Hunger Games: Síla vzdoru 2. část

• USA The Hunger Games: Mockingjay - Part 2 (více)
USA / Německo, 2015, 137 min

V poslední kapitole nepůjde jen o přežití, ale bude se bojovat o budoucnost obyvatel celého Panemu. Konečné zúčtování s nenáviděným prezidentem Snowem (Donald Sutherland) se blíží. Reprodrozd Katniss spolu se skupinou nejbližších přátel, včetně Gala (Liam Hemsworth), Finnicka (Sam Claflin) a Peety (Josh Hutcherson), povede rebely v jejich boji za svobodou. Jednotka z 13. kraje se vydává na misi, jejímž cílem je zničit prezidenta a skoncovat s jeho tyranií. Na Katniss však tentokrát čeká mnohem nebezpečnější nepřítel, než ten s jakým se dosud setkala v aréně Hladových her. (Forum Film CZ)

Ronkar

V rámci YA fantasy/scifi je to přes docela dost problémů funkční a ucelená trilogie. Místy přehnaně nablbá v rámci logiky/dialogů/vztahů postav. Ale ve filmu pro teen diváky se to snese. Největší chybou je fakt, že byl třetí díl rozdělen na dvě části. A dvojka je pořád nejlepší (režijně i scénářem). Celkově 3 slabší hvězdy. ()

LencaN

Finále mě zklamalo. Katniss se nabubřele rozhodne, že zabije Snowa, přitom má jen svoje šípy a jinak žádný vojenský výcvik nebo nějaké extra schopnosti, takže je ráda, že sebou má ještě tým bojovníků, kde svou roli sehrají i Liam Hemsworth a Sam Claflin. Tahle parta se prodírá nástrahami, které Snowofi tvůrci her nachystali v samotnýc ulicích Kapitolu. Poslední díl Hunger Games už je takový tuctový, obyčejný, jako nějaká videohra. Na to, že je to závěr takové slavné série jsem čekala nějaké hlubší rozuzlení, nějaké větší překvapení, něco co udělá BUM a ono to přitom bylo jen také PUF a nic. ()

Lilith03

A své recenze Hunger games ukončuji jak jinak než pochvalnou za úžasný závěr. Chtěla bych zde pozdvihnout úžasné výkony Willow Shields, Elizabeth Banks a Donalda Sutherlanda. Ty jsem ještě nezmínila a přitom byli taky úžasní, tady se mi líbilo asi nejvíce. Děkuji tvůrcům za úžasné filmové zpracování, které jsem si maximálně užila a s napětím očekávám pokračování. ()

PTuranyi

V záverečnej časti Hier o život beží už revolúcia na plné obrátky, ale vo filme to vôbec nevidieť. Boje prebiehajú mimo záber kamery a hoci je Katniss vyslaná do prvej línie, jej jednotka sa zakráda opusteným predmestím Kapitolu a rieši pasce. Zdá sa, velenie kapitolu do poslednej chvíle vníma povstanie ako hru. Produkcia je výborná. Akú takú atmosféru sa podarilo vytvoriť a v kľúčových chvíľach aj napätie pekne graduje. Užijeme si aj viac akcie a hrdinovia tu predvedú priam nadľudské výkony. V prípade mutov produkcia neprejavila veľkú fantáziu, takže vyzerajú ako väčšina monštier z filmov posledných rokov či už Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej alebo Tiché miesto. Herci hrajú rovnako dobre ako v predchádzajúcej časti ale ich postavy majú limity. Záver je vypočítateľný a k šťastnému koncu niet alternatívy. Keby film skončil v okamihu posledného výstrelu Drozdajkinho šípu, bolo by to podľa mňa lepšie. Takto sa môžeme ešte pokochať šťastnou rodinkou a pohľadom na Katniss ako starostlivú matku s mudrujúcim doslovom na perách. ()

Sebule

Bohužel poslední díl série skončil průměrné. První hodinu velká nuda, opakování stejných věcí dokola. Na druhou stranu hudba byla skvělá, ale to bohužel nestačí. Čekal jsem to víc epické, nabité akcí, revolucí, něco z toho se objevilo, ale v malé míře. Konec byl ucházející, předpokládám, že takhle to bylo i v knize. Hodnocení: 5/10 ()

ButterflyEl

Kde začít... Trochu si nadávám za to, že po předposledním díle celé ságy jsem to nevydržela a knihu dočetla do konce. Což tím pádem znamenalo, že mě ve filmu nic moc nepřekvapilo (teda až na pár lekacích scén, ze kterých jsem měla doslova knedlík v krku)... Jennifer opět dokázala, že patří mezi velké herečky (promiň Julianne, ale tady jsi totálně ve stínu), každá její emoce byla důvěryhodná a procítěná. Ano, je to klišé. Je to šílený klišé, ale můžeme být rádi, že se americká produkce nerozhodla změnit Hunger Games ságu pouze na romantickou slátaninu, nýbrž se z celého příběhu vážené paní Collinsové snažila vytřískat co možno nejvíc. Po scénaristické stránce tedy tleskám, vše ladilo, nechybělo napětí, romantika, smutek, akce, místy i trochu humoru... nicméně nejsem jediná, kdo si nevšiml spojitosti s tématem revoluce v Hladových hrách s nynějším děním ve světě. Dlouho se mi nestalo, že jsem odcházela z filmu s tísnivým pocitem, že ten film by si "někteří" mohli vyložit po svém a obrátit tuto rebelskou ideu ve svůj prospěch. Nechci zabíhat do detailů, chytří si domyslí... I přesto, že závěr trilogie (ehm filmové tetralogie) má své epické a pro mnohé překvapivé vyvrcholení, skvostnou Howardovu hudbu, scény, po kterých naskakuje husí kůže i vám vlétnou slzy do očí, něco mi na celém filmu kazilo dojem a to byl střih. Možná už si teď hraju na přílišného kritika a rejpala, nicméně některé scény mi přišly zbytečně krátké (resp. nicneříkající) a jiné byly podle mě utlé příliš brzy, než vůbec jeden herec z dialogu stihl na určitou myšlenku toho druhého zareagovat alespoň mimikou ... I z toho důvodu srážím jedno *, ale zbylé 4 si dokonale zaslouží. ()

Libb

Za mě nuda. Strašná nuda. Spousta řečí, minimum akce (alespoň ve srovnání s předchozími díly). Triky fajn, ale konec strašně rozplizlý, asi 3x jsem se zvedal ze sedačky, že už je teda konečně konec a on zase nebyl... Jakoby to byl úplně jiný příběh, než na začátku. Vypadat takhle první díl, už na dvojku mě nikdo nedostane. ()

AnjanCZ

Mé očekávání bylo že tento film bude velice poprůměrný ale právě naopak! Film byl již od začátku skvěle akční a nebyla chvilka nudy! Skvělá zápletka a poslední díl se nejvíce podobá tomu knižnímu. Celá sága HG je skvěle zakončena se skvelými hereckými výkony! Jediná vyjímka je že na 3D tam je velice málo efektů a trošku vás bolí oči a ještě jedna vyjímka je že Katniss má neomezený počet šípů :) Doporučuji shlédnout všechny ostatní 3 díly a až po-té jít do kina na tento :) DÁVÁM 5 hvězdiček! 95%!! ()

Frodule

Jsem fanoušek Hunger Games a poslední díl mě opravdu zklamal. Byla to jedna velká nuda bez opravdových emocí. Hlavní problém nejspíš tkví v rozdělení jednoho dílu knihy ve dva filmy. Tvůrci absolutně nevystihli náladu knihy a ani její poselství. Akční scény nebyly napínavé, mnohdy ani nebyly moc vidět vlivem roztřesené kamery a různě do sebe nastříhaných záběrů. Po smrti jednotlivých postav se šlo dál, přičemž přeživším neukápla pomalu ani slza. !Spoiler! Snaha nacpat veškerou bolest nakonec do střetu Katniss s kočkou Prim přišla vniveč, emoce plně nevytryskly na povrch, spousty z jich zůstaly zbrzděny, ačkoliv obdivuji nepřikrášlený řev Jennifer (ty sliny z pusy :-D). Člověk, který nečetl knihu se musel pěkně ztrácet, neboť často nebylo ani poznat, kde se postavy právě nacházejí a kam směřují. A ten konec mi přišel oproti knize příliš happyendní (aneb umřela spousta nevinných lidí, dětí a téměř celá má rodina, sice se mi zdají špatné sny, ale nevadí, založíme další rodinu a budeme spolu žít šťastně až navěky.) ()

gunko

Síce za to film asi nemôže, nakoľko sa drží knihy, ale knihu som nečítal, takže hodnotenie je tu: Asi najhorší koniec, aký som kedy videl. Po tom, ako skončil twilight, vzniklo meme "still a better love story than twilight". Ako by povedal Strejda Jarda - latka bola nízko, no oni ju podliezli. Ťah na Capitol 5*, vzťahy 0*, výsledok 2,5* ()

Meniha

Jak zhodnotit jedno velké zklamání? Akce pomálu, dlouhé řeči, chvílemi až k smíchu. Samé klišé, závěr sladkej, ještě mohla být další svatba...ale dvě na jeden film se už asi zdály moc. Rozhodně to podruhé vidět nepotřebuju. Pokud si kdy co znovu pustím, tak jedině první díl.... ()

breebee

Bylo to skvělé, nad očekávání, dovolím si tvrdit. Vždycky o sobě říkám, že jsem víc fanoušek Divergenta (minimálně nesnáším, když se srovnává Tris s Katniss) ale tentokrát to HG fakt zvládlo. Knížky miluju, líbí se mi celý ten koncept, jen hlavní hrdinka mi nikdy moc neseděla, ale tenhle film to vcelku mění - Mockingjay zaválel. Konec byl stupidní a podle mě by mu vůbec neuškodilo, kdyby tam nebyl. - Tohle berte jako takovej sneak peak na recenzi, ta bude následovat až po druhém shlédnutí, zatím jsem jen nabitá dojmy :D ()

blackmag

Nedávám pět hvězdiček proto, že by se dílu nedalo něco maličko vytknout, ale proto, že se mi díl opravdu velice líbil a myslím si, že je to velmi dobré ukončení celého příběhu. U scény (SPOILER), když Katniss ke konci chytne záchvat úzkosti a háže věcma po koucorovi Prim a snaží se ho vyhnat pryč, mi naskočila husí kůže. Ten pocit bezmoci a bolesti ze ztráty rodiny byl cítit všude kolem mě. Navazující scéna kdy kocoura tiskne k sobě a brečí pro svou mrtvou sestru je ještě dojemnější. Kašlete na recenze, podívejte se na poslední díl hunger games a zkuste mi vymluvit, že Jennifer Lawrence neni paní herečka. ()

rezor

Dlouho očekávaný konec série dorazil do kin, a tak jsem vyrazil na pravidelnou roční návštěvu kina (tentokrát multikina), abych zhlédnul údajně pompézní zážitek. Co mě však ze začátku vytočilo, byl fakt, že člověk zaplatí nemalé vstupné a je 20 minut (opravdových 20 minut) krmen nejdebilnějšími reklamami, které kdo vymyslel (aneb. řítící se meteorit - reklama na domácí spotřebiče). Ale k filmu. Film se konečně neobtěžuje žádnou rekapitulací a rovnou začne tam kde skončil (jakoby 1 díl nešel přidat k tomuto, zase tolik se toho tam nestalo, pro dnešní filmové časy typické rozdělení na 2 poloviny. Už jenom čekám až přijdou na to, že by to šlo rozdělit i na třetiny...) Z pomalého startu se dostavá film pomalu do obrátek, kamera šlape, herecké výkony opět nezklamají. Co se mi hodně líbí je, že se scénář nebojí řezat jednu "hlavní postavu" za druhou, to asi proto, že už je konec a nepotřebuje je platit :-D Ale vážně, napětí je parádní téměř až dokonce a zápletky jsou opravdu vymazlené a až na několik málo vyjímek by je člověk nečekal. Škoda posledních 10 minut, které dojem z bombasické atmosféry trochu kazí. Skončit alespoň o 5 minut dřív, není co řešit, je to za plný počet. Co trochu nevím je jestli se mi líbí knížní námět, nebo film samotný. Ale už jen pro kultovní Jennifer jsou 4* zasloužené. ()

Wajny13

Pokud jste četli knižní předlohu, budete s filmu nadšeni - ve filmu je téměř všechno, co se odehrálo v knize (veškeré důležité scény, nové postavy, zvraty). Jestliže jste knihu nečetli může vám tento díl (oproti 1 a 2 dílu) připadat pomalejší a pořád čekáte, že přijde nějaká pořádná akce a ona chybí :-) Já jsem knihy četla (několikrát), takže jsem věděla, jak co bude, jelikož se mi knihy hrozně líbí, tak i tento film naplnil moje očekávání. 5* ()

visor_13

Za mě Hunger Games: Síla vzdoru 2.část asi nejhorší díl celé serie. Emotivní scény mi přišli moc umělé a děj absolutně předvídatelný. Pro lidi co viděli první 3 díly tak určitě povinnost dokoukat, ale nemůžu jinak než 3 hvězdy. ()

Bondík

No na mě až moc překombinováno. Kdo je vlastně dobrej a kdo zlej? Kdo to myslí dobře a kdo zle? A opět hlavní hrdinka, která neví jestli si má vybrat toho nebo toho. A pak neskutečně krásný konec. Dávám tři hvězdy, ale.... ()

Filmový BioShock našel režiséra

Filmový BioShock našel režiséra