Trůn egyptského vládce obsadil nemilosrdný bůh temnoty Set (Gerard Butler). Kdysi mírumilovné a prosperující impérium se kvůli němu zmítá ve válce, chaosu a strachu. Setově krutovládě si troufá vzdorovat jenom hrstka odvážných povstalců. Překvapivé spojenectví s cílem zastavit Setovo řádění nakonec uzavřou obyčejný zlodějíček Bek (Brenton Thwaites) a mocný bůh Horus (Nikolaj Coster-Waldau). Jejich dech beroucí dobrodružství a boj proti Setovi a jeho krvežíznivým poskokům je zavede do podsvětí i na nebesa. Smrtelník i bůh musí projít zkouškami odvahy i obětavosti a postavit se monstrům, o kterých smrtelník do té doby pouze slýchával. Jinak nebudou mít nejmenší šanci nakonec zvítězit. (Bontonfilm)

HiddenDragon

"Bohove" jsou typickym filmovym hamburgerem v dobrem slova smyslu. Je to konzumni zalezitost od zacatku do konce plna CGI triku, umistena do legendami opredeneho starovekeho Egypta, kde bok po boku ziji smrtelnici s jejich vladci - bohy. Novy nastupce trunu na Nilu je vsak ledabyly a zatim nevyspely Horus (Coster-Waldau). Toho vyuzije jeho uzurpatorsky stryc Set (Butler), jehoz uz omrzelo vysypavat si neustale pisek z bot jakozto kral egyptske pouste. Horus je porazen, oslepen a zavrhnut do te doby, nez prijde mlady zlodej Bek (Thwaites) - tomu bych mimochodem hadal tak 18, ale je mu 26 - a ktereho vede jeho mila, vkladajici do Hora nadej pro Egyptany. Uz od uvodni korunovace je to trikovy nasup (byt hodne pocitacovy) a jak nekdo psal - je to sice slatanina, ale dobre se na to diva :) Tento film nema zadne myslenkove ambice, neni to ani zadny herecky skvost, vsechno je lehce nad prumerem. A i kdyz je to misty dost kycovite nebo scenar neni uplne logicky (treba ta hodne divna hadanky Sfingy nebo cela zalezitost s netvorem chaosu), je to proste fajn fantasy, na kterou se jako relax kouknete o vikendu v TV klidne i ponekolikate. Sympaticke je, ze si "Bohove" opravdu na nic nehraji, a ze plni presne to, co se od nich ocekava. V tomhle smyslu jsou to dobre minene 3*. ()

Chmur

Kupodivu se jedná o mnohem jemnější a citlivější zprznění egyptské mytologie, než čeho se dočkala v posledních letech mytologie řecká. Z tohoto pohledu musím dát palec nahoru. Samozřejmě se nejedná o žádnou světobornou a úžasnou podívanou. Výběr herců se taky moc nepovedl, soundtrack je nemastný, neslaný. Přesto přese všechno se jedná o celkem solidní oddechovku, která není úplně vypatlaná. ()

Fordzy

Zábavný CGI bordel, nic víc nic míň. Příběh je tupý jak švýcarský nožík pohozený týden ve chcankách, ale vše zachraňuje epická výprava, dobré tempo, charismatický Nikolaj "Jamie" Coster-Waldau a nejvíce přehrávající Gerard Butler, který si své hláškování očividně užíval. 60% ()

iXtr3m3

Super efekty na ten prúser, ktorý to mal byť, až na tie scény, ktoré boli jasne viditeľné, že boli primárne pre 3D, kde sa ten "nepodarený" efekt stiera. Videné v 2D v kine a v 3D doma a porovnané. Titáni na toto nemali. Jasné, nemalo to šancu byť ďalším Dark City alebo I, Robot, ale toto som ani nečakal, takže žiadne sklamanie. Práveže som rád, že som jeden z tých, ktorý nakoniec kvoli veľkej kritike bol viac milo prekvapený ako sklamaný. Nikolaj v dobrej forme, rovnako aj Gerard "This Is Sparta" Butler, ostatní do počtu. Čo potešilo, tak určite Chadwick "Black Panther" Boseman. Bolo vidno, že to točil v rovnakom čase ako CA:CW, nakoľko mal super formu. Takéto filmy môžem. Áno, je to pre niekoho digitálna zlátanina, ale ja mám triky rád, pre ne chodím väčšinou do kina, filmy, ktoré sú zamerané na príbeh a iné aspekty, tie si môžem pozrieť aj v kľude doma a užiť si ich bez blbečkov s kecmi, malinovkou a popcornom v kine, ktorí sa vždy pri každom filme nejakí nájdu... :) ()

Ivusha

Jako já miluju všechno, co se starověkého Egypta týče. Chtěla jsem i studovat egyptologii, bohužel jsem ale šptaný ročník. Neotvíralo se to každý rok... to ale odbíhám. Tenhle film se fakt nepovedl. A přitom by to bylo dobrý, kdyby se to udělalo úplně jinak. :-)) ()

Seti

Absolutně nechápu, kdo je v Holywoodu stále přesvědčen, že diváci mají o tyto lobotomizované papundeklovo-dogitální omalovánky zájem. Gods of Egypt jsou kvalitativně ještě o řád horší než remake Souboje Titánů a v mém případě nefungovali téměř v žádné filmové rovině. Trochu zvláštně překroucený námět by ani nebyl problém nebýt scénáře, který je nadmíru hloupý s místy se vyskytující kumulovanou nesmyslností. Např. hlavní záporák chce navzdory úmyslům svého otce vládnout světu, který si podmanil, tak udělá co? - Vypustí obřího červa (chaos), který má pohltit celý svět a veškerý život v něm. Čemu chce tedy vládnout mi uniká. Vtipné bylo, že to unikalo i hlavnímu hrdinovi, který na to v zápalu finálního souboje poukázal a záporák lakonicky odvětil: "Tomu bys nerozumněl." Ne, to skutečně nerozumněl scénáristé, jelikož to nedává žádný smysl. Smutné je, že se nepovedl ani casting. Jamie Lannister je slabý tahoun a Gerard Butler je se svým macho vystupováním úplně mimo (nápad udělat z něj podlého a vychytralého egyptského boha nebyl šťastný). Thwaites jakožto hlavní lidský hrdina je pak jednou z nejotravnějších postav poslední doby. Zcela mimo bohužel působil i Geoffrey Rush se svou mnichovskou vlasovou kreací, který si evidentně odskočil pouze vydělat na nájem, než přijdou další Piráti. Umělohmotný vizuál s lacinými triky pak tenhle zmar okunelibě dotváří. Jediné plus tak představuje dámská část hereckého ansámblu, kdy bohyně s tváří Elodie Young je nejen hezká, ale i sympatická (coura z je to z donucení) a Zaya má velmi erektivní charakter. Nečekal jsem moc, ale skórování pouze v rámci první signální je vážně slabý. ()

Han22

Po paměti: Moc mě to nechytlo, se všemi těmi stupidními postavami, dementním příběhem a stylem, který se nemohl rozhodnout, jestli bude poctivý fantasy nebo rádoby Stargate. ()

Krabak odpad!

Druhý film, který jsem chtěl zabalit po 10ti minutách v kině. Teď lituji, že jsem to neudělal. Těsně před koncem filmu jsem si říkal, že to bude mít 2 pozitiva. První je to, že ten film má konec. Druhý měla být smrt toho přesládlýho teplouška Brentona Thwaitese, kterej se celej film v jakékoliv scéně směje jak postiženej...asi tomu, za jakou 3,14čovinu dostal zaplaceno. Takže... animace a efekty hnusný, děj otřesný, herci až na Butlera a Lanistera totálně nesympatičtí a úmorná délka filmu. Jak někdo, kdo natočil film já robot, mohl natočit tenhle odpad?? --->8% ()

Orthank

Brutálna mytologická báchorka vycucaná z pradávnych Egyptských prameňov, ktorá pokrivkáva na odfláknutých efektoch a plytkých charakteroch. Nič viac nič menej, a to aj napriek tomu, že od Proyasa podvedome akosi vždy čakám niečo navyše. Okrem toho si kurát snažím udržať aspoň kúsok nádeje, že toto nie je nejaký symbol postupne upadajúcej kariéry Gerarda Butlera. ()

bloodline

Keď už niekto nadobudne nekritickú predstavu o obšťastnení tohto sveta ultra spektakulárnou tuposťou, rovnajúcou sa ročným prietokom Nílu, nech obalamutí publikum aspoň ostrým humorom. Megazbytočne predražená lúpež, ktorá spoza zeleného plátna útočí na staroveký nevkus a okrem nulového vtipu przní dojem hudobným pirátstvom The Mummy a Stargate. Horúci adept na Zlatú malinu s Geoffrey Rushom na čele ako predčasným víťazom. ()

HArna

Mainstream blockbuster, který je natočený dobře. Na nic si nehraje, nečekejte propracovanou mytologii bohů Anubise nebo Hora. Herci taky slušný, ale na film jdete hlavně kvůli bitkám a ty jsou tady super. ()

Fary

Dalo se to určitě udělat líp - kór, když už je v tom tolik CGI, ale i tak je to fajn výplachovka na nudný večer u televize... ()

Corpsegrinder

Je to takový hloupý jako je u hollywoodskejch blockbusterů typický což zamrzí protože Alex Proyas vždycky točil filmy víceméně opačnýho rázu. Zároveň to má né moc dobrý triky a nejteplejšího hlavního hrdinu všech dob s tim nejhroznějším účesem od Willyho Wonky. Nutno však říct že mě to už několikrát přinutilo zkouknout to znova a je to taková dobrá hovadina na večer když nemáte nic lepšího na čumění. Spolehlivě to utáhnou sympatickej Jaime Lannister a sympaticky zápornej Gerard Prdeláč. ()

divak84

CGI utrpení .. vše předvídatelné, vše nezajímavé. dokonce i souboje ve kterých figuruje Butler jsou velmi prosté, nudné... pro hodně hodně flegmatického diváka to může být fajn pokoukání na nudne nedělní odpoledne .. jinak nevím co ten film nabízí ... ()

Junglista

Čekal sem strašlivou kravinu, ale kupodivu to bylo docela lehce stravitelný. Jasně, musel sem si asi 10x říct, abych ten mozek u sledování nepoužíval, ale neni to o nic horší než klasickej popkorňák. Na jedno podívání ok. Thwaites je ovšem castingovej fail jak poleno. ()

SpaceOdyseus

Kouka se na to hezky, na platne se furt neco deje, stridaji se prostredi a triky jsou uchazejici. Gerard Butler je v roli zaporaka hodne fajn. Jinak je to takove bezzube, ocividne mirene na mensi divaky. Proyas ma remeslo v pazi, dokaze do urcite miry zabavit akci i expozici, ale jde vlastne jen o pohadku se spoustou barvicek. Oproti Warcraftu Bohove prohravaji na cele care. ()

ti88na

Bohovia Egypta sú predigitalizovaná hovadina postavená na recyklovaných základoch toho najhrubšieho a najobohranejšieho klišé, aké si dokážeme predstaviť. Napriek tomu však nebudem až taká prísna, lebo ma film dostatočne pobavil a môj obľúbený z Lenistrovcov, čo by Horus bol celkom znesiteľný. ()

Litvicek

Tak si dáme shrnutí. Země je placatá. Na oběžné dráze mají egypťané základnu, kterou řídí Gandalf Barbarosa s hipstérským účesem. Co dál? Courtney Eaton/Zaya = neuvěřitelně vyprsená holčina, na kterou je radost se dívat. A vůbec, prsa jsou největším pozitivem filmu, jelikož hned dva páry prsou se tam často objevují a měly holky dost prostoru ukázat se. Jinak jde o tuctové béčko a všelijakou digitální mrdku. Hudba vykradená z filmu Mumie. Nelogický vývoj některých postav a bůh ví co ještě dalšího bych si mohl najít za špínu na tenhle film, nicméně dvě hodinky jsem přežil, dabing potěšil a teď se jdu dámy a pánové, vysrat. Čůůůs ()

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

26.04.2015

Gerard Butler se vrací do starověku

Gerard Butler se vrací do starověku

27.09.2013

V Řecku mu šlo válčení pěkně od ruky. Tentokrát se pro změnu vypraví do Egypta a zahraje si hlavního padoucha. Kultovní režisér Alex Proyas se poté, co mu studio Warner zatrhlo biblický epos Paradise… (více)