Generální manažer týmu amerického fotbalu se musí rozhodnout, jak naložit s možností prvního výběru při draftu, do kterého zbývá zhruba 13 hodin. Manažer Sonny Weaver má před sebou nejdůležitější den nadcházející sezóny. Den draftu. Tým Cleveland Browns má právo první volby, to znamená, že si může z mladých hráčů, kteří jsou k dispozici, vybírat jako první. Nejžhavějším kandidátem je Bo Callahan, vítěz Heismanovy trofeje. Sonny se musí rozhodnout, zda ho vezme a co je kvůli tomu ochoten obětovat. Zároveň se nedávno dozvěděl, že jeho přítelkyně Ali čeká dítě. Fanoušci Clevelandu jsou velmi nadšeni z toho, že by za jejich tým mohl nastoupit právě Callahan, jenže Sonnymu se na něm pořád něco nezdá. Večer začíná draft, který vysílá celostátní televize a tým Browns má deset minut na svou první volbu... (TV Nova)

campix

Fakt, že Velký draft tak úplně pro nezasvěcené nevysvětluje nic moc okolo dění v NFL, z něj dělá film pro poměrně malé publikum. Nebo je rozhodně složitý pro světové publikum, kdežto v USA, kde je americký fotbal fenomén, který zná úplně každý, nemůže narazit na větší problém. Pro neznalé, tak může být alespoň příjemným sportovní zpestřením, jelikož herecké obsazení se nám sešlo příjemné a film nenudí. Pro znalé je to naopak pouhým prohloubením znalostí, jak to asi zhruba chodí. Celkově se ale jedná o průměrný film, který je výrazně šablonovitý a ve finále tak daleko více televizní nežli například Moneyball. Pokud máte rádi NFL, tak za shlédnutí rozhodně stojí. ()

Juto

Film poskytuje jednoduché, ale neobvyklé potešenie zo sledovania inteligentných postáv, ktoré sú zanietené pre to, čo robia, a snažia sa urobiť to najlepšie, čo môžu. 7/10 ()

Icefist

Draft je cirkus. Chvíli můžete být dole, abyste se v zápětí vrátili nahoru. Můžete žonglovat, předvádět obdivuhodné veletoče. Riskujete a ostatní vás za to obdivují. Zde ten cirkus uvidíte v celé své kráse. A pokud alespoň v koutku duše máte rádi sport, měli byste se podívat. Nechci a nebudu k tomu nic víc psát. 90 % Oblíbená část- závěr rozhovoru o 100$ bankovce ()

StanislachKo

Športové filmy milujem! Tento nebol zase až tak športový ako skôr menežérsky, ale mal v sebe niečo ako Moneyball... Na oskara to nevidím, pretože sa skončil vlastne happyendom (a trochu preromantizovaným), ale Costner je frajer, Ivan tiež, keď sa posnaží (a tu sa posnažil) a to mi nikto nevykecá. Toľko dynamiky pri nejakom drafte, čo nie je ani zápas. Na to treba tých správnych ľudí... Pridať trochu viac toho futballu, bolo by to za fullku. Takto to bolo "iba" veľmi dobré. ()

alchac

Po zhlédnutí musím říct, že Kevin je prostě boží. Jsem úplně trapnej, co jsem si o něm ze začátku myslel (ani jsem mu to neřekl, to je jasný). A řízení týmu amerického fotbalu je také trochu jiné, než jsem čekal. Musí se u něj i přemýšlet - jako třeba jestli tě chce někdo ojebat zleva, nebo zprava, a to není sranda! Kevča proto předvádí tak brutální plánování v plánech plánů jiných plánů ostatních manažerujících pánů a paralelně stíhá vyjebávat s vlastním šéfem a kazit pikle trenérovy tak brilantně, že by se z toho zavařil baronu Harkonnenovi Piter, pročež to nakonec celé díky jeho genitalitě dopadne tak, že jsem jen útrpně zavyl "no to mi poser záda" a pro jistotu popohnal titulky na konec, abych zjistil, zda to celé náhodou přeci jen nekončí tak, jak zde naznačil Gilmour. Protože ono to k podobné hrůze fakt směřovalo! ()

dr.fish

Pro mne v podstatě film o ničem. Přesto vypointovaný a řemeslně natočený. Kevin po celou dobu na plátně a v klidu to utáhne. 75% ()

chelseaman22

Co na tom stupidním sportu vidíte, vy žrouti bik meků? Americká oslava (světe div se) dle skutečné události o koumákovi, jemuž padl dobrý draft! Definitivně jsem nepochopil, jak že výše uvedený draft funguje,ale Kostner během výběru tvářil poměrně vážně, takže by pro nezainteresované bylo zjevně nemožné do dané problematiky zaplout. Pěkná roštěnka Kevine! 68% Celosvětový výdělek k 22. 9. 2014: $25,000,000, což je 0,76 násobek budegtu ()

Hafran

Příjemný sportovní film, který je možná příliš prosáklý oficiálním dohledem NFL. Ač zákulisí nepůsobí příliš reálně, spousta světlých momentů mě nadchla, stejně jako Kevin Costner. Jelikož film končí velkolepým vstupem do sezony 2015, tak jen připomínám že Brown sezónu 2016 prohráli a skončili na posledním místě. :) S čímž se automaticky pojí první místo na draftu další rok. ()

Jizni Tlapa

Ze začátku celkem nudná průměrnost, která se postupem času ale vystříbří do napínavé hádanice a různých,až vietnamsko tržnicových čachrů...... a tomu všemu vévodí,tentokrát nijak výjimečný Kev... zajímavý zákulisní pohled a tím i nevšední zážitek.. ()

Johnny.ARN

Baseball a americký football sú zatiaľ športy, o ktorých môžem pozerať mrte filmov ale aj tak im zatiaľ nerozumiem. Tento je ale našťastie o tom, aké machinácie sa robia v deň draftu ( to na prekvapenie viem čo je ), ako to pôsobí na psychiku ľudí, ako sa riešia problémi s trénermi, stážistami, matkami, milenkami a bývalkami. Poameričtený maďar z Komárna ukázal, že práca s napätím mu nieje cudzia, má rád nezvyčajné témy a dokáže pracovať aj s "veľkými" hercami. Taká pohodovka, ktorá plynie bez nejakých väčších zádrheľov. 3 z 5 ()

Mrkvič

Výborný film bez akce, bez bombastické hudby a snad i bez kdoví jakých hereckých výkonů. Stačí, že je skvěle napsaný. A ač sleduje draft ve sportu, který je pro američany náboženstvím, a pro mě spíš prdlým poblázněním mas, nelze mu upřít obrovskou míru zajímavosti prostředím a vůbec vším tím děním kolem. Celou dobu je takřka jasné, jak vše dopadne, ale je nám to podáno tak kouzelně, s takovým napětím, že to prostě nelze sežrat. ()

senor

No pořád nic. Na opravdu super film o mém nejoblíbenějším sportu stále čekám. Pro mně jako znalce (troufnu si říct po pár letech aktivního sledování), tam bylo hodně nesmyslných věcí které by se prostě nemohly stát, resp. nestaly by se v čase zhuštěném do několika hodin. Ale pokud to měl být dokument o fungování Clevelandu Browns, kteří jsou už asi 20 let velice trapní, hlavně díky těmto lidem ve vedení, tak to beru. ()

Beky

Reitman mě mile překvapil a Costner pokračuje ve výběru zajímavých rolí, a konečně se trefil i do dobrého filmu :). ()

Bobik9

Velká paráda. Americkému fotbalu naprosto nerozumím a nebaví mě to, ale tenhle film byl výborný. Možná proto, že kecy v něm se dají aplikovat na jakýkoliv sport, který je milejší mému srdci. Příběhově je to super věc, která vás potěší a trošku chytne za srdce. Costner je výborný a všichni okolo taky (snad je Jennifer Garner mi vyloženě nesedla). Nemám tomu co vytknout. Bavil jsem se celých 110 minut. Kéž by podobných kousků bylo víc. ()

venison

"Draft Day" je asi kulturně tematicky mimo.. I když mám ráda americké sny z prostředí sportu, tak tohle mi moc nesedlo..Asi proto, že to moc o sportu moc nebylo.. Spíš o politikaření v zákulisí.. Takže spíš než americký fotbal tam šlo o šachy.. První 3/4 jsou plytké a nijaké.. Postavené jen na Kevinu Costnerovi.. Ale když přetrpíte tohle, tak ta rozehraná šachovnice na závěr je fakt boží.. ()

drake31

V angličtine je jeden pekný výraz ktorý presne opisuje môj vzťah k športový filmom - sucker. Baseball, basketbal, tenis, hokej, futbal a samozrejme aj americký futbal, nech sú o čom chcú, zakaždým si získajú moje sympatie, aj napriek tonám pátosu a klišé. S Draft Day som na tom tak isto. Objektívne by to plný počet asi nebol ale subjektívne ho tam musím napáliť pretože som si užíval sledovanie slovných prestreliek medzi jednotlivými manažérmi. Užíval som si sledovanie všetkých tých zákulisných miš-mašov . Užíval som si to napätie počas Costnerovho rozhodovania koho vybrať, rovnako ako aj jeho rozhodovania v osobnom živote. Užíval som si celkovú atmosféru draftu. Jednoducho povedané užíval som si sledovanie tohoto filmu, a o to mi v prvom rade ide. Malo to chyby a nejaké nedostatky ? s určitosťou by sa tam niečo našlo čo by sa dalo Reitmanovi a ostatným zainteresovaným vytknúť, ale toto prenechám iným ľuďom z tejto filmovej komunity, lebo ja si nemienim kaziť zážitok. ()

VanTom

Jako totálnímu NFL analfabetovi mi značný čas trvalo principy "draftovacího dne" vůbec pochopit (a možná mi i něco uniklo, neskončil Kostnerův tým přes všechno to poplácávání po zádech víceméně na svém, tedy na tom, co by získal i bez těch "geniálních" čachrů?), jednoduše jde o typický americký cirkus, kterým vyvrcholí hodiny a dny zákulisního dohadování. Tento film na sportovní prostředí nahlíží ze stejné perspektivy jako např. Moneyball (včetně řešení rodinných záležitostí a stání si za svým, "morálně čistým" úsudkem) a hodně těží z výborného obsazení. ()

Timak

Mně se to líbilo hodně - Ivan Reitman ukázal, že pořád umí - stejně jako Kevin a ostatně i Jennifer. Well done folks. ()

Pedross800

"NIKDO NEDOKÁŽE ZASTAVIT ČAS. ALE TI NEJLEPŠÍ HO DOKÁŽÍ ASPOŇ ZPOMALIT" a Kevin Costner to jako generální manažer v tomto perfektním snímku ze zákulisí amerického fotbalu dokázal!! Wooow, kdo by to byl řekl, že film ukazující pár hodin těsně před zahájením draftu v NFL dokáže být tak napínavý a vtahující. Ta tíha toho udělat správné rozhodnutí a zároveň potěšit nejen majitele, ale i fanoušky. Pochybnosti, váhání, jednání s ostatními, krátící se čas.....to vše je tady cítit opravdu intenzivně. A i díky skvělým hercům a vybroušeným dialogům je tento film neskutečně úžasnou a napínavou hrou. Pecka ()

Zemřel režisér Ivan Reitman

Zemřel režisér Ivan Reitman