Hunger Games: Vražedná pomsta

• USA The Hunger Games: Catching Fire (více)
Akční / Dobrodružný / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, 2013, 146 min

Katniss Everdeen a Peeta Mellark se po šokujícím vítězství v 74. ročníku Hunger Games vrací domů. Jako vítězové musí ale brzy domov a své rodiny znovu opustit a vydat se na okružní jízdu po všech krajích Panemu. Jejich úkolem je bavit lidi, oproti očekávání Kapitolu ale Katniss a její příběh inspiruje ke vzpouře. Během turné po krajích Panemu Katniss vycítí, že se neodvratně schyluje k revoluci. Hlavní město ale stále drží moc pevně ve svých rukou a prezident Snow není člověk, se kterým je dobré si zahrávat. Ve vhodný čas, ve vhodný moment, Katniss Everdeen musí být zlikvidována. Sílu Kapitolu mají symbolizovat přípravy na 75. Hry, které skrývají překvapení a rozhodnou o budoucnosti celého Panemu. Katniss a Peeta musí zpět do arény. (Bontonfilm)

Lucasion

Podle průměrných hodnocení i podle všech mých uživatelů je dvojka Hladových her o stupínek lepší. A i já se musím k tomuto hodnocení přiklonit. I když to je asi nejslabší tříhvězdičkové hodnocení, co jsem kdy dal. Zcela totožný problém jako u jedničky. Délka. Tenhle film je tak neuvěřitelně nudný a natahovaný, že k první zajímavé věci dojde až po padesáti minutých od začátku. Do té doby jsem si několikrát řekl, že to asi nedokoukám, že tohle opravdu není film dělaný pro mně. A že jeden takovýhle film mi stačil. No po těch padesáti minutách mě Catching Fire docela chytl. I když to co následuje je jednička verze 2.0. Show, nácvik, rozhovory a puštění do arény. Vše stejné jako předtím, jen trošku jiné aby se neřeklo. Samotná aréna a Hra v ní mě ale kupodivu bavila na celém filmu nejvíc. Měl jsem konečně pocit, že se někam posouváme. Jen Lawrence mi přišla nesympatičtější zas o kus více než předtím. Ale kromě délky, natahování a nulových emocí si vlastně nemohu stěžovat na nic. Opravdu to na mě působí místy jak jednička přes kopírák. Jako by si tvůrci řekli: "Hej poprvé jsme neuspěli, zkusíme to znovu." Lepší pochvalu ode mě tento film a potažmo tato série dostat asi nemůže. (50 %) ()

Handle

Hned v úvodu bych chtěl upozornit, že nepovažují druhý díl Hunger Games jako dokonalý film, který využívá svého potenciálu stoprocentně. Někteří lidé Vám budou říkat (a občas i oprávněně), co ve filmu chybělo apod. Jenže beru-li v úvahu, jak moc je to těžká látka na zfilmování, musím říct, že jsem naprosto nadšený a to „slabší plné hodnocení“ snímku dám. Nejprve jsem to chtěl srovnat s jedničkou, ale škoda slov - snad i ten nejzaujatější jedinec podle mě musí uznat, že dvojka je úplně jiný level - působí mnohem vyspěleji a velkolepěji. První díl se mi sice také líbil, ale tohle mu přesně chybělo. Možná je to i tím, že dějově je to prostě zajímavější, ale myslím, že tomu přispěla i jiná režie, díky které je film ještě navíc více emotivní a napínavý (ani vytýkaná aréna mi nepřišla vůbec nudná). K postavám si také člověk vytvořil větší vztah než v jedničce (více jsem postavám fandil nebo více jsem nenáviděl tvůrce her). No a jinak herecký výkon Jennifer Lawrence byl naprosto neuvěřitelný, měl jsem fakt husí kůži, jak moc přesvědčivě to zahrála. Jen ten závěr je trochu rozporuplný a asi by šel líp, vzhledem k tomu, jaké měl film tempo. Ale celkově velmi příjemné překvapení a nemůžu se dočkat dalšího dílu. ()

RelaxMan

Mohlo to být nejlepší Sci-fi roku 2013, bohužel to trošku zabila délka filmu a neukončený konec. Čeká nás tedy opět dlouhé čekání na trojku. Co říci na závěr: Komu se líbila jednička bude z dvojky nadšen. Já tedy, aspoň jsem. ()

ScarPoul

Pôvodne som dal prvej časti 3 hviezdy, ale po zhliadnutí tohto musím meniť. Pretože takto by mal vyzerať priemerný film pokúšajúci sa hrať prvú ligu. Neviem či je to premyslenejšou arénou, alebo faktom že Francis Lawrence sa v akcií vyzná lepšie ako Gary Ross, ale bolo to zábavnejšie a emotívne uveriteľnejšie. Stále to ale pokulháva na nevyužitých nápadoch, na obkecávačkách a na myšlienke, že jednotlivec dokáže zmeniť politický systém a utópiu. Okej, ale nie každý je V, alebo Luke Skywalker. Lawrencova príliš vážna, ale okej beriem to. Skôr ma prekvapil Hutcherson. Ten podáva naozaj citlivý výkon. Tiež poteší Philip Seymour Hoffman, aj keď veľmi finálnym zvratom neprekvapil. Ten kto je odchovaný na podobných filmoch a minimálne raz čítal Orwela prekukne túto rozprávku raz dva. Preto sa tu eliminuje prvok napätia. A vlastne na ňom to stojí a padá. Zvraty sú predvídateľné a jediná stará babička - ktorá dokázala vytvoriť emócie len tak, zmizla príliš skoro. Čo mňa osobne zamrzelo. Pozitívom ale zostáva, že som zvedavý ako to celé dopadne. Ani nie tak kvôli hlavnej hrdinke, ale kvôli všetkým vedľajším postavám. ()

maseer2

a sakra.. že bude výborně hodnocená dvojka o takovej kotel horší než naopak průměrně hodnocená jednička (která mě ovšem bavila), to jsem upřímně nečekal.. Francis Lawrence mě přitom až doteď ani jednou nezklamal, ale tohle mě zkrátka minulo o světelnej rok.. hodinu se kecá a nic se pořádně neděje, aby se pak mohlo hodinu pobíhat okolo jakýhosi rybníku a zdrhat před spoustou WTF udělátek, jako je třeba jedovatá mlha a další s prominutím kokotiny.. vlastně to celý naprosto vystihne Jennifer Lawrence, když někdy v průběhu filmu pronese větu "That doesn't make any sense." ... P.S.: Jena Malone hodně fajn a scéna ve výtahu je boží.. ()

PROROK14

Lepšie ako prvá časť a pomerne dosť sa teším na Mockingjay. Lučišníčke samozrejme fandím, ale oveľa viac ma zaujíma revolúcia, ktorá zrejme bude dosť krvavá. Boj proti systému, vzbura, rebélia, útlak, myslím, že sa máme na čo tešiť. ()

6thSun

Lepší než první díl. Nejlepší byla ta stará babka, která než aby udělala pár kroků po svejch a sama zkusila utéct před otrávenou mlhou, radši do ni dobrovolně skočila. ()

Borrtex

Jednička pro mě byla slabším průměrem, ale na pokračování jsem se docela těšil, zajímalo mě, jakým způsobem se projeví výměna režisérů. Změn bylo oproti jedničce hodně. Odlišný styl režie byl znát, pro mě ale bohužel spíše tím horším směrem. Resp. bylo to lepší ale zároveň i horší než předchozí díl. Prvních 80 minut jsem doslova trpěl a byl i pevně přesvědčený, že tomuto nikdy nedám více než jednu hvězdičku. Na štěstí po 80 minutách (KONEČNĚ!) se začalo dít něco, co mě "probudilo" a já začal dávat pozor. Zbylích 60 minut jsem se začal docela příjemně bavit a finální vyvrcholení a zároveň lehký otevřený konec pro pokračování mi trošku ulevilo a já tak nakonec nebyl úplně zklamaný a vyčerpaný. Je obrovská škoda, že první 2/3 byly tak nudné a skládaly se především z rádoby důležitých keců. Kdyby film vypadal po celou dobu tak jako v poslední třetině, uvažoval bych nad 4*. Ale bohužel, takhle jen 40%. ()

Tommassi3

"Konečně jsi to pochopila.. Takže proč jsi tu ?? Požádat mě, abych umřel ??" - "Ne, přišla jsem se opít !!" - "Konečně něco, s čím můžu pomoct !!" ;) ()

BoPo

Štyri roky dozadu som skúsil vstúpiť do sveta Hunger Games a hneď som aj vystúpil. Tento výplod fantázie ma neoslovil. Neobľúbil som si žiadnu postavu. Nič pre mňa. Jennifer Lawrence je však chválená zo všetkých strán a reakcie na pokračovania HG zvestovali pozitívny posun, tak som skúsil dať po rokoch druhú šancu. Výsledok? JL som ani tentoraz neprišiel na chuť a asi ani nikdy neprídem. HG2 je síce lepší film než predchodca, ale stále sa jedná o jednoduché pobehovanie s prvkami prepracovaného sveta, ktorý však miestami smrdí hodinou dejepisu, a to celé bez účasti výrazných postáv. Takže nie je dôvod na šancu číslo 3. ()

Johny_fork

Hunger Games svojí Big brother Running man kombinací baví i na podruhé. Nyní nezbývá než zůstat natěšen až Jennifer Lawrence opět vezme do ruky luk. ()

Terva

Mě se pořádně nelíbila ani jednička, pro je to prostě moc divný příběh a proto jsem od pokračování nečekal nic jiného. CITÁT - Neboj se! Nic se neděje......... Musím přiznat, že se mi na to koukalo lépe než na první příběh a tak hvězda navíc. ()

jh666

První díl byl povedený, tohle je perfektní. Politika, aréna, prostě všechno. Prosím ať je třetí díl alespoň takhle dobrý. P.S. Philipa Seymoura Hoffmana je opravdu škoda, v tomhle filmu byl dokonalý. 95% ()

Beznoh

Jako nebyl by to špatný, vizuálně hezky zpracovaný příběh. Je vidět, že na tom nešetřili. Ale mě to nějak nedokázalo zaujmout. Mám dlouhé filmy rád, ale tohle mě nějak nudilo, vůbec jsem se nedokázal vžít do role hlavních hrdinů a z kina jsem rozhodně nevyšel naplněn dobrým pocitem z kvalitního filmu. Ale ani nechápu proč. Běžně mám sci-fi rád, ale na Hunger games mi prostě něco vadilo či chybělo a nedokázalo mě to zaujmout ()

CiTrus007

Jako dobré víno, i Hunger Games dozrávají pomalu. Ta tam je roztřesenost a zmatenost prvního dílu – tento sequel má styl, koncepci a dokonalé technické zpracování. Výrazově je mnohem silnější a barevnější, zvláště v blízkosti motivů totality a intimních pocitů, u kterých s divákem vysloveně emocionálně klátí ze strany na stranu. Herecky nezůstal kámen na kameni. Jennifer je sice opět navzdory svému indiferentnímu výrazu bezchybná. Kromě ní však vyjde na světlo i trio Hutcherson-Banks-Harrelson, jejichž výkony považuji za podstatné zlepšení oproti jedničce. Vadil mi snad jen příliš tuctové hollywoodské zakončení střihnuté á la Lidice poamericku s příslibem epické pomsty v dalším díle. 8/10 ()

JohnCZ

Drsnější, akčnější, emocionálnější, hudebně i efekty nabitější a hlavně dospělejší pokračování hladových her. Až na otravně useklý konec, který akorát vyvolal hlad po pokračování, nemám prakticky co vytknout. Nenáročná, ale silná jízda od začátku do konce. Parádní zobrazení dystopického světa a výborně vykreslení záporáci, ke kterým cítíte přesně to, co byste cítit měli. Srovnání s Twilightem je úplně mimo mísu. ()

cjmafia

První díl se mi líbil, ale nebyl jsem z něho výrazně nadšen. Z druhé dílu nadšen jsem a opravdu hodně. Dvojka je dospělejší, temnější a více epic. Od začátku mě přikovala k obrazovce. Do centra her se sice dostaneme až po hodince a pár minutkách, ale to vůbec nevadí. Dialogy mezi postavami totiž baví a mají smysl. Hry samotné vyobrazeny skvělé a Katniss jsem tentokrát opravdu hodně fandil. Jsem velice rád, že trojku dostává na starosti opět Francis Lawrence myslím, že se máme na co těšit. Doufám, že veškére srovnání ze Stmíváním je už po tomto díle pryč. 10/10. ()

Chermy

Úplně jiný zážitek než mdlá jednička! Najednou mi potenciál látky přijde veliký. Režisér je tu skutečným přínosem, protože scénář se asi od jedničky tolik nelišil. Přesto je to úplně jiný film. Tíživá atmosféra, ze které jde strach a všechno je to najednou jakoby skutečné... ()

corpsy

Krôčik, naozaj len malý krôčik trebalo tomuto emotívnejšiemu, drsnejšiemu a surovejšiemu pokračovaniu HUNGER GAMES ku veľkolepému maximálnemu hodnoteniu. Silné sekvencie, pri ktorých som neraz nad týmto hodnotením uvažoval, boli ale surovo schladené gýčom a zbytočnou nudou. Ak však bude tendencia kvality série stúpať podobným tempom, vo finále sa dočkáme jednoznačného filmového fenoménu. A to nemyslím po komerčnej stránke. ()

Petrson17

Pane bože, díky za toto pokračování ! Jsem sice ještě v té mrazivé euforii, ale myslím si, že až pomine tak budu mít stejný názor a to ten, že jsem si opravdu nemohl přát lepší dvojku. Nabité emocemi, perfektní akční scény, žádné nudné dlouhé pasáže, při kterých bych zíval a zkrátka se pořád něco děje ! Jennifer mne opět nezklamala, brilantní výkon ! Nuže, za tu častou husí kůži, která potvrdila mé nadšení musím ocenit velmi vysokým hodnocením .. 85 % ()

Druhý Black Panther přepisuje rekordy

13.11.2022

Battlestar Galactica míří na velké plátno

Battlestar Galactica míří na velké plátno

11.06.2016

Sci-fi teď docela frčí, není proto divu, že tak slavná značka jako „BSGčko" nemůže spát navždy. Po klasickém seriálu ze 70. let a rebootu z roku 2004, který se dočkal několika spin-offů, se tak válka… (více)

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky