Půjčovna masa

• USA Altered Carbon
USA, (2018–2020), 15 h 36 min (Minutáž: 43–67 min)

Tvůrci:

Laeta Kalogridis

Předloha:

Richard Morgan (kniha)

Martha Higareda, Joel Kinnaman, James Purefoy, Stephanie Cleough, Ato Essandoh, Byron Mann, Andre Tricoteux, Matt Frewer, Renée Elise Goldsberry (více)

Série(2) / Epizody(18)

Po 250 letech strávených v hibernaci je oživený vězeň, který si může vydobýt svobodu jediným způsobem: musí zjistit, kdo je vrah. (Netflix)

oskar22

Ako sci-fi veľmi dobré. Ako sci-fi s krimi zápletkou viac ako veľmi dobré. Seriál má všetko, čo mám na tomto žánri rád. Nemám čo veľmi vytknúť. Baví ma. A to je asi aj účelom. ()

DavHav

Po prvních dílech jsem prožíval bezbřehé nadšení - které v druhé polovině série částečně opadlo. Po prvních dílech to bylo na 5*. Zhmotněný Deus Ex s nadstavbou. Blade Runner 2 na druhou. Pak se ale začaly vršit chyby - místy nepovedená akce, místy zkratkovitý až chvílemi hloupý děj. Z první 1/2 trčí filmovost, z 2/2 klasická seriálovost. Celkově ale stále nadprůměrná záležitost, jsem moc rád, že jsem sérii viděl. ()

blahar

Zamotaná krimi zasazená do skoro-cyberpunkovýho světa. K dokonalosti chybělo málo, škoda občas nepřehledného a pomalého děje v prostřední části, jinak se tomu vážně nedá moc co vytknout, Kinnamanovi role perfektně sedí, vedlejší postavy jsou skvělé a do děje dobře zapadají (Poe jasně vládne), závěrečný twist a celkové ukončení víc než uspokojující. Doufám, že tomu i přes menší sledovanost nadělí Netflix druhou řadu! První série - 80 %. ()

Rancek

Měl jsem veliké obavy, neboť seriál z prostředí 24. století nemusel vizuálně vypadat uvěřitelně. Byl jsem mile překvapen. Zřejmě pánové z NEFTLIXU přihodili několik dolarů navíc. Seriál se rozjíždí poněkud pomalým tempem, ale poté nasedneme na horskou dráhu. Joel Kinnaman a.k.a novej robocop byl zatraceně dobrý anti hrdina. Jde o velice kvalitně propracovanou detektivku v digitálním kabátu. Mezi zápory jistě patří poněkud hloupé dialogy v pozdějších fázích seriálu, kterým se nejde vyhnout v případě zápletky, kterou páni scénaristé zvolili. Tento seriál jsem si dal jako předkrm před Cyberpunkem 2077 a mohu ho doporučit všem fanouškům blízké budoucnosti. 1. série - 80% (doufám, že druhá již nebude) ()

BranuliQ

No pravdupovediac, nebol som tak unesený ako som predpokladal, a je to dosť prekvapivé, keď zoberiem do úvahy, že žáner ako tento je jeden z mojich najobľúbenejších. Vizuál je strhujúci, Joel Kinnaman a Martha Higareda si kradnú scény pre seba a hudba je taktiež celkom obstojná. Problém je však v scenári. Na prvý pohľad sa môže zdať, že všetky zvraty, odbočky a spočiatku aj kompllikovanosť poukazujú na jeho vyspelosť a kvalitu, ja som sa však nedal nachytať. Za tým perfektným pozlátkom totiž stojí už niekoľkokrát omieľaná zbytočne nafúknutá bublina a keďže všetko na obrazovke prebiehalo podľa osvedčenej šablóny, približne som vedel akým smerom sa dej bude uberať a tým často nastal pocit znudenia. Posledné časti vniesli do príbehu trochu záživnosti, tie však boli prebité príliš doslovným záverom, ktorý len podrtrhuje to čo som spomenul v predchádzajúcich vetách. Na prípadnú druhú sériu sa určite pozriem, žiadna katastrofa sa nekoná a na seriál je radosť pozerať, nič to ale nemení na tom, že sa z môjho hľadiska jedná len o lepší priemer. 1. SÉRIA: 65% ()

daetoxx

Musím říct, že jsem si z toho po prvních epizodách sedl na zadek, bohužel mě ke konci přepadalo silné nutkání vyskočit a jít se vysrat.. Poslední dvě epizody zatím první série mě už nemohli ničím zásadním překvapit, a proto ze mě během jejich sledovaní spadlo jakékoli napětí. Bylo mi z toho trochu smutno... nicméně to ale nesnižuje fakt, že se jedná o velmi slušný seriál a jedno z nejlepších sci-fi posledních let. ()

Rathe

Po tomhle seriálu už jsem pokukoval dlouho a proto jsem si asi vytvořil nějaké velké očekávání, které mě strašně zklamalo. Futuristickému světu naprosto nic nevyčítám. Nejen, že veškeré vizuální efekty byly naprostou pastvou pro oči, ale to, jak svět fungoval, digitálně zakódovaná lidská mysl a lidská pouzdra - naprosto geniální nápad. To, že všichni znají všechny jazyky a každou větu můžou říct jinak bylo taky úžasný. Ale kámen úrazu byl příběh. Dějová linka byla tak neuvěřitelně slabá. Do 5. dílu jsem se neskutečně nudil a až, když se na scéně objevila Dichen Lachman, tak mě to začalo bavit a puzzle do sebe začali pomalu zapadávat. Ale do té doby mi přišlo, jako by tvůrci dělali ruskou ruletu na scény do jednotlivých dílů, protože mi to několikrát přišlo tak přeházený. Seriál nenaplnil má očekávání. 1. série: 60% uvidíme, jestli se dočkáme nějakého pokračování, protože příběhy by se v tomto světě určitě našly. ()

katysramkova

Seriál jsem viděla dvakrát, a i když už při prvním shlédnutí se mi líbil, až podruhé jsem ho dovedla plně ocenit. Při prvním koukání přeci jen člověku některé souvislosti a hlavně dost vtipů unikne. Jinak narozdíl od některých mi nevadí výrazný odklon od některých dějových linií v knize. Naopak, mučení v menstruujícím těle mi nijak nechybí a myslím, že děj je (na knižní adaptaci) vystavěn a zpracován nad míru dobře. Je osvěžující, že si Netflix mohl dovolit ponechat komplikovanější zápletku a nemusel se přizpůsobovat průměrnému hollywoodskému divákovi. Jinak poslouchala jsem audio podcast, kde Joel s jakýmsi Jeremym probírali jednotlivé díly a jen jsem kroutila hlavou nad Jeremyho častým nepochopením o co vlastně v dané scéně go. Takoví lidé museli být v ději a konverzacích fakt ztraceni a chápu pak tady ta jednohvězdičková hodnocení. Holt pro ocenění tohohle seriálu je potřeba určité IQ a znalost podobných děl cyberpunk noir. SPOILER ALERT Jak už tu bylo napsáno, odkazy na klasická kultovní sci-fi díla jsou v seriálu velmi silné, což jistě přispělo k popularitě ve sci-fi komunitě. Kromě zřejmých velkých témat typu nesmrtelnost, role církve v Tech světě, odkazy na možnou nadvládu AI, atd. byl pro mě nejsilnější motiv netradičního milostného čtyřúhelníku. Osobně pro mě výrazně ovlivnil seriál Joel Kinnaman, ač není můj typ a že začátku mi moc neseděl, vývoj postavy v průběhu příběhu vystihl famózně. Naprosto dokonalý byl pak Matt Biedel ve své trojroli, jeho abuela mě totálně dostala. Nutno zmínit i skvělý soundtrack, některé scény pozvedá o tisíc procent. A jinak miluju kombinaci unicorn baťůžku a scény, kdy se probudí z virtuálu. :D ()

PRINC1

Souhlasím s KevSpa kdybz tam nebyl Joel Kinnaman který seriál táhne tak nevím ,nevím mě seriál moc zamlouvá děj se velice dobrý zamotává a to je dobrý pro diváka .Poteciál seriál má veliký a jestli bude druhá řada tak jen dobře snad bude ještě lepší než první řada. ()

veruna.b

Do čtvrtého dílu to byla fakt pecka a jízda. Vizuálně to bylo zvládnuté vlastně skvěle úplně celé. Bohužel celý ten seriál trpí syndromem seriálu "Ztracení". Zde vás díly baví do určité chvíle a pak zjišťujete, že scénárista nějak neví, co vlastně vypráví za příběh - věříte ale, že na konci Vás bude šokovat, jak to s Vámi celou dobu "hraje". Bohužel k tomu nedošlo.. Hlavní hrdina Joel Kinnaman (kterého jsem vlastně vůbec nepoznala, dobrá práce, to tělo .. ňam) hraje rozhodně prim a vcelku mu tu jeho roli hodně věřím. Dále mě v seriálu bavila hlavně postava recepčního hotelu - věřím, že se objeví i v druhé sérii. Seriál je předimenzován doslova VŠÍM, ale stále jsou tu prvky, které jsem vážně ještě nikde neviděla. Podívaná je to skvělá a nenudila jsem se.. znovu se na to asi nepodívám. Druhou sérii už asi taky koukat nebudu ()

louislumiere

Přirovnávání k Blade Runnerovi mě děsilo, při něm jsem totiž větší utrpení a nudu snad nezažil. Což bude asi tím, že vyznávám ve sci-fi trochu jiný směr. Půjčovna masa je ovšem produkt 21.století, je to prvotřídní brak alá František Kotleta. Má rychlost, humor, pomstu, krev a nahý ženský. Narozdíl od Westworldu, který jsem po první sérii odpískal, má A.C. knižní předlohu, čili se hned zakousnu do pokračování. Patetické konce k tomuto žánru patří, s tím problém nemám, vím že nesleduju Bergmana. Za mě krásné 4*. Viděno na jeden zátah. Jo, musí se to sledovat bedlivě, informací je dost, ale nejedná se o nepřehlednost. ()

Jakub.Volans

1. Série To jako vážně? jedna se skvělých cyberpunk-scifi knih se přetvořila v seriál. Pro mě jednoznačně milé překvapení letošního roku. Seriálu snad nic nechybí. Hlavní postavy doznávají progresu osobností, je zde hodně zvratů a vlastně díky tomu všemu boom okolo není důležitá ústřední zápletka, ale nějak do sebe všechno perfektně zapadá 2. Série Shit! Návod jak dokonale pohřbít skvělý námět. Ústřední herec vůbec nezvládá charakter Takeshiho, Všechno je takové mdlé až skoro rodinné. Všechno ve druhé sérii působí zbytečně. Přeskočit takový kus doby je prostě na zastřelení tvůrců seriálu. A to vše jenom kvůli tomu, aby se z toho vytřískalo ck nejvíc. ()

kepejo

Velmi příjemné scifi. Trosku mi to pripomina Demilition mana, ale nastesti to zatim neni takove zastarale klišé. Příběh by mohl byt trošku vice zamotaný, aby to bylo napínavější, kdyz cyberpunk tak poradne!!!, takto je to trochu strohé a předvídatelné. Ale je to dobrá oddechovka s příjemně zpracovaným vizualem a herci. Jedine co je odporne je cesky preklad nazvu, to vymyslel zase nehaky hlupak. ()

mety6

𝐏𝐫𝐯𝐚 𝐬𝐞𝐫𝐢𝐚 - 𝟖𝟎%, 𝐃𝐫𝐮𝐡𝐚 𝐬𝐞𝐫𝐢𝐚 - 𝟑𝟓%. Po prvej serii ma to celkom chytilo a tesim sa na druhu. V prvej polovici mi strasne liezli na nervy Kinnaman a Higareda. Herecke vykony neboli velmi uveritelne a vsetky ich interakcie posobili "nasilu". Dufam, ze v dvojke uz bude Kinnaman len vo forme kratkych flashbackov, lebo on mi tam absolutne chybat nebude. Tiez velka skoda, ze Will Yun Lee nedostal viac priestoru, lebo to je ten Kovacs, ktoreho potrebujeme. 𝐏𝐨 𝐝𝐫𝐮𝐡𝐞𝐣 𝐬𝐞𝐫𝐢𝐢 𝐦𝐞𝐧𝐢𝐦 𝐬𝐯𝐨𝐣𝐞 𝐡𝐨𝐝𝐧𝐨𝐭𝐞𝐧𝐢𝐞. 𝐔𝐩𝐥𝐧𝐞 𝐧𝐮𝐥𝐨𝐯𝐲 𝐌𝐚𝐜𝐤𝐢𝐞, 𝐤𝐭𝐨𝐫𝐞𝐡𝐨 𝐭𝐫𝐮𝐦𝐟𝐨𝐥 𝐯 𝐡𝐞𝐫𝐞𝐜𝐭𝐯𝐞 𝐚𝐣 𝐂𝐡𝐫𝐢𝐬 𝐂𝐨𝐧𝐧𝐞𝐫. 𝐍𝐞𝐬𝐤𝐮𝐭𝐨𝐜𝐧𝐞 𝐧𝐮𝐝𝐧𝐲 𝐚 𝐧𝐞𝐤𝐨𝐧𝐞𝐜𝐧𝐞 𝐝𝐥𝐡𝐲 𝐩𝐫𝐢𝐛𝐞𝐡 𝐨 𝐭𝐨𝐦, 𝐚𝐤𝐨 𝐦𝐮𝐬𝐢𝐦 𝐳𝐚 𝐟𝐫𝐚𝐬𝐚 𝐩𝐨 𝟑𝟓𝟎 𝐫𝐨𝐤𝐨𝐜𝐡 𝐧𝐚𝐣𝐬𝐭 𝐬𝐯𝐨𝐣𝐮 𝐛𝐲𝐯𝐚𝐥𝐮, 𝐥𝐞𝐛𝐨 𝐬𝐨𝐦 𝐚𝐳 𝐩𝐨 𝐮𝐬𝐢 𝐳𝐚𝐥𝐮𝐛𝐞𝐧𝐲. 𝐍𝐢𝐜 𝐦𝐞𝐧𝐞𝐣, 𝐧𝐢𝐜 𝐯𝐢𝐚𝐜. ()

Kosik8

1 Série - Naprosto perfektní, Kinnaman to zahrál dokonale a vžil se do role jakoby to bylo opravdu reálné. Příběh byl výborný a tak nějak se stále něco řešilo a dělo takže první série jako start za mě 85%. 2 Série - Čekal sem, že se to odváže ještě více a bude to ve stejném duchu, bohužel už to nebylo tak napínavé ani propracované, některé pasáže mě přišli doslova na sílu.. nechci nikomu nic vyzrazovat, takže jen jednoduše za mě zklamání a zhruba těch 55-60% a i tak je to možná moc.. škoda. ()

Ondra.T

Po dlouhé době skvělý seriál s originálním nápadem. Hezky zahráno, skvělé triky. První řada je super, těším se na další řadu. Jsem rád, že první řada měla i konec, doufám že to dodrží i v další sérii. ()

TaToten

Pôvodne som nad hodnotením trochu váhal, no nakoniec som sa rozhodol, že za Miriam Bancroftovú v podaní Zdeny Studenkovej musím dať 5 hviezdičiek. ()

BlackBarron

Nic moc jsem nečekal (jako obvykle), ale příjemně mne tento seriál překvapil. První série je ten správný cyberpunk ze kterého mne až mrazí, navíc s dobrým příběhem. Druhá série je o poznání nudnější, některé části více psycho, ale v celkovém pohled je mnohem horší než první. 1. série 80% 2. série 60% ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Kyberpunkový Altered Carbon mění obsazení

Kyberpunkový Altered Carbon mění obsazení

30.07.2018

V čerstvě oznámené druhé řadě kyberpunkové sci-fi Altered Carbon od Netflixu se v hlavní roli vojáka Takeshiho Kovacse nově objeví herec Anthony Mackie (Captain America: Občanská válka, Detroit). Ten… (více)

Netflix a hvězda bojových umění

Netflix a hvězda bojových umění

01.07.2018

Netflix si objednal akční sci-fi seriál Wu Assassins s hvězdou bojové série Zátah Iko Uwaisem. Scénář k novince napíše John Wirth (Terminátor: Příběh Sáry Connorové, Falling Skies), o režii první… (více)

Barbar Conan míří do televize

Barbar Conan míří do televize

06.02.2018

Amazon dal před pár měsíci najevo, že si hodlá sehnat vlastní Hru o trůny. Krokem číslo jedna byl nákup televizních práv na Pána prstenů, z čehož se má ukuchtit prequel slavné filmové trilogie. Krok… (více)