poster

Sibiřská škola (festivalový název)

 • Itálie

  Educazione siberiana

 • USA

  Siberian Education

 • USA

  Deadly Code

Krimi / Drama / Thriller / Životopisný

Itálie, 2013, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • eLeR
  ***

  Ja mám veľmi rada, keď Rusi hovoria po anglicky, ale toto sa skoro nedalo počúvať, asi preto, že to neboli Rusi. Celkom zvláštne natočený film, vlastne ani neviem o čom poriadne mal byť. Je mi jasné, že o tom ako sa vyrastá v komunite sibírskych Urkov, ale bol to skôr taký sumár životných zážitkov Kolyma a Gagarina. Veľmi slabé tri hviezdy odo mňa, myslím si, že to mohlo byť aj lepšie. Videné v rámci Challenge Tour 2015 : 30 dní so svetovou kinematografiou.(22.4.2015)

 • stuntmanMIKE
  ****

  Tak tu máme konečne ďalší film o ruskej mafii, ale hlavne o Voroch v zakone a o ich kóde, ktorým sa kedysi riadili a možno v niektorých častiach Ruska ešte aj riadia. Kto čaká niečo na štýl Eastern Promises bude sklamaný. Tento film je komornejší a poväčšine sa odohráva v chudobnom mestečku na Sibíri. Akcie veľa nie je, ale nevadí to. Ako som napísal ide skôr o film, kde hlavnú úlohu zohráva akýsi kódex cti Vorov v zakone. Pre mňa, ako pre človeka, ktorý sa o toto prostredie zaujíma, chuťovka. Nie je to na 100%... má to hluchšie miesta, ale vzhľadom na to, že takýchto filmov veľa nie je, som spokojný.(23.12.2013)

 • Morholt
  ****

  Zvláštní film. Šel jsem do toho s tím, že se jedná o ruskou mafii, ale tohle je úplně o něčem jiném. Příběh vypráví o životě zločinecké sibiřské komunity řídící se vlastními zákony, kde jsou děti vychovávány s důrazem na velmi specifický kodex cti, víru v Boha a bratrství. A taky z nich dělají experty na to, aby s nimi nikdo hned tak nevyjebal. Výborní Malkovich, Stormare a Tomlinson. A také všichni ti ostatní, jejichž jména neznám. Jen ten příšerný ruský přízvuk to občas kazí. Ale v tom jsou západoevropští filmaři nepoučitelní. 85%(24.1.2014)

 • MartinezZ
  **

  Italská ponurá syrová věc o Rusácích (koho zajímá, že je to nějaká přidružená republika či jaká tomu podobná děržava), hraných Američany a kdo ví čím vším ještě. Podtitulek by tom mohlo mít něco jako "Výchova póvlu na konci světa". Klany mají svá pravidla a ta se neporušují, padni komu padni. Ale že bych si z toho pamatoval více, než pár potetovaných knih, to ne.(19.3.2014)

 • Radek99
  ***

  Velmi zajímavý, leč zároveň rozporuplný film. Především námět je originál, slušné je též zpracování, po formální stránce nelze příliš vytýkat, dokonalá je mizanscéna a dobré herecké obsazení, snad jen Vilius Tumalavicius v roli Gagarina nebyl vždy úplně přesvědčivý, měl jsem ale jednu zásadní výtku. Také vám vadí, že v italském filmu o ruskojazyčné komunitě Urků žijících v moldavském Podněstří mluví většina postav anglicky s podivně iritujícím ,,jakožeruským" přízvukem?(17.7.2014)

 • - Film byl natočen podle knihy „Sibiřská výchova“, kterou napsal Nicolai Lilin. (mjech)

 • - Okrem Talianska pracovali filmári aj v litovskej metropole Vilnius. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace