Hunger Games: Síla vzdoru 2. část

• USA The Hunger Games: Mockingjay - Part 2 (více)
USA / Německo, 2015, 137 min

V poslední kapitole nepůjde jen o přežití, ale bude se bojovat o budoucnost obyvatel celého Panemu. Konečné zúčtování s nenáviděným prezidentem Snowem (Donald Sutherland) se blíží. Reprodrozd Katniss spolu se skupinou nejbližších přátel, včetně Gala (Liam Hemsworth), Finnicka (Sam Claflin) a Peety (Josh Hutcherson), povede rebely v jejich boji za svobodou. Jednotka z 13. kraje se vydává na misi, jejímž cílem je zničit prezidenta a skoncovat s jeho tyranií. Na Katniss však tentokrát čeká mnohem nebezpečnější nepřítel, než ten s jakým se dosud setkala v aréně Hladových her. (Forum Film CZ)

Timak

Tato série už je hodně vyčpělá. První díl skvělý, druhý dobrý, ale to co následovalo potom ... Nemůžu si pomoct, ale přesně tohle jsem čekal. Průšvih jak vrata. A ten konec, to je teda taky hodně "originální". Uf, doufejme, že už bude opravdu konec a nebudeme se muset dívat ještě na nějaký další sequely nebo prequely nebo jen quely :-D ()

VanTom

Na těch 136 minut se tu děje hrozně málo. Poslední Hladové hry vypadají hollywoodsky naleštěně, ale přímočaré misi za zabitím prezidenta Snowa chybí spád (mnoho proslovů, pauz a stupidního teen přemítání, že tento polibek nebyl takový, jaký dostal ten druhý, a že si stejně Katniss bude muset sama vybrat toho, bez koho nemůže žít). Ani smrti vedlejších postav se vůbec nedaří prodat, ono taky jak, když je či brutální masakry civilistů nemůžete pořádně ukázat, protože rating zakazuje krev, že? A z těchto důvodů jsem se i dost nudil. Líbil se mi však konec, namísto oslavných fanfár nejednoznačně trpký. 5/10 ()

drake31

Moja posledná (honosne nazvaná) recenzia, bola napísaná v roku 2014. Film ktorý mal tú česť bola pravé prvá časť finálnej kapitoly Hunger Games. A teraz by bolo vhodné sa vrátiť do písania, po zhliadnutí druhého dielu, a zároveň posledného z tejto série. Je pravda, že cez knihu som sa nikdy nedostal, takže porovnávať nemôžem, a obe časti som tak mohol sledovať z čistou hlavou, bez predsudkov, očakávaní a pod. Prvá časť bola neskutočne nudná - to si povedzeme hneď na začiatok. Legenda hovorí dokonca o tom, že som pri nej zaspal v kine. No nech sú legendy aké chcú, druhá časť ponúka výrazné zlepšenie. Nemôžem však hovoriť o úplnej spokojnosti, to absolútne nie. Druhá časť ponúka viacej akcie; pár zapamätania hodných scén; a ako rozlúčku z touto sériou to akceptujem. Môj najväčší problém tkvie v nevybalansovaní. Scény v ktorých sa "nič" nedialo ma nechávali chladným. Pár napätých situácii, som si užil (útek pred tou čiernou gebuzinou, či kanálová bitka), lenže čo z toho keď tieto scény netrvali tak dlho, a film ktorý ma vyše dvoch hodín tak v konečnom dôsledku trpí nezáživnými dialógmi odrecitované skvelým hereckým talentom. Keby bolo na mne, pokojne ba som si vychutnal trojhodinú verziu Mockingjay, ktorá by obsahovala to najlepšie z prvej a druhej časti; vynechala by sa nepotrebná vata; a verím, že takúto verziu by som si dokázal užiť omnoho viacej, než len štyri hodiny kecania s pár minútami dobrej akcie a napätia. Takto je to zabudnuteľný film, na ktorý nikto nezabudne len preto lebo je súčasťou série Hunger Games. Je to zložité písať o filme, ktorý je technicky zvládnutý, herecky dobre odohraný či zrežírovaný; ale čo z toho keď príbeh vás nevtiahne, je zbytočne rozťahaný, plný nezáživných scén, a potom skončíte tak, že odpočítavate stotiny sekundy do jeho konca. To je záver Hunger Games - NUDÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ! ()

VasaX

Ano, závěrečný díl je lepší, jak ten předchozí, ale zázrak se nekoná. Jak po stránce formy, kdy herectví mi přijde takové nějaké utahané, jako by je to všechny už moc nebavilo, tak po stránce výpravy (CGI olejová potopa by vypadala lacině i na kousky s polovičním rozpočtem) a filmařského řemesla. Nehledě na to, že příběhově se to posunulo někam, co ten, kdo to vytvářel, už tak úplně neuměl pojmout a prodat (což je ale častý jev, třeba ta trilogie "Divergence..." tím trpí od začátku). Každopádně díky za to, že je to alespoň uzavřené, ukončené a nebyla to úplná tragedie, ač tedy finále nebylo tak epické, jak by se mohlo očekávat. ()

Danny F.

Krapet lepší, ale stejně jako první část ideální na jedno zkouknutí. Nejde o ničím převratný film. Ještě že ta akce byla koukatelná. 60% ()

lykan9

Tak já bych osobně finále takové série čekal lepší, ale není vždy posvícení. Rozhodně však Síla vzdoru 2 nijak neurazí, a když už nic, tak výkon Donalda Sutherlanda a Woodyho Harrelsona stojí za to, aspoň jednou se na film podívat. ()

Sany33

Príbeh: Katnis už viac nechce zostať v pozadí a vydáva sa pre hlavu prezidenta Snowa. Náhodne zoskupí tím a ide do najťažších Hladných hier, svojho života. Herecké obsadenie: Definitívne som vďaka tejto sérií znenávidel Jenn Lawrence. Jej jednoliaty neemočný prejav ma neskutočne iritoval a nedokázal som si užiť film tak, ako by som chcel. Prevedenie: Scenár sa drží hesla, ak chýba napätie tak tam šupneme zombíkov. Emočne toho diváka už viac asi žmýkať nepôjde ale v akčných sekvenciách je Jenn jalová a tak som v podstate rád že táto séria už končí. Pocity: Nedokázal som sa emočne vcítiť do hrdinov a ich pohnútok. Verím že kniha musí byť emočná pecka ale tu je jednoducho zle zvolené herecké trio a to sériu zráža z môjho pohľadu do kolien. Pridaná hodnota: Posledné Hladné hry. 45% ()

Magniel

Nejhorší díl celých Hladových her. Oproti minulým dílům to v ničem nebylo zajímavé. Trailer mě nalákal na myšlenku Hladových her v prostředí Kapitolu, nic takového ale nečekejte. Zcela tomu chybí drajv, který zjevně patřil pouze Hladovým hrám odehrávajících se v aréně. ()

Lukyn007

Je to lepší než první část, ale oběma prvním dílům se nevyrovná ani náhodou. Přesto důstojné zakončení. 65% ()

Puyi

Jednoznačně jsem čekal víc nebo aspoň doufal. Hlavně do teď pořádně nechápu, jak ze všech těch všemožných pastí vyvázli... a ne jednou, ale to předbíhám. Co se týče efektů, hereckých výkonů, hudby nebo snad akce či napětí, nedá se nic moc vytknout. Hlavní problém vidím v samotném vyvrcholení celé série, které mělo jistě na víc (a to nemluvím o dlouhém a utahaném závěru - jak že to vlastně s Katniss dopadlo). Ale i přesto dám celkem vysoké hodnocení, za všechny předchozí díly. ()

mkubalikova

Zklamání. Po slabé první části se mohli tvůrci vyřádit na pompézním finále a po slušném začátku to nesmyslně zpomalí. Ale až na ten x. konec to celou dobu nenudí. 70% s hodně přivřeným okem! #teamJL ()

svobik

Dokonáno jest. Na první pohled se může zdát, že to ani jinak dopadnout nemohlo, ale chvílemi to už už vypadalo, že by mohlo přijít velkolepé vyvrcholení. Nepřišlo bohužel vůbec nic, místo odpovídající gradace zhasla série Hunger Games jako svíčka. Netrpěl jsem, film jsem spíš absolvoval, přičemž mi všechny postavy a jejich osudy byly úplně ukradené. Mimochodem, pokud mi někdo bude tvrdit, že zde Jennifer Lawrence hrála skvěle, tak asi nemá všech pět pohromadě. Tohle by neuhrála ani Cate Blanchett.... 4/10 ()

Kosmik 1

Tak a je to konečně tu, ukončení roztahaného děje Hunger Games. Napíšu jen dvě věci, jedno plus a jedno mínus. Plus - /spoiler/ líbil se mi nápad udělat z Capitolu loveckou zónu, hezký. /konec spoileru/ Mínus - Úplně ale úplně debilní konec. Takové klišé by člověk pohledal. Hůře to snad ani skončit nemohlo. Dodatek - Musel jsem se v kině otočit za sebe,abych na ostatních viděl podobný úšklebek, který jsem měl na ksichtě i já. :D Dodatek k dodatku - Ztráta času i peněz. 35% ()

Dagoussek

Tak toto bylo pro mě hodně velké zklamání. Hodina a půl se nic nedělo a když už se začalo něco dít - Katniss se rozhodne s partičkou najít a zabít prezidenta, tak jsem očekávala velkolepý boj, akci jako hrom a ono zase nic. Tady nejde o to, kdo byl nakonec ten viník všeho zlého, ale jak toto ukončili. ()

blackJag

Byl jsem připraven tuto sérii nenávidět - nějak se nezadařilo :-) Určitě mě nepotěšilo závěrečné natahování šponek až na samou mez únosnosti (rozdělení do dvou dílů nebylo třeba, ve filmech zůstalo vaty, že by z toho rok profitovala bavlníková plantáž), hrozně mě iritoval Hurikán (proč že se ten borec tak kokotsky jmenuje?), na druhou stranu musím přiznat určitou atraktivitu tématu a dospělému hereckému ansámblu (Donald hraje Sněha s neuvěřitelnou chutí). Ani ten závěr není úplně bez překvapení (podvratnost některých motivů byla velmi zábavná). 65% ()

Autogram

Nikdy som neprišiel na chuť tejto sérii politických thrillerov v nejakej nejasnej postapo spoločnosti a už im ani na chuť neprídem. Dopozeral som to s nevyjasnenými myšlienkami kto, prečo a ako, možno aj preto, že z predchádzajúcich dielov si nepamätám skoro nič. Záhadou pre mňa zostáva aj slovo Drozdajka, ktoré si vysvetľujem ako samica drozda. Z tejto kategórie určite dám prednosť sérii Divergencia. ()

Filmový BioShock našel režiséra

Filmový BioShock našel režiséra