84. Annual Academy Awards

• USA The 84th Annual Academy Awards
Publicistický
USA, 2012, 180 min

Účinkují:

Billy Crystal, Meryl Streep, Rooney Mara, Michelle Williams, Glenn Close, George Clooney, Brad Pitt, Gary Oldman, Jean Dujardin, Demián Bichir (více)

Při výročním udílení prestižních cen Americké filmové akademie se již po čtyřiaosmdesáté rozzářený sál zaplní leskem a elegancí filmových hvězd a hlavně napjatým očekáváním. Diváci HBO mají možnost zažít tuto neopakovatelnou atmosféru v přímém přenosu a být u toho, když se začnou předávat zlaté sošky zvané Oscar® za rok 2011. Tím okamžikem bude pondělí 27. února v půl druhé ráno. Filmoví fanoušci, kteří nebudou moci sledovat přímý přenos, mají ten samý den ve 21 hodin možnost shlédnout devadesátiminutový sestřih slavnostního galavečera. (oficiální text distributora)

Nešpi

Toto předávání bylo v pořadí mým druhým na živo viděným a po loňském fiasku jsem velmi spokojen.Ačkoliv jsem si přivstal v jednu 01:00 a do 05:50 jsem koukal jakou mají lidé radost z toho když jsou oceněni.Pochlubím se, že jsem ani jednou neusnul, čehož jsem dokázal díky energy drinkům a hladině endorfinu v krvi.Moji favorité nezvítězily, přesto jsem se v pár kategoriích trefil a výhra filmu The Artist, mě trošku nepotěšila, jelikož se mi film nijak extra nelíbil a fandil jsem více snímkům Moneyball a Dětem Mým.V animovaném filmu jsem se trefil, což není tak těžké, když za tu řadu let moc nezávislých snímku animovaný film nevyhrálo a vyřazovací metodou jsem dospěl k filmu Rango, když jsem vyřadil odfláklého Kocoura v Botách a Kung Fu Pandu 2, která očekávání jaksi naplnila, ale na oscara to nemá.Jak už jsem se vyjadřoval v mém dřívějším komentáři, konkrétně Muži, kteří nenávidí ženy, tak by oscara měl dostat film Muži, kteří nenávidí ženy, jehož absenci v nominacích jsem jaksi nepochopil, ale co dá dělat.Billy Crystal byl výborný a celkově show se taky povedla, dávám 60%, už se těším na příští rok 2013 a 85.Udílení cen akademie. ()

Larry12

Taky můj první přímý přenos a moc mě nebavil. Za prvé tam bylo reklam jak nasráno. I když byly krátký tak tam byly furt. Předali dvě ceny, reklama. Předali další dvě ceny, reklama. A tak to bylo až do konce. Samozřejmě na začátek dali ty nejmíň zajimavý kategorie (kamera, střih apod.) a ty nejlepší dali až na konec, což bylo taky na hovno, protože u těch prvních se mi chtělo pomalu spát. Příště by to mohli aspoň nějak prokládat, jako např. kamera, střih, nejlepší herec, adaptovaný scénář, originální scénář, nejlepší herečka atd. Ale abych jen nekritizoval, líbili se mi některý efekty co tam měli, Billy Crystal už je trochu ohranej, ale nebyl nejhorší. ()

KateW

Minulý rok tu skoro všichni nadávali na show, která proběhla. Tihle lidé si museli letos rvát vlasy. Celý pořad byl tak nějak o ničem, nuda a šeď. Jediné, co mě zaujalo bylo cirkusové vystoupení, avšak jediná světlá chvilka je na tak slavnostní večer hodně málo. Občasné ostřejší vtipy a znuděné/uražené pohledy filmových hvězd také nepřidaly. Kvalitu letošních oscarů bych zařadila někam k poslednímu předávání slavíků. ()

Riverin

Už zopár rôčkov čakám že sa stane zázrak a show bude opäť skvelá ako tá s Hughom Jackmanom... Nemôžem si pomôcť ale trochu som sa nudila. Problém nebol v reklamách (na tie som si už po tých 5tich rokoch zvykla) a prenos som videla v originále, ale jednoducho tam niečo chýba, možno viac hudobných alebo akýchkoľvek čísiel, alebo nejaké prekvapenia...Zopár vtipných, milých či dojímavých momentov a fakt že ide o oscary ma presvedčil dať 4*. Víťazi boli jasný hneď od začiatku, ale aj tak som verila svojim favoritom...zbytočne:D. Tak či onak, teším sa na budúci rok:) ()

Demoiselle

Viděla jsem tedy přímý přenos tady na TV Norge a noc se mi celkem líbila. Nebyla zdlouhavá /kromě startu na kobercích/, Billy má šmrnc, ale stejně si myslím, že Ricky by to dal mnohem lepé :). Škoda jen, že tam měli málo vystoupení - Circus byl vynikající a i vzpomínková píseň, ale mohlo toho být víc. Ale po dlouhě době jeden z normálních Oskarů, kde ze sebe moderátoři nedělali idioty! ()

JP84

Moje první zhlédnuté udělování Oscarů a docela velké zklamání. Tohle měl být vrchol v udělování cen a zároveň tečkou za loňským rokem? Celá šou měla sice vysokou úroveň a noblesnost, ale zároveň byla prolezlá takovou NEZÁŽIVNOSTÍ, která by člověka uspala, i kdyby se to vysílalo v poledne ( tady brzkých ranních hodin nebo reklamních bloků k usnutí nebylo potřeba ). Jednotlivá ocenění komentovat nebudu, protože jsem dosud neviděl jediný oceněný film. Viděno na rakouské ORF1 v původním znění. P.S.: chudák Angelina, ta bude za chvíli vypadat hůř než ty africké děti, které adoptovala. ()

Bornd

Poprvé jsem viděl předávaní oscarů celé a ještě k tomu živě. A musím říct, že to byla celkem povedena show. Sice Bily Crystel až na pár dobrých hlášek celkem zklamání. Jeho nudné zpívání a šaškování bylo celkem i trapné. Taky jsem dost trpěl u reklam. Sice to k hodnocení nepatří, ale stejně, když co každých 15minut byla 10 minutová přestávka to už začne člověka štvát. K samotným cenám mám velké výhrady. Nejvíc mně asi naštvalo, když Hugo vyžral skoro všechny ceny ve, kterých byl naprosto pod ostatníma filmama. Třeba jak může doskat oscara za vizualní efekty s mašinou co vyjede z nádraží než zrození planety opic a skvělé digitální opice, nebo i Harry potter by si to zasloužil spíš. Pak mně už jen dost zklamalo, že snímek warrior nedostal ani toho jednoho oscara. Ale příští rok se určitě budu dívat znova i na živý přenos jen ten čas by mohl být lepší. ()

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky