Creepshow: Plíživý děs

• Česko Plíživý děs (více)

Ve filmovém příběhu mistra hororu Stephena Kinga jsou brutální vraždy střídány záhadnou olejovou skvrnou uprostřed jezera, která pohlcuje vše živé. Bizardní tváře se vynořují a mizí za tajemných okolností... Opona jde nahoru - hrůza se ujímá vlády. (LARS, spol. s.r.o.)

jefff

Creepshow I jsem neviděl, ale jeho pokračování je dost chudé tedy. Ani jedna povídka za moc nestála a nebyla o moc lepší než příběhy ve Věřte nevěřte. První příběh je katastrofálně nudný, druhý sice o něco lepší, ale i tak dost fádní. Alespoň třetí povídka za něco stála. ()

latvar

Tentokrát byly všechny 3 příběhy slabé. Na první díl to zdaleka nemá, slabé herecké výkony a námět, pro mě velké zklamání... 25% ()

Jello Biafra

Zaujímavé pokračovanie hororovej komédie nám prináša tri nové hrôzostrašné poviedky. Čiernym humorom sa nešterilo a film má mnoho zaujímavých nápadov. U druhej poviedky vás navyše prekvapí vtipnou pointou, ktorá je zároveň dosť mrazivá. ()

zsn

Dalo se u toho vydržet spíš než u jedničky. Ale stejně trotlovina. Jak zfilmované Stopy hrůzy. Ty jsou úžasné čtivo pro všechny generace jako podpora přirozené fantazie, ale ve filmu je to totální brak. První povídka byla jak od Christophera Pike. Musím se na to podivat... ()

Braddy

Souhlasím s Lhurgoyfem; ta povídka s tím slizem na jezeře je z tohoto filmu asi nejpovedenější, zejména závěr. Ostatní vcelku průměr. ()

BlackTom

Starý Indián Drevená hlava Záporáci sú celkom sympatický (arogantný Indián, frajerský pracháč), no zápletka dosť pokulháva a vyvrcholenie sa nekoná. Je tu síce dvakrát pôsobivá vražda + skalpovanie, no niekedy je to dosť málo na poriadny príbeh. A George Kennedy sa sem vyslovene nehodí. Koniec celkom fajn. *. Raft Výlet s trávou a dvoma fešnými babami nikdy nemôže dopadnúť dobre. Zvlášť, keď je na jazera zákaz plávať a potuluje sa tu záhadná škvrna. Výsledkom je pár pekných gore efektov a geniálna scéna s vynárajúcou sa kostrou. Cynické grgnutie spomínanej škvrny je už len čerešničkou na torte. ***. Príbeh stopára Poteší záber s knihou Stephena Kinga v spálni gigola, ako aj plíživá atmosféra a vynikajúca hudba pri scénach so zombie stopárom. Akurát tie šoférkyne monológy mi už začínali liezť na nervy. "Dík za svezení, dámo!" Už asi viem, kde sa inšpirovali tvorcovia filmov Viem, čo ste robili minulé leto a Stopár. Záver je perfektný a príbeh si zasluhuje právom ****... Osobitne hodnotím animované sekvencie ako aj maskovaného (a výborne hrajúceho) Toma Saviniho alias Creepa. Akurát jeho animovaná podoba nie je nič moc, vyzerá ako Gargamel zo Šmolkov a jeho guľatá dvojbrada a dlhý nos mi pripomínajú... no veď viete čo. Dokopy je to za *** ;) ()

Han22

Creepshow 2 má oproti prvnímu dílu jen tři příběhy z nichž jeden je opět z ranku nezapomenutelných. Ale popořadě. 1. Old Chief Wood´nhead: Dvojice manželů, která léta prodává v zapadlém krámku je brutálně zabita a pomstít se je vydává socha starého indiána. Nejdelší povídka s nejdelším úvodem, po kterém se to mění v celkem nudný mini-slasher (dvě ze tří smrtí nejsou ukázané). Průměr - 3/5. 2. Raft: Skupinka teenagerů si vyrazí k jezeru a doplave k pár metrů vzdálenému raftu. A tím začíná jejich boj o život, neboť v jezeře plavě nebezpečný sliz. Stoprocentně nejlepší povídka, i když sliz vypadá lacině, efekty požírání jsou slušné a závěrečná pointa mě v dětství řádně rozsekala - 5/5. 3. Hitchhiker: Zpovykaná panička se vrací ze záletů a srazí stopaře. Z místa nehody ujede, ale nemrtvý stopař se vrací pomstít. Brutalita tu byla opravdu slušná, ale jinak už pro mě docela průměr - 3/5. Spojovací příběh je napůl kreslený o šikanovaném klukovi a jedné kytce a opět jako u prvního dílu jej nemá ani cenu zmiňovat. Celkově dvě průměrné povídky a jedna naprosto geniální, takže 3* jsou adekvátní. ()

iXtr3m3

Ešte slabšie ako prvá časť. Herci o ničom (aj keď prítomnosť Georga Kennedyho potešila) a triky opäť slabé. Síce tie možno jediné predsa len pokročili oproti prvej časti. Ale na "zlaté osemdesiate" to teda nemá. ()

willis

Jinak ten nejzajímavější příběh vyšel i u nás pod názvem Prám 2x, ve sbírkách Hodina děsu(1992)a Mlha (2007). Povídka je samozřejmě ještě o něco lepší a s tou skrvrnou si mohli aspoň trochu víc pohrát aby nevypadala jako kus igelitu v rybářský síti. V samotné povídce své oběti dokáže dokonce přitahovat nějakými hypnotickými duhovými barvami.Další dvě povídky jsou ale podprůměrné jak námětem, tak zpracováním.... škoda. ()

lukasd

Vypadá to trochu jako prodloužená verze televizního seriálu Věřte nevěřte. Každopádně je to celkem zábava a rychle to odsýpá. ()

tlamiczka

Prvni a posledni povidku si ani nepamatuju, musela to byt docela slusna bida, prostredni povidka "Raft" se mi ale i pres neuveritelne neherecke vykony moc libila a tehdy i docela postrasila. Takze tri hvezdy ciste za prostredni povidku. ()

E´Tonno

Film som prvýkrát videl na VHS, ešte niekedy v 97-om (?), ako mladé ucho. Prvá poviedka o indiánovi bola vtedy pre mňa kvalitné postrašenie a nikdy som nič podobného nevidel (v dnešných časoch to viac-menej pokračuje - živé vraždiace sochy - no uznajte, s tým sa moc nestretávame...) a preto by som jej už v tej dobe dal solídnych 80%. Následne ma v druhej poviedke na rafte šokovala tá "ropná" mäsožravá škvrna, ktorú som tam nečakal a dodnes si vždy na ňu spomeniem, keď som niekde pri jazere - 90%. Tretia o zrazenom cestárovi mala v tom čase - vzhľadom k môjmu veku - na mňa už príliš silné gore a dosť nerád som na ňu spomínal - čiže z rešpektu detto 80%. Dnes po rokoch som si to opäť pozrel na DVD a každej by poviedke by som ubral 10-15% a smelo zostal na 4*, ale keďže prvý-dojem z detských čias bol taký, aký bol, zaokrúhľujem hore. ()

Emzet

Na ty tři hvězdy to vytáhla povídka s vorem a lidožravou skvrnou, i když i ta byla atmosférou někde úplně jinde, než literární předloha... ()

Petrus1

Ani spojení takových jmen jako Stephen King a George A. Romero nedokázalo tyto tři povídky povznést na něco výjimečného. Mezi jednotlivými povídkami nás provází chlapec Billy a jakýsi rozvozce novin (částečně animovaní, částečně hraní). Povídky Náčelník dřevěná hlava a Stopař bohužel neznám. :-( První povídka o oživlém dřevěném indiánovi se neuvěřitelně vleče a když už se konečně začne něco dít, tak zjistíte, že je konec. Druhá povídka Vor se vcelku drží literární předlohy Prám (Mlha), ale konec je trochu jiný (na to už jsme u zpracování Kingovek ale zvyklí). Jen škoda, že se režisér nevyřádil podobně jako King v umírání svalocha Dekea… Mě se osobně nejvíc líbila třetí povídka, ve které si vystřihl malou roličku řidiče náklaďáku samotný mistr King a za postelí na poličce leží dokonce i jeho IT. I když tento povídkový film moc hrůzy nenahání, poslední povídka je alespoň trochu morbidní a zábavná…vždycky, když si vzpomenu na Plíživý děs, vybaví se mi „Díky za svezení, dámo“ ()

jarvis

tak samozřejmě, že je to šílené béčko, ale ta améba v jezeře je podle mého nejvíc übercool "záporák", co jsem kdy ve filmu viděla; proti ní je můj předešlý favorit krakatice naprostý nýmand :D ()