Gangster Squad – Lovci mafie

• USA Gangster Squad (více)
USA, 2013, 113 min

Mafián Mickey Cohen platil v polovině 20. století za nejmocnějšího a také nejbrutálnějšího bosse na západním pobřeží Spojených států. Učil se od Al Capona a v Los Angeles kontroloval kšefty s drogami, prostituci i odbory. Město se tak ocitá pod jeho nadvládou. Má pod palcem skoro všechny, včetně policie a soudů. Jedinou výjimku tvoří policejní náčelník, který pověří seržanty O'Maru a Wooterse sestavením speciálního týmu pěti nebo šesti mužů, kteří se pokusí zničit Cohenovo impérium, aniž by měli oficiálně něco společného s policií. (TV Nova)

Luqe

Takže na tento film som sa tešil, podľa traileru a upútavok to vyzeralo na niečo nové (keďže som fanúšik série Boardwalk Empire) strašne som sa potešil....no bohužial nevyšlo. Trištvrtina toho čo je v trailery vo filme ani nebola, v strižni asi urobili viac ako bolo potrebné....obyčajný typický Hollywoodsky akčňák. Skupinka 5 neohrozených hrdinov s pištolkami, proti ktorým stojí asi 200 gangsterov + guľomet na streche - samozrejme kto asi vyjde víťazne? Zloženie skupinky - neohrozený hrdina z vojny ktorý sám zmláti 15 ľudí, nezastaví sa pred ničím, má neskutočnú potrebu vykonávať dobro, samozrejme aj tu je "fešák", ktorý po 4 vetách samozrejme skončí v posteli milenku hlavného gangstra a tá mu lásku opätuje ako z rozprávky :) Ďalší člen je nablýskaný kovboj, ktorý nikdy neminie svoj cieľ ani keby bol 6 kilometrov ďaleko, v noci a pršalo by, ešte neskutočne prísny policajt z údolia, milujúci otecko rodiny, ktorému sa neskôr začne ozývať svedomie, a nakoniec hlupáčik, ktorý si získa rešpekt až na konci filmu....Neskutočné! Ach ,aké prekvapujúce! Čo sa týka záporáka, čakal som oveľa lepšie vykreslenie postavy, predstavili ho na začiatku filmu v 15 sekundách potom už len sem tam zakopol na obrazovku v takých 2-3 minútových sekvenciách, kde sa hraje na neskutočné prísneho, najdôležitejšieho gangstra pod slnkom...aké originálne! A tie tváre čo hádže počas celého filmu....no mal som dosť. Tešil som sa na tento film veľmi, nielen už kvôli skvelému hereckému obsadeniu, ale aj príbeh a prostredie malo byť super. Nestalo sa! Bola to jedna krásna rozprávka :) Sklamalo ma to celkom dosť musím sa priznať. Tento film je jeden z tých, čo si pozriete a na ďalší deň už zabudnete, že ste ho videli. Nespomeniem si ani na jedinú scénu z filmu kde by som si povedal - super! toto stálo za to, toto si budem pamatať. Klišé a klišé a ďalšie klišé, všetko sme už videli len nie s týmito hercami. Podľa mňa tento film veľmi skoro upadne do zabudnutia ()

Rajo

priemerný gangsterský film s peknou herečkou Emma Stone, inak sú scény až príliš predvídateľné, celkovo je to dejovo málo prepracované. Kladne môžem hodnotiť len smrteľné scény (úvodná bola celkom zaujímavá :) ) 3 hviezdičky za Los Angeles, Hollywoodland, peknú herečku a zaujímavý gangsterský prízvuk postáv :) ()

7suede7

Na tento film som sa tesila a cakala nan od jesene kym ho nepresunulu na januar. Musim povedat, ze je to pre mna obrovskym filmovym sklamanim. Taha to az do beckoveho filmy. Preafektovany-efektny film.... ()

DonBraso

Podle traileru už jsem cejtit,že tohle bude gangsterama nasáklí leda po záplávách,když roztaje sníh.Režisér Zombielandu a plno si tak nepadnoucích postav a to tedy,že tam byly zvučná jména až se plácu přes ksicht,že do toho vůbec šli.Sean Penn měl totálně utáhnout tento bych řekl letní blockbuster na maximálně unosnou mezi,jenomže nevim ale za tu dobu,jsem ho mockrát neviděl a když už tak dostal scenář o pěti větách na scénu.Takže víceméně film táhnul skvělý Josh Brolin,který tak nějak si to vzal za své a diváci co rádi rychlé střihy,střeliva jak za války byly v laufu,ale diváci co vyrůstali na vynikající atmosféře a vyvíjením postav měli hold smůlu.Je to akční film,který doopravdy využil jenom dobu,jinak je tam takových krávovin a situací vlepených do takových pasáží,jenom aby akce byla a pokud možno neskutečně Thompson uřádoval jak z asijských filmů,kdy se tam střílelo jak za války u Verdunu. Děj podle skutečných událostí je strašný,velký mafián co má pod sebou celý město a pět poseroutků ho vyšachuje,je hodně k posraní,ale ještě dejme tomu.Slyšel tam někdo zajímavou hudbu,já tedy ne.Já nechci říkat,že tento film je špatný filmem,jenom pro mě osobně,jsem nepřistoupil na to jaký je a určitě mezi akční plejádou,kdy rychle odcípal byl velmi povedený,ale já hodnotim celek a za boha nemůžu přijít na to kdo vymyslel,tak nejhorší konec,kdy to vypadalo jako pěstný souboj ve hře Godfather :) Pro fandy Scorseseho,de Palmy to vážně není moc hezký počin.50% ()

spelunka

už dóst, už dóst, už dóst prosím všech holyvůdských klišé a prvoplánovkám, který se berou přehnaně vážně. už dost vtipkujícím hezounkům, dost drným mužům, kteří milují zákon víc než svoji těhotnou manželku. příště buď totální nadhled nebo trochu lidské nedokonalosti prosím. 50%, jedna hvězda navíc za seana. ()

zuzza11

Sean Penn umí a umí a umí... perfektní kaubojka s kvérama proklatě nízko... :-) Kdo umí, ten umí, kdo neumí ten čumí :D ()

Kapka68

Film je pro mě takovej remake Public Enemies, akorát z pohledu Policie. Jakože Public Enemies pro mě byli zklamání, tak Gangster Squad nikoliv. Spousta akce, výborný obsazení a skvělej retro styl (aka Mafia rulezz). Fakt moc pěkný! ()

a0001

Americké, nastylované, pózerské divadlo v hre na frajera LA. Nevierohodná, napúdrovaná šaškáreň plná lacných kecov. Dobré obsadenie a pútavý dej. 50% ()

Crybaby

Čistá oscarovka ktorá vam celý čas bude hrať skôr na oči ako na srdce. Od réžie som po Zombielande nečakal nič zlé a ani sa to nestalo. Hudba bola skvelá, celkovo filmy zasadené do povojnového obdobia mafiánskej Ameriky sú skvelé. Goslingova životná úloha a tento film sa bude len ťažko prekonávať. 9/10 ║KINO FAJN HUMENNÉ║ ()

Thovt

nepříliš sofistikovaná variace na mnohokrát viděný téma. zaujmou výborně obsazenej Josh Brolin a kouzelná Emma Stone, Pennův výkon je pak přinejmenším solidní. výsledek je rozhodně horší než L.A.: Confidential nebo (to už míň přesvědčivě) American Gangster, zato lepší než Untouchables. do historie kinematografie se ale Gangster Squad zapíše opravdu jen těžko (i když scéna ve vězení byla úchvatná...) ()

simonaa

bolo to strašné klišé ale tak dobre sa to pozeralo ! a plus keď je v jedom filme Sean Penn, Ryan Golsing a Giovanni Ribisi tak je to paráda ;D ()

Prochy84

V tom filmu je všechno. Já se celých 113 minut nadprůměrně bavil. Proto, že se tvůrci ani herci nesnažili udělat nového Kmotra, L.A. Confidental nebo co já vím dalšího je jen k jejich prospěchu. Brolin s Goslingem hrajou perfektně, jejich průhledné dobráctví ve stínu hledání sebe sama vytváří přesně ty charaktery, kterým nelze ve filmu nefandit. A že to nemá čtyřúrovňovou dějovou zápletku jako nejdražší kousky z továrny na sny poslední doby je v tomhle filmu jen ku prospěchu zábavy diváka. Jsem potěšen a smekám před uměním natočit naprosto jednoduchý film o klišovitém střetu Bad guys a Good guys tak, aby se divák perfektně bavil při akčních scénách i dialozích mezi postavami. Super to bylo. ()

TheNext

Tak tento filmový počin, spája v sebe množstvo cliché z množstva rôznych gangstroviek, napr. v squade nechýba pištolník, alebo zabijú blízkeho priateľa člena squadu, a nemôžem zabudnúť na finálny pästný súboj ako inak v striekajúcej vode (ako sme to mohli vidieť napr. v Lethal Weapon) , a takýchto "známych" momentov tam najdeme viac, no je to všetko spojené do jedného dobre fungujúceho filmu ktorý ma ani na chvíľku nenudil, aj keď mnoho veci sa dalo vopred predpokladať. Aj tak si zaslúži 3,5* ()

mata77

Miestami slaboduché dialógy ma tak povediac zatlačili do kresla. Viac, ako polovicu filmu som očakávala, že tam musí byť ešte niečo viac, nielen niekoľko akčných scén, ktoré boli síce spracované výborne, pozliepaný scenár to ale stále klincoval. Herecká zostava parádna, nestíhala som ich ani počítať a na scéne sa objavila ďalšia postava. Ale tak, ako sa objavila, aj zhasla, ako meteor na oblohe, s tým rozdielom, že nestihla zažiariť. A to isté môžem povedať o celom filme. ()

Facerr

Šest statečných v boji s mafií s docela obstojnou dobovou atmosférou. Na 113 minut by to ale chtělo přece jen o něco víc děje a míň svalnatejch keců, který maj společně s občasným bullet timem zachraňovat kouzlo "poctivý" gangsterky. Herecký obsazení docela sedlo a i když si u toho člověk nemusel zrovna moc namáhat hlavu, neusnul jsem u toho:). ()

dud

Úplně pitomá pohádka o šesti suprehrdinech gangsterobijcích - jeden je ultračestnej drsňák, jeden geniální špion, další je kňourající švihák, pak tam máme ještě černocha, co metá kudly jako ninja, dědu, kterej bambitkou snajpruje lidi na desítky metrů se zavřenýma očima, a... mexikánce Peňu. Směšným charakterům a jejich směšné motivaci zdatně sekunduje ubohý scénář, doplněný o nepřehledné akční scény, ale korunu všemu nasadí závěrečná přepadová akce. U té už jsem si říkal, že se režisér se scénáristou totálně zbláznili, a jestli jsem v průběhu filmu přemýšlel o ušmudlaných třech hvědičkách, tak teď mi ** připadají naprosto adekvátní. PS: Thompsony ještě nikdy nestřílely takhle nepřesně. ()

Cannonball

Keby som mal použiť len jedno slovo tak poviem, že film je impotentný. Jeden zdôvodou prečo mam rád gengsterky tohto typu je atmosféra, tu chýba úplne. Emma Stone ma ďaleko od femme fatale ala Kim Basinger LA Confidential alebo Faye Dunaway Chinatown, ale aby som nebol zlý len na ňu tak možem spomenúť skoro každého kto tu hral viac než niekoľko sekúnd. Tu je strašný aj Sean Penn, ani som nevedel, že sa to dá. Vysoko najvačšiu impotentnosť prejavil "pan" režisér pri použití spomalených záberov, a to som si doteraz myslel, že Michael Bay-a už nikto neprekoná; mýlil som sa. ()

Justice League? Možná za deset let!

Justice League? Možná za deset let!

14.02.2013

Starý scénář se opakuje. Pokusů o zfilmování týmovky Justice League of America (Superman, Batman, Green Lantern, Wonder Woman a spol.) už tu bylo několik, třeba digitálně animovaný film v režii… (více)

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

30.01.2013

A bude na to dohlížet Pierre Morel, který se v 96 hodinách postaral o definitivní vstup Liama Neesona do síně slávy největších bad-ass borců? Vypadá to, že Penn potřebuje vydělat na nájem, protože si… (více)

I duchům se líbí Emma Stone

I duchům se líbí Emma Stone

21.01.2013

Guillermo del Toro pilně pracuje na postprodukci své novinky Pacific Rim (to víte, do filmu o souboji obrovských robotů s obrovskými monstry je potřeba dodělat „pár“ triků), ale už se pozvolna… (více)

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka