Gangster Squad – Lovci mafie

• USA Gangster Squad (více)
USA, 2013, 113 min

Mafián Mickey Cohen platil v polovině 20. století za nejmocnějšího a také nejbrutálnějšího bosse na západním pobřeží Spojených států. Učil se od Al Capona a v Los Angeles kontroloval kšefty s drogami, prostituci i odbory. Město se tak ocitá pod jeho nadvládou. Má pod palcem skoro všechny, včetně policie a soudů. Jedinou výjimku tvoří policejní náčelník, který pověří seržanty O'Maru a Wooterse sestavením speciálního týmu pěti nebo šesti mužů, kteří se pokusí zničit Cohenovo impérium, aniž by měli oficiálně něco společného s policií. (TV Nova)

Lukynekk

Dobré herecké obsazení, film mě bavil. Klasický příběh o mafii určitě nenudil. Dobré napínavé akce.. zábavná a svižná moderní podívaná. ()

pafka

Krome Seana Penna tam nebylo nic, co bych nemohl videt kdekoliv jinde - pestovky, zabijeni bez emoci atd. Podle me proste slusny a koukatelny prumer, ktery vas zabavi na hodku a pul a vy si zapamatujete jen toho Seana, ktery tu ale mel velmi malo prostoru, coz je zkratka skoda. ()

Don Maty

Ja mám vždy rád tieto načančané akčňáky so spomalenými zábermi. Bolo to prostoduché, niektorí umierali, niektorí sa len tvárili, že umierali. V takýchto filmoch veľmi nejde o dej. Ide o tempo a o to aby sme sa nenudili. A ja som sa nenudil...4* ()

t.b.kat

Pěkně se na to dívá, ale je to reálné? Kdyby to Ruben předělal na komiks, možná bych dal více hvězdiček, zatím 2-3* ()

Simmons

Nádherně natočená mafiánská pohádka, která ani nemá ambice na něco hlubšího. Naprosto jasný záporák (perfektní Sean Penn), kterého není vůbec jednoduché dostat. A tak se partička utajených poldů snaží tu mafiánskou bestii zničit. Výborné tempo, které film nasadí hned od začátku a odsejpá až dokonce. Dokonale udělané prostředí L.A padesátých let. Perfektní kamera, místy až moc přebarvená. (ale mě se to líbilo), super akce, špičkový surround sound, dokonce i titulky v závěru byly graficky vymazlené na které se pěkně kouká . ()

davistercz

Jedna věc mi stále nejde do hlavy.., 71%? To si snad ze mě děláte srandu, ano není to dokonalý film, ale něco v sobě má. Úžasně herecky obsazený film s naprosto skvělým dějem, který vás nenechá ani vydechnout. Na takové filmy jsem nikdy nebyl, ale Ruben Fleishcer mě přesvědčil o tom, že i filmy s mafií, dokážou zaujmout. Jen bych chtěl dodat, aby jste se nedivili délkou toho filmu, má to sice skoro kolem 2 hodin, ale rozhodně nudou neumřete. ()

EnderWiggin

Snaha o návrat ke staré dobré gangsta-movie. A ne marná. Film šlape, akce, humor i atmosféra dobrá. Josh Brolin alias soudce Dredd, Sean Penn najednou slizkej i suchej, Emma Art deco femme-fatale, jenom Gosling poněkud divný. Nick Nolte nejlepší :-) ()

maniacxl

Sedm statečných se vrací,aneb videoherní poválečná gangsterka plná klišé a digitální krve.Říkal jsem si,tolik "velkých"herců tam hraje,to bude asi nářez,a hovno!Režie špatná,herci si hráli,co je zrovna napadlo,trapný scény střídaly scény na hranici parodie.Ale jak vidím a čtu,asi se to líbí,sorry,mně teda ne.S bídou 45%. ()

PamelaJJK

Další nenaplněné očekávání a neočekávané zklamání. Film je perfektní po vizuální stránce. Kamera, střih, hudba a obsazení nemá chybu. Ale to je takové vnější pozlátko a uvnitř je prázdno!!! Žádná atmosféra, všude samá předvídatelnost, v podstatě nuda a zase nuda. Nemělo to vůbec šťávu. To i reklama na vložky má větší "drajv". Hezky se na to "kouká", ale nic se z toho neuhnízdí v hlavě... Takouvé velké nafouknuté NIC! ()

smith22

Těch 70% na CSFD plně odpovídá.Na 80% to nemá ani náhodou.Jako jo, nebylo to špatný ale čekal jsem teda větší trhák.Hlavně z toho zpracování jsem nebyl dvakrát nadšen – typická americká blockbusterovka – typické ohrané silácké řeči a podobné sračky, které nejsou u takovéto dobovky zapotřebí – nebo alespoň ne v takové míře. Dále, postava Mickey Cohen byla méně výrazná než jsem čekal – Sean Penn si své splnil – problém byl v tom, že dostal docela málo prostoru – přitom zvýrazněním této postavy mohl film hodně získat. Myslím, že se pomalu ale jistě mění ten slavný Hollywood ve stoku ohraných scénářů a kliše a Evropská kinematografie začíná místy dost slušně vyčnívat nad tímto „emerickým“ odpadem.(teď nemluvím konkrétně o tomto filmu) ()

Zoidbeeland

Povedená gangsterka, která stojî za vidění. Líbila se mi hlavně dobová složka, kostýmy a celkově je to poměrně stylová záležitost. Sean Penn tam vypadá celou dobu jako naštvaná figurína podmaňujicí si už dost prohnilé LA. 7,6/10=76%. ()

S3MIR

Vskutku zaujimavy pocin. 2 hodinova stopaz tu vzhladom na pocet postav veru nie je na skodu. Dobova atmosfera je tu dokonala a od krvavocervenych pier Emmy Stone nejde odtrhnut oci. Co je aj celkom dobre, pretoze vacsinu casu je pri nej Gosling a jeho zenskemu hlasu asi nikdy ziadnu heterosexualnu rolu neuverim. Stary pan Penn cely cas velmi svojho drsneho gangstra podarene prehrava, ale tak akurat, aby to nevyznelo groteskne. Velmi osviezujuco na mna posobila lietajuca kamera v nahanacke. Celkovo to hodnotim ako slusny standard na 3 hviezdy, ale za finale v hoteli, ako vystrihnute z hry Mafia pridavam stvrtu. ()

elanista1

Povodne som chcel dat 4* a aj som nad tym dost dlho uvazoval, ale ono si to viac nezasluzi, berie si to na musku skoro vsetky slavne gansterky minuleho storocia a proste neprichadza s nicim novym. To vsetko sme uz niekde videli, teda vdaka tomu je film predvidatelny. Rezia je ucelova, snaha o sokovanie divakov, a ak niekto chce tak vo filme najde najmenej milion logickych lapsusov ale mne to mimoriadne nevadilo. Aj napriek vsetkym tymto zaporom som sa nesmierne zabaval. Herci neboli vybrani najvhodnejsie, taky Ryan Gosling sa mi tu vobec nehodil, postava Emmy Stone je porovnatelna tej Kim Basinger v L.A. Utajovanych skutocnostiach, lenze postava Kim nebola len pozerska. Pravda, keby som nemal tento zaner napozerany tak stvrta hviezda je zarucena, ale Lovci gangsterov asi nemaju velku sancu stat sa legendou, ziadna scena sa nestane kultom, na tento film sa skoro zabudne. ()

swinevenca

Trochu průhledný, trochu přehnaný, trochu americký, veškerý líčení trochu umělý a v porovnání se zmíněnýma filmama jako L.A.Confidental nebo Neúplatní zatraceně slabý. ()

rasto87

Pre mňa osobne kvalitný mafiánsky film, ktorý konečne ukázal ako to vlastne chodilo. Ženy, prachy, chľast a bary to bola svätá štvorica. Sean Pean perfektne odviedol výkon drsnej hlavy podsvetia i keď vo filme boli sem tam dosť trápne dialógy. Film má však veľmi slušné tempo akurát je trošku blbá podstata bitiek namiesto zabíjania Mickeyho party. Čo by som tomuto filmu ešte vytkol to boli postavy a hlavne postava Ryana Gosslinga, ktorá bola dosť zle prepracovaná, aby on bol nerozhodný a takto rozpačitý presne ako uviedol aj Pomo to si on vážne nezaslúži, ale aj napriek tomu som si to užíval. ()

situs

Kdyby se jednalo o komixovou adaptaci, chápal bych Pennovo záporáctví a drsnou kladnost zbytku ”sedmi" statečných jako žánrovou nadsázku, na jejímž zdůraznění by šlo celý film postavit. Ovšem v tomto případě snaha o vážnou tváŕ L. A. - Confidental naopak posílá celý film naprosto do kytek. ()

x_ander

Jedno se Gangster Squad musí nechat - atmosféru 40. let v Americe vykresluje naprosto skvěle. K tomu si můžeme připočítat zajímavou zápletku, drsnou akci a cool obsazení... jenže... jenže ten film je v podstatě komedie. Už z trailerů bylo zřejmé, že se tu nepůjde cestou hutného dramatu, ale spíš lehce nadsazené gangsterky. Což by nebyl problém. Ale když je z každé scény a každé pronesené věty zřejmé, že si z toho herci snad dělají srandu (hlavně Penn), tak je něco špatně. Ve výsledku jde o velice příjemnou oddychovku, od které jsem asi čekal trošku něco jiného. 70%. ()

ejay

Dobový akční film, částečně podle pravdy, který se jen tak nevidí. Přitom je to takový klasický popcorn, se skvělým hereckým obsazením. Sean Penn a Josh Brolin předvádí svůj vysoký herecký standard. ()

lobo87

Pre mňa kvalitná moderná gangsterka so skvelým obsadením. Veľmi sa mi páčil Penn i Brolin a ich záverečný súboj bol vrcholom filmu. Aj ďalšie postavy boli zaujímavé a dobre obsadené. Svižné, akčné, rýchlo odsýpajúce a príťažlivé... 75% ()

gotham

Dost lidí to srovnává s L.A. - Confidential, mě to dějově spíš připomíná Untouchables, ale oproti oběma těmto superfilmům Gangster Squad dost zaostává. Ve druhé půlce už se děj trošku rozjede a rychlé tempo hodně pozvedává úroveň, ovšem úvodní polovina mi přijde místy až nudná. Navíc v Neúplatních byla ta jednotka více profi, šel z nich strach, tady ti jsou spíše amatéři, to jak se nechali chytit hned při první akci bylo až komické. A i když herecké obsazení není špatné, zejména účast Goslinga mě potěšila, tak v pomyslném souboji s Connerym, Garciou, Costnerem nebo De Nirem jsou totálně bez šance. Takže film to špatný není, lepší průměr, ale k legendám má daleko. 60% ()

Justice League? Možná za deset let!

Justice League? Možná za deset let!

14.02.2013

Starý scénář se opakuje. Pokusů o zfilmování týmovky Justice League of America (Superman, Batman, Green Lantern, Wonder Woman a spol.) už tu bylo několik, třeba digitálně animovaný film v režii… (více)

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

30.01.2013

A bude na to dohlížet Pierre Morel, který se v 96 hodinách postaral o definitivní vstup Liama Neesona do síně slávy největších bad-ass borců? Vypadá to, že Penn potřebuje vydělat na nájem, protože si… (více)

I duchům se líbí Emma Stone

I duchům se líbí Emma Stone

21.01.2013

Guillermo del Toro pilně pracuje na postprodukci své novinky Pacific Rim (to víte, do filmu o souboji obrovských robotů s obrovskými monstry je potřeba dodělat „pár“ triků), ale už se pozvolna… (více)

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka