Trůn egyptského vládce obsadil nemilosrdný bůh temnoty Set (Gerard Butler). Kdysi mírumilovné a prosperující impérium se kvůli němu zmítá ve válce, chaosu a strachu. Setově krutovládě si troufá vzdorovat jenom hrstka odvážných povstalců. Překvapivé spojenectví s cílem zastavit Setovo řádění nakonec uzavřou obyčejný zlodějíček Bek (Brenton Thwaites) a mocný bůh Horus (Nikolaj Coster-Waldau). Jejich dech beroucí dobrodružství a boj proti Setovi a jeho krvežíznivým poskokům je zavede do podsvětí i na nebesa. Smrtelník i bůh musí projít zkouškami odvahy i obětavosti a postavit se monstrům, o kterých smrtelník do té doby pouze slýchával. Jinak nebudou mít nejmenší šanci nakonec zvítězit. (Bontonfilm)

barlow

Líbivě udělaná ptákovina. V určitém stavu mysli je ten film docela slušný. Osobně mě bavily spíše vedlejší postavy, jako bůh moudrosti. A musí se nechat, že Butler si svého záporáka užil. Příběh klišovitý, připomíná jižní verzi Thora. Snad nebude druhý díl :D ()

Hanys_

Kombinaci stupidní scénář a hodně špatné digitální efekty bych čekal u nějakého laciného béčka, ale že tohle budu psát pod Proyasovou novinkou, to by mě fakt nenapadlo. Čiré utrpení. ()

aquiver

Na americký velkofilm to má ještě ucházející koncept, neokoukané herce a kvalitní vizuál, který ve 3D v IMAXu potěší. 65 % ()

Sancty

Ja len dúfam, že Proyas po tomto filme nezačne blbnúť. Očakávam od neho iné filmové zážitky a nie tuctové fantasy. Takže Alex? ()

bloodcountes

Ale tak jo, věděla jsem, že njdu na digishow, ale to jsou i jiné filmy a nevadí mi to, tady mě to jaksi dráždilo a prudilo a hladilo proti srsti, bylo to takové příliš přiznané, jako v animovaných filmech ( z trysku během půl vteřiny stojí na kraji střechy/srázu ani se nehne apod...a to mě asi z nebe sundalo čtvrtou hvězdu... Jinak vizuál bombastickej, herci mě nijak zvlášť neoslovili, hudba přiměřená. Dobrý průměr. ()

Jespi

Konzumní sračka před zeleným plátnem, která nedovolí ani špetku drama, jen čistě happy-endový výplach mozku a rádoby vtipné sidekick hlášky. 25% ()

Mitin

Nad moje očekávání. Výborní herci, plynulý děj (i když podle mytologie zrovna sedět úplně nebude), kde nechybí nepřemožitelní bozi, odvážní smrtelníci a krásné ženy. Filmu není moc co vytknout. Jediné, co jsem nechápal, jak film, s rozpočtem 140mil. dolarů, může mít tak průměrné efekty. S lepším CGI bych se nebál dát 5* ()

Mauric

Překvapivě stravitelné, a to obzvláště proto, že se málo mluví, nic se příliš nezepičňuje a děj se bez zbytečného vysvětlování žene vpřed. A prsa. Eeeeehm, chtěl jsem říci vizuální opulentnost. Na začátku filmu jsem propadl domněnce, že každá Egypťanka byla v té době bohyní plodnosti. Nezřízený product placement na push-up podprsenky bych si dal příště ve 3DD. ()

Mo.

Alex Proyas je proste svuj. Protoze Dark City ani The Crow uz by dneska nikoho nezajimalo (a nebyly by to legendarni filmy), jsou tu misto toho Gods of Egypt, digitalni CGI akcni nabusenost, ktera je ale kupodivu pomerne zajimave promyslena a originalni (ostatne jako je u Proyase zvykem). ()

ondrula

Koukal jsem na to s nebývalým odporem a neustále jsem přemýšlel nad tím, komu je tahle předigitalizovaná sračka určena. V posledních letech jsem viděl víc takových amerických spektáklů, prznících různá historická starověká témata, ale tahle hrůza na téma egyptské mytologie je takový hardcore, že si nedokážu představit, že na to vůbec někdo jde do kina (včetně blbých amerických dětí). ()

lucijelucije

Tady jsem od třetiny filmu nedokázala rozpoznat, co se kde děje. Pestrost je asi slabé slovo na ten chaos, který se tady udál..Monstrózní efekty zakryly úplně všechno. Děj byl jen špetkou k tomu, aby se snímek dokončil. Někdy je moc, opravdu víc, než moc. Film je laciný a nedá se na něm brát nic vážně. ()

Strandmon

Prvních zhruba 40 minut doopravdy stojí za to si tento film pustit, ovšem od této doby začne film směřovat hodně špatným směrem. Nesmyslné scény střídají velmi trapné a vynucené vtipy, ale pokud máte rádi Egypt a Gerarda Butlera minimálně začátek stojí za to. ()

TERRORDROME

Po nábore Vesmírnych Ľudí a spopolnenom Nicolasovi v stupídnom Štvrtom proroctve si to u mňa Proyas žehlí prostoduchou púštnou omaľovánkou s obrovskými hadmi, slnkom na reťazi a socialistickými frontami na súd v podsvetí. Zápletku so zlým mocichtivým bratom a následnou pomstou jednookého vyvrheľa by už poslepiačky vyprdol priemerný grizly, ale ono sa to tam všetko krásne blyští a roztodivné postavičky sa zarputilo márujú ako naozaj. Spojenie živých hercov s dokresleným pozadím dosť kričalo, akoby sa jedno od druhého oddeliť chcelo a dojem videohry bol občas silnejší než bizón na Redbule. Proste Hollywoodska megavtákovina plnená tisícom digitrikov a osolená vtipom. Už len chýbalo aby Butler zakričal - "TOTO JE EGYPT!". Že ten plán na ovládnutie sveta skrz jeho kompletné zničenie gigantickou miliónzubou dážďovkou nedáva moc zmysel sa nerieši, lebo škrob v pukancoch zaleptáva neuróny a tie sa potom nestíhajúc vlečú. Ja som sa bavil, o iné tu asi nešlo. ()

Prochy38

Doporučuji neřešit, jak to v egyptské a podobných mytologiích mají. Příběh si jede svoje a snaha v tom najít třpytku dle nějaké předlohy by bylo marné. Snad jen jména, asi... Ale co. Je to akční jednohubka, která musela mít dost náročný rozpočet na to, jaké nic moc z toho bylo. Ale mně se to líbilo. Za mě to stojí na skvělých G. Butlerovi a N. Coster-Waldauovi. Dolů je dost silně táhne naprosto nesympatický B. Thwaites. Příběh ale hezký, pojetí celé atmošky a prostředí dost originální a efekty nadmíru luxusní. Já se bavil. A o to mi šlo především. ()

filipvrbik

Vizuální stránka brilantní, opravdu to stojí za to vidět to v kině ve 3D, film dobrý se slušným příběhem- to co mi ovšem hrubě nesedělo byl Gerald Butler jako zloduch (ne, že by to zahrál špatně, ale pro někoho , kdo viděl 10krát 300: bitva u Thermopyl je Gerard Butler jasný klaďas) a taky ty rádoby vtípky, kdyby byly občas možná, ale každou druhou scénu??!!....80% (viděno v kině ve 3D) ()

Lovely.Bones

Jupiter vychází ve fantasy kabátku. Bohové Egypta je stejně jako Jupiter moc drahý, moc hloupý, moc dlouhý, scénáristicky nedotažený a herecky slabý. Oba jsou ale svojí hloupostí zábavné, velkolepé, barevné, s megalomanským vizuálem a vždy s jednou hereckou perličkou. Bohové Egypta mají boha Ra v podání Geoffrey Rushe, který tam tak hezky marnotratně střílí lasery na hada Apopa, který se snaží sníst Slunce a tváří se u toho neskutečně zábavně. Jupiter měl "over the top acting" Eddieho Redmaynea, který si Zlatou malinu teda rozhodně nezasloužil. Bohové mají výhodu v tom, že si svojí hloupost uvědomují a nestydí se nahodit sem-tam nějaký vtip (které jsou občas dokonce vtipné), na rozdíl od Jupitera, který se bral strašně seriózně. Navíc tu je například scéna, při které Gerald Butler někomu vytrhne mozek z hlavy a nikoho ve scéně to neznechutí :D Bohové Egypta jsou velkolepá zábava a jednoznačný kino zážitek ;-) PS: 3D je dobré, bohužel se můžete nabažit pouze v dabované verzi :( ()

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

26.04.2015

Gerard Butler se vrací do starověku

Gerard Butler se vrací do starověku

27.09.2013

V Řecku mu šlo válčení pěkně od ruky. Tentokrát se pro změnu vypraví do Egypta a zahraje si hlavního padoucha. Kultovní režisér Alex Proyas se poté, co mu studio Warner zatrhlo biblický epos Paradise… (více)