Vymítač ďábla

• Česko Exorcista (více)

Regan je dcerou slavné a bohaté herečky. Protože na ni matka nemá čas, tak si ani nevšimne, že se dceřino chování pomalu začíná měnit. Mluví sprostě a obličej se jí křiví do děsivého šklebu. Matka vezme dívku na lékařské vyšetření. Po sérii velmi podrobných vyšetření jsou lékaři bezradní. Dívčin stav se stále horší a teď už napadá i své okolí. Hlas se jí mění a ona komunikuje se svým okolím démonickým hlasem. Jeden z lékařů přijde s návrhem obrátit se na církevního specialistu, exorcistu. Matka to zprvu považuje za hloupost. Když se dívka změní v ďábelskou stvůru, která zabije jejího přítele, nezbývá jí nic jiného než se obrátit na vymítače ďábla. (TV Nova)

Trky

výborná stará luxusní klasika, to je jediný horor, který málokdy skousnu, tak jednou za 5 let, každý má doufám bubáka ve skříni :-D u mě 5 hvězdiček, ale je to u mě sváteční horor, možná je to tím, že jsem žena chicht :-D ()

PanPyzamo

Vymítač ďábla začne poněkud divně na to, že je to horor, ale díky tomu i upoutal mou pozornost. Po zhruba asi nějakých deseti minutách se ocitneme ve městečku, kde se začnou dít všechny ty věci. Osobně mi film vyhovoval, ale ne každý asi bude spokojen, protože tempo je pomalejší a v první hodině se tak nějak nic moc neděje. V druhé polovině filmu to už ale celkem nabere grády a malá holčina Regan se začíná měnit k nepoznání. K tomu se váže ale jedna záhada a to taková, že upřímně za celý film jsem nezjistil, jak došlo k posednutí démonem. Upřímně mi to ale nijak extra nevadilo a užíval jsem si scény s Regan, která na všechny bezohledně řve a nadává sprostě. Za mě dost dechberoucí. Ještě k tomu ten soundtrack, který zde sice téměř nehraje, ale když už se ozve, tak to bylo supr. Já jsem byl spokojen, ale ještě bych něco dodal. Film jsem sledoval s partou mých kamárádů, kteří ve finále byli zklamáni, až znechuceni se slovy, že se jedná o blbost a že to není žádný horor a vůbec se nebáli. Řeknu to takhle. Já tohle moc určit nemůžu. Osobně jsem se snad u žádného hororu nebál. Proto ani horory nemusím, protože prostě to kouzlo strachu na mě nefunguje. I tak se mi film líbil. Možná je to tím, že jsem prostě fanda starých filmů a nebo prostě tím, že některé scény, kde Regan řve byly až lehce směšné a mě tak film oslovil. Abych to celé shrnul. Pokud hledáte horor, kde se chcete bát, tak tohle ASI není pro vás. Zvýrazňuji to asi, protože já fakt nevím. Soudím jen podle názoru mých kámošů, kterým film přišel nudný a řekněme nehororový. Já ale zde mluvím sám za sebe a film se mi líbil a za mě se jedná o skvělý horor, který doporučuji. 8/10 ()

david141474

No, říká se o tomhle filmu, že je nejděsivější, což je za mě opravdu nepravdivá informace. Ve filmu jsem se nelekl ani ani jednou a přišlo mi to spíš zdlouhavý než děsivý. Děsivej prvek nebyl ani cítit. Boj proti ďáblu byl solidní a finální vymítání bylo opravdu solidní. Hlavní postavy, takový nic moc, ale ti vymítači celkem ušli. Je to opravdu zdlouhavej film, bude to asi tím, že jsem viděl prodlouženou verzi. Soundtrack taky nic moc. Určitě je to jeden z nejslabších hororů co jsem viděl. 7,5/10 Takový nemastný, neslaný. ()

Nick321 odpad!

Strašná pánbíčkářská hovadina. Neuvěřitelné, co všechno si navymýšleli, aby mohli zneužívat děti, ble. ()

F2003F

Na to, že je Exorcist láskyplne zaraďovaný do partie nazásadnejších hororov (PsychoTexas atď.) na mňa natoľko vôbec nezapôsobil. Označovaný za nestarnúci je stále právom, pretože svoju zvláštne ponurú atmosféru, ktorou oplýva zo seba priam vyžaruje. Na nič strašidelné v ňom síce nepríde ani keď sa o to viditeľne snaží, zato desivé masky a efekty sú skutočne vynikajúce a niektoré momenty dokážu aj dnes prinútiť poriadne dvihnúť žálúdok či odvrátiť zrak. Lenže plný by bol jednoznačne minimálne urážkou skvostne bezchybného inovatívne nadčasového maestrovho Psycha. Treba vidieť directors cut ()

morbn

Keď som to videl, opätovne (po x rokoch), ako druhú projekciu v krypte jedného Slovenského zámku síce po 2 práskoch, tak sa mi to zdalo dosť smiešne, ani nie tak "opojením", ako prevedením filmu a námetom. Kniha tiež za veľa nestála (Levné knihy, čo by sme čakali?), ale to bolo spôsobené aj príšerným českým prekladom. Nie kvôli jazyku, ale prekladateľovi (čistá kostrbáčina). Niekedy na tie kulty treba aj psychodelické vnímanie :) Na uvedenú dobu asi šokujúce, ale tuctové, oproti Osvieteniu je to proste slabšie, zostarlo to, ale stále kvalitné. Téma exorcizmu ma nejako v horroroch nikdy nezaujala :) Väčší zážitok som mal z The Exorcism of Emily Rose a ten taký status nemá. ()

Werewolf2

Pri prvnim shlednutim sem byl ******** az za usima....pri druhym vlastne taky :-) Radsi bych na to zapomenul...Co to muselo udelat s lidma v roce 73...no asi dost cuceli ()

Lillyilly

U tohohle filmu jsem se fakt bála a když sem ho viděla poprvé tak jsem si říkala, že už ho nikdy nechci vidět. Jak se z hezké holčičky stane odporná zrůda blijící zelenou hmotu je až neuvěřitelné. Nejsilnější scény u mě jsou: jak jí v nmocnici píchli obrovskou jehlou o krku, fuuuj, jak masturbuje s křížem a jak běží ze schodů po čtyřech, břichem nahoru (něco jako pavouk) a z pusy jí teče krev. ()

knoxville

Totalna pecka! Chcel by som to vidiet v roku 1973 (este som nezil) a pocut tam po prvy krat genialne Oldfieldove Tubular Bells (mam to uz napocuvane az az). Neviem si predstavit co by som vtedy robil, aj teraz som z toho vsetkeho riadne mimo. Horory teda moc nevyhladavam ale po tomto fantastickom zazitku mozno zacnem. ()

FireBlader

Tenhle film jsem prvně viděl v době, kdy jsem nic netušil o jeho slávě. Byl to pro mě jen další horor na Primě. A o to silnější dojem zanechal! S odstupem času jsem asi získal trochu nadhled, ale i tak se na Vymítače ďábla vždycky moc rád kouknu znovu, takže dávám 5 za nečekaně milé překvápko. ()

Orbosh

Výborně natočené a i dnes hodně působivé, i když ne už tak šokující jako v době vzniku. Ať už se u toho budete pochychotávat nebo trochu bát, určitě to bude dobře strávený čas. Plný počet tomu nemohu dát jen kvůli přehnaně dlouhé úvodní rodinné idylce. ()

Fill16

Tento horor je klasika a je to na něm opravdu vidět. To co by ve mě musel vyvolávat v letech sedmdesátých si ani nedovedu představit, určitě bych omdléval také. Ten film má naprosto báječnou atmosféru, skoro hitchcockovskou (myslím že odsud pramení určitá inspirace), scény jsou božsky vygradované a zvuk je excelentní stejně jako herecké výkony všech zůčastněných. Nezapomenutelné scény jako krucifix či spiderwalk se opravdu nezapomínají :) Nejznámnější scénu s lampou jsem jaksi nepostřehl, ale to je nejspíš vina toho, že jsem se na film moc nesoustředil, neb jsem ho musel 2x pozastavit. Tenhle film si určitě ještě jednou dám. A třeba i víckrát. Škoda toho natahovaného úvodu, kdyby byl kapánek kratší, vůbec by to filmu ani z hlediska psychologického neuškodilo. Inu možná je to tím, že jsem viděl Director's Cut. Ale jinak skvělé a nezapomenutelné! ()

Tal_Rasha

Majstrovský horor a dokument v jednom. Jedna z najlepších hororových atmosfér vôbec. Ešte viac by som odporúčil The Omen, ktorý má ešte hrôzostrašnejšiu a hrozne skľučujúcu atmosféru. Exorcista Podobne ako Omen nestavia na typických strašidelných scénach typu "gradovaná hudba a zrazu bum strach" ale skôr na postupnej gradácii a realisticky navodenej atmosfére, ktorá vo vás dusí strach od začiatku do konca. ()

Zemřel režisér William Friedkin

27.07.2021

Blumhouse plánuje nového Vymítače ďábla

Blumhouse plánuje nového Vymítače ďábla

22.12.2020

Studio Blumhouse (Uteč, Neviditelný) se chce vrátit ke slavné filmové sérii Vymítače ďábla a to rovnou s pokračováním. Zatím není jasné, o jak přímé pokračování by mělo jít a zda by nový sequel mohl… (více)