton Thwaites), tvrdohlavého mladého námořníka a člena královského námořnictva. Jedině s jejich pomocí má kapitán Jack, svírající v rukách pevně kormidelní kolo Umírajícího racka, své zoufale nicotné a zchátralé lodi, naději nejen zvrátit nepřízeň osudu, se kterou se poslední dobou potýkal, ale také zachránit si život ve střetu s nejmocnějším a nejděsivějším protivníkem, jakému byl kdy nucen čelit. (Falcon)

JohnCZ

Sám Jack Sparrow tu působí již mírně vyčpěle a to že je celej ožralej prakticky celej film sympatiím k němu moc nepřidává. Na druhou stranu všechno ostatní docela funguje. Taškařice je to konečně zase zábavná a vizuálně je to pořádná žranice podpořena skvělým spojením staré Hansovy hudby a nových motivů jakéhosi nováčka. Jako celek to na mě ale pořád dělalo dojem spíše tříhvězdičkový, ale za ten dojemný závěr pomrkávající na staré díly nemůžu jinak. ()

corpsy

Kamaráde, vyhrala nostalgia a moja oddanosť sérii, ktorá patrí k najlepším hollywoodskym dobrodružným sériam a hlavne nesmrteľná postava Kapitána Jacka Sparrowa v podaní stále úžasného Johnnyho Deppa, hrajúceho síce stále to isté, bez akýchkoľvek nových prístupov, ale stále tak dokonalo. Bombastický vo všetkých smeroch, proste bezchybný technický Hollywood. A tak je jediným mínusom príbeh. Vo filmovej brandži dosť dôležitá, ale v tomto prípade nie až tak podstatná vec. Jack´s back! ()

vurhor

Na téhle pirátské filmové sérii vždycky něco bylo. Díky té často šílené nadsázce, efektní podívané a směšnému šarmu Deppovo Sparrowa, což všechno vždycky doplňuje nadupaný soundtrack, si holt zadělala na zábavnou kultovní klasiku. Ale jakoby po oné původní příběhové trilogii něco ztratila... Pátý díl je rozhodně velice zábavný, mimo jiné spousta fórů tam funguje vcelku dobře, plus i Jack je stále ten starý dobrý milovaný chaoticky neutrální syčák (byť jeho charakter je zde víc pro smích než v předchozích dílech), nicméně je to celý už vlastně docela ohraná písnička. Bardem jako záporák dobrý, ale už mě ti "zakletí" piráto-padouchové trochu nudí. Přijde mi, že tahle série pomalu ztrácí své kouzlo, byť je to furt zábavná podívaná, mám strach, že budoucí díl bude už jen pouhým slabým stínem oné slávy předchozích prvních dílů. Uvidíme, bavil jsem se, natočený je to slušně, ale myslím si, že Jack by už měl přeci jenom vysvištět do důchodu. Lepší 3* ()

berny2468

Již pátý díl Pirátů z Karibiku mě rozhodně překvapil. Takovou blbost jsem opravdu nečekal. Na tento díl jsem se hodně těšil. Vždyť ukázky byly hodně dobré, temné a dávali jistou naději, že by to mohlo být úplně o něčem jiném nežli čtvrtý díl. To se nestalo. Pětka je překvapivě ještě více trapnější, má ještě mnohem horší scénář (netušil jsem že to ještě jde). Ale na druhou stranu je to výborně natočené. Vizuální stránka to je prostě nádhera a ukazuje ty peníze, které v tom prostě jsou. Ale ten příběh je opravdu strašný. Přitom měl zajímavého záporáka, který byl skvěle obsazen, ale i toto nedokázalo navázat na jakýkoliv z prvních tří filmů, kde se člověk nenudil. Zde celkem i překvapivě pár momentů bylo. Zejména úvod, jenž byl hodně trapný. Ovšem mnoho vtipných scén zde určitě je, ale těch trapnějších převyšuje. Film zachraňuje hlavně konec, který by mohl celou sérii uzavřít (v rámci možností ještě důstojně). Alespoň, že herecky má film,co nabídnout. Johny Depp je pořád stejný, a tak to má být. Škoda, že Bardem nedostal ještě více prostoru, ale i tak ukázal, čeho je schopen. Bez Zimmera už hudba není úplně ideální. Nový skladatel těží jen z jeho práce a jeho inovace je špatná a nehodící se. Celkově i přes mě zklamání jsem rád, že jsem to v kině viděl, byl to zážitek a o tom to je. Ovšem s lepším scénářem to mohlo dopadnout úplně jinak….40%. ()

sidzej

Po priemernej trojke a ešte slabšej štvorke som už neveril že sa kvalitou vrátime späť ku koreňom série a hľa stalo sa. Už úvodná scéna na Holanďanovi je skvelá a dejovo to nepoľavuje ani neskôr. Veľká vďaka patrí tvorcom najmä za to, že vrátili Jackovi jeho šarm a jedinečnosť. Miloval som túto postavu prvé dve časti ale to čo s ním spravili v trojke a štvorke občas hraničilo s trápnosťou. S radosťou oznamujem že Sparrow je späť v plnej sile s hláškami a humorom jemu vlastným a opäť sa z neho stáva hlavný ťahúň série. K tomu tu máme celú plejádu podporných postavičiek z predošlých častí a na záver tu máme aj cameo Orlanda a Keiry ktoré skrátka chytí za srdce. K tomu milión skvelých scéniek (trezor, gilotína, opica, svadba, žraloky, mladý Jack a jeho klobúk) do toho buráca Zimmerova znelka no skrátka niet veľmi čo vytnúť. Triky slušné, kamera skvelá, výprava hodná rozpočtu (od televízne pôsobiacej štvorky veľký krok vpred). Nevravím že to bolo úplne dokonalé, scenár by sa dal ešte dopilovať ale pre mňa osobne možno najlepší diel zo série. ()

ConanVJ

Pěkná pirátská fantasy, která má parádní efekty, povedený příběh a vydařené obsazení (i když Depp už mi lezl spíš krkem). Akce je zde hodně a je i celkem pěkně natočená Je zde několik drobných zvratů, ale jinak je to předvídatelné. Konec se mi hodně líbil a celé je to pěkně uzavřené. Když už pirátský film, tak nově obsazený a klidně natočený do reálnější podoby. Za mě 90% :) ()

draculca

Z hlediska scénáře naprostý paskvil, příběh stokrát viděný... Ale jako letní výplach mozku s pár super hláškami dobrý :-) ()

PauloZ

Piráti jsou zase pěkně v lati. Páni režiséři je vrátili zpět ke kořenům a nemůžu jinak, než jen spokojeně pobrukovat. Stopáž se uskormnila na pěkné 2 hodinky, taže není prostor na zbytečné zdržovačky, které by konvertovaly k prostojům, takže to celé krásně odsýpá. Obsazení je naprosto geniální, efekty jsou extratřída a námět krásně spojuje nové herce se starou partou, takže se to celé opírá a kapku nostalgie mixované s novou krví. Překryv pirátů do čirého fantasy mě baví. Jo, za mě velmi dobré. Kdo by věřil, že se piráti v páté štaci vrátí v plné parádě. ()

Tryskomyš

Čím to je, čím to je, že mně ti piráti nedokážou nijak zvlášť zaujmout. Koukala jsem s bráchou a synem. Brácha u toho usnul, a já se svým jedenáctiletým synem jsme to nedokoukali. A přitom to není zas až tak špatné. ()

ledzepfan

Něco mezi kolotočářskou atrakcí a sledování gameplaye nějaké tuctové pc-vymejvárny... Doba kdy byla pirátska značka ještě relativně svěží je dávno pryč. Depp už protivnější být asi nemůže.. ledaže by další díl točil Burton.. ()

VojinRyan

Po 4. diely som si vravel, že hádam 5. diel už nespravia, pretože to bolo celé dosť nudné, bez nápadov a podobne. Dá sa povedať, že sa trošku zlepšili. Teda hlavne to zlepšil vizuál Salazara a herecký výkon v podaní Bardema. Inak stále to isté. Jack sa tvári stále rovnako za stále viac a viac peňazí. Barbosa ani nevie komu má vlastne veliť, patriť alebo tak. Mladý Turner neotravuje ale ani nijak nevyniká. Carin je len doplnok filmu, okolo ktorého sa snažili omotať niečo čomu hovorili scenár v postprodukcii. Vrátila sa ústredná dvojica z prvých troch dielov aj keď iba na 3 sekundy. A pán Zanelli si hudbu len prepožičal s prvých dielov. Kde nevymyslel absolútne žiadne nové tóny. Sumár, je to lepšie ako 4. diel ale už to na mňa pôsobí len ako mašinéria na peniaze pre Bruckheimera. 50% - 3* ()

Krt.Ek

Pravdou je, že mě páté pirátské dobrodružství kapitána Jacka Sparrowa uráželo mnohem méně (uráželo ve smyslu scenáristické bezradnosti: recyklací motivů až na samou mez únosnosti, nevěrohodných logických můstků mezi událostmi, deus ex machina řešení, koherencí postav, ...), než některé z kasovních filmů, které mám ve skutečnosti celkem rád, kupř. HP a Fénixův řád, HP a Princ dvojí krve nebo - aby to bylo i z jiného ranku - poslední Rychle a zběsile; avšak něco více než jen tříhvězdičkového hodnocení ze mě v tuto chvíli fakt nedostanete. Možná příště? Pokud se ke mně "Salazarova pomsta" ještě někdy dostane? Uvidíme. Dnes to každopádně vnímám tak, že tenhle koncept už je minimálně od "Na vlnách podivná" víceméně za zenitem (že už nemá moc čím překvapit), dokonce i Deppův Sparrow se pomalu, avšak jistě okoukává (v tomhle filmu mě bavil vlastně jen v o dvacet třicet (?) let mladší poloze; to byl milý vskutku moment). Na druhou stranu, musím chtě nechtě přiznat, že Bardemův (ten chlápek natočil tolik skvělých filmů a já si ho začnu vážit kvůli roli v Pirátech z Karibiku? to jsou paradoxy!) Salazar je nepochybně nejděsivějším záporákem, jehož karibské moře kdy vyvrhlo, a po vyplutí Umírajícího racka na moře vlastně není pořádně, kdy se nudit. Za mě: dá se na to koukat, nelze se z toho moc radovat a nelze nad tím moc meditovat (v tomhle "žánru" vlastně klasika). 60% ()

Paxxx.cz

Podle mě docela fajn rozloučení se známou filmovou sérií. Pár scén zde bylo trochu přitažených za vlasy - třeba loupež banky, ale spousta scén měla vtip - gilotina :-). Co se týče nových postav tak Bardem zvládá roli záporaka jako vždy dobře, Kaya na tu je radost pohledět, na Brentona budou asi pro změnu zamilovaně koukat divačky. Možná půjdu trochu proti proudu, ale mě se v této filmové sérii nelibil nejvíce Depp ale Rush. Suma sumarům dobrá popcornovka, lepší než třetí a čtvrtý díl... pro mě 7/10. ()

Bakllazaan

To bylo překvapivě dobré. Trochu to připomínalo starší díly, na které i tento film navazuje způsobem, jako by se 3 a 4 vlastně nestaly. Což je dobře. ()

agentmiky

Norské duo, známé svým filmem Kon Tiki, se ujalo daleko věhlasnějšího projektu, kde neexistuje místo pro chyby a čeká se jen kvalitní výsledek, s kterým budou všichni spokojení. Dost velký tlak, nemyslíte ? Oni se ale nezalekli a s Piráty se popasovali fakt bez zaváhání na jedničku. Jednička byla se své době velmi inovativní, přinesla nám oblíbenou postavu Jacka Sparrowa a celkově to byl megahit, ale další jednotlivá pokračování nijak nevybočovala a postupně se propadala, a to hlavně díky neoriginálnímu příběhu. Ale Salazarova pomsta je obratem k lepším zítřkům. Máme tu kvalitní příběh, podotýkám KVALITNÍ, což považuji za menší zázrak. Bardem v roli Salazara famózní, skoro až dokonalý, jeho život bych označil za zajímavý. Dále pak zde máme opět Sparrowa, který si výslovně svou roli užívá, pár scén je nezapomenutelných (ta s gilotinou neměla chybu) a hlavně zde má opět hlášky, které nepůsobí trapně, ba naopak. Krom nových hereckých tváří a mini návratu starých postav zde máme i Barbossu, kterého já sám považuji za nejsympatičtější postavu z celé série, proto mě konec poněkud dostal. Akce je skvělá, triky na nejvyšší úrovni. Nenašel jsem jedinou slabinu, kterou bych musel vytknout. Pokud si další díl udrží nastavenou laťku, máme se na co těšit. Za mě dávám 88 % ()

Vxxx

Nuda, nuda, nuda... Jakože fakt. Pořád dokola hon za něčím, Jack je idiot, plno vedlejších postav, které jsou člověku úplně ukradené. Série měla skončit jedničkou. Jediné, co mě na tom zaujalo, je tragický příběh Elisabeth a Willa. Doufám, že příští film bude ten poslední ze série. 2* ()

ArsenalEagle

Lepší než čtvrtý díl, nápadnější a vtipnější. Oceňuju návrat k Elizabeth a Willovi. Akční a svižné, bohužel některé dialogy byly trochu slabší. Nejlepší scénou z filmu pro mě byla retrospektivní ukázka mladičkého Sparrowa, gilotina byla taky dokonalá. Btw little spoiler: Trochu jsem doufal, že se objeví v některé z bitev i Holanďan, ale to bylo jen zbožné přání. ()

Praxis

Pátý díl nakonec možná druhý nejlepší? Po nabubřelé trojce a nesmyslné čtyřce tak přichází pravé poctivé pirátské dobrodružství, které si na nic nehraje a tasí na nás to nejlepší ze světa Sparowa a spol. Triky na úrovni the best, co hollywood umí, a vy se tak na dvě hodiny ponoříte hluboko do nitra moří, kde se to duchy, trojzubci a piráty jenom hemží. I když někdy zase budete mít Deppa plné zuby, a Orlandovo a Keiřino cameo působí až směšně, přesto máte pocit, že se konečně díváte na něco, co můžete považovat za pravou Disney pohádku. 65% ()

Sidonka

Klady filmu: poněkud prostoduchý, místy nudný děj, mi přišel alespoň přehledný. Pravda, nezasáhl mě přímo do srdce. Ale nehemží se to tam tolika postavami a pohnutkami: jak, co a proč získat, kdo a proč je na koho naštvaný a kdo je zrovna nejsilnějším vládcem oceánu. Truhla mrtvého muže a Na konci světa mně přišly oproti této nové pětce nepřehledné. Vzhledem k tomu, že jsem oba kousky sledovala v Tv a byly tak často rušené nekonečným sledem reklam (a kvůli tomu přepínáním na jiné stanice), že jsem se po znovuspuštění filmů v ději ztrácela. Po pravdě řečeno jsem děj ani moc chápat nechtěla, protože mně na něm nezáleželo, nevtáhlo mě to. První díl, nejzdařilejší Prokletí černé perly už žádný jiný díl ze série nepřekoná, to už je jisté. Mořská dobrodružství a romantiku mám ráda a moc filmů podobného ražení nevzniká. Ale pětka je někde u slabšího povrchního průměru. Zápory: Náměty si jsou podobné, nic inovativního pod sluncem. Jacka honí kdo může. Hledá se zase nějaký předmět - což je záchrana pro více zúčastněných... Vynořují se zase další neokoukaní duchové... Hlavní milenecká dvojice dle mého k sobě nejde, nejiskří to mezi nimi, ač se o to křečovitě snaží. Herci vypadají jako matka se synem. Pohledný kluk sotva na sedmnáct, žádné velké kouzlo osobnosti z něj ovšem nevyzařuje. A dáma jako po třicítce (ač je herečce teprve pětadvacet). Starší jí dělá pravděpodobně ta "nepřirozeně až nezdravě vyhublá, propadlá tvář nebo spíše ty plastikové dolíčky?" Nepotýkala se s anorexií?). Před deseti lety by byla lepší... Keira měla vzhled i charisma, mořská panna ze čtyřky byla opravdu pohádková, ovšem Kaya mně okouzlující nepřišla. Orlando se objevil asi ve čtyřech minutách na začátku a pěti sekundách na konci, byl tam na efekt a připomenutí, že jde pořád ještě o ty staré dobré Piráty. Což je velká škoda. Z Deppa se mi podlamují kolena i po jeho padesátce, tam není co řešit. I jeho chůze už není tak komicky přehnaná nebo jsem si už na ty jeho přepálená, teple nasládlá gesta, které byly někdy až moc..., zvykla. Nevím, vidět to v telce a nic od toho nečekat, dala bych možná jiné hodnocení, ale tohle vzhledem ke kultu na vysoké hodnocení nestačí. Byla jsem v kině na 3D IMAX, efekty a obraz za to stojí. Nicméně jsem se jen občas trochu bavila, místy zasmála a jindy z nudy podupávala nožkou. Skvělá, svižná jízda to za mě nebyla, spíše vlažnější, scénář nic moc. S nadšením a pobavením, které nevyprchá už cestou domů z k projekce, nejdu. Dvě hvězdy se mi zdají málo, ale vzhledem k většímu očekávání a penězům, které byly k dispozici, nakonec s lítostí dávám pouze slabší 3. Když pominu děj, tak čistě podmořské záběry, "karibská" exotika (točilo se i v jiných lokalitách než jen v Karibiku) a některé jiné vizuální nápady (například hvězdný ostrov) by už v provedení 3D IMAX dosáhly na působivé čtyři hvězdy. Jen tomu všemu prostě něco podstatně scházelo. Jde přece o kultovní, v rámci žánru"dobrodružná komedie" až áčkovou sérii filmů, do které bych však osobně zařadila pouze jediný film a to hned ten první - Prokletí Černé perly. () (méně) (více)

Laxik

Bože, zač mě trestáš? Čtyřka byla možná nevýrazná, ale člověk se mohl spolehnout aspoň na Deppa a Rushe, kdežto tady je veškerý kouzlo pryč. Ožrala bez kalhot i bývalého šarmu se spolu s dalším klukem z plakátu a párkem cecků krakeních rozměrů (teda ne, že bych si zrovna tady nějak horlivě stěžoval) přilepených na modrookou neherečku, utíká před neděsivou karikaturou Španěla (známou také jako bezostyšné plýtvání Javierem Bardemem), Faramirem jejího Veličenstva (kterému pravděpodobně ve střižně opižlali jeho roli na nelogické minimum) a vdavekchtivou irskou mařenou. Při tom se snaží najít další bájnou relikvii, pohádkové kouzlo mrtvé franšízy, nejkrásnější lokace zelených pláten Karibiku, bolestivě chybějícího Hanse Zimmera, který evidentně dal před pátými Piráty přednost perspektivnějšímu Mimi Šéfovi (!), i Deppovu mrtvou kariéru, která ale jaksi odmítá přijmout svoji pokročilou fázi rozkladu. Přes to všechno jsem se vlastně nenudil, občas (hlavně na začátku) jsem se i zasmál a po potitulkové scéně jsem zvědavý na šestku. Jen k tomu prosím příště obstarejte solidní režii a scénář. ()

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

24.10.2018

Depp, Rylance a Pattinson mezi barbary

Depp, Rylance a Pattinson mezi barbary

23.10.2018

Johnny Depp (Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta) a producent Andrea Iervolino (Hudba ticha) nedávno oznámili spolupráci na několika nových projektech, přičemž tím prvním se stane snímek Waiting for… (více)

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017