John Oliver: Co týden dal a vzal

(pořad)
  • USA Last Week Tonight with John Oliver
Komedie / Talk-show
USA, (2014–2024), 162 h 54 min (Minutáž: 22–45 min)

Tvůrci:

John Oliver

Kamera:

Russell Swanson

Hudba:

Bob Golden

Účinkují:

John Oliver (moderátor), David Kaye, Chen Drachman, Stephen Hawking, George R.R. Martin, Steve Buscemi, Ashley Blankenship, Patrick Stewart (více)

Série(11) / Epizody(310)

Jedna z nejzábavnějších a nejpříjemnějších osobností americké televizní scény za poslední roky - muž, jehož působení v The Daily Show s Jonem Stewartem v roce 2013 získalo chválu kritiků, diváků i Stewarta samotného - John Oliver přichází na HBO se zcela novou talk show. Aktuální pohled na týden v novinkách, politice a aktuálních událostech - v tomto půlhodinovém pořadu bude mít John Oliver unikátní platformu, aby nabídl své osobité stanovisko a výrazný hlas k jakékoliv sociální, politické či existenciální záležitosti, které čelí Amerika a celý svět. (HBO Europe)

Mr.Skip

Baví vás sarkastický humor a informace bez cenzůry? Pak vás Last Week Tonight určitě nadchne. V průběhu pořadu, který funguje na principu seriálu sdělí události týdne a vtipně je okomentuje. ()

fullrose16

Náhodou jsem na internetu narazil na debatu o globálním oteplování v podání Johna Olivera a okamžitě jsem si tuhle nekompromisně zábavnou, odvážnou a hlavně racionální show oblíbil. ()

adako

Toto nie je Daily Show ani Colbert report. Tie sú zamerané viac na domácu politiku a glosovanie, menej na žurnalistiku. Last Week Tonight je žurnalistika spojená zo satirou (hlavne od druhej série). Áno, vkuse hádže vtipy, paroduje čo sa dá, ale zároveň inteligentne, argumentami a faktami rozbíja jedno svinstvo za druhým. Diely ako Net neutrality, Infrastructure, Elected judges, Bail, Chicken a kopa ďalších, Last Week Tonight sa nezastaví pred ničím. Ale okrem toho že je to sranda a investigatívna žurnalistika zároveň, Oliver má jeden dar - dokáže ľudí angažovať, zobudiť, nasrať. Dokáže ich dať do pohybu, dokázal ľudí natoľko vyhecovať, že svojimi pripomienkami zhodili stránku FCC, kongresmanom snažiacim sa roky presadiť zákon chrániaci farmárov dal toľko publicity (za 15 minút), že na ďalšom zasadaní prešiel ich návrh jednohlasne, Netflix, Microsoft či Adobe začali po jeho show dávať svojim zamestnacom platenú a dlhšiu materskú (áno, v Amerike také ešte nemajú), a iné úspechy (viac vecí sa po jeho show zlepšilo, ale väčšinou sa nedá s určitosťou povedať do akej miery jeho pričinením). Každopádne, keď toto všetko dokáže jeden človek, môže si bez chvastania povedať že robí dobrú prácu (Oliver sám pri tom všade tvrdí že jeho show je len komédia a nič viac). Absolútny vrchol svojho žánru (a nie len preto že je to žáner sám o sebe). ()

mmajjkii

Asi nejlepší talk-show svého druhu. J. Oliver je prostě bavič, palčivá témata dokáže podat v perfektní kombinaci humoru a vážnosti, a co je hlavní, nebojí se rýpnout do nikoho a ničeho. Dosud jsem neviděl jiný nežli úžasný díl. 5* IMDb 10/10. ()

RomanL odpad!

Tedy dívám se chvilku, vidím zrovna téma Brexit a slyším absolutní levičáckou žumpu. Nebo to má jako být ten humor, mám se těm komoušům smát? Jako že by to byla ironie? Nějak se mi to nezdá. :-P Tak, sleduju dál, a jedna trapárna za druhou. Tohle fakt přijde někomu vtipné? Vždyť TELE TELE je proti tomu festival humoru! ()

the_weaver

Po zvolení Trumpa prezidentom nemohla prísť lepšia odpoveď než John Oliver a jeho trefné, záživné a mimoriadne vtipné odhaľovanie nekompetentnosti Trumpa a jeho administratívy. Len za pár dielov od konca 3. série ho s šikovnou nadsázkou úplne roznosil na kopytách. Keby tak raz venoval nejaký diel aj Ficovi či Zemanovi... ()

kikinozka

John Oliver je vtipný a jeho pořád je i po šesti letech zábavný a podnětný, a to zvláště (znovu) poté, co se přestal tolik soustředit na Trumpa, neboť toto téma už opravdu začlo být po desítkách dílů otřepané (za to jedna hvězdička dolů). Často zavádějící argumenty a jednostranné prezentování témat mě pak nutí dát dolů další 2 hvězdičky navzdory tomu, že má jít v prvé řadě o komediální pořad. ()

ferda12

Tohle prostě musí člověk milovat. Je super, jak si Oliver dovolí mluvit až takhle neřestně o některých tématech. Jediný pořad, který na HBO sleduji. ()

Setkon

Rádoby vtipných zpravodajských šou je na Youtube jak... Člověku pak snadno udělá dobře vidět něco s pořádnou produkcí a charismatickým, v drtivé většině případů vtipným průvodcem. Oliver se z druhých houslí na Comedy Central vyhoupl na HBO a výhod své nové pozice (a stanice) využívá nadmíru skvěle. Bilance humoru a informativnosti snad nemohla být lepší. ()

archetta

Velmi informačně přínosné a podrobné zpracování jednoho tématu týdně do patnácti minut, kdo vám to dá? John Oliver v překladu videačesky :-) Některá témata se týkají vyloženě Ameriky, ale tak aspoň vidíme, že blázinec není jen u nás. Oliver se svým týmem podává i vážná témata vtipně, a to je jediný způsob, jak k pořadu přitáhnout co nejvíce lidí. Škoda, že něco takového není u nás, potřebovali bychom to. ()

eleddar

Nikdy bych neřekl, že mě bude probírání světových problémů bavit. To se však změnilo, když jsem shlédl první díl této show. Skvělý John Oliver vysvětluje problémy (nejen) Ameriky naprosto dokonale a zároveň takovým způsobem, že se divák rozhodně nenudí ()

Richmond

Veľmi rád pozerávam Johna Olivera. Vrchol televíznej zábavy. John Oliver je neskutočne komický človek už len na pohľad nie ešte keď otvorí ústa. Jeho názory sú ucelené a vtipné. 100% 5* ()

AAsniper odpad!

Johna Olivera som pozeral chvíľu. Niekoľkokrát. Ale táto pseudointelektuálna trápnosť ide mimo môjho chápania. ()

DarioG odpad!

Retardované britské liberálne hovädo ktorý sa snaží byť vtipný ale je tak trápny až je to ubohé. Jednoducho ODPAD! ()

Emmy 2022 opět v režii HBO

Emmy 2022 opět v režii HBO

13.09.2022

Zatímco v loňském roce ceny Emmy ovládl zcela Netflix, letošní 74. ročník kabelovka HBO mocně vrátila úder. Díky jasným vítězstvím seriálů Boj o moc a Bílý lotos toho zkrátka na streamovacího giganta… (více)

Netflix ovládl seriálové Emmy 2021

Netflix ovládl seriálové Emmy 2021

20.09.2021

Netflix všude, kam se jen rozhlédneš. Tak zhruba tak nějak to letos vypadalo na předávání slavnostních cen Emmy 2021. Oproti loňskému komornímu přenosu bez živé účasti publika se letošní ročník… (více)