Helena

Komedie / Rodinný
Česko, (2012–2018), 25 h 3 min (Minutáž: 23–27 min)

Předloha:

Matt Williams (kniha)

Hudba:

Daniel Fikejz

Sandra Pogodová, Leoš Noha, Martina Kavanová, Kristýna Belzová, Jan Maršál, Martha Issová, Petra Hřebíčková, Jaroslav Plesl, Pavlína Mourková (více)

Série(4) / Epizody(58)

Helena se snaží čelit strastem a radostem rodinného života s velkým nadhledem a optimismem. Jenže k tomu všemu chodí do práce a vychovává tři ratolesti. Tak se nejednou stane, že jí jde ze všeho hlava kolem... (TV Nova)

nopud odpad!

Viděl jsem 2 minuty jednoho dílu, ve kterých šel asi 30x umělý smích, a já jsem si říkal, jestli nejsem blbej, protože jsem ani jeden vtip nepochopil ()

franya69

Tak jsem dal původně odpad, po nějakém čase jednu hvězdu a teď přidávám druhou... nemůžu si pomoct, ale přesto, že to je do nebe volající ptákovina, tak mě v každém díle několik situací dokáže dost rozesmát - takže, baví mě to :-) ()

Olík

A vlastně to všechno nezačalo tak úplně špatně......nebyl to si sice Comeback (a už v žádném případě nějaký zahraniční seriál), ale něco z něho jsem tam stejnak cítil. Celé by se to vlastně dalo rozdělit na dvě části ohraničené událostí, kterou jsem pracovně pojmenoval "škatule, škatule hejbejte se". Výměna Marthy Issové za Petru Hřebíčkovou, Jana Maršála za Filipa Antonia a Martiny Kavanové za nikoho znamenala nakonec i výměnu snahy za rezignaci......když už jsme si koupili lístek, tak vydržíme až na konečnou, ale o dobrou náladu v kupé ať se starají jiní. ()

Radek.SCH

Náhodou jsem na to narazil, kouknul na 10 dílů (a naschvál se dopředu nedíval na hodnocení na ČSFD). Výsledek: neovlivněn davem musím uznat, že je to příjemná vtipná záležitost, na kterou se budu určitě dál rád dívat. Jasně že to nedosahuje úrovně Hospody či Comebacku, ale na současnou českou seriálovou produkci furt dobrý, takže za 3*. ()

Macias

Zbytečný. Ono to neni hrozný, jen jako by to nic novýho nepřínáší. Ale Comeback jsem považoval ze začátku na stejně trapnej a nakonec jsem se pozdějšími díly zamiloval. Tak se uvidí... Ono to téma těch rodinnejch sitcomů v dnešní době nefunguje ale... ()

Ká$aM.D

Nemám obvykle ve zvyku hodnotit seriál hned po první epizodě, ale sitcom Helena si to prostě zaslouží :-) Z ukázek v TV jsem byl spíše rozpačitý, a proto jsem neměl největší očekávání, ale zato jsem byl mile překvapen. - Když čtu ty komentáře typu "odpad", tak je mi z nich dost šoufl. Jestli mají tihle uživatelé ve zvyku hodnotit takhle negativně seriál jen podle ukázek a nebo podle pár vteřin ze začátku, tak vůbec neměli dostat právo tady na ČSFD psát komentáře. Samozřejmě typem humoru se Helena některým úspěšným zahraničním seriálům nevyrovná, ale je to vůbec podstatný? Tento typ českého humoru mě přinutí nenuceně se zasmát, pobaví celou rodinu a to je to hlavní :-) Zatím 80%, ale věřím, že to po dalších dílech to půjde nahoru. ()

anitae

Zas tak strašný mi to nepřišlo, je pravda, že nevhodně pouštěný smích působí hodně rušivě, a místy to zas tak vtipné taky není, ale ona ani původní Roseanne nebyla žádná bomba. ()

VerenaLord

I když jsem se u některých slovních přestřelek vážně pobavila, celkově je to děsné. O obsazení se snad ani nedá mluvit jako o hereckém, příběh to nemá žádný, no alespoň, že je to občas vtipné. ()

miawallacova odpad!

Tak tohle je hodně špatné. Viděn jeden díl a nejlepší z toho celého byla reklama a závěrečné titulky. Teatrální blbina ()

Deb

Na odpočinek a odreagování je to dost fajn. Já osobně se u toho dost bavim. Navíc myslim, že většina českých seriálů je mnohem mnohem horších. ()

FireTight

Jelikož už mám se "skvělými, cool, nejlepšími, nejvtipnějšími" seriály televize Nova určité zkušenosti, od Heleny jsem nečekal vůbec nic. A taky jsem to ve své podstatě dostal - totálně trapný mixovaný smích (tohle byla vážně hrůza), né příliš zajímavé (a v některých případech protivné) postavy, nic moc příběh, nic moc vtipy, zkrátka slabota. Tudíž dávám jednu hvězdičku, protože víc za dvě lehké zasmání vážně nedám. ()

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj