Zajatci předměstí (TV seriál)

Suburgatory

Rebelka z predmestia

Komedie / Rodinný

USA, 2011 - 2014, 20 h 54 min (Minutáž: 57x22 min)

Jared Faber

Jane Levy, Jeremy Sisto, Carly Chaikin, Cheryl Hines, Allie Grant, Ana Gasteyer, Alan Tudyk, Maestro Harrell, Jay Mohr, Gillian Vigman, Thomas McDonell, Deena Dill, Gloria Votsis, Alicia Silverstone, Sundra Oakley, Landon Ashworth, Chloe Bridges, Jesse Heiman, Lilly Roberson, Kate Micucci, Jake Richardson, Ellen Woglom, Hayes MacArthur, Dan Byrd, Michael Lerner, Wilmer Valderrama, Robin Givens, Michael Adler, James Lipton, Tj Myers, Heather Nichols, Natalia Nogulich, Makinna Ridgway, Tiffany Martin, Todd Sherry, Whoopi Goldberg, Rachel Dratch, H. Jon Benjamin, Adam Godley, Dyana Liu, Samantha Quan, Malin Åkerman, Eugene Byrd, Tim Meadows, Paula Newsome, Derek Waters, Steve Little, Gilland Jones, Mary Kay Place, Brooke Newton, Julian Stone, Rane Jameson, Todd Louiso, Seana Kofoed, Carmen Electra, Johanna Braddy, Brent Jennings, Emily Alyn Lind, Jackie Geary, Parker Young, Luke White, Abbie Cobb, Julie Wittner, Michael Thurman, Kelsey Darragh, Mae Whitman, Natalie Floyd, Brian Huskey, Kaylee Bryant, Jonathan Slavin, Alison Sieke, Bruno Amato, Raymond Ma, Patrick Carlyle, Jillian Clare, Jeremy Howard, Alexandria DeBerry, Joshua Erenberg, Sam Lerner, Samantha Futerman, Natasha Leggero, Rex Lee, Justin Prentice, Patrick de Ledebur, Cooper Barnes, Mollee Gray, Evan Arnold, Jamie Denbo, Caitlin Carmichael, Tig Notaro, Courtney Schleinkofer, Jacqui Holland, Brandon Keener, Frances Mary McKittrick, Judith Drake, Mo Collins, Candice Nunes, Wyatt Oleff, Tiffany Boone, Andrew J. West, Miriam Flynn, Elizabeth Sandy, Jack Donner, Chase Fein, Joey Naber, Ryan Carnes, Arden Myrin, Barry Livingston, Maria Russell, Alex Boling, Fernando Rivera, Jackie Collins, Vernée Watson-Johnson, David L. King, Ryan Churchill, Adam Kulbersh, Candace Brown, Anna Claire Sneed, Jason Matthew Smith, Gloria LeRoy, Keith L. Williams, Christopher Gehrman, Dana Powell

Tenhle seriál měl docela slušný potenciál, škoda, že ho nevyužil. Upřímně jsem byla z pilotu a prvních pár dílů docela nadšená, bohužel seriál někdy po půlce první série spadl do nudné šedi, kterou si udržel až do konce. Zrušení ve třetí sérii tak nebylo žádné překvapení. Připadalo mi to ale škoda, seriál z předměstí je pro mě docela nová a neokoukaná věc, navíc docela sympatická hlavní hrdinka, na níž je naprosto nejlepší její sarkastický pohled na věc. Jinak ale musím přiznat, že s obsazením jsem tam měla velké problémy - Alan Tudyk, herce neznám, ale od prvního pohledu mi přišel neuvěřitelně nesympatický a ještě to umocňovala postava a styl, se kterým hrál, jeho postava byla sama o sobě příšerná a on ještě přehrával (důvod proč mi 3. řada přišla lepší než 2. byl nejspíš proto, že tvůrci došli ke stejnému názoru a z děje ho víceméně vymazali.) Ana Gasteyer, opět herečku neznám, ale sama o sobě působí příšerně nesympaticky a postava, kterou hrála byla na profackování, nechápala jsem, proč jí někdo nedal do zubů (opakovaně). A na vrch všeho plastické duo Cheryl Hines a Carly Chaikin. Cheryl hrála sice naivní, ale ještě celkem sympatickou postavu, barbie mámu by ale mohla zahrát kdejaká herečka, ze které alespoň na první pohled nezáří samá plastika. A vůbec nevím co mám říct o Carly. Její postava byla na facku, ale na druhou stranu její nezaujatý výraz, monotólní řeč a absurdní hlášky byli potřeba, avšak není mi moc jasné jestli to hrála, nebo jestli takhle vypadá i ve skutečnosti, protože jestli to nehrála, tak je to dost tragédie. 3*(23.10.2014)

Tenhle seriál roztál mé cynické srdce a při pohledu na Ryena se pomalu ale jistě vracím do puberty. Tessa je ztvárněna opravdu příjemnou herečkou a je radost sledovat její zděšení a myšlenkové pochody. Pravdou je, že postupem času některé díly jsou nehorázně plytké a oproti předešlým nudné, ale pak se vždy objeví Ryan a vysvitne sluníčko a vše je zase vtipné a zajímavé a... no prostě 3. série už trošku mele z posledního, ale pořád se tvůrci snaží a já jejich snahu oceňuji a gratuluji k rozhodnutí o zamítnutí další série, protože i když jsem se ráda mentálně vrátila o několik let, tak i mé patnáctileté já nevydrží nadšeně koukat na něco, co mele z posledního.(19.6.2014)

Seriál, který se ani na chvilku nesnaží brát vážně a kterému se daří parodovat stereotypy, ze kterých samozřejmě nejvíce vyčnívá parodie "plastikových blondýnek". Obsazení je fajn, zamlouvá se mi skoro kompletně. Samozřejmě nejvíc Tessa, ty zrzky vždycky zaujmou, a její tatík George, ale rád vidím i Alana Tudyka v roli zubaře. V podstatě každá postava má něco do sebe a dokáže člověka pobavit, takže jen doufám, že podobně tomu bude i v následujících sériích. Zatím je to velmi slibných 75 % *** Druhá série je o něco slabí než ta úvodní a hlavní důvodem je to, že se tvůrci rozhodli spárovat snad každý nesourodý pár, který se tam nachází. Pořád to dokáže skvěle pobavit, protože některé vedlejší postavy jsou tak šílené, že to nemá obdoby, ale třeba Tessa se stala mnohem otravnější. I to je způsobeno tím, že brečí nad vztahem, který nechce. No, jsem zvědav na závěrečnou třetí sérii a doufám, že laťka už moc níž nepůjde. 70 % *** Když si pustíte epizodu z první série a z poslední, tak je to jako kdybyste sledovali jinej seriál. Suburgatory se začalo brát moc vážně a v místech, které ze začátku skvěle dokázal pobavit už v závěru nic nebylo, navíc se z Tessy se stal ufňukánek. Škoda, že se seriál začal brát tak vážně, protože už to nefungovalo jako když se snažil o vtip a parodii v úvodu. I když Sheila a Fred jsou pořád nepřekonatelní. Zrušení se bohužel nedivím, jen je škoda, že nebylo předem plánované a tvůrci tak neměli prostor k uspokojivému zakončení. 65% Last Night I had a Pleasant Nightmare...(4.8.2014)

1. seria - 4*, 2. seria - 4*, 3. seria - 2*. V prvych dvoch seriach to je fantasticky vtipny sitcom v ktorom sledujeme z pohladu obycajnych dvoch hlavnych postav (otca so 16rocnou dcerou) prostredie predmestia plneho chirurgicky upravenych a dokonale vyfintenych snobskych ludi. Stret normalnosti ustrednej dvojky a od reality odtrhnutych snobov ponuka mnozstvo vtipnych situacii. Bohuzial v tretej serii nastal obrovsky upadok serialu. Pôsobilo to akokeby vymenili scenaristov pretoze jednotlive zapletky boli zrazu podstatne menej vtipne. Vdaka nizkej sledovanosti predchadzajucich serii tretej serii nepomohli ani financne škrty vdaka ktorym odisli so serialu niektore hlavne postavy. Najviac mi chybal famózny Alan Tudyk. Vdaka predcasnemu zruseniu, serialu bohuzial chyba aj uspokojive ukoncenie. Napriek tomu prve 2 serie rozhodne stoja za pozretie. Ako celku by som tomu dal 7/10.(14.2.2015)

První řada přinesla zajímavý pohled parodující předměstí amerického velkoměsta, náhled do městečka plného povrchních a hloupých lidí, kterým jde jen o to, aby všichni a všechno bylo hezké a krásné ve zcela extrémním prototypu krásy (ať už jde o cokoliv). Zajímavý námět, neobvyklé zápletky a velice dobrý casting (ale je děsivé, že např. Carly Chaikin vypadá v reálu hodně podobně jako Dalia), dělá to čtyři hvězdičky. Druhá řada se chtěla posunout někam dál, hlavní postavy, tedy George a Tessa, zapadly, sžily se s místními a navázaly první vztahy. Bohužel se všechny narážky a vtipy posouvají dál, do větších extrémů, tedy to, co se stává téměř každému seriálu. A to je zásadní chyba, kvůli tomu už seriál není tak vtipný. Jediný, kdo zůstal sázkou na jistotu, je pro mě ředitel školy Wolfe. Krom něho je ve většině případů hlavním zdrojem vtipu Fred "dr. Spaceman" Shay a Noah Werner hraný skvělým Alanem Tudykem. Naopak naprosto nesnesitelnou se stala postava Lisy. Závěr řady krom toho tak podivně vyšuměl, nemělo to žádné správné ukončení ani cliffhanger, nic moc, 3 hvězdy. Třetí řada už vůbec neví kudy kam. Ředitel Wolfe už se v této řadě neobjeví a Alan Tudyk jakožto Noah se objeví jen ve třech epizodách. Po odchodu Ryana se navíc zastavil i jakýkoli děj, seriál se pořád vrací k němu, ale je to jinak dost o ničem. Jediný klad této série je Victor, který to ovšem sám neutáhne. Spíše slabší tři hvězdy.(18.4.2013)

• - Jane Levy, představitelka Tessy, o své postavě prohlásila, že se do ní dokázala snadno vcítit kvůli tomu, že také vyrůstala na předměstí. (hellstruck)