Hunger Games: Síla vzdoru 2. část

• USA The Hunger Games: Mockingjay - Part 2 (více)
USA / Německo, 2015, 137 min

V poslední kapitole nepůjde jen o přežití, ale bude se bojovat o budoucnost obyvatel celého Panemu. Konečné zúčtování s nenáviděným prezidentem Snowem (Donald Sutherland) se blíží. Reprodrozd Katniss spolu se skupinou nejbližších přátel, včetně Gala (Liam Hemsworth), Finnicka (Sam Claflin) a Peety (Josh Hutcherson), povede rebely v jejich boji za svobodou. Jednotka z 13. kraje se vydává na misi, jejímž cílem je zničit prezidenta a skoncovat s jeho tyranií. Na Katniss však tentokrát čeká mnohem nebezpečnější nepřítel, než ten s jakým se dosud setkala v aréně Hladových her. (Forum Film CZ)

PamPero 1

Hlavní problém je patrný a jasný hned, tkví v tom, že třetí díl byl nepochopitelně rozdělen na dvoudíl, tím pádem musí zaručeně vznikat hluchá místa a tím spíš, když oba tyto díly mají více jak dvě hodiny. Proto si jsou oba díly velmi podobné v tom, že se v nich prakticky pořádně nic nestane, krom závěrečného ne moc dobře gradujícího finále. Nevím na kolik je to věrné své předloze a určitě to nikdy ani nezjistím, protože mě série nenabudila k tomu, abych se o ní nějakým způsobem začal zajímat, ale scénář především těchto dvou dílů je opravdu špatný. Nedokážu se ubránit srovnání sérií podobného typu a to např. druhému dílu Maze Runneru, který měl stejně debilní scénář - Hunger Games: Mockingjay - Part 2 má navrch alespoň ve výpravě a hercích, Maze Runner: Scorch Trials zase v atraktivnějších lokacích. Měli spojit obě části v jednu a mohli jsme mít průměr, takhle máme podprůměr. 40% PS: Zřejmě nejnatahovanější film roku, gratuluji! ()

polegirl

Tento film bych rozdělila na dvě části. Do doby, než se schovaly to bylo boží, všechny ty pasti a akce... Ale pak to začalo ztrácet smysl. Nebyl to epický konec. Měli na víc. ()

Matrix007

Na filmu sedim a mam pocit jakobych byl na nakupech s pritelkyni a ja znudene nosim tasky s vecmi, ktere nakoupila. A ze koupila tunu sracek, ktere nepotrebuje. Dalsi saga konci. Hunger Games me ale celkem zklamalo jako jedno z mala. Prvni a druhy dil me opravdu bavil. Prvni cast Sily vzdoru jeste jakz takz. Napad skvely ale zaver opravdu a bohuzel zklamal. To je za 1,5 hvezdy....... ()

Veeria

Dle mého názoru povedené zakončení celé série. Plný počet dávám kvůli husí kůži, kterou jsem měla při sledování; hereckým výkonům - zejména obdivuji Joshe, který dokonale ztvárnil svoji postavu a také Jennifer, která dokonale projevovala emoce....sledování mi přineslo filmový zážitek a ještě nyní nad příběhem přemýšlím, což mluví samo o sobě. ()

p3tulko

čoho je veľa toho je príliš, v tomto to platí a sedí! Síce som nemal tú česť čítať knihu ale viem, že to bolo presne podľa knihy. Každopádne toto nemalo byť rozdelené na dve časti...Koniec filmu/knihy asi ani hodnotiť nebudem, proste autorka stratila múzu. Za mna max 50% ()

david666

bohužel se měl udělat jeden díl místo rozpliznutí do 2 částí. Sice lepší než 1.díl poslední knihy ale ten konec (až moc patetcký) to zkazil. ()

Bruce_cz

Opět dává HG 3 hvězdy (jedině prvnímu dílu jsem dal 4), ale musím konstatovat, že Katnissin příběh má de facto kvalitativně sestupnou tendenci a nebýt fanoušek Hladovek (jak jim my, fanoušci, familiérně přezdíváme), tak to zabalím už u druhého dílu. Rozdělení poslední epizody na dvě poloviny znamená jediné - většinu stopáže se kecá o ho*ně a submisivní Kat klasicky běhá od nevím k nevím, jak okolí píská... Docela mi přijde škoda, že zajímavým postavám se v posledním dvoudíle nedostává dostatek pozornosti, ostatně přes ty nekonečné plky "měla bys natočit tohle, jít tam, nejít tam" a ležení v nemocnici, je intenzivní finále tak rychlé, že ani nestíháte vnímat, jak všichni zkapou... Totální plochost děje, k čemu je svatba Finnicka a jeho vyvolené navázaná na Finnickovu smrt, když to ve zběsilém tempu divák ani nestíhá vnímat, pár výbuchů a Kat už zase leží v nemocnici... Kde je Hurikán? Nasr*t. Rozdělit finále na dva díly bylo tedy nejen zbytečné, ale hlavně provedeno naprosto zoufale a oba díly jsou místy fakt zoufalé... naneštěstí druhá půle je hodně dobrá a nakonec převáží pocit, že se to dalo přežít... A hlavně - všechny scény v kanále jsou boží, ale jako fakt neskutečně boží, jako by do tohoto filmu ani nepatřily. Scéna s Muty je hotové žrádlo, už jen podle ní by člověk chtěl, ať Francis Lawrence natočí nového vetřelce. Tak za ni určitě hvězda k dobu :) ()

Matonny1012

Séria dopozerana po extrémne slabej 3 som nečakal že 4 prekvapí ale prekvapila Najlepšia časť série podľa mňa. Celkové hodnotenie celej série 65%. ()

Richi007 odpad!

Varování, jestliže čekáte epický závěr, tak na to nechoďte! Na celém posledním díle se mi líbila na začátku akorát upoutávka na nové Star Wars. Pak už to byly jen nejdelší dvě nudné hodiny mého života. Pojďme si shrnout celý děj: reklamy reklamy.... a upoutávka na SW 7, mrazí mi po těle.. upoutávky .. nějaká česká pí*ovina od Vojty... kraviny, reklama aááááááá jedeme. Bla bla bla Peeta .. bla .. bla ..bla .... rukojmí .. zastřelte ji někdo ... bla ...bla ...bla ..Pravda nebo ne? ... bla ...bla... usínám ... výbuch .... bla bla ..bla ...bla Miluješ mě? .... bla ... bla.... drozdi ruce nahoru... bla ... bla...Musím zabít Snowa! ... bla ... bla ... bla .. šíp... výbuch ... bla ... bla ... horkej olej... bla bla.. telka... čupr zprávy... bla .. bla... podzemí... bla .. bla... bla.. tak už něco bude? ... bla ... bla... Glumové útočí, jupííííí.. páníšek chce Drozda... mrtvoly.. mrtvoly... bla ..bla.. tygří žena... bla ..... bla..... bla... bla.... výbuch.. mrtvý děti.. bla... bla... mrtvá sestra.. bla .bla .... bla.. konec války a pak neskutečně moc bla bla bla. Jo a nakonci si zrekapitulujeme událost z roku 2011, jak to vypadá, když už někdo dospěje o pár let později.. znovu se díváme na tu pí*u jak dělá bla bla bla a ten debilní blonďák si hraje s bla bla.. No prostě celý film naprostá tragédie největšího kalibru!!!!!! Nuda, akce minimální, spoustu zbytečných, ale opravdu zbytečných keců a herecké výkony podobné sra*kám z motivačního videa Shia LaBeoufa. Hálška mého vedlesedícího: Měl jsem tu vodku rozdělat.. už v půlce! - No spíš na začátku. ()

Tempest

Z posledního dílu jsem měl obavy, poslední kniha byla totiž z celé trilogie jednoznačně nejslabší. Film se ale docela povedl, líbil se mi víc než knižní předloha. Nejlepší byla ta část v kanalizaci s muty, to byl docela horor. Zemře docela dost lidí, i jedna z hlavních postav, jejíž úmrtí mě již v knize docela naštvalo, to autorka Katniss nemusela udělat. A poslední čin Katniss v roli reprodrozda a symbolu povstání je sice překvapivý, ale pro Katniss vlastně zcela logický. A prezidenta Snowa evidentně moc nepřekvapil. Závěr je takový melancholický, ale jsem rád, že osud Katniss byl doveden až do konce. Co se týče herců Jennifer jako vždy skvělá, ostatní velmi dobří. Rád se na tento film zase znovu podívám. ()

Blejzr

2. cast rozhodne lepsi nez 1. ktera byla jednoznacne nejhorsi ze vsech dilu.. V teto casti se konecne vratila do filmu akce a diky scene v podzemi v kanalech davam o hvezdu vic! Ta nemela chybu! Opravdu paradni napeti (sice kazdemu muselo bejt jasne co prijde, ale stejne) a uzasna primocara akce! Na druhou stranu film mel silene predvidatelny konec a celkove cely pribeh mohl divak cist za chodu a cele to bylo zakoncene presladlym happy endem, ktery by se u ságy jako byla Hunger Games uplne nehodi.. Ale co, pekna pohadka pro mlade :) ()

halberdier

Závěrečný díl Hunger Games začíná tam, kde skončila první část. První části jsem vyčítal, že se v ní toho až tak moc nestalo. Druhá část je tam tom lépe - je zde více akce a uzavírá se celá série. První (akčnější) část se přibližuje kvalitám Vražedné pomsty a nabízí atmosféru podobné té z arén (což považuji za to nejlepší v celé sérii). Co mně naopak zklamalo bylo celkové zakončení série, které je značně nevýrazné a postrádá nějakou osudovost či epičnost. Byl bych raději, kdyby oba díly byly sestříhány do jednoho filmu a mohl tak vzniknout film,který se kvalitativně přibližuje druhému dílu Hunger Games. Celkově je ale celá série Hunger Games (společně s Maze Runner) to nejlepší, co bylo na poli Young Adult dystopických filmů natočeno. (7/10) ()

rigby

Nejslabší část celé série. A obrovské zklamání. Naprosto zbytečný film. Ta trocha děje se dala vmáčknout do čtvrthodiny, o kterou mohl být delší předchozí díl. Možná by i stačil titulek na závěr Po letech. Nejhezčí nakonec zůstává jen filmový plakát, zbytek je opravdu o ničem a mohl jsem se uzívat. Kdybych neviděl předchozí díly, opravdu bych se na tohle nedíval. Z úcty 3- ()

jjjerry

Velké "finálové" zklamání. Příběh nenabídl nic nového, žádný silnější moment. Možná to tak bylo myšleno, závěr revoluce nejsou jen hrdinové a poražení. Peeta mě neskutečně nudil a otravoval. Pasti mně přípomínali spíše béčkový film "Kostka" a s Hladovými hrami jsem spojitost neviděl. Proč Mutové? to musí být všude něco jako zombii, připomnělo mně to scénu z jeskyně Harry potter, ale ta byla daleko lepší. Když budu hledat hlubší smysl příběhu: Konec byl lepší, vmísení do davu, jak těžké rozlišit kdo byl pro a kdo byl proti a jak snadné je převléknout kabát. Kam až je možno zajít při snaze zvítězit? Rozhovor se Snowem byla asi jedna z nejlepších scének. Nový režim nemusí být nový, jen změna osob. ()

lilekbig

Nemůžu jen dodat víc než, že Hunger Games skončily a skončily podle mého gusta. Kvalitní řemeslo, akce, hudba a největší plus je podle mého názoru solidní a silný příběh. Sečteno podtrženo a je to REPRODROZDÍCH 100% ()

BrusVejn

Tak Hunger Games nám skončilo a musím povedať, že až na druhý diel to bola poslabšia séria. Druhá časť finále sa síce vyvarovala extrémne nudným scénkam, ktorými bola preplnená predošlá časť, ale priniesla v podstate to isté. Katniss je naďalej emocionálna troska, ktorá po všetkých vykrikuje, jej počiny nedávajú zmysel a keď už sa inak nedá tak sa rozplače. Záverečný twist som síce nečakal ale prišiel mi o ničom, bez akéhokoľvek emočného výsledku pre diváka. Rovnako ako celkové vyznenie celej série, ktoré bolo také horkosladké. Posledný diel aj celkovo celá séria je za 3 hviezdy. ()

veverysiak

Jenn sa nám definitívne zmenila na ženského plačka a čelovráskača v štýle Justína Bíbera a spolu so zvyškom crew dokonala dielo skazy, za zmienku stojí pár slušných efektov, ale inak to nestojí za reč, pevne verím, že nás chlapi dotrápili a v kľude môžeme na túto prisprostastú sériu zabudnúť, takže 10%. ()

Filmový BioShock našel režiséra

Filmový BioShock našel režiséra