Hunger Games: Síla vzdoru 2. část

• USA The Hunger Games: Mockingjay - Part 2 (více)
USA / Německo, 2015, 137 min

V poslední kapitole nepůjde jen o přežití, ale bude se bojovat o budoucnost obyvatel celého Panemu. Konečné zúčtování s nenáviděným prezidentem Snowem (Donald Sutherland) se blíží. Reprodrozd Katniss spolu se skupinou nejbližších přátel, včetně Gala (Liam Hemsworth), Finnicka (Sam Claflin) a Peety (Josh Hutcherson), povede rebely v jejich boji za svobodou. Jednotka z 13. kraje se vydává na misi, jejímž cílem je zničit prezidenta a skoncovat s jeho tyranií. Na Katniss však tentokrát čeká mnohem nebezpečnější nepřítel, než ten s jakým se dosud setkala v aréně Hladových her. (Forum Film CZ)

Likan7

S posledními Hunger games to je těžký. Shodou okolností jsem Hunger games sledoval společně se sérií Divergence, takže to člověku nedá a občas srovnává. Snažil jsem se tomu vyvarovat, ale u hlavní protagonistky to nelze jinak. Popořádku, 1. díl finále se mi líbil a osobně ho považuju za nejlepší díl série, sedlo mi to a tak jsem se těšil na finální střet...který se nekonal...trochu mi to připomnělo Pána prstenů, kde sledujeme cestu dvou hobitů, zatímco půlka země svádí epický bitvy....ale my sledujeme cestu dvou hobitů...Hunger games je v tomhle stejný. Všude se něco děje ale my sledujeme naší skupinu, která občas narazí na past, občas někdo umře, něco se stane ale jde se prostě dál...Musím ale uznat, že to je dělaný pěkně, a po hooodně vlažných 40 minutách jdou otáčky na maximum a zbytek slupnete jak malinu...o příběhu nelze mluvit, ten se drží knižní předlohy...největší pozitivum Hunger games je hlavně atmosféra, ta je taková pěkně ponurá, a hlavně casting. Ten je největším kladem ale i záporem. Všichni jsou výborný...fakt musím uznat, že takový casting jsem dlouho neviděl, ale naprosto mě rozčilovala Katniss...nejen ta postava, který bych dal tečku mezi voči ale i Lawrence, na který to mělo stát. Ta je nejtěžší okov filmu a možná jen kvůli tomu tomu nenapálím plnou.. PS - škoda, že to je film pro mladiství, protože si to přímo říkalo o krev a mrtvoly. ()

Acrobat odpad!

Malo ísť o osud, naplnenie, spásu. No išiel som za generálom tak trochu bez ducha. „Čo to malo byť, Merisi?“ a tresol rukou po stole pri zatváraní knihy s návodom prežitia Hladných hier. „Ani neviem. Tri dni som nejedol, ak Vás to trápi. Zízal som von oknom na verande a zisťoval, kde bola chyba. Lawrence premrhal svoj talent na nič nehovoriacich sporoch prezidenta s prezidentom a krajoch navzájom. Umoril sa do strasti námetu, kde ak nie je nič, ani smrť neberie. Tej, ktorá chytá oheň, som sľúbil v druhom popise ochranu. Tú som zabezpečil, ale popravde, neurobil som nič. Veď posúďte, všetci tam len rozprávali bezduché frázy a pozeralo sa na holografickú telku. Nič. Nič, ani len náznak mojej smrteľnej naháňačky v Taliansku, pri ktorej som dostal Množstvo Útechy. Neviním však Katniss za nič. Čo urobí jednooký medzi slepými? Schoval som zbrane a poslušne odišiel. Ťažko vzdorovať do popredia dávaným úchylkám vraždiť deti. Nutkanie hýbať tými skostnatenými scénami, s tou šablónou, s tou statikou. Bez pravých emócií, prežitia, lásky. Keci kde len pozrieš, a istotu dráhu šípu odhadne aj teraz narodený hlúpy Asgarďan. No ale potom, kde sú tie reči o pomste. Všetko nasekané v rýchlosti, aby potom polhodinu sa každý lúčil a prednášal múdra. Našťastie to ešte nebolo homosexuálne (ako v Návrate kráľa) a dieťa má v ruke žena.“ „Merisi, dávajte si pozor na jazyk! Ste príliš precitlivený a čakáte veľa. Možno viac toho fiktívneho a nevnímate realitu. Nemáte veľa citu tak náhodou? Podvoľte sa a neklaďte odpor... Prijmite údel a duch spisovateľa tak ako ostatní!“ „Konečne dôvod. Dôvod aby som vás zabil. Nie bez odporu... tu som chcel byť, tu ste ma mali doniesť. Do tajomného Equilibria....“ Cez rinčanie zbraní nepočuť plač. Cez krv nevidno zem. SKrz dym nebadať slnko. Len Katniss tam kdesi sedí a kojí dieťa. Má pekný výhľad a ja tiež. Som nad ňou na strome a tíško sedím pohrúžený do myšlienok. Jej hlavu krášli tmavý vlas, moju koruna z tŕnia. Pomstia ju jej nasledovníci, no mňa nebo pomstí. / Znásilnený koniec zbytočnej série, kde ľudskej úchylnosti prezentovanej slovom bez duše a ducha sa dáva umelecký tón./ (videné 20.03.2016.BDrip) ()

bearmeedek

Fuj. Ani závěr série se nepovedl. Sice o něco lepší než mrtvá trojka, ale pořád vyždímaný cajdák. Na Katniss už bohužel nelze nahlížet jako na milou osobu. Po častých úderech do hlavy v rámci osvobozovacích bojů je více než znatelné, že ztratila soudnost a šťávu. Nekončící omlouvání nemožného Peety a tužby po něm dovedou tak akorát nasrat. A jestli jsme celou dobu čekali na ten poslední, nádherný romantický a ladně zabarvený záběr, tak - zase jen nasrat. Pokud bych chtěl někdy vidět znovu, tak uschovám pouze první a druhý film a lepší konec si domyslím po svém. ()

loveless

Jsou herci, které nemám ráda, ale přesto se mi v některých filmech vetřou do přízně a prostě je beru. To bohužel není případ Jennifer Lawrence, která měla opravdu velkou příležitost a podle mě skvělou roli, ale díky ní si nejsem jistá, jestli vůběc někdo mohl mít Katniss rád jako hlavní hrdinku. Taky ta paruka byla hodně příšerná - já jsem na vlasy háklivá, pardon. Jinak je jasné, že triky byly náročné, tož kdybych chodila do kina na "ty triky", tak jsem nadšená, ale protože jsem si to nechala zahnít a na ty triky nejsem... Proč se nemohli držet některých dalších věcí z knihy, když už to celkem dobře dělali u jedničky i dvojky, některým pasážím by to prospělo. Jinak musím pochválit Joshe Hutchersona, Woody Harrelsona, Philipa Seymoura Hoffmana a Natalii Dormer, kteří se mi všichni nakonec líbili a to jsem ze začátku považovala obsazení za absolutně tragické. Trošku mi to přijde jako další Piráti z Karibiku, zbytečně vyhozený balík peněz, za vyprázdněný příběh s hezkými obrázky, rozdělený na co nejvíc dílů, aby si nejmenovaní namastili kapsy. A kdo a kdy natočí opravdu dobrou adaptaci mé oblíbené knihy? ()

waska

Nevim, nějak se to celý vyklo z ruky a to už koncem druhého dílu, kde už je vlastně vidět, kam se celá série bude potácet, tedy k trapnému, dost nezvládnutému, ale hlavně předvídatelnému konci. Celý film je takový, jak to říct, no prostě o ničem. Nic co by mě upoutalo, nafackovalo nebo překvapilo. Celá skupinka se prodírá pastičkami, občas někdo zařve... Kolikrát už to tady bylo... Jsem rád, že série skončila a už s naprostou jistotou vím, že se na ní nikdy nepodívám. ()

GTS_PUNK

Záverečný diel série "Hunger Games" podobne ako jeho traja predchodcovia nijako neoslňuje, ale za to je spomedzi nich určite tou najlepšou možnou voľbou, ktorej pozretie si divák pravdepodobne môže najviac užiť. Dejovo sa napája na tretí diel, keďže sa jedná o druhú časť toho istého filmu a tak priamo pokračuje v tom, kde skončil. Rebeli sa chystajú napadnúť Capitol, zvrhnúť krutovládcu prezidenta a nastoliť vládu novej prezidentky, ktorá zjednotí celú krajinu Panem. To znie síce pekne, ale bolo by zrejme veľmi jednoduché, ak by sa to rebelom všetko podarilo tak ľahko. Akonáhle sa im podarí dostať sa do Capitolu, nastáva skutočný boj o prežitie s množstvom nečakaných udalostí a zvratov. Ak mám byť úprimný, z vyše dve hodiny trvajúcej metráže filmu som sa prvú hodinu bavil asi toľko ako pri predchádzajúcich troch dieloch. Síce sa mi páčila výprava a rozbité budovy Capitolu pripomínali paneláky kdekoľvek na Slovensku, ale príbehovo ma tvorcovia nedokázali zaujať. Ona, koniec koncov, ma celá séria dokázala baviť všetkým iným, len nie príbehom. Väčšinou sa jednalo práve o výpravu a tá bola kvalitná aj v tomto prípade. Na kvalite nabrala ešte viac na začiatku druhej polovice filmu, keď sa skupina rebelov presúva do podzemia - metro tunely, kanály a hlavne mutanti v nich, to bolo to najlepšie, čo mohla celá séria vôbec ponúknuť. Kašlem na boje v arénach, side lovestory, atmosfericky bolo tých desať minút v kanáli divácky naj. Zvyšujúci sa tep srdca vďaka tmavým chodbám na obrazovke, tichom a s pocitom, že sa niečo stane, to je to, čím si film dokáže diváka získať. Možno je trochu prehnané tvrdiť, že kanálové scény majú akýsi Alien nádych, ale tak som to vnímal ja. Po boku výpravy a chvíľkovej vynikajúcej atmosféry, snáď ešte za plus považovať to, že sa jedná o najakčnejší, či ak chcete, najbrutálnejší diel celej série, ktorý sa v niektorých chvíľach s divákom nemazná, viď scéna s padákmi. Naopak najväčší neduh dielu je opäť jeho dej. Bežný divák sa v tomto prípade nedokáže baviť tak, ako fanúšik knižnej predlohy a to sa ťahá s celou sériou. The Hunger Games: Mockingjay - Part 2 je v mojich očiach aj tak najlepším dielom, ktorý z celkových štyroch možno vidieť. Ak by ste kvôli pochopeniu celého deja nemuseli pozerať všetky diely, odporúčil by som vám, aby ste si pozreli len tento, pretože najviac stojí za to. Aj keď takisto je to len priemerné sci-fi z post-apokalyptickej krajiny, kde minulosť stretáva budúcnosť a pretavuje ju do zvláštneho spoločenstva nazvaného Panem. Mockingjay šťastne odletela a dúfam, že sa filmovo už nevráti. ()

Kritik.

Drozdajka 1 a Drozdajka 2 sú samozrejme obe slabé, ale dvojka je od jednotky značne kvalitnejšia. V rôznych smeroch. Napriek tomu je ale Drozdajka 2 plytka, NEDOKONČENÁ, BEZ FINÁLE, BEZ ZÁVERU...čiže zle natočená! Škoda, veľmi veľká škoda! ()

Petulka88

Na Hunger Games mi bylo sympatické to, že se vždy povedlo upozadit romantickou dějovou linku o lukostřelkyni Katce, árijci Péťovi a chlapci, který si říkal Hurikán. O posledním filmu to bohužel neplatí a romantika se tak dere do popředí. A tak je 2. část Síly vzdoru stejná jako tato dějová linka: předvídatelná, trapná a hlavně nudná. Kvůli Jennifer jsem bojoval seč mi síly stačily, leč jsem několikráte usnul. A tak mi asi navždy zůstane utajeno, zda se někomu podařilo přelíznout Katce tětivu. Kdyby tohle byl první díl celé série, tak dám ještě o hvězdičku méně a nic na světě mě nedonutí podívat se na další díly. ()

lakart

Hned po prvních třiceti minutách se potvrzuje, že rozdělení na dva samostatné filmy byla obrovská chyba. Snímek je neskutečně nevyvážený. Chvíli se odehrávají opravdu důležité události posouvající děj dál, aby jste zase chvíli sledovaly neskutečnou nudu. Snaha vyprávět příběh Katniss a Peety, když se na pozadí snaží odboj dobýt Kapitol, je velmi nudné a nezajímavé. Tyto postavy dostaly už tolik prostoru až se divákovi zprotiví. Skvělý a zajímavý začátek a ještě zajímavější a překvapující konec stojí v této poslední části za to. Zbytek jenom omáčka, která nedává příliš smysl. Rozhodně se jedná o nejslabší díl a to by se stávat nemělo, jelikož to byl díl poslední. 65% ()

wolfkodlak

No celkem jsem se těšil na akci více bojových scén, ale od prvopočátku scénář čitelný, napodobenina asi 3 hororových filmů + nekterých válečných, chybí originalita, naprostý propadák, přežiji hodně ale tohle jsem ipravdu s nechutí dokoukal . . . ()

neo93

Druhý díl rozděleného závěrečného dílu Hunger Games. Pokračujeme přesně tam, kde skončil první díl. To by asi nevadilo, kdyby v následných minutách něco dělo, jenže se to toho moc neděje. Než se film pořádně rozjede, je půlka snímku fuč. Teprve až se dá dohromady tým nejlepších bojovníku, bývalých účastníků hladových her v čele Katniss, jenž míří do hlavního města Panemu, Kapitolu, začne se konečně něco dít. Jenže když už to vypadá na skvělý závěr, nakonec všechno skončí dávno před koncem filmu. Na to že to byl poslední díl, tak to mohlo být přeci jen lepší. Je to ale samozřejmě také tím, že je rozdělen na dvě části. Kdyby se jednalo pouze o jeden film, mohla to být velmi napínavá, akční podívaná, takto je to jen slabé zakončení této nadějné série, která se nestala přelomovou. ()

Wyrdas

Na rovinu... zbytečně roztahaná úvodní část, zbytečně natáhlá poslední část. Dávám vyšší hodnocení, protože jsem se v průběhu filmu bavil. Je tu hodně z Krychle, je tu dost z orla (viz komentář k prvnímu dílu), je tu dost napětí - scény v tunelech tu čtvrtou hvězdu zaslouženě vybojovaly. I přesto, že jsem čekal šíp do "toho" srdce, stejně mě to svým způsobem dojalo. A tak poslední hladové hry, které s původní myšlenkou sdílejí jen název, vybojovaly nejvyšší skóre. Možná se za čtyři hvězdy trošku stydím, ale dát méně, musel bych snížit hodnocení předchozích dílů. Kdyby to celé nebylo strukturováno pro náctileté fifinky, nýbrž pro dospělé publikum, mohla se celá série nést na krvi nepřátel v daleko úctyhodnějších číslech. Škoda. ()

Hellknight12

Záverečný film a zúčtovanie ak sa to tak dá nazvať za všetku krutosť je slušný počin. Film pokračuje, tam kde predchádzajúci skončil ale tento krát ideme už pomaly ale isto do cieľa. Zabiť Snowa ako bolo v pláne. Ku koncu tu máme pekný nepredvídateľný zvrat. Čo je ďalšie príjemné osvieženie do tejto série. Film rozhodne nevybočuje z kvalít predchádzajúcich časti. Snaží sa udržať a za mňa sa mu to podarilo na plnej čiare. Celá séria je dobré spracovaná a ja osobne ju mám veľmi rád. Netvrdím že je to najlepšie dobrodružno akčná séria akú som kedy videl ale mám ju proste rád. Hlavne kôli tej myšlienke. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 80%. ()

Nix

A mám to úspěšně za sebou a nebylo to úplně nejhorší. Určitě v tomto duchu najdete další, daleko horší počiny. Celkově ten svět a příběh byl celkem fajn a zajímavý, takže to není úplná katastrofa. První díl opravdu byl povedený, jenže kdybych měl hodnotit celkovou "sérii" tak už to opravdu není nic pro mne, ale na jedno podívání se to dalo a přežil jsem to bez nějaké újmy na zdraví a to o něčem svědčí. ()

RAFT

Režisér předchozích dílů natočil zavěrečnou část filmu ,no dejme tomu že je to trochu lepší než předchozí snímek.Alelůja 3 krát sláva a několik dní se radujte ,tenhle film má konečně konec.Není nic lepšího že ta kravina konečně končí.Sice je ve filmu dost hrdinů a více pastí .Ale žádný z filmů mě nenadchl i když tady svým způsobem by šlo i o nejlepší díl.A ted Francis Lawrence vykašli se na další filmy a natoč už konečně pokračování filmů Constantine a I Am Legend. Za mě 60% ()

Clark_Kent

Jennifer Lawrence pořád výborně hraje, určitá velkolepost příběhu tam je. Skvělý závěr celé ságy Hunger Games, velmi emocionální. ()

Brooks

Hodina a pol budovania milostného trojuholníku, ktorý nefunguje, pretože obe mužské postavy sú hrané umelohmotnými hercami bez charizmy a scenár (alebo knižná predloha) im predkladá dialógy ako z telenovely. Našťastie ma režisér Lawrence akčný talent a následných 30 minút veľmi slušne odsýpa, survival v tuneloch je vyložene strhujúci a scéna s deťmi pred kapitolom funguje aj dramaticky. Ten 90 minutový rozjazd to ale nevymaže. ()

Filmový BioShock našel režiséra

Filmový BioShock našel režiséra