Creepshow: Plíživý děs

• Česko Plíživý děs (více)

Ve filmovém příběhu mistra hororu Stephena Kinga jsou brutální vraždy střídány záhadnou olejovou skvrnou uprostřed jezera, která pohlcuje vše živé. Bizardní tváře se vynořují a mizí za tajemných okolností... Opona jde nahoru - hrůza se ujímá vlády. (LARS, spol. s.r.o.)

CaptainNor

Pokud bych zvolil úhel pohledu jako většina kolegů a přistupoval k filmu jako k čistokrevnému hororu, byl bych také přísnější! Ale toto je milá, odpočinková parodie, či spíše parafráze na horor s humornými prvky a rozhodně si nemyslím, že tvůrci chtěli vyvolat u diváků mrazení v zádech a panický strach. Už samotný comicsový předěl atmosféru odlehčuje a například cedulka u jezera na konci povídky - to je humor přímo český. :-) Kdyby viděl moje tři a půl hvězdičky samotný Stephen King, věřím, že by se neurazil, ale spíš usmál. ()

PetrPan

Druhé Creepshow, už jen se třemi povídkami, působí ve srovnání s původním souborem trochu uondaně. Opět nechybí prolog, mezihry a epilog s malým čtenářem hororů, tentokrát však téměř výhradně v animované podobě. První příběh Starý náčelník Dřevěná hlava se z přesládlého sentimentu překulí do krátké a decentně krvavé epizody ve stylu klasických slasherů. Téměř absentující černý humor a slabá pointa dělají z téhle povídky druhou nejhorší v rámci prvních dvou dílů Creepshov, ten třetí je totiž kapitola sama pro sebe, ale o tom až jindy. Po slabém začátku přichází Prám, a to už je, díkybohu, jiná písnička. Taková masožravá. Čtyři tydýti, macho, slaboch, děvka a skrytá děvka si to chtějí společně rozdat v přírodě na opuštěném prámu na neméně opuštěném rybníce. Zvolí si však špatnou destinaci a jejich dovádění jim naruší hladové prostěradlo, kterému všichni až familiárně říkali olejovitá skvrna. Režisér to tak možná chtěl, ale trikař zřejmě netušil, jak má hýbat s olejem na hladině, aby pod ním nebyl vidět ten potápěč. Pod prostěradlem vidět nebyl, dobré řešení! Svačinka byla velmi uspokojivá, což nakonec dokazuje i závěrečné říhnutí prostěradla. Nebo možná toho potápěče, nevím. Každopádně Prám byl nejlepší. Třetí povídka nám pak představí krávu za volantem, která srazí černého stopaře a ujede z místa nehody. Stopař je však filuta a umře, aby ji mohl strašit. Jinak slušnou a brutální povídku kazí útrpná samomluva hlavní představitelky, která svým vysvětlujícím kdákáním (bučením!) musí okomentovat každou událost. Za lidovku díky Prámu. ()

SeBig

Kamera a kvalita super, Romeruv rukopis.. až na trošku zedkovejsi prostřední povídku naprostá špica, stejně dobra jako první dil creepshow. Jako malej bych to miloval..to vim. ()

Chrustyn

V mých očích o něco zajímavější než první Romerův díl. Kvalita epizod sice kolísá ale každá má co nabídnout. Ovšem kromě strachu. ()

anderson

ČESKÁ DVD PREMIÉRA: FILMAG HOROR/ ŘITKA VIDEO = 27.5.2009 - Rád by som opätovne požiadal "odborníkov", ktorí tu mažú distribučné názvy len tak ako sa im zachce, aby svoje aktivity presunuli inam. Aj tento názov som doplnil ja a mám to overené. Tak ako vždy. (10.7.2009) ()

eraserhead666

Jo, tohle si ještě živě pamatuju ze základky, kdy jsme na to často koukali kvůli nahým prsům v prostřední povídce. Opět spolupráce Kinga (podle jeho povídek) a Romera (scénář). Oproti první Creepshow, jsou tu povídky jen tři, což umožnilo jejich větší propracovanost. První povídka o dřevěném indiánovi je taková nic moc (i když smrt šípy je docela lahůdka), na rozjezd to i ujde. Zato druhá (Raft - o nějakém svinstvu požírajícím plavce) a třetí (Stopař - o stopaři, kterej chce mermomocí poděkovat za svezení a nezabrání mu v tom ani dvojité přejetí autem) povídka jsou horory jak mají být, obzvláště ta poslední je místy docela nechutná. Samozřejmě Stephen King v roli řidiče kamionu nesmí chybět. ()

matestlust

V porovnání s prvním dílem je to veliké zklamání.Serie příběhů,ze kterých mě pořádně neuchvátil ani jeden,ani jeden mě pořádně nevystrašil.Asi nejpovedenější mi tedy přišel příběh o zabijácké rašelině,či co to bylo,který by ale v prvním díle byla tím nejhorším. ()

Caelos

Tak nevím, bylo to pro děcka, nebo nebylo? No, to už je jedno. Indián byla pěkně blbá povídka, nebylo na tom nic dobrého. U plovoucího igelitu jsem se málem pochcal. 3 povídka byla nejvíce gore, páč stopař byl pak solidně rozmrdaný (ale stejně působil směšně). ()

Terva

Tři, ....vlastně čtyři příběhy se scénářem od Georga A. Romera, podle námětu mistra hororu pana Stephena Kinga. Příběh první z názvem BILL je vlastně i příběh poslední a je jediný kreslený. Spojuje ostatní tři příběhy a dělá vlastně jakousi mezi hru. Příběh druhý nese název STARÝ NÁČELNÍK DŘEVĚNÁ HLAVA : je to smutný příběh a navozuje zdání, že ostatní budou podobné, leč nic není, jak se zdá. Přidám jen malý postřeh, když zemře první ze zlodějů, je na vteřinu vidět Edie, maskot skupiny Iron Maiden http://ironmaiden.rtyne.com/view.php?cisloclanku=2007020005 Druhý příběh má název PRÁM : DIALOG - RANDY ( Daniel Beer ) : Už jsi někdy viděl dokonale kulatou skvrnu ? DEKE ( Paul Satterfield ) : Já neviděl nikdy žádnou skvrnu. LAVERNE ( Jeremy Green ) : Sežralo to Rachel ( Page Hannah ). A bude i trocha erotiky. V jednom záběru je vidět kryt od zvukařského mikrofonu....to není ta erotika, ta je jindy. Příběh třetí je PŘÍBĚH STOPAŘE : CITÁT - Šest orgasmů za 150 dolarů, to je 25 za kus. Jo a jinak dík za svezení dámo !!! Velice veselý příběh z prvky černého humoru. Hudbu k příběhům složil Les Reed. ()

corpsy

Príbehy sú oproti prvej časti o niečo slabšie, sú ešte viac zapadnuté do sabaparódie a nie sú tak strašidelné. Aj tak však kvalitná hororová jazda hrôzostrašným tunelom. ()

Astaroth12

Náčelník Drevená hlava-to je názov prvej poviedky.Je to o obchodníkovi,ktorý je dost dôverčivý a vlastní sochu dreveného náčelníka.Potom ich vo svojom obchode prepadnú traja drzí primitívi.Potom sú obaja jedným z tých utočnikov zabitý a ten náčelník ožije a pomstí sa.Na mňa to vplývalo ako pokus o vtip,chvíľku to bolo dramatické a malo to aj krvavo-červene sfarbenie ale nič viac.Tak toto bol neskutočne nepodarený pokus o originalitu. World-Dva páriky si idú zaplavat do jazera.Len si nevybrali najšťastnejšie.Lebo ich ohrozuje niečo ako naftový fľak ale toto taky fľak nie je,tento má rád mäsko.Tým hercom som neveril ani hovno,keď bolo najhoršie tak sa mi zdalo,že sa usmievajú.V tieto časti nebola núdza o atmosféru a malo to aj chvílkove napätie.Ale tu sa zas doplácalo na nelogickosť postáv aj príbeh bol dost bizarný.A triky ok. Stopár-Vodička zrazila stopára a ušla z miesta činu a ten mŕtvy stopár ju začal prenasledovať.Malo to dosť silne gore,ale to je tak asi všetko,čo môže tento diel ponuknut.ako celok veľmi slabí poviedkový film,keby nebolo toho atmosferického druhého dielu tak dám aj odpad.Skoro ani napätie či atmosféru to nemalo.A zabaliť to do komixovej nepodarenej animácie tiež nebolo moc dobre riešenie. ()

ledzepfan

Za mě to bylo o dost lepší než první díl.. Méně pitvoření (hlavně toho Kingova). Jednotlivé povídky jsou sice delší, ale překvapivě funkčnější a údernější než ty z první antologie... Pořád je to ale jen taková televizní jednohubka, kterou nelze brát příliš vážně (jako opravdu seriózní zářez do historie filmového hororu).. ()

fcreading

Ďalšie výborné poviedky zo série Creepshow 2. Tentokrát to režíroval Michael Gornick ktorý režíroval aj Tales from the darkside tv seriál. Zahral si tu aj Tom Savini. Prvá poviedka je o indiánovi ktorý pomstí smrť svojich priatelov 75 percent. Druhá poviedka je už o parte mladých ludí ktorý sa rozhodnú ísť na jazierko a postupom čase zistujú že vo vode je nejaká škvrna 85 percent. Tretia poviedka je o stopárovi ktorý nenechá na pokoji jednú ženu a stále ju prenasleduje 80 percent. Takže keď si to zhrniem jedná sa o velmi kvalitné poviedkové béčko so všetkým čo má mať. Škoda že sú tu len 3 poviedky :(. ()

Sandiego

První povídka byla slabý kafe, ale ta druhá byla opravdu nechutná. Na třetí jsem se těšil nejvíc, neboť mě v dětství přivodila pořádné noční můry, nakonec mi ale přišla spíše komická, i když sám v noci v autě a v temným lese s chodící mrtvolou, to bych asi nebral. DOhromady průměrné béčko. ()

Gorehound

Vynikajúce pokračovanie, ktoré síce stratilo čosi z rozmachu čiernohumornej jedničky, ale nahrádza to poctivou Kingovskou 80s atmosférou. Raft rules, ale aj ostatné poviedky sú nezabudnuteľné. ()

stration

Tenkrát se mi to líbilo hodně. Když jsem to nedávno viděl, připadalo mi to sice jak Věřte-nevěřte s trochu lepšími nápady, ale pořád to skvěle baví. Díky za svezení, paní... ()

Easykk

Nevím co to tu všichni plácají, první povídka byla hrozná, až trapná, naprosto předvídatelná a jen ty nakečupovaný smrti na konci nestály za starou bačkoru. Druhá povídka byla zas nečekaně pitomá, ale nápadité a zábavné plovoucí bahno mě konečně trošku přesvědčilo o škodlivosti člověka na životní prostředí:)) No a třetí byla naprostá bomba, smáli jsme se snad bez přestání od té ošidné nehody, a asi navždycky si budu pamatovat nejneodbytnějšího a neméně nadšeného stopaře s jeho památně neodbytnou větou: Díííky za svezení dáámo, díííky, díííky :D :D :D ()