Hunger Games: Síla vzdoru 2. část

• USA The Hunger Games: Mockingjay - Part 2 (více)
USA / Německo, 2015, 137 min

V poslední kapitole nepůjde jen o přežití, ale bude se bojovat o budoucnost obyvatel celého Panemu. Konečné zúčtování s nenáviděným prezidentem Snowem (Donald Sutherland) se blíží. Reprodrozd Katniss spolu se skupinou nejbližších přátel, včetně Gala (Liam Hemsworth), Finnicka (Sam Claflin) a Peety (Josh Hutcherson), povede rebely v jejich boji za svobodou. Jednotka z 13. kraje se vydává na misi, jejímž cílem je zničit prezidenta a skoncovat s jeho tyranií. Na Katniss však tentokrát čeká mnohem nebezpečnější nepřítel, než ten s jakým se dosud setkala v aréně Hladových her. (Forum Film CZ)

Qeo

Holt, když je špatná kniha, nemůže být dobrý film. Problém je bohužel ale někde jinde. I kniha měla své "světlé" momenty a byla výrazněji akčnější než ubrečená filmová sestra. Ano, hodně se tam brečí a mluví....a to někoho zajímá? Emoce se dají do diváka zasadit i jiným způsobem, než je vnutit přes potoky slz a únavných dialogů. Jak krásně, svěže a originálně začal první díl....jež teď si na to vzpomínám. Roztřesená kamera, náznaky, rychlý střih, žádné velké kecání, prostě akce. Kam to sklouzlo je sice škoda, nicméně to není zase tak velké překvapení. ()

Radek.SCH

Dvě hodiny pomalého...utrpení? Ani ne, jen je to natahovaná nuda, která vás sem tam probudí nějakou tou akční scénou. A mezitím se mluví a mluví. O ničem. ()

MikeeTheory

Není se čemu divit. Z nejslabší knižní předlohy udělat dvě části je naprostý nesmysl a bohužel se to potvrdilo. Kvantita zvítězila nad kvalitou po všech stránkách a nejhorší na tom je, že to kazí dojem z celé série. Ta závěrečná myšlenka, kterou Suzanne Collins chtěla předat, přitom není vůbec špatná, jenže film s ní tak nějak neumí pracovat. Když totiž v polovině filmu zjistíte, že se v příběhu vlastně nic moc neděje a že vám postavy už nejsou tolik sympatičtí jako dřív a někteří vám dokonce lezou na nervy, něco musí být špatně. ()

rhobos

Po trošku slabší (80%) první části jsem vůbec neváhal jít opět do kina. Bylo to způsobeno hlavně tím že u většiny filmů, které jsou rozděleny na dvě části, je první část přípravná (hodně keců) a ve druhé jde do tuhého. A nemýlil jsem se. Parádní akce od začátku až do konce mě přesvědčila o tom, že se jedná o nejlepší díl této série (spolu s 2. dílem). U filmu jsem se nenudil, občas byl film předvídatelný, ale tomu se vyhne málokterý film. Velmi dobré podbarvení filmu dobře vybranou hudbou. Než jsem odešel z kina zůstal jsem až skončí titulky abych viděl zda je v titulcích "in memory of Philip Seymour Hoffman" který bohužel nestihl natočit všechny své scény před svou smrtí. Z kina jsem odcházel spokojený. Hodnocení - 100% ()

owwidius

Tak tento diel sa mi pacil menej ako predosly. Z young adult serii je tato asi najobsaznejsia, je tam akcia, zabijanie, laska, zrada, odkazdy na modernu spolocnost ako politika, media atd, ale je to stale len teen film. Tento posledny diel mi prisiel dost akcny, ale vadila mi kopa nelogickosti, samoucelnych scen a uplne som predvidal, co sa bude diat. Uz sa opakujem, ale stale zasnem nad tym ako PSH hra(l). Musim si kuknut jeho dalsie filmy.. [#42/2015] ()

char_t

Definitivně nejhorší díl série. A troufnu si vinit jak předlohu, tak filmaře. Aneb když se nejděravější kus příběhu rozdělí na dva filmy, přidá se natahovací výplň a celé se to ještě dost blbě natočí... Pár příkladů za všechny: Jak vyřešit milostný trojúhelník? Necháme jednoho klaďase spáchat bez důvodu i vysvětlení zločin proti lidskosti! Jak ubránit město proti armádě? Nainstalovat tisíce pastí a doufat, že vojáci šlápnou na správnou dlaždici! K tomu se každá věta dvakrát zopakuje, aby to hodilo dvě hodiny a i ti nejnatvrdlejší diváci pochopili všechny dvojsmysly... Existuje vůbec nějaký film, který se po rozdělení na dvě části úplně nepo**al? Žádný mě nenapadá... ()

Ombak▼Penari

OBSAHUJE PÁR SPOILERŮ!! Jako finále to teda mohlo být výrazně lepší. Pořádné gradace se člověk nedočká, z celého povstání toho moc k vidění není. Všechno se to smrskne na soukromou akci Katniss, při které zařve hromada postav a ve výsledku se ukáže jako naprosto zbytečná a ničemu nepřispívající. Katniss je vlastně, s čestnou výjimkou v závěru, ve finále celé trilogie svými činy zcela bezvýznamná. Vzhledem k tomu, kolik pro ni naprosto zbytečně zemře lidí, je to dost zarážející. Žádné epické zakončení ve válečném duchu se nekoná, zůstává jen soukromý zbytečný příběh Katniss a její konfrontace s prezidentem Snow. Rovněž veškeré vztahy mezi ústřední milostnou trojicí jsou špatně načrtnuté a nezajímavé, Peeta je navíc stále ta neuvěřitelně otravná postava jako celou ságu a nic se na tom nezmění. Úmrtí mnoha významných postav je podáno stejně bezkrevně, prostě mimochodem. Zůstává tedy jen celkem pěkně načrtnutý totalitní svět a opravdu velmi vydařená hororová sekvence v tunelech. A to je málo a pokud za to všechno může předloha, tak byl ten pravý čas se jí nedržet. Za mě zůstává hodný pozornosti jen druhý díl série, letos jsou Hunger Games těžce zválcovány pokračováním Labyrintu. ()

Hapretor

Nudil jsem se jak nikdy. Hrůza. Boring Games !!! A jestli mi někdo někdy řekne, že tady Jennifer Lawrence podala životní herecký výkon, tak se mu upřímně vysměju. Přehmat ... totální přehmat. Byl jsem velmi, velmi zklamaný. ()

HH odpad!

Tak o tomto více než dvouhodinovém spektáklu nejvíce vypovídají dvě věci - v kině se lidé bezostyšně smáli, přitom žádná ze scén nebyla určitě myšlena jako scéna komediální, a houfně opouštěli sál... Bezradnost tvůrců vedla pouze k nudě k uzoufání. Nic, nic a ještě jednou nic. Jennifer Lawrence "hrála" všehovšudy tři různé polohy (zasněný pohled do dáli, naštvaný bojovník a "ksicht bez emocí"), které střídala podle nějakého neznámého klíče. Ostatní herci se rovněž nevytáhli, ale ani nemohli, protože jim v tom bránil naprosto prostoduchý a neinvenční scénář. Zkrátka Panem byl spíš Penam... Čtenáři prominou, ale celou sérii a tento závěrečný díl "tuplem" vystihují pouhá dvě slůvka - strašná sračka. ()

Toka

"Ladies and gentleman, welcome to the 76th Game of Thrones." Ze skvělé série, která upozorňuje na dnešní dobu a dokázala upřímně chytnout za srdce, se stala tupá ždímačka na prachy. Druhá polovina filmu je předvídatelná do posledních detailů. Vývoj postav jsem poprvé za celou sérii nebaštil a emočně to bylo zoufale plytký. Postavy umíraly jak na běžícím páse, ale že by tomu věnovali alespoň scénu, to ne. Zamačkávám slzu při vzpomínce na Rue a jak to tehdá zvládli. Tady točíme akčňák lidi, není čas! Skoro jako by se zdálo, že nestihli natočit kvalitní storyline, což je dost paradoxní, když rozdělili poslední díl na dvě části. ()

Gaia.M

Tak jsem se konečně dostala k tomu, že jsem se donutila podívat se na poslední díl Hladových her. Nechtělo se mi do toho ani trošku, protože bylo naprosto jasné, jak to dopadne, a přesně tak to dopadlo. Bylo to neuvěřitelně předvídatelné. Hodně mě zarazilo, když šli do kapitolu, jak to bylo v podstatě jednoduché. Kdyby tam na ně Snowovi vojáci čekali, tak by je prostě sejmuli a mohl být klid. Jenže to on v podstatě nechtěl, on chtěl show, ale ta se nekonala. Tak vážně netuším, o co šlo nebo mělo jít. No nudila jsem se, bohužel. Když pak na uprchlíky shodili bomby, ani na vteřinu mě nenapadlo, že by za to mohl Snow, snad každému muselo být jasné, kdo za tím stál. Jak jsem už psala, bylo to hrozně předvídatelné. A ten happyend na konci, ten byl zase tak šíleně umělý a přeslazený, až mě začaly bolet zuby. Ale tak dobrý, beru to tak, že už jim prostě došly nápady a chtěli to nějak uzavřít. Nezbývá než doufat, že to nebudou nastavovat nějakým dalším dílem, jak bývá v americe zvykem. ()

Evander

Zakončení, jak se patří! Celá série má výrazně sestupnou tendenci a poslední díl tomu nasadil korunu. Je prakticky bez příběhu a hlavně bez schopnosti vyvolat v divákovi emoce, což je u tohoto tématu poměrně zásadní problém. Jedinou výjimkou je Howardova hudba, která film zachraňuje od ještě horšího hodnocení. Jennifer Lawrence mi zde přijde jednoznačně nejhorší ze všech dílů, a tak se pro mě stává jednou z nejnesympatičtějších hlavních hrdinek všech dob. Ale upřímně řečeno ostatní charaktery na tom nejsou o moc lépe. Naprostá většina postav mi přijde mdlá a nesympatická, takže tento problém se netýká pouze hlavní hrdinky, ale spíše filmu jako celku. 45% ()

Ben Nevis

Poslední film pojednává o tom, jak se teroristé schovávají mezi bandou migrantů ze zaostalých oblastí Panemu, hledající svoje štěstí ve vyspělém Kapitolu za cenu destrukce způsobu života kapitolanů. :-) Poslední knížka mě bavila nejméně a rozdělení na dva rozvleklé filmy jí taky nepomohlo. Je tam sice plno dospěle ponurých momentů, nedůležité postavy odpadávají jako Deset malých černoušků, ale kvůli natáčení z pohledu Katniss přicházíme o hodně. Škoda kvalitních seriálových herců, kteří se tam jenom mihnou, abychom se 135 minut museli dívat na milostný trojúhelník permanentně nešťastných bytostí. Happyend by mohli nejlépe zhodnotit čerství absolventi vysoké školy. Sice ultimátně zvítězili a nesou si domů trofej ve tvaru diplomu, ale ten největší opruz teprve začíná. ()

KNTRFKT

U závěrečnýho dílu bych byl očekával nějaké krutopřísné vyvrcholení ve stylu cumshotu jako v Love přímo na čočku kamery, v podání těchhle Hladovejch her v podobě ultimativní bitvy frakcí, jenže kde nic, tu nic. Přes dvě hodiny se tu akorát tak nudně žvaní, sračkovitost a brak dostávají jakožto slova úplně jiný rozměr a tahle sága nemohla skončit dementněji (teda aspoň já doufám, že už je konec.) Chápu, že nejsem úplně cílenou skupinou, tím jsou spíš puberťáci, kterým to možná přijde kůl a jdou to pak hustě rozjet do KFC a zapít ten upa best zážitek z kina tlemolepem called Bubbletea. Nicméně tvůrci mohli myslet trochu i na starší věkovou kategorii a ubrat trochu na pozérství, sebebitchování a omalovánkovitosti. Nicméně, pro mě osobně, je a výdycky byl největší průser obsazení hlavní herečky. Lawrencová je pro mě představitelkou totální asexuality a ženské odpornosti, ať už fyzicky, či projevem. Tenhle celý dojem jsem si umocnil po té, co mi kamarád ukázal (nebyl to hezký pohled) fotky "celebrit" (záleží na tom, kdo je pro vás celebrita), které nějaký dobrák tenkrát ( asi tak tři roky zpět) stáhl z jejich soukromých médií, protože neni nic inteligentnějšího, než si fotit vlastní genitál a zálohovat to na Cloudu. Nicméně, do té doby, pro mě frigidní Lawrencová, nabyla pozice antisexy rakety, která si ráda nechá vylepšit obličej přírodním mužským liftingem. Pohled to byl tak odporný, až mi za ní bylo trapně a červenám se ještě teď, když si na to vzpomenu. Nehledě na to, že to byla první fotka a následovaly větší "skvosty". ()

Wallis3

Začněmež akční sci-fi sérii (ne nijak obzvlášť valnou), kde se vám adolescenti řežou k smrti a zakončemež to jakousi pakárnou, co vypadá jako nějaká prapodivná videokampaň, kde už jen chybí roznašeči letáků s informacemi kohože to vlastně volit, a pochybné existence, které by za dvacku prodávaly odznáčky mockingjay, či co za zpěvavou opici to mělo být. Jasně že tam převrat musel být. Ale takhle? Jakou to má logiku něco natahovat na komrdesát filmů a pak to utopit v nezáživným bahně? ()

strikeman

Hodnocení viz 1. část - je to v podstatě jeden snímek z komerčních důvodů natažený a rozdělený do dvou částí ... 60% ()

BOURQUE

Záverečné dielo obsahuje všetko, čo divák takýchto filmov má rád (dráma, akčné scény, srdce revúce momenty a zábery a aj „nečakaný“ dej). Musím sa však priznať, že by natočiť jedného veľkého záverečné diela namiesto dvoch „malých“ by mohlo dopadnúť lepšie. Záver nie je úplne vypracovaný. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

skeptic

Od videnia prvých Hunger Games, som mal tendenciu začať zatracovať celú sériu, no to prišli druhé Hunger Games a na režisérskej stoličke sa usadil Francis Lawrence, aby vystriedal Garryho Rossa, ktorý sa na režisérskej stoličke dlho neohrial. To bol prvý (pravdepodobne dôležitý) krok k zlepšeniu Hunger games... a áno dvojka bola lepšia o pekný kus, ale stále to ešte nebolo ono. Tak prišla prvá Drozdajka a opäť to bolo o niečo lepšie, už to nebol len teenage paškvil, Katniss bola použitá ako prostriedok sociálnej manipulácie a celé to už na mňa pôsobilo vyspelejším dojmom. Noa Hunger Games: Drozdajka 2 potvrdzuje že Hunger games boli (sú) s každou ďalšou časťou lepšie. Jednak dejová línia je oveľa pestrejšia, striedajú sa žánre, tempo, bez nudných pasáži. Niekde v polovici sa to ešte zmení na napínavý hardcore survival, (dlho som sa čudoval na čo Finnickovi bude ta "palica")ktorý strčí do vrecka doterajšie všetky napínavé/akčné sekvencie v aréne. "Posledný výstrel" Katniss bol veľmi predvidateľný (len či tam vôbec išlo o to že mal byť nepredvidateľný, asi ani nie, nemyslím že by sa tvorcovia dopustili takej chyby a ak áno tak...nevadí :)). Jednoducho s druhou drozdajkou som naozaj spokojný, aj keď má svoje muchy, škoda že sa v takomto duchu nenesie celá séria... No i tak práve kôli tejto časti budem na Hunger Games spomínať v dobrom. Hunger games ma jednoduchu (nakoniec) prekvapili a skončili so cťou! 80% ()

Filmový BioShock našel režiséra

Filmový BioShock našel režiséra