Resident Evil: Odveta

• Německo Resident Evil: Retribution (více)

IZFNP

Pre mňa úplne zbytočný film, u ktorého som si už v polovici želala, aby skončil čím skôr. Nejde o to, že by to nebolo dobré prevedenie hry na plátno - v tomto ohľade je film neskutočne verný celému žánru survival horror action game, a to je i tá jedna hviezda v hodnotení. No je mi zaťažko uveriť, že tento film vyšiel z rovnakej hlavy ako jednička, nakoľko jednička mala atmosféru a nápady, a toto? Akoby som sledovala gameplay samotnej hry - kde v hre šialené a z konceptu vybočujúce lokácie, papierové dialógy a neinvenčná réžia nevadia, ba priam sú súčasťou žánru, tu pôsobia ako veľká neschopnosť ľudí za kamerou. Na opačnej strane kamery potom stojí až príliš mnoho postáv, ktoré sú extrémne nezaujímavé (a blond verzia Sienny Guillory ma irituje čím ďalej, tým viac). Neviem, možno bol zámer natočiť film presne v jednoduchom duchu hier, ale to mne osobne príde žalostne málo. ()

fimler

Prostě Resident Evil jeden z malinké hromádky hororů které mám rád.Milla zase září a je skvělá.Bez ní by tato série nebyla tak úžasná ani kdyby ji zahrála Kate Beckinsale nebo kdokoli.Konečně netrpělivě očekávám poslední díl a chci vidět jak to skončí. ()

Wulz

Skvêlé pokracování, prelomové 4rky... Postava Leona potêší...Ada super... Konec asi takový... 6stka bude hukot! ()

ScarFace_V8

Resident Evil Retribution je to nejhorší co nám filmové univerzum toho světa vůbec může nabídnout. Na celkem působivý konec Afterlife navazuje přímo Retribution a úvodní scénu nám přehrává pozpátku. Alice je zajata a uvězněna v simulačním středisku Umbrelly hluboko pod mořskou hladinou na Sibiři? To je fuk… A tady to začíná. Hromada nesmyslů, nelogických zvratů, bez fyzikálních zákonů, vykrádaček ze hry a neustálé slou-mou akce. Tady si projde Tokiem, nějakým random Americkým městečkem až po rudé náměstí kde si to Alice a její banda za volantem Rolls Royce rozdají s obrovským super-Lickerem. Hromada zombie typu T nebo s Las Plagas parazitem či dva Executionery, které si Alice dává s prstem v nose. Film si z her opět půjčuje další „sadu“ postav a tentokrát to schytali Leon S. Kennedy, Ada Wong nebo největší Badass série Barry Burton zde ztvárněný Kevinem Durandem. Až do herního Revelations 2 jsme pořádně ani nevěděli co s Barrym vůbec je, ale rozhodně se měl lépe než ve filmu kde byl jeho osud jasně zpečetěn. Vrací se ale i Albert Wesker. Po Afterlife najednou obrátil a už nechce Alici zpapkat nýbrž jí za pomoci Ady Wongové a bandy jmenovaných hrdinů výše dostat z komplexu. Alice se tu dokonce setkává se starými známými jako Rain Ocampo, Carlose Olivieru… i ten chlápek co ho to rozkrájelo v Laserovém koridoru se vrátil. Tentokrát, ale jako znepřátelené klony. Jedna věc co mne neskutečně s*ala už od Extintion a to ta výroba klonů jak na běžícím páse. Ve hře byli rádi když sem tam vytvořili nějaký ten klon, ale tady je to šílené… jako by to bylo úplně běžné i ve skutečném životě. Finále celého filmu je úplně o ničem. Probíhá mezi Alice s Leonem a Lutherem proti zmanipulované Jill Valentine po boku s Rain, která si ještě připomohla vyspělejším parazitem Las Plagas. V podstatě ze sebe udělala takového Osmunda Saddlera ze čtvrté hry s jedním rozdílem – na Saddlera neútočilo to čemu vládl. Celé to v ultrazpomalených záběrech. Mezi to se dostalo pár X-ray scén, které ukazovali Leonovu zlomenou ruku a dvě smrtelná zranění zlomených žeber Luthera a Alicí. Souboj samozřejmě končí výhrou našich hrdinů. Na konci filmu se úplně zapomnělo na veškerá zranění z boje, na to že umřel Luther... tedy – jako by v sérii ani nikdy nebyl, všichni vysmátí. Wesker vrací Alice zpět své schopnosti a připravuje jí na finální souboj kde lidstvo má tu nejmenší šanci. Kdybych se měl vyjádřit k obsazením. Postavy byli dost debilně napsané. S Leonem, který dostal o dost méně prostoru jak Chris, bych byl celkem i spokojený, ale nulové repliky tomu taky moc nepomohli. Obzvláště v záběru kdy si musel nutně sáhnout na stehýnko Ady Wongové. Její výstup a její obsazení bylo příšerné. Ve filmu mi připadala spíše jak nějaká pipka než jako agentka ve službách Alberta Weskera. S kým jsem byl poměrně spokojen byl Kevin Durand jako Barry Burton. Ten tuto Badass postavu ztvárnil opravdu skvěle a rád bych ho viděl i nadále, ale jeho potenciál byl zabit jedním jediným filmem. Výkon M. Rodriguez je taky hodně slabý. Jako by speciálně pro tento film zapomněla hrát. Opravdu mne pobavili momenty kdy se při finálové scéně vždycky na někoho rozběhla. Pokaždé to vypadalo jako by byla připravená běžet sto metrů ačkoliv odpor proti ní stál ani ne pět metrů a to všechno ještě ve zpomalených záběrech. Jedna hvězda za skvělou Siennu Guillory jako Jill Valentine ve stylu pátého herního RE a skvělý soundtrack skladatele tomandandyho. () (méně) (více)

blondboss

Zatiaľ zrejme najhorší diel z Resident Evil série. Nekompaktné, dejovo plytké, scenáristicky infantilné a hlúpe a navyše s totálne nevyváženou štruktúrou akcie, vtipu či logiky. V zásade ide len o ťažký akčný výplach, ktorý vám totálne vymyje mozog a po ukončení filmu si celkom radi pustíte nejakú melancholickú hudbu na upokojenie a urovnanie myšlienok a zrovnanie toho pocitu, čo za tupý film som pozeral a že najbližšie sa takémuto nápadu vyhnem. Jediným akým-takým plusom je pretlak krásnych sexi žien na čele s Millou. Otázka je, či to ale stačí. Mne teda určite nie. 35 % ()

blazma

Tak co na tohle říct, sice jsme zavření v bunkru, ale aspoň se snaží udělat různorodost všemožných replik měst. od Tokia, NY až po Moskvu. Dokonce se nám tady nebojí vrátit postavy z prvních filmů, které už zemřeli. takže navrátilci a postavy ke kterým se namísto sourozenců Redfieldových představí Ada Wong a Leon Kennedy prostě nemůže zachránit film, který se tentokrát spíše snaží jít po penězích a výdělku, než se trochu zaměřit na propracovanější příběh. Jediné co oceňuju je aspoň lehce přímé napojení s předchozím dílem, jenže vůbec nevíme co se stalo s K-mart, Redfieldovými a to je zkrátka špatně. Tato série prostě přivede postavy a stejně rychle je vystrnadí a bez nějakého vysvětlení a když jí potom třeba vrátí, je vám jedno jestli se jí něco stane. ()

Rychloskot

Nelíbil se mi děj filmu. Vlastně na mě z toho noc trčela počítačovka - šlo jen o to překonat nástrahy a vylézt z budovy. Nic nového, žadné zjištění ani zvrat. Nepůsobil tam na mě ani ten pocit beznaděje, že jde proti Alice Valentinová a další kladné postavy v klonech. Nijak to nevyznělo. Jediné, co se mi líbilo byl zmatený začátek, kdy se Alice probudila jako hodná máma od rodiny. ()

Digmen

Herní série Resident Evil od japonské společnosti Capcom je v hráčském světě kultovní záležitostí. Čítá už okolo padesáti titulů různorodých žánrů. Dle nejen mého názoru, určil styl, který známe jako survival horror. Jenže čím více vznikalo pokračování, tím více přecházel survival horror v čistokrevnou akční vyvražďovačku, což ne vždy nesli fanoušci dobře. Paul W.S. Anderson je na tom podobně a láká nás už na regulérní pátý díl filmu "RESIDENT EVIL", nyní s podnázvem "ODVETA". To, co dělá Anderson se značkou RE, je na zavěšení jeho samého za genitálie do průvanu, bohužel my znalí můžeme plakat jak chceme, protože jeho to evidentně nezajímá. Znalec filmové série tedy vezme 150,-Kč a jde se mrknout do kina - stejně jako já. Příběh navazuje tam, kde skončil vcelku dobře přijatý Afterlife, takže Alice musí znova do boje proti hordě nemrtvých, zmutovaných kreatůr a hlavně proti společnosti Umbrella, která je za celý incident zodpovědná. Pro ty, kteří na film jdou a neviděli nic předtím, je na začátku snímku lehká rekapitulace událostí z předešlých filmů, takže by se ztratit neměl. Ve filmu se objeví všichni staří známí od prvního dílu, což je samo o sobě postavené na hlavu, ale v záplavě všech těch nelogičností, debilních triků, pitomých hereckých výkonů a trapných dialogů, se tím prakticky nebudete mít čas zabývat. Ano - tohle je nejhorší díl série ! A docela mě sere, že jsme museli čekat až do pátého dílu, kde by člověk tak nějak čekal jisté vyvrcholení příběhu - takhle se dočkáte jen něčeho, čemu nelze říkat ani konec. Doufám, že ten další díl už bude opravdu poslední ! Hudbu nemá cenu zmiňovat, protože doplňuje tu hrůzu tak, jak se dá. Závěrem tedy říkám: Fanoušci série jděte do kina jen proto, abyste měli ucelený přehled, vy ostatní se radši kinu, kde promítají Resident Evil: Odplata, vyhněte co největším obloukem, protože je to sračka největšího kalibru a nechutný fór od Paula W.S. Andersona, který se sérií nakládá jako z hnojem poté, co ji jakžtakž vytáhl Russell Mulcahy třetím dílem ! Hodnocení: 30% (jenom kvůli Milči Jovovičové).... ()

Retrostalker

Neviem ale už dochádzajú nápady a po "Afterlife" nič nové pod slnkom. Zábava to je stále (až príliš nadprirodzená a stále neoriginálna) ,ale už sa to začína opakovať a stáť na jednom mieste. Potešilo vidieť (už skoro) všetky postavy s hernej série (chýbal Chris Redfield a neviem prečo tam nebol !?!). Millu aka Terminator aka Alice už treba zabiť definitívne a dať hlavnú úlohu Chrisovi! A nemusí ho hrať Wentworth Miller... ()

Rodriguess

Tento film bol v prvych troch dieloch paradny. Ale to je taka seria do nekonecna. V tejto casti sa uplne vytratil dej a tie 3D efekty no neviem mohli byt lepsie a mohlo ich byt hlavne viac. Ako som bol fanusik prvych casti tak asi na dalsie pokracovanie ma už nikto nedostane do kina. ()

William_Kirk

Přetransformování Residentu do do stylu Terminátora mi absolutně nesedí a možná bych řekl, že mi to i vadí. Ze všech dílů je tenhle pro mě nejhorší. Ale skvělé 3-D, akční jízda, krásná Milla, parádní soundtrack a honička Rollsem po Moskvě mi prostě brání v tom, abych dal méně, než 5. Za nejlepší díl série považuji "Afterlife". "Odveta" je vlastně první a jediný opravdu herní Resident, kde pokračujete po jednotlivých levelech až do předfinále. Pořád má ale tento film lepší scénář než takový "Prometheus" nebo Abramsův "Star Trek". ()

Abalzo

Tak nevím, mám-li se ještě vůbec těšit na další díl. Prvoplánové, bezúčelné, hloupé. Když začne film vykrádat ostatní filmy, je to špatné, ale ještě horší je, když začne vykrádat sám sebe. Kde je ta sexy Milla v červených šatech? Místo toho je tu černovlasá napodobenina v sado-maso oblečku (ano, to bylo trefné), která už není ani trochu sexy. Ale drifting s Bentley (nebo co to přesně bylo) v moskevském metru byl dobrý nápad. :D ()

david666

Teda musím přiznat, že film mě trošku zklamal. Celkem chaotický a nepřehledný příběh - nevím jak ostatní ale já vlastně ani teď pořádně nevím o co vlastně šlo. Navíc tam na mě bylo málo zombie a až moc rambo stříleček. Ale ve 3D se na to dá dívat. ()

Zkáza Pompejí bude sexy

Zkáza Pompejí bude sexy