Už teď mi chybíš

• Velká Británie Miss You Already (více)

Milly (Toni Colette) a Jess (Drew Barrymore) byly odjakživa nejlepšími kamarádkami. Od dětství spolu sdílely absolutně všechno – tajemství, šaty, dokonce i kluky, se kterými chodily. Návštěvy bujarých večírků plných alkoholu a drog či vyvádění ztřeštěností jim zůstaly od mládí až do dospělosti. V životě ale jednou nastane chvíle, kdy se každý musí začít chovat dospěle... Nebo ne? Snažit se žít „dospěle" má ale různé podoby. Zatímco Milly má úžasnou práci a žije v krásném městském domě s manželem Kitem (Dominic Cooper) a dvěma dětmi, Jess a její přítel Jago (Paddy Considine) žijí bohémským životem na hausbótu na londýnském kanálu. Přátelství Milly a Jess je však stále pevné jako skála a život je jednou velkou zábavou. Každá zábava však jednou skončí a pro Milly s Jess to platí dvojnásob. Jess po mnoha neúspěšných pokusech, kdy se pokusila otěhotnět, konečně prolomila smůlu a chce s Milly oslavit radostnou zprávu. Ta má bohužel úplně opačnou novinku – byla jí zjištěna rakovina prsu. Dlouholeté kamarádky se tak ocitají před životní zkouškou, jak se poprat s vážným onemocněním jedné z nich, když druhá prožívá nejradostnější období svého života. Vydrží jejich přátelství všechno špatné i dobré? (Bohemia MP)

moviefan69

Tento film si zamilujete. Nestydím se přiznat, že jsem místy brečel jako želva, ale taky jsem se hodně smál (a jak!). Příběh o přátelství těchto dvou postav byl krásný až groteskní, co ty dvě spolu vyváděly. :) Příběh o tom, jak jedna z nich bojuje s rakovinou, je srdcervoucí, zvláště v posledních scénách. Toni Collette a Drew Barrymore jsou skvělé herecké hvězdy a podávají jeden z nejlepších výkonů svých kariér i se zbytkem výborného obsazení. Frances de la Tour má ve filmu krásné cameo. Scény Yorkshirských vrchů jsou obzvláště nádherně natočeny. Velmi doporučuji, pokud chcete dojemný biják o přátelství, rodině a lásce. ()

michaelala

Naprosto strhující, krásný a velmi smutný příběh. Budete se smát, ale i brečet já jsem brečela a to dost, už možná proto, že v rodině máme podobné zkušenosti, tím to pro mě nebylo lehké, ale určitě se na něj ráda podívám ještě jednou. Obě herečky nezklamali a byli fantastické. ()

BaMia

Emočný nátresk, ale veľmi aktuálny. Úžasná Drew a ešte lepšia Toni, ktorá sa počas filmu niekoľkokrát postarala o to, aby sa v kinosále ozýval ešte aj buchot sŕdc a slzy stekajúce po tvári. ()

Aitry

Naprosto úžasný film, o opravdovém přátelství s báječným obsazením. Jak tu již všichni napsali depresivní a smutné momenty jsou ztvárněny jako radostné... 5/5 ()

Pierre95

Nádherný dojemný film s nádhernou titulní písní "The Crazy Ones" od Palomy Faith. Toni a Drew byly fantastické. Film vřele doporučuji :) ()

iiPSii

Tak nějak tušíte, že děj ani zápletka vás nikterak nepřekvapí. Stejně je film velkým emočním zážitkem, protože je natočen autenticky, citlivě a opravdově. Možná vám trochu srovná priority... Film o silných poutech a o tom, že i po střepech se dá chodit lehce, když vás u toho drží za ruku ten pravý člověk. ()

drovi

Veľmi silný a dojemný film, ktorý aj rozosmial. Film, ktorý pochopia do špiku kostí asi len ženy, ale aj tí ktorí prišli o svojho blízkeho, ktorého zasiahla rakovina. Toni Colette tu predviedla jednu zo svojích najlepších úloh vo svojej kariére. Aj keď je v posledných rokoch viac filmov na túto tému, tak tento sa zaraďuje k tým najlepším čo boli natočené. ()

MLee

Jestli máte nejlepší kámošku, pro kterou byste dejchali, tak si film bez kapesníků ani nepouštějte.. Další jeden z mála filmů, který neskončí happyendem, a ukazuje přitom krásu a sílu pravého přátelství, které ovšem může být chtě nechtě narušené životními událostmi, které ovlivní životy všech kolem. Že je rakovina svině, to víme. Málokdy si ale uvědomujeme, čím vším si musí rakovinou nemocní a jejich nejbližší projít.. ()

Final

Toni Collette si prochází krizí vlastní smrtelnosti, zatím co Drew Barrymoreová si prochází krizí plodnosti. Z prvu se zdá, že odlehčené téma rakoviny se zrovna moc dobře nenašlo, nebo se v něm alespoň nenašla Catherine Hardwicke. To se naštěstí s vývojem děje mění a z dvou kamarádek na obrazovce se pomalu stávají skutečné kamarádky na život a na smrt. Škoda že to nedotáhla až do samotného konce, ve kterém se to propojení vytrácí a nepřináší tolik emocí, kolik původně plánovala. Není to nejhorší film s touhle tematikou, ale jsou rozhodně i lepší. ()

JMA

Jak jedna nemoc dokáže změnit několik životů...tenhle filmek člověka nutí přemýšlet...nebo se aspoń zamyslet, co vlastně takhle nemocný člověk a jeho okolí prožívají....jo, mě sedl. Musí bejt hrozně těžký to zahrát a hlavní hrdinka se s tím poprala výborně. Klóbrc dolů!! ()

somme

Me se to dotklo. Dojemny pribeh o pratelstvi az za hrob a zitovni ceste. Rozhodne pribeh predevsim pro zeny. Smutne,ale presto krasne. ()

barny120

Film je smutný nie len kôli chorobe ale ja kôli jeho morálnemu úpadku. Hlavná hrdinka ochorie a nevie sa vpratať do kože. Vykašle sa na svojho muža, ktorý ju miluje, na svoje deti a ide si užívať s milencom. Čakal som od tohto kúsku viac, miestami som sa nudil, film bol príliš dlhý. Pozitívne hodnotím mužov hlavných hrdiniek, Jaga a Kita, ktorí boli super a také zlé ženy si nezaslúžia. ()

Sejkorka

První plán pro mne není rakovina, ale přátelství, či kamarádství. Byť mezi ženami, což jako chlap nemůžu posuzovat jako ony, nicméně, je to přátelství na život a na smrt. Doslova. Drew Barrymore mám rád, ale velice mne zaujala Toni Colette. Pravda, její role je o tu rakovinu složitější,ale jak to zvládla, klobouk dolů. ()