Creepshow: Plíživý děs

• Česko Plíživý děs (více)

Ve filmovém příběhu mistra hororu Stephena Kinga jsou brutální vraždy střídány záhadnou olejovou skvrnou uprostřed jezera, která pohlcuje vše živé. Bizardní tváře se vynořují a mizí za tajemných okolností... Opona jde nahoru - hrůza se ujímá vlády. (LARS, spol. s.r.o.)

Bozvav

Měla jsem to štěstí, že jsem tuto povídku viděla už v roce 1989 jako puberťák a tedy ještě nezmlsaná západní kinematografií a Kingem takřka nepolíbená. Velmi se mi líbila ta s indiánem, jezero ušlo a třetí mne moc nebrala. V podstatě blbinka, ale spíše z nostalgie dávám tři hvězďule. Je zajímavé, že ani po tolika letech se u mne pořadí oblíbenosti nezměnilo, asi jsem zakrněla. ()

helloween93

Creepshow 2 mi přišlo o trochu horší než jednička. Tentokrát tu máme pouze 3 příběhy, ale všechny vesměs povedené. Prolog je zde v podání Toma Saviniho jako Creepa, který rozdává komiksy z automobilu. Příběhy nás pak provádí právě Creep a malý Billy, který jezdí na kole. První povídka se jmenuje Náčelník Dřevěná Hlava. Ta pojednává o dřevěném Indiánovi, který vykoná mstu za mrtvé majitele vetešnictví. 3* Druhý příběh nás zavádí k jezeru, kam jedou 4 teenageři. Samozřejmě si chtějí zaplavat a potkávají tam takovou nepěknou skvrnu na vodě. Závěrečný pohled kamerou na ceduli "No swimming" dá tomuhle příběhu tu správnou tečku. 4* Poslední historka je o tom že když přejedeme stopaře, rozhodně bychom neměli ujet. Závěrečná dodatek od Creepa - Z toho ponaučení, abyste nikdy nebrali stopaře předkem svého auta. btw chudák Mercedes 3* :D A v závěrečném epilogu honí Billyho na kole 4 starší kluci, kteří dostanou lekci. Suma sumárun jsou to 3 hvězdy. ()

Laca1313

Nebylo to špatný,ale ani zas tak skvělý. Každá z povídek má své plusy a minusy. Asi nejhorrovější byla třetí povídka,ale zas na druhou stranu mi přišla nejnudnější. K jednotlivým povídkám nemá cenu nic psát,protože k nim je již napsáno dost v předchozích komentářích. Jen bych zmínil,že asi nejlepší z celého filmu byly animované sekvence společně s vypravěčem ,,creepem,,. ()

kondor77

Poprvé a naposled jsem to viděl ještě jako puberťák na VHS-ce a bylo to docela zábavné. Především povídka Trám (potažmo líbivé slečny v bikinách, které zaživa žere jakási masožravá ropná skvrna a zvukové efekty doprovázející destrukci lidských těl) mě vážně bavila. Zbylé dvě mě nechaly docela chladným. Jinak uživatele tron bych maličko poopravil, poprvé u nás povídka vyšla ve sbírce Hodina děsu. ()

danny_21

Tahle tří povídková kompilace zavání trapností, málokdo umí z Kingových námětů vytvořit filmové dílo alespoň v mezích solidního průměru, natož pak pokoušet se to samé s povídkami - 30 % ()

Hellknight12

Nedávna premiéra. V tomto prípade tu máme tri krátke príbehy prepojený jedným krátkym príbehom. Herecké výkony sú priemerné. A príbehy sú aspoň za mňa absolútne nezaujímavé. Jedno plus je animácia, ktorá je veľmi dobrá. Príbehy za mňa: 1. 50%. 2. 40%. 3. 40%. Spojovací príbeh za mňa 70%. Celkové hodnotenie za mňa je 50%. ()

hero_bk

Jasný, bylo to béčko, ale bylo to vtipný, i když spíš to připomínalo příběhy z Věřte nevěřte než film. 1. povídka 3* 2. povídka 5* 3. povídka 1*. The Raft byl jednoznačně nejlepší asi i proto, že znám jeho předlohu. ()

Knor

Za mě je to stejně dobrá zábava jako jednička od Romera. Nevím, co tu kdo očekával, ale já jsem s tímhle pokračováním naprosto v pohodě :-) ()

Stejšn

První povídku si nepamatuju, ale druhá je podle výborné knižní povídky "Prám" (tuším že vyšla ve sborníku "Hodina děsu"), která mi nahnala husí kůži na papíře. Ve filmu to bohužel už není tak dobré. A hlášku "DÍKY ZA SVEZENÍ!" ze třetí filmové povídky občas používáme s bráchou dodnes, ta nám v paměti zůstala. ()

Pitryx

Hezká vzpomínka na VHS. Je tedy o hodně slabší než první film, ale dívat se na to rozhodně dá. Hluchá místa se dají přeskákat, přece jen jsou zde povídky více roztahanější. ()

xSxEx

Mno dal jsem si v jeden den první i tento druhý díl a s třetím to ani nebudu zkoušet. Jsem milovníkem B hororů, ale važně tohle ne. Hlavně poslední čast STOPAŘ - ani nemám snad už hlasivky, jak jsem ten Stupidní scenář proklínal! Možná bych nebyl takový SUP kdybych na začatku v titulkách nezahledl jméno ROMERO ()

Bilky

Milujem poviedky Števka Kráľa, ale tieto vykuchané filmové impotenty sú naozaj veľmi zlé a myslím, že absolventi FAMU by to s rovnakým budgetom zvládli lepšie. A vôbec nejde o kostrbaté triky - problém je v absencii atmosféry. No a herci tam tiež mohli byť a .... neboli. 33% ()

djbarrel

O dost horší než jednička. V prvním příběhu se setkáme s dřevěným indiánem, který se mstí za vraždu a loupež. Příběh postrádal napětí a celkově nic moc. Navíc když přišel indián do obchodu byl den, když odcházel byl den, ale když se prodavač vrátil a zjistil, že lumpové se mu vloupali do obchodu byla noc ... WTF ? 2 ** 40 % . Druhý příběh a nenažraném slizu uprostřed rybníčku je nejlepší, ale zároveň nejdebilnější. Nápad je dobrý a i zpracování je fajn, horší jsou logické chyby. Jako třeba proč neutekli když sliz žral toho sportovce ? Nebo proč slečna chytrá strkala ruku do slizu dobrovolně, proč když se náš chytrolín, který se bál si na vor jen sednout, kámošku na vor položil a začal jí osahávat. Asi si chtěl zašukat nebo nevím. Sice divná doba, ale nevadí. A poslední divná věc - slizoun několikrát předvedl, že se umí natáhnout i mimo vodu, ale když mu chytrolín zdrhne tak zůstane asi 5 cm od vody ... Prostě kdyby nebyli všichni debilové, mohli to přežít. Vše je moc umělé. Přes to všechno nejlepší příběh. 3 *** 65 % . V posledním příběhu se setkáme s nehodou a záhrobní pomstou mrtvého stopaře. Námět 100x omletý, bez kapky nápadu a zpracování nic moc. Navíc je to taková "one woman show", ale naše woman pronáší takový moudra až mě to tahalo za vlasy. 2 ** 45 % . Celkově 3 *** s hodně odřenýma ušima. 50 % ()