Reklama

Reklama

Zajatci předměstí

(seriál)
  • USA Suburgatory (více)
Komedie / Rodinný
USA, (2011–2014), 20 h 54 min (Minutáž: 22 min)

Tvůrci:

Emily Kapnek

Hrají:

Jane Levy, Jeremy Sisto, Carly Chaikin, Cheryl Hines, Allie Grant, Ana Gasteyer, Alan Tudyk, Chris Parnell, Maestro Harrell, Jay Mohr (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(57)

Obsahy(1)

Otec George Altman se sám, uprostřed velkoměsta, snaží co nejlépe vychovat svojí šestnáctiletou dceru Tessu. Ovšem když v její ložnici najde krabičku kondomů, dospěje k rozhodnutí přestěhovat jí do zdravějšího prostředí na předměstí...  Dokonale posekané trávníky, katalogové domy, pomluvy, plastické operace. Vítejte na předměstí, pro mnohé vysněný ráj. Ovšem v očích dospívající dívky, transplantované sem z New Yorku, je to peklo na zemi, nebo spíše předměstský očistec. Šetnáctiletá Tessa, v motorkářských botách a s velkým batohem, se dokáže bez problémů pohybovat velkoměstskou džunglí, ve které vyrostla. Takže když jí otec přestěhuje do "zdravějšího" prostředí, zažije kulturní šok. Tessa přichází jako osamělý chodec do světa, v němž jsou všichni vozeni matinkami v nadupaných SUV. Ona nemá ani jedno z toho - vyrůstala jen s otcem, a tak to měla ráda. Změní Tessa předměstí, nebo tohle místo změní jí? Bude zde této dvoučlenné rodině lépe? Rodinný komediální seriál Zajatci předměstí doporučuje nesoudit sousedy, dokud nejsme jedním z nich.

Spousta lidí považuje předměstí za dokonale upravený kousek ráje. Pro Tessu, která byla nucena se do okrajové části města přestěhovat z New Yorku, představuje předměstí jednu z verzí pekla. Anebo přinejmenším předměstský očistec. Alespoň to tak vypadalo, když se George, otec šestnáctileté Tessy, rozhodl vyměnit jejich milovaný newyorský byt za nový domov v Chatswinu. Georgeovi pomalu začalo docházet, že svou snahou chránit dceru tím, že ji bude mít více pod kontrolou, vznikají v jejich vztahu značné trhliny. Ve druhé řadě seriálu se George rozhodne poněkud uvolnit tvrdou výchovu a dát Tesse prostor, aby jí Chatswin mohl přirůst k srdci. A tak Tessa prozkoumává život na předměstí a zároveň se sbližuje s odcizenou matkou, jež se znovu objevila v jejím životě. George si uvědomuje, že právě prožívá syndrom opuštěného hnízda. Podaří se opálené, vnadné a veselé Dallas využít příležitosti a zaujmout nezadaného George? Dalia s Tessou překvapeně zjišťují, že mají něco společného, třeba to, že obě neustále pendlují mezi svými rodiči. Tessu ale nejvíc ohromí fakt, že se jí po Chatswinu stýská, když tam zrovna není. Ten kus předměstí jí zkrátka chybí. A hlavně jí chybí jedna konkrétní osoba. A ne, není to Lisa. George s Tessou si k sobě znovu nachází cestu a zjišťují, že Chatswin se pro ně stal opravdovým domovem.

V první řadě tohoto zajímavého komediálního seriálu byla šestnáctiletá Tessa Altmanová vytržena z jejího milovaného New Yorku a přesídlena do předměstského "pekla" Chatswinu. Ovšem ne všechna předměstí jsou špatná, jak Tessa a její otec George záhy zjistí. A s pomocí někdy až příliš přátelských spoluobčanů najdou cestu, jak přežít svůj kulturní šok. Postupně se však stávají tím, čím slibovali, že nikdy nebudou - lidmi z předměstí. Na začátku třetí série jsou Altmanovi s venkovsky idylickým Chatswinem na kordy více, než kdy dříve. Po rozchodu s Dallas se George opět potýká se životem coby nezadaný předměstský otec, zatímco Tessa, opuštěná matkou na začátku posledního roku střední školy, nemá už žádný zájem pokoušet se zapadnout. Otec s dcerou znovu kráčejí s předměstským davem bez toho, aby se chtěli stát jedněmi z nich. Jenže dostředivá síla Chatswinu je větší, než čekají. Na druhé straně, Shayovi trpí syndromem prázdného hnízda poté, co Ryan odešel na vysokou školu, přestože Lisa je stále ještě doma. Dallas se vyrovnává s ukončením vztahu s Georgem. Ale nikdo netrpí rozchodem více než Dalia (podle Dalii), které chybí její "taťka Altman" a umocňuje své nepřátelství vůči Tesse. Vítejte zpět na PŘEDMĚSTÍ. (HBO Europe)

(více)

Recenze (43)

IQ Tiqe 

všechny recenze uživatele

Dcera se s tátou odstěhují na předměstí, kde oba trpí mezi spoustou snobů, nafintěných paniček, plastik apod. nesmyslů, které nemám rád. Kdybych to chtěl srovnat např. s letošním Awkward (byť jsou oba seriály o něčem jiném), tak přestože i tehle dost stojí na hlavní hrdince (která mi mimochodem taky připomíná Emmu Stone), tak ta není takový tahoun jako Jenna v Awkward. Takže po prvním díle vidím jistý příslib zábavy, ale odrazuje mě zasazení děje. ()

Zoey90 

všechny recenze uživatele

Tenhle seriál roztál mé cynické srdce a při pohledu na Ryena se pomalu ale jistě vracím do puberty. Tessa je ztvárněna opravdu příjemnou herečkou a je radost sledovat její zděšení a myšlenkové pochody. Pravdou je, že postupem času některé díly jsou nehorázně plytké a oproti předešlým nudné, ale pak se vždy objeví Ryan a vysvitne sluníčko a vše je zase vtipné a zajímavé a... no prostě 3. série už trošku mele z posledního, ale pořád se tvůrci snaží a já jejich snahu oceňuji a gratuluji k rozhodnutí o zamítnutí další série, protože i když jsem se ráda mentálně vrátila o několik let, tak i mé patnáctileté já nevydrží nadšeně koukat na něco, co mele z posledního. ()

Reklama

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Pilot: Zatím to vypadá vcelku zábavně, alespoň místy. Prostě taková průměrná komedie, které na zajímavosti dodávají hlavně herci - Jeremy Sisto a Alan Tudyk (i když ten tu moc prostoru nemá). / Ze Suburgatory se vyloupla celkem příjemná oddechovka, která nemá větší ambice, ale cynický pohled hlavní hrdinky na "dámičky" z předměstí má své kouzlo. ()

Rosaviva 

všechny recenze uživatele

Tenhle seriál měl docela slušný potenciál, škoda, že ho nevyužil. Upřímně jsem byla z pilotu a prvních pár dílů docela nadšená, bohužel seriál někdy po půlce první série spadl do nudné šedi, kterou si udržel až do konce. Zrušení ve třetí sérii tak nebylo žádné překvapení. Připadalo mi to ale škoda, seriál z předměstí je pro mě docela nová a neokoukaná věc, navíc docela sympatická hlavní hrdinka, na níž je naprosto nejlepší její sarkastický pohled na věc. Jinak ale musím přiznat, že s obsazením jsem tam měla velké problémy - Alan Tudyk, herce neznám, ale od prvního pohledu mi přišel neuvěřitelně nesympatický a ještě to umocňovala postava a styl, se kterým hrál, jeho postava byla sama o sobě příšerná a on ještě přehrával (důvod proč mi 3. řada přišla lepší než 2. byl nejspíš proto, že tvůrci došli ke stejnému názoru a z děje ho víceméně vymazali.) Ana Gasteyer, opět herečku neznám, ale sama o sobě působí příšerně nesympaticky a postava, kterou hrála byla na profackování, nechápala jsem, proč jí někdo nedal do zubů (opakovaně). A na vrch všeho plastické duo Cheryl Hines a Carly Chaikin. Cheryl hrála sice naivní, ale ještě celkem sympatickou postavu, barbie mámu by ale mohla zahrát kdejaká herečka, ze které alespoň na první pohled nezáří samá plastika. A vůbec nevím co mám říct o Carly. Její postava byla na facku, ale na druhou stranu její nezaujatý výraz, monotólní řeč a absurdní hlášky byli potřeba, avšak není mi moc jasné jestli to hrála, nebo jestli takhle vypadá i ve skutečnosti, protože jestli to nehrála, tak je to dost tragédie. 3* ()

hellstruck 

všechny recenze uživatele

Bílé ploty, dokonale posekané trávníky, silikonové ženušky jak vystřižené ze Stepfordských paniček. Předměstí může být pro někoho nebem ale pro Tessu, která se přistěhovala z Manhattanské džungle, je to spíše peklo na zemi. Jako oddechovka funguje výborně, obešlo se to bez umělého smíchu v pozadí a doslova zbožňuju to, s jakým cynismem Tessa nahlíží na své vyumělkované sousedy. Je to sice dost zkreslený pohled na americké předměstí a příběh to není nijak originální, ale mě to prostě baví.(PS:A srovnání s Emmou Stone? Stejná barva vlasů,jinak je Emma daleko hezčí!) ()

Galerie (132)

Zajímavosti (1)

  • Jane Levy, představitelka Tessy, o své postavě prohlásila, že se do ní dokázala snadno vcítit kvůli tomu, že také vyrůstala na předměstí. (hellstruck)

Reklama

Reklama