Zajatci předměstí (TV seriál)

Suburgatory

Rebelka z predmestia

Komedie / Rodinný

USA, 2011–2014, 20 h 54 min (Minutáž: 22 min)

Tvůrci:

Emily Kapnek

Jane Levy, Jeremy Sisto, Carly Chaikin, Cheryl Hines, Allie Grant, Ana Gasteyer, Alan Tudyk, Chris Parnell, Maestro Harrell, Jay Mohr, Gillian Vigman, Thomas McDonell, Deena Dill, Gloria Votsis, Alicia Silverstone, Sundra Oakley, Landon Ashworth, Chloe Bridges, Jesse Heiman, Lilly Roberson, Kate Micucci, Jake Richardson, Ellen Woglom, Hayes MacArthur, Dan Byrd, Michael Lerner, Wilmer Valderrama, Robin Givens, Michael Adler, James Lipton, Tj Myers, Heather Nichols, Natalia Nogulich, Makinna Ridgway, Tiffany Martin, Todd Sherry, Whoopi Goldberg, Rachel Dratch, H. Jon Benjamin, Adam Godley, Dyana Liu, Samantha Quan, Malin Åkerman, Eugene Byrd, Tim Meadows, Paula Newsome, Derek Waters, Steve Little, Gilland Jones, Mary Kay Place, Brooke Newton, Julian Stone, Rane Jameson, Todd Louiso, Seana Kofoed, Carmen Electra, Johanna Braddy, Brent Jennings, Emily Alyn Lind, Jackie Geary, Parker Young, Luke White, Abbie Cobb, Julie Wittner, Michael Thurman, Kelsey Darragh, Mae Whitman, Natalie Floyd, Brian Huskey, Kaylee Bryant, Jonathan Slavin, Alison Sieke, Bruno Amato, Raymond Ma, Patrick Carlyle, Jillian Clare, Jeremy Howard, Alexandria DeBerry, Joshua Erenberg, Sam Lerner, Samantha Futerman, Natasha Leggero, Rex Lee, Justin Prentice, Patrick de Ledebur, Cooper Barnes, Mollee Gray, Evan Arnold, Jamie Denbo, Caitlin Carmichael, Tig Notaro, Courtney Schleinkofer, Jacqui Holland, Brandon Keener, Frances Mary McKittrick, Judith Drake, Mo Collins, Candice Nunes, Wyatt Oleff, Tiffany Boone, Andrew J. West, Miriam Flynn, Elizabeth Sandy, Jack Donner, Chase Fein, Joey Naber, Ryan Carnes, Arden Myrin, Barry Livingston, Maria Russell, Alex Boling, Fernando Rivera, Jackie Collins, Vernee Watson, David L. King, Ryan Churchill, Adam Kulbersh, Candace Brown, Anna Claire Sneed, Jason Matthew Smith, Gloria LeRoy, Keith L. Williams, Christopher Gehrman, Dana Powell, René Ashton, Michael A. MacRae, Jack Walsh, Bunnie Rivera, Lindsey Shaw, Deborah Baker Jr., Darlene Hunt, Jake Borelli, Parisa Fakhri, Shanica Knowles, Kara Pacitto, Katelyn Pacitto, Bryson Barretto, Aiden Weinberg, Brody Weinberg, Ely Henry, Julie Berlin, Brooke Baumer, Courtney Merritt, Gary Rubenstein, Maxine Weldon, Kristine Angela, Melanie Hutsell, Brittany Marie Batchelder, Sarah Kapp, Zabeth Russell, Edward Padilla, Karl T. Wright, Alice Lowe, Jack Walsh, Erika Alexander, Samuel Fuller, Matthew Robert Kelly, Justin Sintic, Michael Voltaggio, Janis Valdez, Harley Graham, Todd Dos Reis, Megan Stevenson, Phil Abramson, Sean Holland, Geoff Pierson, Andrea Bogart, Bruno Alexander, Laura Liguori, Lee Garlington, Lilan Bowden, Greg Worswick, Jessica Jean Milligan, Julia Duffy, Jenn Lyon, Brett Rice, Amanda Schull, Jacqueline Jones, Christina Moore, Mara Klein, Hartley Sawyer, Norma Michaels, Phil Abrams, Siri Miller, August Maturo, Kurt Ela, Steven Koller, Abby Donnelly, Armen Weitzman, J.P. Manoux, J. Rene Pena, Jenny Robinson, Rick Gifford, Lucas Adams, Sharon Brathwaite, Corie Vickers

Tenhle seriál měl docela slušný potenciál, škoda, že ho nevyužil. Upřímně jsem byla z pilotu a prvních pár dílů docela nadšená, bohužel seriál někdy po půlce první série spadl do nudné šedi, kterou si udržel až do konce. Zrušení ve třetí sérii tak nebylo žádné překvapení. Připadalo mi to ale škoda, seriál z předměstí je pro mě docela nová a neokoukaná věc, navíc docela sympatická hlavní hrdinka, na níž je naprosto nejlepší její sarkastický pohled na věc. Jinak ale musím přiznat, že s obsazením jsem tam měla velké problémy - Alan Tudyk, herce neznám, ale od prvního pohledu mi přišel neuvěřitelně nesympatický a ještě to umocňovala postava a styl, se kterým hrál, jeho postava byla sama o sobě příšerná a on ještě přehrával (důvod proč mi 3. řada přišla lepší než 2. byl nejspíš proto, že tvůrci došli ke stejnému názoru a z děje ho víceméně vymazali.) Ana Gasteyer, opět herečku neznám, ale sama o sobě působí příšerně nesympaticky a postava, kterou hrála byla na profackování, nechápala jsem, proč jí někdo nedal do zubů (opakovaně). A na vrch všeho plastické duo Cheryl Hines a Carly Chaikin. Cheryl hrála sice naivní, ale ještě celkem sympatickou postavu, barbie mámu by ale mohla zahrát kdejaká herečka, ze které alespoň na první pohled nezáří samá plastika. A vůbec nevím co mám říct o Carly. Její postava byla na facku, ale na druhou stranu její nezaujatý výraz, monotólní řeč a absurdní hlášky byli potřeba, avšak není mi moc jasné jestli to hrála, nebo jestli takhle vypadá i ve skutečnosti, protože jestli to nehrála, tak je to dost tragédie. 3*(23.10.2014)

Bílé ploty, dokonale posekané trávníky, silikonové nanynky jak vystřižené ze Stepfordských paniček. Předměstí může být pro někoho nebem ale pro Tessu, která se přistěhovala z Manhattanské džungle, je to spíše peklo na zemi. Jako oddechovka tenhle seriál funguje výborně, obešlo se to i bez umělého smíchu v pozadí a doslova zbožňuji to, s jakým cynismem Tessa nahlíží na své povrchní a 'umělé' sousedy. Další postavy si mě svým způsobem také dokázali nějak získat a to hlavně díky vtipně vyzobrazenému kontrastu mezi normálností a přitažeností za vlasy, či lidskou blbostí. Je to sice dost zkreslený pohled na americké předměstí a příběh to není nijak originální, ale mě se to líbí. - "Pretty ironic that a box full of rubbers landed me in a town full of plastic."(20.2.2019)

Velký plus je v tom, že tam mám ráda opravdu všechny postavy. 15 dílů jsem zvládla za jeden den a už mi seriál vadil. Přišlo mi, že se tam nic neděje. Dala jsem si teda pauzu a zase to bylo dobrý. Jsou díly, které mě hrozně baví. Pak přijdou scény, který samou nudou trochu popoženu. Průměrný sitcom, s lepšími i horšími scénami. I přes to mám v plánu seriál sledovat dál.(2.2.2013)

Tenhle seriál roztál mé cynické srdce a při pohledu na Ryena se pomalu ale jistě vracím do puberty. Tessa je ztvárněna opravdu příjemnou herečkou a je radost sledovat její zděšení a myšlenkové pochody. Pravdou je, že postupem času některé díly jsou nehorázně plytké a oproti předešlým nudné, ale pak se vždy objeví Ryan a vysvitne sluníčko a vše je zase vtipné a zajímavé a... no prostě 3. série už trošku mele z posledního, ale pořád se tvůrci snaží a já jejich snahu oceňuji a gratuluji k rozhodnutí o zamítnutí další série, protože i když jsem se ráda mentálně vrátila o několik let, tak i mé patnáctileté já nevydrží nadšeně koukat na něco, co mele z posledního.(19.6.2014)

Asi najväčšiu hrôzu akú som za svoj život zažil, bola predstava Predmestia, ktoré žije len preto aby poznalo každý váš krok, aby sledovalo každý váš pohyb a aby ste sa cítili stiesnene a nesebaisto. Suburgatory som tým pádom považoval za jasnú voľbu na spestretnie si všedných chvíľ a tiež na pokus tento mýtus, čo mi strašil v hlave nejako odlahčiť. A všetka česť. Levy je neuveriteľne v pohode, Sisto je jeden z najlepších seriálových otcov vôbec a Alan Tudyk je dobrý hádam v každej úlohe a v každom prevedení. Zo začiatku výborné. Smial som sa, hltal som diel za dielom, ale asi od polovice sa to akosi prestalo vyvíjať a seriál mi posledných 10 dielov ponúkal len všedné klišé podobných seriálov. Rozkúskovanosť pri sledovaní postáv spôsobila, že sa problémy naťahujú niekoľko dielov - čo malo dopomôcť k zobrazeniu reálneho času a tiež logicky sa vysporiadať sa s problémom, ktorý keď si to priznáme sa dá málokedy vyriešiť za dvatsať minút. A fungovalo by to, keby tvorcovia mali presnejšiu predstavu o tom čo sa vlastne snažia vypovedať. Pretože ten sústavný vnútorný monológ začne naozaj liezť na nervy, lebo hovorí stále o tom istom. 1 Séria 60% a nemám nutnosť sledovať to ďalej.(9.4.2013)

• - Jane Levy, představitelka Tessy, o své postavě prohlásila, že se do ní dokázala snadno vcítit kvůli tomu, že také vyrůstala na předměstí. (hellstruck)