Resident Evil: Odveta

• Německo Resident Evil: Retribution (více)

gootik odpad!

Jsem (býval jsem?) velkým fanouškem Resident Evil filmů. Pokud jste taky (ještě), neudělejte chybu! Na tenhle se skutečně nedívejte! V minulém díle jsem byl schopen vidět nějaké rysy Mad Maxe (při všech očích zavřených), ale v tomhle se zacvičoval jeden počítačový grafik a jeden středoškolský kroužek "herectví". Neudělejte chybu! ()

CrazymanM

Ještě horší než minulý "díl",slátanina,nelogičnost,je mi smutno,kam spěje tato série!V kině na 3D asi skvělý zážitek,ale jinak děs,vypadá to opravdu jako videohra,žádné zombie,běžte s tím už do prdele!!! ()

toomm

Bože to je ale sra*ka. Nutno ale dodat, že poměrně dost zábavná. Těch momentů které absolutně nedávají smysl a jsou ve filmu jen proto aby tam byly, je tolik, že mi je hlava ani nestíhala brát. Paul W.S. Anderson se však očividně snažil vrátit do starých dobrých časů jedničky, kdy se ještě dal RE považovat za solidní film a dal se brát do určité míry vážně. Odkazy jsou jasné. Je zpět červená královna, podzemní komplex, několik starých herců, kteří jsou dávno mrtvý (proč by klony měli být zrovna oni?) a hlavně útěk "ven" a digitální scény s "drátovými modely" budovy s unikajícími lidmi. Zomie armáda v Moskvě připomínající spíše Dead snow se vyloupne bůhví odkud a hlavně proč? Ale symsl ve filmu opravdu hledat nelze. Anderson chtěl mít prostě ve filmu vše, a tak vidíme například zkázu hned několika světových velkoměst jako je Moskva,New York nebo Tokio nebo také obsazení Bílého domu zombie a dalšmi všemožnými modifikacemi a mutanty. Neuvěřitelný slepenec ničeho ve vše je přinejlepším hrozným filmem, který nasere velkou spoustu lidí. Já mezi ně překvapivě nepatřím a ačkoliv jsem tento film opět viděl v klasickém rozměru (stějně jako Afterlife) musím přiznat, že mě to celkem bavilo a ačkoliv celou dobu je jasné jak vše skončí (respektive neskončí), tak jsem s výsledekem spokojen, což mě samotnýho zaráží :-D. Vypout hlavu a koukat, pak ano. Za mě 60% ()

srolyma

Level 1: Tokio, level2: New York, level3: Moskva. Game over. You win. Ne, tohle není film podle počítačové hry. Tohle JE počítačová hra, bez špetky invence jen tupě převedená na plátno a s filmem nemá moc společného. Bohužel. Kdyby aspoň ta Mila za něco stála, ale kdepak. Na někom je holt ten pokročilý věk znát hodně, na někom méně a na někom vůbec (ale takových je nás jen málo). Občas slušná akce, ale celkově bída. ()

kadles

Už by to chtělo zavřít. Začíná to být jen nelogický a tupý chaos. Bez znalosti herní předlohy se v tom musí každej ztratit. Člověk si představuje jak se píše scénář, vezme se několik náhodných postav, pár replik a to všechno se promíchá, náhodně vytáhne a vznikne novej film. ()

Reapper

Samotné zombie mají bohužel znovu o něco méně prostoru, k roli se dostávají spíše jiné zombie “výtvory“ a příšery. Milla Jovovich hraje neustále téměř neporazitelnou Alice, ale vtip je v tom, že už není nakažena T virem, takže je až podezřele moc nezničitelná. Velkou výhodou filmu se stejně jako minule stává vizuální stránka a staré známé souboje bez zbraní a přestřelky. Jsou však velmi přehnané nereálné. Je to pořád o jednom a tom samém, válka mezi společností Umbrella Corporation a hlavní hrdinkou a s dějem, který neustále obíhá kolem jednoho úseku. Na podruhé bych to už sledovat nevydržel. ()

elanista1

Anderson pomaly ale isto meni podstatu celeho napadu, zo zombie hororu vyrobil kvalitny vymyvac mozgov kde zombici ani nevystupuju, okolo videohry som ani nepresiel, az tak mi nevadi zmena, ale za to musim povedat ze predoslym dielom som nedal nikdy menej ako tri hviezdy, takze mozno to predsa nie je krok vpred. Ak by nebolo spomalenych zaberov trvalo by to mozno o dvadsat minut menej. Akcia je napadita, za vlasy pritiahnuta, scenar je zo serie asi najhorsi a najviac zrejme boli absencia zombikov. ()

BadExHuman22

Docela dobrý film. Zombie, Elis, podzemní základna Umbrella Corporation a objeví se tam i postavy z herní série. Teda ale nemuseli udělat z Leona takovou nicku a Ada Wong vůbec nevypadá jako Ada až na její šaty. Za mne 90%, ale kdybych to měl hodnotit jako fanoušek herní série, tak tomu dám odpad, ostatně jako všem hraným filmům Residenta. Mají toho pramálo společného. ()

lobo87

Piate pokračovanie ničí predovšetkým chaotický scenár. Anderson akoby oslovil všetkých, ktorý sa kedy zjavili v R.E. a na základe ich účasti komponoval scenár. Deju to absolutne nepomohlo a sériu to neposunulo dopredu. Najslabší diel série, napriek sexi čínskej posile Bingbing Li... 50% ()

Liger

Všichni tak nějak víme, že filmová série Resident Evil nebyla žádná pecka již od prvního dílu. První čtyři díly obsahovaly vždy jiné prostředí, měnily postavy a dokázaly i přes sporné kvality zabavit, obzvlášť milovníky zombie či post-apo tématiky, a nezáleží na tom, zda-li jste fanoušci herní předlohy, i tam se stejně jako u nehráčů obecenstvo dělí na dva tábory, kde jedni ji opěvují, druzí nekompromisně kritizují. Poslední díl je ale skutečně propad do univerza nesmyslu a absurdnosti. Zde si už může Anderson podat ruku s Uwe Bollem, bez nadsázky, absolutně vážně. ()

djbarrel

V témže roce jako tohle, vznikl i animáč RE : Zatracení, který toto směle strčí do kapsy. Ano mám rád Millu i Michelle, mám rád zombie a podobné příšery a ano mám rád i akci. Bohužel z těchto solidních ingrediencí P. Anderson namíchal nepoživatelnou šlichtu, která se fakt nedá. Žádná logika, žádný smysl, bohužel se jedná o naprosto zbytečný film. Jedna hvězda za Michelle a jedna za Millu. 35 % ()

baclajean

Hoci táto časť stála naozaj za nič, predsa len musím povedať, že záverečná scéna bola veľmi, veľmi nečakaná. Takže za to aspoň jedna hviezdička. ()

cernakus

Od první sekundy filmu v rámci ultimátní úvodní sekvence je jasné, že Pavlík se rozhodl si zkoušet přístupy k akčním thrillerům za peníze producentů a diváků. Po víceméně povinné rekapitulaci na nás spustí palbu žánrů, hříček a nesourodých příběhů. Vše to spojí svojí stále mimořádně sexy manželkou máme z toho kyberpunkovou postapo technojízdu s vynikající choreografií a ucházejícími triky. Camea snad všech oblíbených postav minulých "dílů" potěší a socializační prvek hlavní hrdinky je taky vítaná změna. Stopáž rychle uteče k závěrečnému "cat figthu" desetiletí a jak už je u Pavlíka zvykem, zanechá cliffhanger ze kterého svrbí nedočkavostí i chlupy na chlupech. Zdejší intelektuální elitu nebrat v potaz. Je to akční nářez, který si na rozdíl od rádobyuměleckých filmů pustíte i pětkrát do roka, byť jen jako kulisu. ()

Purity1711

Toto už fakt nie a to W.C. Anderson plánuje ešte 6 pokračovanie - boh nás ochraňuj. Takto dovrzať RE. Nebyť hlúpych spomaľovačiek, film by mal o hodinu menej a bol by kľud. Pre mňa mix Battlefield, Silent Hill, Mortal Kombat, Matrix atď.... ()

Marty_cz odpad!

Jak se říká: nečekej nic a nebudeš zklamán, tak od Residentu Evilu 5 jsem čekal, že to bude totální blbost a autoři mě dokázali šokovat a zaskočit nebyla to totální blbost, ale totální sračka. Neviděl jsem sebemenší náznak logiky a ani kvality. Většina efektů vypadala, jako kdyby vývojáři si řekli: Nebaví mě to, do oběda to chci mít hotové a mít od toho pokoj. Co se týče kostýmu opět děs… zombies vypadali, jak kdyby nestihli přijít na natáčení, došli na plac jen 5 minut před natáčením a v rychlosti po nich stihli namatlat už jen kečup nebo jahodovou marmeládu. Ale kdybych přivřel obě oči a koukl se na to s odstupem, tak by to mohl zachránit třeba děj. Počkat!? Kde byl kurva příběh? To jako scénárista mě těžkou chvíli, tak si odskočil se vysrat a během toho vymyslel toto? Za celý film byly asi cca 5 minut, kdy jsem se ,,bavil,, jinak řečeno kdy jsem si neříkal, že proč takovou blbost nevypnu a to konkrétně začátek jako každý RE ten úvod, taková rychlá rekapitulace pěkně to navázalo na ostatní díly. Pak najednou otočka o 180° a celý to šlo do háje. Ale konec se mi opět líbil cca závěrečný 2 minuty. Vždycky říkám, že RE už měl skončit 4. Dílem buď vítězstvím viru nebo přežitím lidstva hlavně už skončit… Kdyby to, jak končí tenhle díl, byl začátek, tak by z toho mohlo vyjít nádherný finální díl. Ale to co z toho je, je fakt hrůza. A jedna z věcí co mě na tom štvalo nejvíc bylo to, že autoři se absolutně nedrželi profilu zombies, které vytvořili v předchozích dílech. Opravdu škoda, jak ten výsledek filmu dopadl. ()

vodkasesemte

At žijou kloni. Milla je spolu s Kate Beckinsale nejzachovalejší čtyřicítka na světě, ale její styl hraní mi od 5th Elementu už poněkud leze krkem. Už nesleduju její poslední filmy, abych se pokochal její tvářičkou. A to jsem byl do ní zamylovanej! Film po opakovaných zhlédnutích při nastavování nového monitoru mi už nepřišel tak špatný, má to vtip, nebere se to vážně, ani na chvíli nenudí, snad ta poslední bitka mohla bejt kratší. Prozradí mi někdo, u čeho byl ten soundtrack, Flying Through The Air, protože mi silně něco připomíná! UPDATE 2016 "akce postrádající jakýkoliv příběh", to je uplně šílený, když něco takovýho přehlídnete, je to nejznámější příběh všech dob. To, co vidíte nahoře, když se otevře brána do podzemí, je symbol Slunce (paprsky), boha, který se právě chystá vkročit na tento svět. To město pod vodou je bájná Atlantida (Bermudskej trojuhelník), a zároven peklo, ze které se ještě nikdo nikdy nevrátil, místo, kde se rodí všechny tydle ujeté nápady (Hellywood), a je to všechno pravda! V tomdle díle je asi největší duraz kladen na klony, ze kterých se stali už celé armády a společně s bestiemi z podsvětí převeznou vládu nad Zemí. Mila se dokonce znovu narodí, získá zpátky svuj dar, aby vedla odboj proti šílenství, které postihlo lidstvo, ale o tom až zas jindy (2017 se to peklo rozpoutá naplno a starý svět přestane existovat). Je to trochu zmatený, přiznávám, ale jsou to jen střípky z mozaiky, kterou nejsem schopen vidět celou. Mužete taky namítnout, že si to jen vykládám podle ruzných biblických scénářu, které se pomalu do detailu naplnují, ale já říkám, že s námi prostřednictvím popcornové zábavy komunikují. Je to jedno velké představení, vždycky bylo, a my jdeme do finále (sám tomu nemužu uvěřit). Podruhý se objevujou vrtulníky Oukley (EOT) Tokio, New York, Moskva Atlantida Klony Je to jeden organismus (loajální organizace), Alfa/Omega (EOT), Valentinová/Queen (oči), muslimové/Allah. - Despite the apocalypse they had created, Umbrela corporation continued to experiment with the deadly virus - I developed powers - Your genetic structure is the key - I became different, unstoppable - As I got stronger, human race became weaker - I tried my best to lead survivors… - Head of U.C. Albert Wesker - At least we thought we survived horror, we were wrong (todle je nejduležitější věta, protože to bude teprve začátek poslední, krátké ery na zemi) - Once again we found ouselves fightning… for our lives - 2016-04-02 - The human race faces extinction (to je náhoda) - Only hope for survive is to work together - What you saw was just detailed re-creation (Phoenix) - Its usually night in there. But isnt that when the monsters come out anway? - Climate control - Why build such a place? Simple. UC derived primary income from the sale of viral weaponry something that is impossible to test in the real world. They re-created the center of … simulated an outbreak (počítačová simulace by nestačila?) tady nit končí - Built a new arms race. Only this time it was biological rather than nuclear. Highly profitable. (infrastruktura zustane zachována, chybí jen odkaz na EMP) - And this is where it all happened. This is Umbrella greatest creation. The belly of the beast (podsvětí) - No one has ever escape from this facility (z pekla) - The biggest subs that Soviets ever build. Umbrela used them to transport bioweapons all over the world - 6w17 (photoshop) - Holographic simulation - You were one of 50 basic models (tam leží a možná hrál skutečnej klon) - A day ago she was a BLANK SLANG - The less I have with me, the better - Ten Glock by jí někdo mohl natáhnout - Na co maj ty vesty, když to prostřelí pistolí? - 126 (yellow bus) - Its like a camera, point and shoot - Thust me, ok? What I say is true. I ll come back for you - You promise? Trust me (long story) - This is humanitys last stand. The beginning of the end - Close the gap. Keep the perimeter closed () (méně) (více)

Zkáza Pompejí bude sexy

Zkáza Pompejí bude sexy