Resident Evil: Odveta

• Německo Resident Evil: Retribution (více)

pemap odpad!

Absolutní „Resident Evil: Průjem“ od první do poslední setiny sekundy filmu. Tady si dal někdo pěkně do žíly a nebyl v tom jistojistě sám, ani jich nebylo jen tucet… Takhle opravdu ne, laciné kulisy (ledové kry, obří kladivo-sekyry) a ještě lacinější triky (výbuchy, mutanti). Explodovat komukoli, jako jim, před nosem auto, jsme na hadry, ony se ani nepohnuly – famózní :D ()

Ryšty

Aneb jak se z nepochybně kultovní jedničky dostat až na pořádný dno. S Residentem to má společný už asi jen jméno. Film je nepochybně zaměřen na akci, ale ta je jakási prazvláštní a přitažená za vlasy. Nepřidají tomu ani rádoby vtipný hlášky. Bod bych dal za nějaký ty příšery, který vypadali dost dobře, ale dalších tři strhl za to, co provedli se zombíkama. Nejdřív z nich udělaj sprintery, to by se eště zkousnout dalo, ale že jim daj do ruky kulomet, to už je vážně moc. Finále skončilo tak jak sem čekal, žádný překvapení nepřišlo. ()

Sentax

Akcie je spočiatku málo – scéna v komplexe je dobrá, no je jediná. Keď začnú pobehovať všetci so samopalmi v inej časti alebo Moskve, je to nuda. Ani soundtrack nie je oslnivý, hoci poteší v čase bez akcie. Najsmutnejšie zistenie prichádza pri porovnaní so samotnými videohrami. Séria Resident Evil sa už dávno posunula ďalej ako od obyčajného pálenia po zombies v metropolách. Štvorka zaviedla Leona do Európy, päťka má nových hrdinov v Afrike, šestka rovno tri príbehové línie. No filmy sú zaseknuté na jednom a tom istom mieste, s rovnakými scénami, recyklovanými momentmi a aj samotný režisér, ktorý stojí za prvým dielom nevie čo so sériou robiť. Keď sa zjaví finálna scéna (opäť s otvoreným koncom), budete sa smiať a pochopíte ako Hollywood sériu nadobro potopil. ()

Shaleman

Co napsat o tomto pomeranči, jehož štávu vymačkali již ze záhrobí? Jedna scéna za všechny... Na ostrou sexy japonečku letí raketa, která se rozpadne na pět menších. Letí na vzdálenost zhruba plus mínus deseti metrů. Za tu chvilku naše ostrá sexy japonečka stihne zahodit pistolku a popadnout samopal, kterým si vystřílí do podlahy díru, aby jen tak tak unikla... Wtf? No dobře, zas tak sexy nebyla... ()

slidealama

Prvni Resident Evil byl celkem podareny film, mel dobrou atmosferu a fanousky herni serie neurazil. S kazdym dalsim dilem jde ale tato serie ke dnu a je i videt, ze to tvurci dobre vedi. Milla Jovovich navliknuta do kuze nepusobi sexy, ale trochu jako chlap. O pribehu se tu ani neda mluvit, protoze hra je rozdelena do urovni jako pocitacova hra. Smutne je, ze i ta hra, podle ktere je tato serie tocena, ma lepsi pribeh. ()

Bbronx odpad!

To snad nemyslí Anderson vážně. Něco tak tupého bez nápadu a plné klišé. Nejvtipnější je když v sérii nevíš kudy kam vrať již mrtvé postavy. A přidej nové tváře. Leon tam příjemně překvapil, ale jeho potenciál naprosto nevyužit s herní podobou má snad podobné jen vlasy nic víc. Není nějaká petice, aby už tenhle megablábol ve 3D nikdo netočil. Hodnocení 5% za přidání postavy Leona. ()

cr8g

Resident Evil: Retribution ... ty Residenty jsou cim dal tim vic vetsi hovadiny .... uz 6 dil a oni se porad nenaucili strilet zombiky do hlavy a dal jim zvesela sazej jeden zasobnik za druhym do bricha... vrcholem demence byli stary sovetsky zombies co jezdili autama,motorkama, srileli z pripevnenejch kulometu na strese, strileli RPG a zvesela pouzivali AK-47... ZDRAVSTVUJ CCCP ZOMBIES!!! .. jak na tohle nekdo muze jit do kina a jeste za to dobrovolne utratit penize nechapu! O_o 1/5 za Millu jinak nic ()

alienemo

Úvod: Unikni z domu. Misia 1: Nájdi zbraň a zabi zombie, Misia 2: Zober lepšiu zbraň a zabi viac zombie, spoločník za odmenu. Zabi Underbossa. Misia 3: Unikni prenasledovateľom. Spoločník za odmenu. Misia 4: Stretni sa so záchranným tímom. Misia 5: Uteč hlavnému bossovi na aute. Misia 5: Zabi hlavného bossa. Misia 6: Zbav sa prenasledovateľov. Mission acomplished... Zhruba takto to vyzerá po celý film. Oproti predošlému dielu značne zlepšenie. Výborne zvolené prostredie, o dosť lepší soundtrack, dejovo ako tak prepojené. Dávno mŕtve postavy sa nám vracajú ako klony. Stále trochu veľa spomaľovačiek a ignorácia fyziky (výbuch auta pri underbossoch je ako päsť na oko) Ale inak úžasna zábava. ()

Scharra

Někdo by měl těm géniům vysvětlit, že film se nedá postavit jenom na efektech, ale potřebuje i něco takového jako scénář. Tady se takovou věci ale nezaobírali a patlali jeden slow motion za druhých a do toho co nejvíc výbuchů. Jedna hvězda za efekty. ()

TomStrom odpad!

Tak se mi napotřetí podařilo dokoukat tento spektákl a musím nutně vyventilovat své pocity, nebo se z toho zblázním... Rovnou se omlouvám, že to bude poněkud delší komentář a asi i nějaký ten spoiler se vloudí, ale vem to čert, ten film je podobným slepencem klišé a kusů jiných filmů, jako první G.I.Joe, neblahé paměti, takže se v podstatě ani vyspoilovat nedá. Již u třetího dílu RE jsem si říkal, že to není špatné, ale stačilo. A teď už tu máme pátý recyklát honiček a bitek s nemrtvými a šestý díl se již určitě připravuje, slovutný pan Anderson ho sepíše za volné odpoledne, třeba až půjde milostivá paní Andersonová, tedy vlastně Jovovichová, nakoupit do Tesca potraviny, aby mohla uvařit na večeři guláš. Snad je na tom s kuchařským umem lépe, než s hereckým nadáním, kterého nikdy neměla na rozdávání, přesto ho asi rozdala. Pokud však vařit neumí, vysvětlovalo by to, proč pan manžel produkuje takové paskvily. U šestého dílu RE tuším podtitul Bullet Time, mohl by být natočen již kompletně zpomaleně, zatímco v pátem díle je zpomalovaček jen něco málo přes polovinu filmu. Ono to ale bez tolika zpomalovaček nešlo, Andersonovi došla klišé někdy před polovinou filmu a ani ne hodinová stopáž, to je na tak epické dílo prostě málo. Naštěstí se dal film o dobrých padesát minut prodloužit právě těmito zpomalenými záběry. A když už došly i zpomalovačky, dalo se dost času nahnat dlouhými záběry na drsně předrsně se tvářící hlavní postavy. Ale abych byl férový, tady ty trapné dlouhé pohledy byly pořád lepší, než ty famózní dialogy, co Anderson stvořil rozstříháním manuálu k zahradní hadici na jednotlivá slova a jejich náhodným složením do vět. Ty pak byly použity místo scénáře. Právě osud scénáře je asi největší záhadou tohoto filmu. V titulcích se píše, že scénář si napsal sám Paul W.S. Anderson. Asi to bude pravda, ale titulky už neprozrazují, co že se to s tím scénářem nakonec stalo. Pro film rozhodně použit nebyl, což je škoda, Paul se s ním určitě dost natrápil, jenže tento celý den práce nakonec vyšel vniveč. Jak to? Byl snad scénář natolik erudovaný, že se studio zaleklo jeho komplexnosti a zamítlo ho ve snaze uchránit pravidelné díváky RE šoku z nenadálého vzestupu kvality? Ukradl ho snad zhrzený Uwe Boll s nadějí, že konečně natočí pořádný film o zombies? Těžko říct, dumání nad osudem scénáře přenechám osobám povolanějším - konspiračním teoretikům. Jisté je jen to, že po dosti nešťastném úvodu s pozpátku přehrávanou scénou, která je nám poté puštěna normálně, nastupuje chaos. Stvořit řád z chaosu je úkol božské obtížnosti, jak nám sdělují starověké mýty, pan režisér to asi věděl, tak to radši ani nezkoušel. Z tohoto důvodu má film kouzelnou strukturu spočívající v tom, že Alice přijde do nějaké lokace, vyřítí se na ni kupa nemrtvých, Alice je postříli, Alice utíká, Alice doběhne do další lokace, vyřítí se na ni kupa nemrtvých, Alice je postřílí... a tak až do zblbnutí. Když o tom tak přemýšlím, ona je to vlastně věrná adaptace počítačové hry. Jenomže zřejmě ne Resident Evila, ale nějaké ultrastaré střílečky z počátku 90. let. Bravo, pane Andersone, konečně se vám jako prvnímu podařilo adekvátně zfilmovat Doom. Tedy až na to přebíjení, které v Doomu bylo a tady není. Nebo že by se chystala Director's Cut verze, kde se bude i přebíjet? Další palčivou otázkou je, proč je ten film tak strašně prostoduchý? Měl by snad ideální divák RE jen koukat před sebe na pohybující se obrázky s Alice a nemrtvými? Je skutečně smíchání několika scén a jejich provázání za sebou v náhodném sledu za sebe vrcholem toho, co nám mohou tvůrci nabídnout a vše ostatní už by byl nadstandard, který si tvůrci šetří dejme tomu od desátého pokračování výš? Nebo je film orientován na diváky školou zatím nepovinné? To by vysvětlovalo film na úrovni videoklipu s ne zrovna příjemně se poslouchajícím soundtrackem, byť špatný úplně není, jen by nemusel vykrádat hlavní motiv z Inception. A teď závažná otázka na závěr: Viděl já jsem vůbec doopravdy pátý Resident Evil? Nebyl to jen téměř stominutový trailer, který by měl navnadit na film, který teprve přijde? Leccos by tomu napovídalo. Zvláštní, kolik otázek ve mně dokázal vyvolat tak tupý a slaboduchý počin, jakým je právě pátý RE. Jednu nespornou výhodu ten film ale má... zítra už ani nebudu vědět, že jsem nějaký takový film viděl. () (méně) (více)

vikino1

Tak to je vosta vykrádačka..... Oni vzali to nejlepší co v sérii Residen Evil bylo (Rudou královnu, zásahovej team z jedničky, mrtvolu ze sekyrou, baskeťáka ... ) a všechno to nacpali do dalšího dílu, kterej je jen dalším důkazem, že tahle sága jde opravdu do kopru. Jsem nemocen, tak čumím na telku, dnes mě čeká ještě Abraham Lincoln - Lovec upírů, tak jsem zvědavej kterej z nich nakonec bude lepší. ()

10Domik10

To čoho som sa bál prišlo ! Akcia, akcia a akcia.. To čo Resident Evil charakterizuje je neuveriteľne skvelá atmosféra pri ktorej sa človek doslova bojí obzrieť ako tomu bolo hlavne v prvej, z časti v druhej a opäť v skvelej tretej časti. Toto sa nepochopiteľne mení na súboj Alice proti technológiám spoločnosti Umbrella. Menej zombie, viac streľby, menej temna a strhujúcej atmosféry a viac počítačovej technológie. Afterlife sa v ďaka ako takému deju dalo uniesť, no Odplata je už vážne hlboký podpriemer. ()

E lan

Prostý nesmysl, u kterého člověk jen těžko pochopí proč to někdo vůbec točil. Navíc neustále se objevující, umírající a zase so objevující postavy člověka dokáží pěkně vytočit:-) ()

AloisNeuman

Pátý díl filmové série. Bohužel zatím nejhorší!!! Pro milovníhy herní série je plusem objevení postav z druhého a čtvrtého dílu herní série. Pro filmové fanoušky horší céčko. ()

0L0V0 odpad!

Po dlhej dobe som znechutený a tak dokurviť Resident Evil som si myslel že sa nedá ..omyl, dá sa ...Prosím len nie ďalšiu časť ! Radšej remape ako takú topiacu sa sériu ktorá už nemá nič spoločne s filmom. Úprimne ma to viac bavilo ako 4 ale zase tým koncom si to úplne pokazila. ()

Sweat55 odpad!

Od prvního dílu čekám nějaké vylepšení. Zombíky mám rád, ale to co s nimi předvedli v RE: Odveta je děs. Udělali z nich jakési mutanty s velkou tlamou. Ale radši potkat zombíka z Resident Evil než herce z Resident Evil. Herecké ''výkony'' jsou zde tak otřesné, že mě to v půlce filmu přestalo bavit. Koukal jsem dál, no šlo to, než nějací zombíci začali střílet z kulometů a z RPG. To byl konec. Naprostý guláš jsem měl taky v příběhu, protože informace skákali sem a tam. Na film jsem dokoukal znuděný a v klidu můžu říci, že to byl jeden z nejhorších filmů co jsem viděl. ()

Jazz06 odpad!

Stopáž: 92 minut. Stopáž bez zpomalených záběrů: 45 minut. Tohle už bylo vážně příliš. Stupidita opravdu nezná mezí. Filmověji snad už vypadají i ty hry. ()

TomasRichtr

zbytečnější Resident Evil snad udělat nemohli, a to je teda co říct. Minulé díly se mi ještě jakž takž líbily, drcení zombíků bylo fajn, ale tenhle díl fakt nedával moc smysl. Recyklace již recyklovaného materiálu, vykrádačka všeho možného, včetně předchozích dílů série... fakt jsem zklamán, přestože jsem moc nečekal. Kdyby aspoň nějak navázali na předchozí příběh, na což jsme všichni čekali, ale ani na to se Anderson nezmohl. Nerozumím. Jediný záchvěv zápletky jsme si vlastně užili až na samotném konci, tak doufám, že příště to zase nezačne úplně jinde. Nejsme idioti, pane režisére! ()

Zkáza Pompejí bude sexy

Zkáza Pompejí bude sexy