Gangster Squad – Lovci mafie

• USA Gangster Squad (více)
USA, 2013, 113 min

Scénář:

Will Beall

Kamera:

Dion Beebe

Josh Brolin, Sean Penn, Ryan Gosling, Emma Stone, Giovanni Ribisi, Nick Nolte, Anthony Mackie, Mireille Enos, Michael Peña, Robert Patrick, Jon Polito (více)

Mafián Mickey Cohen platil v polovině 20. století za nejmocnějšího a také nejbrutálnějšího bosse na západním pobřeží Spojených států. Učil se od Al Capona a v Los Angeles kontroloval kšefty s drogami, prostituci i odbory. Město se tak ocitá pod jeho nadvládou. Má pod palcem skoro všechny, včetně policie a soudů. Jedinou výjimku tvoří policejní náčelník, který pověří seržanty O'Maru a Wooterse sestavením speciálního týmu pěti nebo šesti mužů, kteří se pokusí zničit Cohenovo impérium, aniž by měli oficiálně něco společného s policií. (TV Nova)

Philcze

Dvě hodiny po skončení už si sice kromě sympaticky přehrávajícího Penna a našláplé akce nepamatuju skoro nic, ty dvě hodiny to ale zapláclo víc než důstojně. Fleischer si bere trochu od Scorseseho (Goslingův vstup do baru alá Goodfellas), jinak ale zůstává svůj, pořádné slow-motion hody doplněné o moderno-jazzový soundtrack jsou tedy zcela na místě. Trochu škoda nerozvinutých postav a méně prostoru pro některé lovce mafie, mohla z toho být plnohodnotná pecka. 75% ()

MATADOR

Noblesní herecký ansábl, Thompsony a perfektní námět o boji s mafiány! Škoda, hluhých míst a zbytečného vtipu, který tu prostě být nemusel. Závěrečné scéna u schodů jako okopírována z Neúplatných! ()

PogoJoe

Báječné obsazení (zejména Emma Stone), celkem zábavná většina filmu, špatná režie a scénář, až téměř trapně pokažená poslední půlhodina filmu, která zruinovala do té doby celkový pozitivní dojem. Nelogické jednání gangsterů, kteří bez krytí nesmyslně vítali vražedné kulky, úplně zbytečná "boxerská" bitka, spousta klišé a planých plků. Také mě vadilo, že i předešlé akčnější scény vypadaly značně nepřehledně - hlavně automobilová honička. Střih byl moc rychlý a kamera neurovnaná. Hudba (resp. výběr songů) byla příšerná, saxofonistovi bych doživotně zakázal na tenhle nástroj sáhnout. Daný příběh šel jistě ztvárnit mnohem lépe. = 66%. ()

Thomassi

Gangster Squad, to byl pojem, který jsem sledoval na každém kroku a netrpělivě jsem vyhlížel datum premiéry. Pak přišlo posunutí skoro o půl roku a já byl děsně naštvanej a měl jsem z toho špatný pocit. A just, problém se ukázal. Když do filmu někdo moc rejpe, není to dobrý. Příběhově film ubíhá rychle, divák si užívá spanilou jízdu a vše vypadá strašně krásně. Ale pod tou sladkou krustou to není ono. Za prvé, těšil jsem se na hereckou plejádu a na oscarové nominace. Ty vole, nevěřil jsem vlastním očím. Tak umělé výkony jsme neviděl už hodně dlouho. A ten, na kterého jsem se těšil nejvíce, byl jen pro smích. Sean Penn se svými pytlíky pod očima byl naprosto marnej. Vůbec jsem z toho nepochopil. Film je ale naštěstí stavěn i na samotném ději, který není dokonalý, ale minimálně je zábavný, plný dobré akce a krásné Emmy Stone. Dám čtverec, protože se jedná pořád o dobrý gangsterský film, ale je to z velkým vykřičníkem! 70%. ()

JohnMiller

Celkom slušné spracovanie prostredia 40 rokov. Hudba, autá zbrane....... proste všetko. Prestrelky boli slušne nastrihané cítil som sa akoby som opäť hral PC hru Mafia. Takisto vyzdvihnem aj výborne vybratých hercov hlavne záporák Sean Penn ten bol najlepší. čo však nie je všetko aj keď mi je tento film sympatický je v ňom stráááášne veľa klíšé a tie ja nemusím neprichádza sklamanie je to dobrý film. ()

dawe04

Snaživá a zábavná gangsterka doplácí na přílišnou umělost, nevyužitý herecký arzenál a především deja vu efekt, neboť každou scénu jste už někde určitě viděli. ()

Mr.Pumpkin

Tahle gangsterka nemá ambice vyrovnat se klasikám svého žánru a nehraje si na nic víc než čím je, a to sice poměrně zábavnou akční oddychovkou, a to beru. Bavil jsem se. 70% ()

FilmFan24

Něco Neúplatných, trocha Gangsterů, mírně Zjizvená tvář a taky drobky Scorseseho s De Palmou a výsledkem není guláš, ale Gangster Squad v Přísně tajném Městě andělů, L.P. 1949. Lahúdkové obsazení oblečené do luxusních kostýmů dotváří spolu s precizní kamerou a údernou hudbou nablýskaný vizuál. Škoda jen, že o postavách se toho zas tak moc nedovíme. Ale i tak Brolinovo charisma, Goslingův šarm a hezké oči Emmy Stone mě ke spokojenosti stačily... ()

Derek

ak by to nemalo zbytocne mnozstvo pod-zapletok ktore i tak celkom kratky film spomalovali (vsetko s emmou stone, tehotenstvo atd) a reziser by sa vykaslal na snahu vybudovat a zludstit hlavnych hrdinov ci dat im nejaky charakter (co sa ani nedalo vdaka tupemu scenaru) a zameral by sa viac na zaskodnicke akcie a suboje hrdinov s gangsterami, mohlo by ist o dobru zabavu. gangster squad je vsak len pekne vyzerajuci, ale totalne zabudnutelny film, ktory sa zapise do dejin snad len kvoli vystrihnutej scene so strelbou v kine... ()

marleyy

60% Kino. Žádná mafiánská story, ale pěkná digi-přestřelka slov a nábojů. Hlavně slušné slow-motiony a dobrá závěrečná bitka. Sean Penn to v roli záporáka dost přehnal a pěkně nám to přehrával. Kvituji pěknou stylizaci a výpravu. ()

Dont

Film provázela nezvykle velká reklama a i herecké obsazení slibovalo trhák minimálně v rámci žánru. Všichni aktéři však už ve své kariéře předvedli lepší výkony, což platí nejvíce pro Seana Penna, Ryana Goslinga a Nicka Nolteho. Nejvýraznějším nedostatkem je ale průměrný scénář (až příliš mnoho laciných dialogů a okoukaná typologie postav) a také vlažná režie. Postrádal jsem nějaký náboj, emoce, na obou stranách zákona chybělo charisma. Jako gangsterka film nesnese srovnání s klasickými kousky tohoto žánru, ale jako mainstreamová akční záležitost neurazí a poskytne odpovídající porci akce a zábavy s Thompsonama. ()

TominoLa

Jasně, není to promakané jako L.A. - Přísně tajné, Neuplatní, ad. podobné filmy. Tak jako dialogy jsou jen o něco menší zlo než v 96 hodinách: Odplata. Přesto přes všechny tyhle nedostatky jsem viděl hodně slušnou akční podívanou u, které jsem se i náramně bavil. Ty hlášky jsou tak blbé až jsou skvělé. :)) Třeba za to může, že jsem šel do kina s malým očekáváním a nakonec mě tahle banda dostala a celý film jsem si užíval a těším se až si to budu moci dát po druhé. Nemůžu si pomoci, ale u mě je to za 9/10. ()

kajas

Tak vám nevím. Hodně se tu střílí, pořád se něco děje, ale stejně jsem měla problém film vůbec dokoukat. Výborně svou roli podchytil Gosling, jehož charisma táhne celý snímek, naopak mě docela zklamal Penn, toho megazlého mafiána jsem mu vůbec nesežrala. Slabší 3*. ()

vegetol.mp

Povrchní, stylové a zábavné. Vzhledem k tomu, že tónem je to spíš Dick Tracy, než L.A. Přísně tajné, nikomu v podstatě nevadí, že Penn hraje svého záporáka jako batmanovského padoucha. 70% ()

Skip

Mám rád gangsterky, patří k mému nejoblíbenějšímu žánru. A i když mi tento film poskytl uspokojení jen po střelecko-akční stránce, jsem docela spokojen, protože to byl zkrátka a dobře masakr na sklonku čtyřicátých let a někdy je taky potřeba dát si voraz a jen se nechat bavit, zcela přímočaře a zásobník za zásobníkem, k čemuž je tento film ideální. ()

Vessper

Tohle není žádnej Kmotr, ale spíš Avengers převlečení do obleků. Je to akční pecka, dějová linie sice není moc promyšlená, ale o to tu skoro ani nejde. Slabších 5* ()

stuntmanMIKE

Tak mne to narozdiel od csfd elity celkom sadlo. Je sice pravda, ze nejde o velku gangsterku ako od Scorseseho, De Palmu alebo Coppolu, ale cert to ber. Je tam citit velku podobnost s De Palmovymi Untouchables, ale nema to ten "gangstersky" nadych. Kazdopadne ide o celkom slusny film, ktory je skor akcny ako nejaka krimi drama a podla toho som k nemu aj pristupoval. Jedno minus velke je, ze film nema tu atmosferu... necitit tam velmi ani tie noir roky, no na druhej strane som sa nenudil... 70% ()

kinderman

Dryáčnický plagiát Neúplatných přesazený do doby a místa, v nichž se odehrává L.A. Přísně tajné, je sice akčnější a brutálnější, ale ve výsledku (narozdíl od De Palmova báječného filmu) zanechá jen matný dojem. Netuším, nakolik se na tom podepsaly dodatečné úpravy (trailer se střílením v kině jsem viděl ještě před nedávnou projekcí Lincolna), faktem je, že se zde heroizují policejní metody, jež byly v L.A. Přísně tajné předmětem kritiky (i když tam šlo o jiné motivy), a zatímco De Niro v Neúplatných hrál přesně na té hraně, kdy je Capone zároveň fascinující i odpudivý, Penn je coby Cohen pouze směšný. ()

Justice League? Možná za deset let!

Justice League? Možná za deset let!

14.02.2013

Starý scénář se opakuje. Pokusů o zfilmování týmovky Justice League of America (Superman, Batman, Green Lantern, Wonder Woman a spol.) už tu bylo několik, třeba digitálně animovaný film v režii… (více)

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

30.01.2013

A bude na to dohlížet Pierre Morel, který se v 96 hodinách postaral o definitivní vstup Liama Neesona do síně slávy největších bad-ass borců? Vypadá to, že Penn potřebuje vydělat na nájem, protože si… (více)

I duchům se líbí Emma Stone

I duchům se líbí Emma Stone

21.01.2013

Guillermo del Toro pilně pracuje na postprodukci své novinky Pacific Rim (to víte, do filmu o souboji obrovských robotů s obrovskými monstry je potřeba dodělat „pár“ triků), ale už se pozvolna… (více)

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka