První povídka super monsterpocta padesátkovým sci-fi horrorům (****). Druhá povídka, ehm... jakmile někde začnou zpívat, ztrácím zájem, navíc docela nudné i bez zpěvů a tanců. Tady je ta pitoresknost ke škodě. (**) Třetí povídka je parádní námět, balancující až na hranici neuctivosti. Ale zpracované je to výborně. (****) Závěrečné završení propojovacího příběhu vygradované do poslední povídky, zábavně pojatá pocta starým dobrým zombie béčkám ve spojení s chtíčem a romantikou (***) 3.5*(16.6.2019)

Masters of Horror druhé jakostní skupiny se sešli u projektu, který má vzdát hold starým hororům. A přitom si z nich taky tak trochu udělat srandu. Diváci v autokině se dívají na pásmo krátkých hororových filmů. 1. Wadzilla (Adam Rifkin): Město je ohrožováno obří spermií. Chvílema trochu trapné, ale většinou vtipné. Nápad s tančící sochou Svobody mě hodně pobavil. Odkazuje hlavně na katastrofické monster sci-fi filmy padesátých let. 2. I Was a Teenage Werebear (Tim Sullivan): Takový miloučký plážový gay muzikál :-D. Tim Sullivan podle očekávání (mého) natočil nejhorší část celé Chilleramy, ale i na jeho příspěvek se dá koukat. Vtip a trapnost tak padesát na padesát. 3. The Diary of Anne Frankenstein (Adam Green): Hitler se rozhodl sestrojit si vlastního židovského Frankensteina. Strašná sranda (bez ironie). Adam Green potvrdil, že je dobrý režisér, jeho povídka je k popukání. Odkazuje na staré gotické horory. 4.Deathication: Fekální srajda, kterou uvozuje dlouhý proslov režiséra o tom, jaké umění nás v následujících minutách čeká. Odkazuje na takové ty fekální zvrhlosti, které se svým způsobem tváří jako umění a o nichž se často dočtete, že nejsou "pro běžného diváka". Bohudík jsme ušetřeni celých 87 minut tohoto filmu, neboť po chvilce se zadrhne promítačka. Na autokino totiž začnou útočit nadržení zombíci - 5. Zom-B-movie (Joe Lynch): Moc povedená povídka, která ostatní povídky rámuje. Zábava, hnus, kupa hlášek. Pro celou Chilleramu samozřejmě platí, že si ji užijete pouze tehdy, pokud znáte filmy, na které odkazuje. Pokud znáte, máte vyhráno a doporučuju všema deseti.(4.12.2011)

To je tak blbý, to je tak béčkový, to je mazec!!! :) 5 povídek, jedna slabší - přihřátí zpívající medvědodlaci (i když už tak to zní jako největší výsměch), jedna o hovně - naštěstí má jen pár minut a pak ten zbytek.....ten zbytek je něco, co má ode mě plný počet! Já to tady nebudu popisovat, podívejte se na to!! Hitler, židovskej Frankenstein, gigantická spermie, zombies.... ;) no comment!(9.10.2012)

VELKÉ PŘEKVAPENÍ! A to především proto, že nejsem fanouškem ani hororů a ani starších filmů - v podstatě jsou to dva žánry které nevyhledávám vůbec, případně jen zřídkakdy - a právě tyto dva žánry jsou hlavní náplní tohoto filmu. Popravdě jsem čekal, že Chilleramu jen tak "projedu šipkami" a mávnu nad ní rukou, že mě vůbec nezaujme. Očekávání z tohoto filmu byla na bodu mrazu a možná právě proto jsem po zhlédnutí tohohle úletu tak nadšen. Ano, úlet je to pravé slovo pro tento snímek. Ale úlet v tom správném slova smyslu. Ne úlet jako třeba tato korejská p*čovina. Nehledě na ty kozatý dámský role. Navíc pan K. je perfektní uvaděč! Jinak co se týče minifilmů, tak Ukousnutý péro - 3*, Wadzilla - 4*, Medvědodlak - 1*, Paní Frankensteinová - TOP část, jasných 5*, Deathication - Odpad!, ten poslední snímek mě teda pěkně NASRAL - a to doslova (dozvíte se proč). Normálně za tři, ale za povedený úlet a nevšední zpestření mého filmového vkusu ještě jednu přidám.(30.4.2014)

V kterémpak jiném filmu se vám podaří vidět obří spermii šukající sochu svobody? Anebo zpívající medvědodlaky...Ono je tam toho tolik, že je zbytečné to tady rozvádět. "Chillerama" je plná šílených nápadů čerpající z béčkových papundeklových dobrodružství už kdysi natočených. Je vkusně nevkusná se spoustou hodně povedených scének. Za všechny už zmíněná spermie, či Dolfi Hitlerů tvořící podle deníku Anky Frankensteinové vraždící monstrum anebo v závěru majitel autokina samopalem kosící hordu zombíků...A co zombík to hláška z dnes už kultovních filmů jako "Yippee ki-yay, motherfucker" či "Na tohle už jsem starej"....P.S. Chápu hodnocení nejvyšší i nejnižší.(21.7.2012)