Zajatci předměstí (TV seriál)

Suburgatory

Rebelka z predmestia

Komedie / Rodinný

USA, 2011 - 2014, 20 h 54 min (Minutáž: 57x22 min)

Tvůrci:

Emily Kapnek

Jane Levy, Jeremy Sisto, Carly Chaikin, Cheryl Hines, Allie Grant, Ana Gasteyer, Alan Tudyk, Chris Parnell, Maestro Harrell, Jay Mohr, Gillian Vigman, Thomas McDonell, Deena Dill, Gloria Votsis, Alicia Silverstone, Sundra Oakley, Landon Ashworth, Chloe Bridges, Jesse Heiman, Lilly Roberson, Kate Micucci, Jake Richardson, Ellen Woglom, Hayes MacArthur, Dan Byrd, Michael Lerner, Wilmer Valderrama, Robin Givens, Michael Adler, James Lipton, Tj Myers, Heather Nichols, Natalia Nogulich, Makinna Ridgway, Tiffany Martin, Todd Sherry, Whoopi Goldberg, Rachel Dratch, H. Jon Benjamin, Adam Godley, Dyana Liu, Samantha Quan, Malin Åkerman, Eugene Byrd, Tim Meadows, Paula Newsome, Derek Waters, Steve Little, Gilland Jones, Mary Kay Place, Brooke Newton, Julian Stone, Rane Jameson, Todd Louiso, Seana Kofoed, Carmen Electra, Johanna Braddy, Brent Jennings, Emily Alyn Lind, Jackie Geary, Parker Young, Luke White, Abbie Cobb, Julie Wittner, Michael Thurman, Kelsey Darragh, Mae Whitman, Natalie Floyd, Brian Huskey, Kaylee Bryant, Jonathan Slavin, Alison Sieke, Bruno Amato, Raymond Ma, Patrick Carlyle, Jillian Clare, Jeremy Howard, Alexandria DeBerry, Joshua Erenberg, Sam Lerner, Samantha Futerman, Natasha Leggero, Rex Lee, Justin Prentice, Patrick de Ledebur, Cooper Barnes, Mollee Gray, Evan Arnold, Jamie Denbo, Caitlin Carmichael, Tig Notaro, Courtney Schleinkofer, Jacqui Holland, Brandon Keener, Frances Mary McKittrick, Judith Drake, Mo Collins, Candice Nunes, Wyatt Oleff, Tiffany Boone, Andrew J. West, Miriam Flynn, Elizabeth Sandy, Jack Donner, Chase Fein, Joey Naber, Ryan Carnes, Arden Myrin, Barry Livingston, Maria Russell, Alex Boling, Fernando Rivera, Jackie Collins, Vernée Watson-Johnson, David L. King, Ryan Churchill, Adam Kulbersh, Candace Brown, Anna Claire Sneed, Jason Matthew Smith, Gloria LeRoy, Keith L. Williams, Christopher Gehrman, Dana Powell, René Ashton, Michael A. MacRae, Jack Walsh, Bunnie Rivera, Lindsey Shaw, Deborah Baker Jr., Darlene Hunt, Jake Borelli, Parisa Fakhri, Shanica Knowles, Kara Pacitto, Katelyn Pacitto, Bryson Barretto, Aiden Weinberg, Brody Weinberg, Ely Henry, Julie Berlin, Brooke Baumer, Courtney Merritt, Gary Rubenstein, Maxine Weldon, Kristine Angela, Melanie Hutsell, Brittany Marie Batchelder, Sarah Kapp, Zabeth Russell, Edward Padilla, Karl T. Wright, Alice Lowe, Jack Walsh, Erika Alexander, Samuel Fuller, Matthew Robert Kelly, Justin Sintic, Michael Voltaggio, Janis Valdez, Harley Graham, Todd Dos Reis, Megan Stevenson, Phil Abramson, Sean Holland, Geoff Pierson, Andrea Bogart, Bruno Alexander, Laura Liguori, Lee Garlington, Lilan Bowden, Greg Worswick, Jessica Jean Milligan, Julia Duffy, Jenn Lyon, Brett Rice, Amanda Schull, Jacqueline Jones, Christina Moore, Mara Klein, Hartley Sawyer, Norma Michaels, Phil Abrams, Siri Miller, August Maturo

Bílé ploty, dokonale posekané trávníky, silikonové ženušky jak vystřižené ze Stepfordských paniček. Předměstí může být pro někoho nebem ale pro Tessu, která se přistěhovala z Manhattanské džungle, je to spíše peklo na zemi. Jako oddechovka funguje výborně, obešlo se to bez umělého smíchu v pozadí a doslova zbožňuju to, s jakým cynismem Tessa nahlíží na své vyumělkované sousedy. Je to sice dost zkreslený pohled na americké předměstí a příběh to není nijak originální, ale mě to prostě baví.(PS:A srovnání s Emmou Stone? Stejná barva vlasů,jinak je Emma daleko hezčí!)(4.7.2012)

Dcera se s tátou odstěhují na předměstí, kde oba trpí mezi spoustou snobů, nafintěných paniček, plastik apod. nesmyslů, které nemám rád. Kdybych to chtěl srovnat např. s letošním Awkward (byť jsou oba seriály o něčem jiném), tak přestože i tehle dost stojí na hlavní hrdince (která mi mimochodem taky připomíná Emmu Stone), tak ta není takový tahoun jako Jenna v Awkward. Takže po prvním díle vidím jistý příslib zábavy, ale odrazuje mě zasazení děje.(29.9.2011)

Počkal jsem si až do posledního dílu 1. série. A přidám se k ostatním - tu holku jsem ignoroval a místo ní jsem si vložil Emmu Stone, protože tahlecta Jane, nebo spíše scénáristi, ukradli veškerý styl hraní právě od originálu. Všechny hlášky, mimikry, chování, gesta. Ale dobře, ignoroval jsem to, jelikož humor tam byl, takovej, kterej mám fakt rád. Dalia by měla dostat nějakou speciálnu cenu Emmy, protože to, co předváděla, bylo naprosto úžasné! Miluju její skelný pohled a absurdní hlášky. A jelikož suburbs seriály miluji (vlastně znám jen tohle a zoufalky), hodnocení je vysoké(7.2.2012)

Asi najväčšiu hrôzu akú som za svoj život zažil, bola predstava Predmestia, ktoré žije len preto aby poznalo každý váš krok, aby sledovalo každý váš pohyb a aby ste sa cítili stiesnene a nesebaisto. Suburgatory som tým pádom považoval za jasnú voľbu na spestretnie si všedných chvíľ a tiež na pokus tento mýtus, čo mi strašil v hlave nejako odlahčiť. A všetka česť. Levy je neuveriteľne v pohode, Sisto je jeden z najlepších seriálových otcov vôbec a Alan Tudyk je dobrý hádam v každej úlohe a v každom prevedení. Zo začiatku výborné. Smial som sa, hltal som diel za dielom, ale asi od polovice sa to akosi prestalo vyvíjať a seriál mi posledných 10 dielov ponúkal len všedné klišé podobných seriálov. Rozkúskovanosť pri sledovaní postáv spôsobila, že sa problémy naťahujú niekoľko dielov - čo malo dopomôcť k zobrazeniu reálneho času a tiež logicky sa vysporiadať sa s problémom, ktorý keď si to priznáme sa dá málokedy vyriešiť za dvatsať minút. A fungovalo by to, keby tvorcovia mali presnejšiu predstavu o tom čo sa vlastne snažia vypovedať. Pretože ten sústavný vnútorný monológ začne naozaj liezť na nervy, lebo hovorí stále o tom istom. 1 Séria 60% a nemám nutnosť sledovať to ďalej.(9.4.2013)

• Mr.Ripley

Odporný parazit těžící z Easy A, které narozdíl od tohoto nedomrlého embrya sršelo nápady, citacemi/odkazy, sebereflexí a především stálo na fantastickém výkonu překrásné Emmy Stone. Tento paskvil nesahá zmíněnému produktu ani po malíčky u nohou. Vtipnost zmizela s úvodní scénkou a hlavní hrdinka je stejně tak protivná, jako Jessalyn Gilsig v úloze Terri Schuester v Glee. Jak by řekla Emma Stone - Blergh!(29.8.2012)

• - Jane Levy, představitelka Tessy, o své postavě prohlásila, že se do ní dokázala snadno vcítit kvůli tomu, že také vyrůstala na předměstí. (hellstruck)